Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλέον με την 6.01, όταν επιλέξεις να ανοίξει ένα αρχείο με μια εφαρμογή για πρώτη φορά, αυτή η εφαρμογή γίνεται και η default. Πχ. για ένα αρχείο βίντεο, αν κάποιος έχει τον diceplayer και τον mxplayer installed, και επιλέξει για πρώτη φορά τον diceplayer, αυτή η εφαρμογή γίνεται και η default για τα αρχεία video. Μου άρεσε περισσότερο η προηγούμενη έκδοση όπου μπορούσα κάθε φορά να επιλέγω εγώ με ποια εφαρμογή θα ανοίξει ένα αρχείο. Υπάρχει τρόπος να το έχουμε αυτό πάλι στην 6.01;

Ευχαριστώ!

Και έψαχνα στις ρυθμίσεις να βρώ τι φταίει. Πολύ λάθος αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω ότι ίσως βρήκα ένα bug. Είπα να μείνω λίγο με ανοιχτό τον συγχρονισμό να δω πως παίζει η μπαταρία. Μόλις έλαβα κλήση μου έβγαλε το νούμερο και με καθυστέρηση 5 δευτερολεπτων έδειξε την επαφή.

Το υποψιάστηκα μιας και ήταν η μόνη τελευταία αλλαγή που έκανα. Έκλεισα τον συγχρονισμό και επέμενε και με επανεκκίνηση έστρωσε.

Αν δεν ήταν η εγγύηση θα το είχα φλασαρει χτες

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και έψαχνα στις ρυθμίσεις να βρώ τι φταίει. Πολύ λάθος αλλαγή.

 

Δυστυχώς ναι. Τεράστιο λάθος και δε βλέπω να υπάρχει τρόπος να διορθωθεί...

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει κάτι και δεν ξέρω εάν είναι πρόβλημα..Εχω το 910c.Πριν είχα το galaxy s2 αλλά και σε άλλα κινητά όταν είναι σβησμενη η οθόνη και πατηθει κατά λάθος το κουμπί home η power ανάβει η οθόνη και παραμένει ανοιχτή για λίγο πχ15 δευτερολεπτα και μετά κλείνει πάλι, στο note4 δεν γίνεται αυτό αλλά παραμένει η οθόνη ανοιχτή για όσο χρόνο έχω βάλει να είναι ενεργή η οθόνη πχ 2 λεπτά και μετά κλείνει με αποτέλεσμα να χαλάω τσάμπα μπαταρία χωρίς λόγο.Έχω βάλει και την επιλογή η οθόνη να παραμένει ανοιχτή όσο την κοιτάω αλλά και πάλι αυτό το εικονίδιο που βγαίνει "ματάκι" πάλι στα 2 λεπτά βγαίνει και κλείνει η οθόνη.το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος; είναι κάποιο σφάλμα;

Το ματάκι δε δουλεύει και σ' εμένα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα από εχθές με την 6.01 έχοντας κάνει factory reset πριν και μετά όλα καλά και από μπαταρία ίδια περίπου επίπεδα ίσως και λίγο καλύτερα. Πιο smooth περισσότερα καλούδια. .αλλά με ξενέρωσαν τα εικονίδια. .!!
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή? Τι έχουν τα εικονίδια?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή? Τι έχουν τα εικονίδια?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Είναι πιο iPhone

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν καμία σχέση με αυτά της 5.1.1 είναι πιο στρογγυλά πιο iphone δεν ξέρω. ..Πιο πολυχρωμα
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Α, κατάλαβα! Είναι πιο ομοιογενή! Έχουν παρόμοιο shape.

Προσωπικά μου αρέσει περισσότερο έτσι παρά το σχηματικο αλαλούμ που επικρατεί τώρα!

Γούστα είναι αυτά, βέβαια!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη πλήρη από φόρτιση με 4 ω 15 λεπτά οθόνης και 1ω και 30 λεπτά παιχνίδι από αυτές MCOC, καλά είναι και πιστεύω θα φτιάξει κι αλλο
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει κάτι και δεν ξέρω εάν είναι πρόβλημα..Εχω το 910c.Πριν είχα το galaxy s2 αλλά και σε άλλα κινητά όταν είναι σβησμενη η οθόνη και πατηθει κατά λάθος το κουμπί home η power ανάβει η οθόνη και παραμένει ανοιχτή για λίγο πχ15 δευτερολεπτα και μετά κλείνει πάλι, στο note4 δεν γίνεται αυτό αλλά παραμένει η οθόνη ανοιχτή για όσο χρόνο έχω βάλει να είναι ενεργή η οθόνη πχ 2 λεπτά και μετά κλείνει με αποτέλεσμα να χαλάω τσάμπα μπαταρία χωρίς λόγο.Έχω βάλει και την επιλογή η οθόνη να παραμένει ανοιχτή όσο την κοιτάω αλλά και πάλι αυτό το εικονίδιο που βγαίνει "ματάκι" πάλι στα 2 λεπτά βγαίνει και κλείνει η οθόνη.το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος; είναι κάποιο σφάλμα;

Σε εμένα κλείνει κανονικά σε 7-8 δευτερόλεπτα, και αν εχω την εξοικονόμηση σε 2-3 δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως. Μάλιστα θα ήθελα να κρατάει λίγο παραπάνω.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε πότε θα μας δώσει την 6.0.1 .Στο 910f έχει πάρει φόρα και έχει δώσει σε πολλές χώρες μαζεμένα και σε Ουγγαρία κτλ.
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Για βοηθήστε με λίγο ρε παιδιά. Όλον τον καιρό τώρα το φορτίζω (έχω το N910C σε MM) κανονικά χωρίς τη γρήγορη φόρτιση και σήμερα είπα να δοκιμάσω με τη γρήγορη έτσι για αλλαγή αλλά δεν δείχνει να λειτουργεί. Ενεργοποιώ το "Fast Cable Charging" και για όσο μόνο είναι ανοιχτό το κινητό λέει Fast Charging X%. Όταν το κλείνω (γιατί το φορτίζω πάντα κλειστό) ανοίγει δείχνει ένα κεραυνό στην αρχή (που υπέθεσα ότι εννοεί ότι είναι το fast charge) και συνεχίζει να φορτίζει αργά (δηλ με την ταχύτητα της απλής φόρτισης). Τι συμβαίνει; Άνοιξα το κινητό και μ έδειχνε όντως ότι ήταν συνδεδεμένος ο απλός φορτιστής, αλλά μόλις τον αποσυνδεσα μού έδειχνε την λειτουργία fast charge ενεργοποιημενη από κάτω. Το ξαναδοκίμασα, τίποτα, το ίδιο! Πώς θα κάνω το fast charge να δουλέψει ενόσω είναι κλειστό το κινητό; :-/

 

Έχει κανείς άποψη γι'αυτό; Μήπως η λειτουργία Fast Charging είναι πλέον λειτουργία Software και γίνεται μόνο να λειτουργεί ενόσω είναι ανοιχτό το κινητό; Πάντως μού κάνει εντύπωση γιατί στην 5.1.1 αν ενεργοποιούσα το Fast Charging μπορούσε να φορτίσει και κλειστό έτσι..

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι μετά την αναβάθμιση σε MM όταν ανοίξεις ενα αρχείο -Βίντεο κλπ. με ενα πρόγραμμα της αρεσκείας σου μετά by default το ανοίγει με το ίδιο χωρίς να μπορείς να το αλλάξεις ;
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι μετά την αναβάθμιση σε MM όταν ανοίξεις ενα αρχείο -Βίντεο κλπ. με ενα πρόγραμμα της αρεσκείας σου μετά by default το ανοίγει με το ίδιο χωρίς να μπορείς να το αλλάξεις ;

Δυστυχώς..

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα κλείνει κανονικά σε 7-8 δευτερόλεπτα, και αν εχω την εξοικονόμηση σε 2-3 δευτερόλεπτα.

Οπότε έχω πρόβλημα στο θέμα αυτό.για δώσε περισσότερες πληροφορίες για την εξοικονόμηση πας μπαταρία και τι επιλέγεις;

Link to comment
Share on other sites

Χτες είχα δύο άκυρα restart στο άσχετο. Περίεργη συμπεριφορά.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παρατηρήσει ότι έχω πολλή κατανάλωση μπαταρίας ακόμα και stand by .

Μια ερώτηση. Όσοι έχετε τα note σας χωρίς προστασία οθόνης έχετε παρατηρήσει ψιλές γρατζουνιές από το πενάκι;

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

εγώ που το έχω ΧΩΡΙΣ προστασία, ΠΟΤΕ δε μου έκανε το πενάκι σημάδι.

 

Προτείνω να του αλλάξεις μύτη.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Όσοι έχετε τα note σας χωρίς προστασία οθόνης έχετε παρατηρήσει ψιλές γρατζουνιές από το πενάκι;

 

Στο πρώτο μου note, το ίδιο φοβόμουν και εγώ.

Aν δεν το κάνεις επίτηδες & είσαι στοιχειωδώς προσεχτικός δεν κάνει τίποτα.

Είχα note ii, 3, 4 & edge. Όλα γυμνά, εκτός από 2μήνες στο note 3, ποτέ δεν μου έκανε σημάδι το πενάκι.(Υπόψιν το λιώνω το s-pen)

Link to comment
Share on other sites

Οπότε έχω πρόβλημα στο θέμα αυτό.για δώσε περισσότερες πληροφορίες για την εξοικονόμηση πας μπαταρία και τι επιλέγεις;

Είναι και στην notification bar.

Link to comment
Share on other sites

εγώ που το έχω ΧΩΡΙΣ προστασία, ΠΟΤΕ δε μου έκανε το πενάκι σημάδι.

 

Προτείνω να του αλλάξεις μύτη.

 

Στο πρώτο μου note, το ίδιο φοβόμουν και εγώ.

Aν δεν το κάνεις επίτηδες & είσαι στοιχειωδώς προσεχτικός δεν κάνει τίποτα.

Είχα note ii, 3, 4 & edge. Όλα γυμνά, εκτός από 2μήνες στο note 3, ποτέ δεν μου έκανε σημάδι το πενάκι.(Υπόψιν το λιώνω το s-pen)

 

Παιδες ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Επειδή βιαζόμουν πριν το έγραψα στα γρήγορα. Με έχει νευριάσει το γεγονός ότι ότι ζελατίνα και γυαλί να βάλω αφήνει αυτό το κενό στους άκρες και αποφάσισα να το βγάλω τελείως να το χαρώ όπως είναι. Αν δεν έχετε πρόβλημα τότε όλα καλά και Θα το χαρώ κιόλας γυμνό! :)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Επειδή βιαζόμουν πριν το έγραψα στα γρήγορα. Με έχει νευριάσει το γεγονός ότι ότι ζελατίνα και γυαλί να βάλω αφήνει αυτό το κενό στους άκρες και αποφάσισα να το βγάλω τελείως να το χαρώ όπως είναι. Αν δεν έχετε πρόβλημα τότε όλα καλά και Θα το χαρώ κιόλας γυμνό! :)

 

Εγώ προσωπικά δεν είχα θέμα, αλλά το προσέχω.

Ποτέ π.χ. σε τσέπη με άλλα πράγματα ή και μόνο του γυμνό αλλά με πουγκί ή με flip.

Με το πενάκι δεν χαράζει, αν προσέχεις στοιχειωδώς. :)

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με την ΜΜ αρχιζει και κουραζει πολυ....... να κατσω να ασχοληθω να την περασω μεσο Odin απο αλλη χωρα ή οχι να περιμενω ακομα ;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...