Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να επικοινωνωσει ασυρματα με pc θες software και στα 2. Εγω θα πρότεινα αυτο που χρησιμοποιώ, share it. Μπαινει και σε windows pc, και android. Επικοινωνουν ολα μεταξυ τους μέσω wifi ταχυτατα.

 

Παιδιά μιλώ για απλή συνδεσιμότητα σε υπολογιστή με καλώδιο και να το διαβάζει όπως διαβάζει ένα απλό στικάκι μνήμης! Αυτό εννοώ!:confused:

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μιλώ για απλή συνδεσιμότητα σε υπολογιστή με καλώδιο και να το διαβάζει όπως διαβάζει ένα απλό στικάκι μνήμης! Αυτό εννοώ!:confused:

 

Εγω πραγματικα δεν καταλαβα ακομα τι θελεις. Αυτο που λες το κανεις με το καλωδιο απλος συνδεεις το κινητο με το πς με το καλωδιο αλλιως χωρις αλλο προγραμμα και στα 2(υπολογιστη-κινητο) δεν γινεται αυτο που ζητας....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιλώ για απλή συνδεσιμότητα σε υπολογιστή με καλώδιο και να το διαβάζει όπως διαβάζει ένα απλό στικάκι μνήμης! Αυτό εννοώ!:confused:

 

Συνδέοντας το κινητό με το καλώδιο usb που είναι για τον φορτιστή σε κάποια θύρα usb σε laptop-desktop κανονικά πρέπει να σου εμφανίζει την συσκευή στον "Υπολογιστή μου" αν έχεις windows και από εκεί μπορείς να κάνεις διαχείριση των αρχείων… να δεις τα αρχεία της microSD… σαν να έχεις συνδέσει κάποιο flasaki usb… Δεν σου φαίνονται οι φάκελοι από το κινητό μέσο υπολογιστή;

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συνδέοντας το κινητό με το καλώδιο usb που είναι για τον φορτιστή σε κάποια θύρα usb σε laptop-desktop κανονικά πρέπει να σου εμφανίζει την συσκευή στον "Υπολογιστή μου" αν έχεις windows και από εκεί μπορείς να κάνεις διαχείριση των αρχείων… να δεις τα αρχεία της microSD… σαν να έχεις συνδέσει κάποιο flasaki usb… Δεν σου φαίνονται οι φάκελοι από το κινητό μέσο υπολογιστή;

 

Αυτό ακριβώς θέλω! Όχι δεν φαίνονται οι φάκελοι του κινητού στον υπολογιστή αν δεν έχει το KIES. Με λίγα λόγια πάω στο σπίτι κάποιου φίλου και θέλω να συνδέσω το κινητό μου στον υπολογιστή του με καλώδιο για να δώσω κάποια αρχεία. Χωρίς το kies γίνεται;; Αυτό ρωτώ.;)

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι θέμα ΡΟΜ είναι θέμα να δώσει η σαμσουνγκ τους drivers για να ξεκλειδώσουν τα 64μπιτ. Κάτι που δεν πρόκειται να κάνει ποτέ εφόσον κυκλοφορεί το f γιατί θα πέσει μεγάλο κράξιμο. Είναι περίπου η ίδια πολιτική με το Knox και το root.
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς θέλω! Όχι δεν φαίνονται οι φάκελοι του κινητού στον υπολογιστή αν δεν έχει το KIES. Με λίγα λόγια πάω στο σπίτι κάποιου φίλου και θέλω να συνδέσω το κινητό μου στον υπολογιστή του με καλώδιο για να δώσω κάποια αρχεία. Χωρίς το kies γίνεται;; Αυτό ρωτώ.;)

 

Ναι γινεται, εγω δεν εχω το KIES και μια χαρα δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι γινεται, εγω δεν εχω το KIES και μια χαρα δουλευει.

Ευχαριστώ! Θέλει κάποια ρύθμιση ή συνδέεται κατευθείαν;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Θέλει κάποια ρύθμιση ή συνδέεται κατευθείαν;

Χωρις να ειμαι σίγουρος (πάντως ουτε εγω έχω το kies και συνδέεται μια χαρα) , αν θυμάμαι καλα, την 1η φορα που το συνδέεις στο pc, κατεβαζει drivers αν δεν τους εχει, μεσω νετ, ωστε να δει το κινητο. Αν ο φιλος σου δεν ειχε το pc στο νετ, ή παιζει καμια ασυμβατότητα και δεν τους κατεβαζει αυτόματα, τοτε δε θα το δει.

Και εγω νομιζα οτι ήθελες κατι ασύρματο.

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε ποτε θα παρουμε τελικα την αναβαθμιση σε marshmallow?

 

Τρεις σελίδες πιο πίσω έχει αναπτυχθεί λίγο αυτό το ερώτημα. Δεν έχει απαντηθεί επίσημα όμως.

Γενικά έχει διαρρεύσει πως μέσα στον Φλεβάρη θα ξεκινήσει η διανομή της 6.0 στο Note 4. Και χωρίς κανείς να ξέρει αν θα περιλαμβάνει κάποια απ τα καλούδια του Note 5 (που είναι και τα επιθυμητά).

Link to comment
Share on other sites

Τρεις σελίδες πιο πίσω έχει αναπτυχθεί λίγο αυτό το ερώτημα. Δεν έχει απαντηθεί επίσημα όμως.

Γενικά έχει διαρρεύσει πως μέσα στον Φλεβάρη θα ξεκινήσει η διανομή της 6.0 στο Note 4. Και χωρίς κανείς να ξέρει αν θα περιλαμβάνει κάποια απ τα καλούδια του Note 5 (που είναι και τα επιθυμητά).

 

Ναι το κοίταξα πριν λίγο.. Σ ευχαριστώ για το χρόνο σου.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σήμερα αγόρασα ενα Note 4 910c και στο σήμα του 4g βγάζει lte... το κινητό ειναι πολωνικό κατεβασα το Samsung info και λέει οτι είναι πολωνικό και available codes έχει BTU,CPW,DBT,ITV,KOR,XEΗ,XEO

ΚΑΜΙΆ ΓΝΩΜΗ ΤΙ ΠΑΊΖΕΙ?

Edited by giannismal
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια απορία ρε παιδιά.

Όταν ανοίγω το Kies 3 (αυτό δεν είναι συμβατό με τη συσκευή μας; ) μου βγάζει το εξής μήνυμα: "Kies has now been upgraded to Smart Switch".

Το χει βάλει κανείς; Τι είναι αυτό τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια απορία ρε παιδιά.

Όταν ανοίγω το Kies 3 (αυτό δεν είναι συμβατό με τη συσκευή μας; ) μου βγάζει το εξής μήνυμα: "Kies has now been upgraded to Smart Switch".

Το χει βάλει κανείς; Τι είναι αυτό τελικά;

 

Απεγκατέστησε το kies και βάλε το Smart Switch.

Link to comment
Share on other sites

Όταν επιλέγω έναν αριθμό απ τις επαφές μου και μόλις πατήσω το πράσινο ακουστικό και ξεκινήσει η κλήση (όχι κατά τη διάρκεια της κλήσης), ακούγεται ένας στιγμιαίος βόμβος, χρατς όπως το λες και συ (θόρυβος η παράσιτο αλλιώς) για ένα κλάσμα του δευτερόλεπτου. 9 στις 10 το κάνει αυτό και μετά όλα καλά κατά τη διάρκεια της κλήσης.

 

Δεν ξέρω απο τι μπορεί να είναι και αν ακούγεται απ το ακουστικό της συσκευής η απ το μεγάφωνο. Δεν έχω καταφέρει να προσδιορίσω απο που και τώρα που το λες θα το ψάξω. Υποθέτω της συσκευής κάτι η του Android και όχι του δικτύου (Wind έχω εγώ).

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απεγκατέστησε το kies και βάλε το Smart Switch.

 

Ευχαριστώ φίλε truckman . Το Kies 3 αναγνωρίζει κανονικά τη συσκευή, αλλά αν είναι καλύτερο (η πιο συμβατό αυτό), θα το βάλω.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν σας έχει τύχει, αλλά τελευταία έχω πρόβλημα με την ενημέρωση κάποιων εφαρμογών. Η πρώτη ήταν κάποια που είχα με χιονοδρομικά κέντρα και την κατάσταση αυτών. Ξεκινούσε να κάνει ενημέρωση και αν θυμάμαι καλά αφού πήγαινε στο 100% και ενημέρωνε την εφαρμογή στο κινητό έβγαζε μήνυμα ότι απέτυχε. Έκανα clear cache και εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής αλλά τίποτε. Το ίδιο μου κάνει πλέον με το FACEBOOK και το DOLPFIN TRANSLATE. Καμιά ιδέα κανείς;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν σας έχει τύχει, αλλά τελευταία έχω πρόβλημα με την ενημέρωση κάποιων εφαρμογών. Η πρώτη ήταν κάποια που είχα με χιονοδρομικά κέντρα και την κατάσταση αυτών. Ξεκινούσε να κάνει ενημέρωση και αν θυμάμαι καλά αφού πήγαινε στο 100% και ενημέρωνε την εφαρμογή στο κινητό έβγαζε μήνυμα ότι απέτυχε. Έκανα clear cache και εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής αλλά τίποτε. Το ίδιο μου κάνει πλέον με το FACEBOOK και το DOLPFIN TRANSLATE. Καμιά ιδέα κανείς;

Δε βγαζει ενα κωδικό λαθους? Το πατας και σου λεει καποια πραγματα να δοκιμασεις 1, 1.

Πχ συνήθως λεει να απενεργοποιησεις την αυτοματη ημερομηνία, να την πας πχ 1 μερα μμπροστά, να ξαναβάλεις αυτόματη, και να δοκιμάσεις παλι. Αν δε φτιάξει, διαγραφη cash, δεδομένων playstore, αν παλι δεν, διαγραφή update playstore και επανεγκατασταση update κλπ.

Δοκιμασε αυτα για την ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Να ρωτησω λιγο, γινεται με το Snote να βγαλω σε φωτογραφια πχ μια υπευθυνη δηλωση και να την μετατρεψω σε pdf ;;; ή πολλα ζηταω και μονο με scanner γινεται αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Να ρωτησω λιγο, γινεται με το Snote να βγαλω σε φωτογραφια πχ μια υπευθυνη δηλωση και να την μετατρεψω σε pdf ;;; ή πολλα ζηταω και μονο με scanner γινεται αυτο;

Δε ξέρω αν γίνεται με το s note Κώστα,πάντως υπάρχουν πολλές τέτοιες εφαρμογές που τραβάς μια φώτο και στη κάνει pdf.

Edit: νομίζω γίνεται και με το photo note μέσα από το s note.

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν γίνεται με το s note Κώστα,πάντως υπάρχουν πολλές τέτοιες εφαρμογές που τραβάς μια φώτο και στη κάνει pdf.

Edit: νομίζω γίνεται και με το photo note μέσα από το s note.

 

Δεν το βρίσκω Άγγελε :/ πες καμιά εφαρμογή που λες για pdf

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκια καλησπέρα. Ερώτηση! !

Πως μπορώ να συνδέσω το Note4 με τον Imac που έχω?

Υπάρχει κάποια εφαρμογή? ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...