Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οποτε μονο οντιν αυτη τη στιγμη. αξιζει να μπω στη διαδηκασια?εχει διαφορα το τηλεφωνο με την λολιποπ?

 

Άλλο τηλέφωνο γίνεται πραγματικά. Δεν θα το μετανιώσεις. Για εμένα έχει 2-3 αρνητικά που πρέπει να βελτιωθούν..αλλά στο σύνολο καμιά σχέση η kk με την lollipop. Μην ξεχάσεις επαναφορά πριν και μετά το πέρασμα της νέας ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα στην παρέα και καλή Σαρακοστή σε όλους. Από το Σαββάτο και εγώ κάτοχος του Note 4 SM-N910C Ουγγαρίας, προερχόμενος από πολύ κάλο Galaxy S5. Λοιπόν έχω ένα προβληματάκι και θέλω αν κανένας εδώ ξέρει κάτι και μπορεί να με βοηθήσει. Το τηλ το πήρα ελαφρώς μεταχειρισμένο (3 μηνών) σε άριστη κατάσταση, το έστησα κανονικά εφαρμογές κλπ όλα μια χαρά, και έφτασα στο Facebook το εγκατέστησα όλα ok και πάω στους λογαριασμούς του κινητού να κάνω συγχρονισμό ,μπαίνω στο facebook και πάω εκεί που λέει Συχρ. με τη συσκευή σας μπαίνω στο μενού μέσα και τικάρω στο Συχρ. με τη συσκευή σας, και μου βγάζει το μήνυμα "Δεν είναι δυνατή η χρήση ενιαίας σύνδεσης (SSO) στο Facebook αυτήν την στιγμή" και πάνω στην μπάρα ειδοποιήσεων βγάζει μήνυμα " Δοκιμάστε να συνδεθείτε ξάνα μέσω ενιαίου σήμειου πρόσβασης". Το συγκεκριμένο πρόβλημα το αντιμετώπισα και στο S5 που είχα εδώ και μια βδομάδα. Γνωρίζει κάνεις κάτι μήπως και έχει να προτείνη κάμια λύσ,η έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλήμα ? Ευχαριστώ

 

 

:worry:Ειχες απενεργοποιησει τον αυτοματο συγχρονισμο απο τα settings της συσκευης ?

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα στην παρέα και καλή Σαρακοστή σε όλους. Από το Σαββάτο και εγώ κάτοχος του Note 4 SM-N910C Ουγγαρίας, προερχόμενος από πολύ κάλο Galaxy S5. Λοιπόν έχω ένα προβληματάκι και θέλω αν κανένας εδώ ξέρει κάτι και μπορεί να με βοηθήσει. Το τηλ το πήρα ελαφρώς μεταχειρισμένο (3 μηνών) σε άριστη κατάσταση, το έστησα κανονικά εφαρμογές κλπ όλα μια χαρά, και έφτασα στο Facebook το εγκατέστησα όλα ok και πάω στους λογαριασμούς του κινητού να κάνω συγχρονισμό ,μπαίνω στο facebook και πάω εκεί που λέει Συχρ. με τη συσκευή σας μπαίνω στο μενού μέσα και τικάρω στο Συχρ. με τη συσκευή σας, και μου βγάζει το μήνυμα "Δεν είναι δυνατή η χρήση ενιαίας σύνδεσης (SSO) στο Facebook αυτήν την στιγμή" και πάνω στην μπάρα ειδοποιήσεων βγάζει μήνυμα " Δοκιμάστε να συνδεθείτε ξάνα μέσω ενιαίου σήμειου πρόσβασης". Το συγκεκριμένο πρόβλημα το αντιμετώπισα και στο S5 που είχα εδώ και μια βδομάδα. Γνωρίζει κάνεις κάτι μήπως και έχει να προτείνη κάμια λύσ,η έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλήμα ? Ευχαριστώ

 

Εγω εχω δει τα παραπανω μηνυματα οταν συνδεθηκα σε free wifi χωρις να εχει κωδικο απο μια καφετερια. Αν δεν εχεις κωδικο δοκιμασε να βαλεις στο wifi σου.

--NickB
Link to comment
Share on other sites

παντως σαν πρωτη εντυπωση η μπαταρια δεν με ενθουσιαζει και παρα πολυ.στο ιφονε 6 πλας μου φενεται οτι κρατουσε πιο πολυ αν και ηθελε πολυ περισοτερο χρονο να φορτισει. εχει καποιος χρησημοποιησει και τα 2 και να εχει αποψη?
Link to comment
Share on other sites

:worry:Ειχες απενεργοποιησει τον αυτοματο συγχρονισμο απο τα settings της συσκευης ?

Οχι τον έχω ενεργοποιημενο κανονικά. Και το wifi που έχω συνδεθεί είναι του σπιτιού μου με κωδικό Το κάνει και με τα δεδομένα

Edited by giannismal
Link to comment
Share on other sites

παντως σαν πρωτη εντυπωση η μπαταρια δεν με ενθουσιαζει και παρα πολυ.στο ιφονε 6 πλας μου φενεται οτι κρατουσε πιο πολυ αν και ηθελε πολυ περισοτερο χρονο να φορτισει. εχει καποιος χρησημοποιησει και τα 2 και να εχει αποψη?

 

Θα δείξει αποτελέσματα μετά από 4-5 φορτίσεις αν θυμάμαι καλά τώρα το πήρες σωστα

Link to comment
Share on other sites

παντως σαν πρωτη εντυπωση η μπαταρια δεν με ενθουσιαζει και παρα πολυ.στο ιφονε 6 πλας μου φενεται οτι κρατουσε πιο πολυ αν και ηθελε πολυ περισοτερο χρονο να φορτισει. εχει καποιος χρησημοποιησει και τα 2 και να εχει αποψη?

 

Σωστά σου φαινεται. Το 6 plus κρατάει ένα 30% παραπάνω περίπου όπως το είδα (και φυσικά τον τριπλασιο χρόνο για τη φόρτιση με το μαμά φορτιστή)....

Link to comment
Share on other sites

παντως σαν πρωτη εντυπωση η μπαταρια δεν με ενθουσιαζει και παρα πολυ.στο ιφονε 6 πλας μου φενεται οτι κρατουσε πιο πολυ αν και ηθελε πολυ περισοτερο χρονο να φορτισει. εχει καποιος χρησημοποιησει και τα 2 και να εχει αποψη?

 

Τώρα ανέφερες δύσκολο θέμα. Λοιπόν επειδή τα έχω δει και τα δύο τηλέφωνα το 6plus έχει μακρά την καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας του. Βέβαια είναι θέμα λογισμικού αλλά είναι όντως ένα θέμα. Η αναλογία 6puls vs note 4 στην μπαταρία είναι 1 προς 2 (μιλάω πάντα βάση την χρήση την δικιά μου με ακριβώς τις ίδιες εφαρμογές).

Just for the record με note 4 κυκλοφορώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άλλο τηλέφωνο γίνεται πραγματικά. Δεν θα το μετανιώσεις. Για εμένα έχει 2-3 αρνητικά που πρέπει να βελτιωθούν..αλλά στο σύνολο καμιά σχέση η kk με την lollipop. Μην ξεχάσεις επαναφορά πριν και μετά το πέρασμα της νέας ρομ.

 

Εαν θέλεις για πες τα αρνητικά να έχουμε μια άποψη πριν κάνουμε την μετάβαση στην loli.

Μπορεί για σένα ασήμαντο αλλά για άλλον ίσως όχι.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ανέφερες δύσκολο θέμα. Λοιπόν επειδή τα έχω δει και τα δύο τηλέφωνα το 6plus έχει μακρά την καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας του. Βέβαια είναι θέμα λογισμικού αλλά είναι όντως ένα θέμα. Η αναλογία 6puls vs note 4 στην μπαταρία είναι 1 προς 2 (μιλάω πάντα βάση την χρήση την δικιά μου με ακριβώς τις ίδιες εφαρμογές).

Just for the record με note 4 κυκλοφορώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εαν θέλεις για πες τα αρνητικά να έχουμε μια άποψη πριν κάνουμε την μετάβαση στην loli.

Μπορεί για σένα ασήμαντο αλλά για άλλον ίσως όχι.

 

Δεν έχω δει κανένα αρνητικό για την ωρα. Ένα πολύ πιο όμορφο λειτουργικό, πολυ πιο smooth και γρήγορο σε όλα του. Προχώρα Γιάννη...

Link to comment
Share on other sites

Να και ένα αρνητικό που έμαθα σήμερα για τον exynos , δεν κάνει εγγραφή του συνομιλητή μέσω BLUETOOTH σε εφαρμογές call record. Μόνο με hands free δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω λοιπόν τα αρνητικά που βλέπω εγώ..Στις πρόσφατες εφαρμογές που εμφανίζονται σαν καρτέλες, έχει stuttering και είναι απαράδεκτο για εμένα. Το λέω γτ έχω δουλέψει και το m8 της αδερφής μου και καμια σχέση. Αυτή η σάμσουνγκ κάτι θα κάνει λάθος δεν γίνεται..παίρνει τον κώδικα από την google και στην προσπάθειά της να το τροποποιήσει κάνει βλακείες. Επίσης εμφανίζει αρκετά συχνά το μνμ "Επαφές διακόπηκε", που σημαίνει ότι έχει κάποιο bug. Αυτά έχω παρατηρήσει..σε όλα τα υπόλοιπα βλέπω βελτίωση προς το καλύτερο..σε όλα όμως. Θεωρώ ότι έκαναν πολύ καλή δουλειά οι Κορεάτες, αν και μπορούν ακόμα καλύτερα. Όσο για την μπαταρία εγώ νομίζω είναι στα ίδια επίπεδα..να τονίσω ότι εγώ χρησιμοποιώ 90% wifi και είμαι συνεχώς με αυτόματη φωτεινότητα, διαφορετικά τελειώνει πιο γρήγορα η μπαταρία. :) Edited by Theo_Pech
Link to comment
Share on other sites

Το myphone δεν δύναται σε καμία περίπτωση να εμπλακεί σε τέτοιου είδους νομικές διαδικασίες, οπότε το ξεχνάς αυτό το σενάριο.

 

Πουθενά δεν αναφέρθηκα για νομικές διαδικασίες :)

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω λοιπόν τα αρνητικά που βλέπω εγώ..Στις πρόσφατες εφαρμογές που εμφανίζονται σαν καρτέλες, έχει stuttering και είναι απαράδεκτο για εμένα. Το λέω γτ έχω δουλέψει και το m8 της αδερφής μου και καμια σχέση. Αυτή η σάμσουνγκ κάτι θα κάνει λάθος δεν γίνεται..παίρνει τον κώδικα από την google και στην προσπάθειά της να το τροποποιήσει κάνει βλακείες. Επίσης εμφανίζει αρκετά συχνά το μνμ "Επαφές διακόπηκε", που σημαίνει ότι έχει κάποιο bug. Αυτά έχω παρατηρήσει..σε όλα τα υπόλοιπα βλέπω βελτίωση προς το καλύτερο..σε όλα όμως. Θεωρώ ότι έκαναν πολύ καλή δουλειά οι Κορεάτες, αν και μπορούν ακόμα καλύτερα. Όσο για την μπαταρία εγώ νομίζω είναι στα ίδια επίπεδα..να τονίσω ότι εγώ χρησιμοποιώ 90% wifi και είμαι συνεχώς με αυτόματη φωτεινότητα, διαφορετικά τελειώνει πιο γρήγορα η μπαταρία. :)

 

To stuttering που αναφέρεις υπάρχει σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό και στην kk που φόραγε μέχρι τώρα. Απλά δε βελτιώθηκε αρκετά, δεν είναι πρόβλημα όμως της lollipop.

Αναφορικά με το "επαφές διακόπηκε", είναι επειδή δεν έκανες clear data /cache, όταν αναβαθμίσες.

Μπορείς να το κάνεις όμως από τη διαχείριση εφαρμογών για την εφαρμογή "επαφές" και δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Τέλος, κάνω κανονικά εγγραφή κλήσης και από ΒΤ με τη lollipop.

ΥΓ Η μπαταρία είναι στα ίδια επίπεδα.

Εξακολουθώ να μη μπορώ να βρω μειον για τη lollipop αυτές τις πρώτες μέρες....

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

To stuttering που αναφέρεις υπάρχει σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό και στην kk που φόραγε μέχρι τώρα. Απλά δε βελτιώθηκε αρκετά, δεν είναι πρόβλημα όμως της lollipop.

Αναφορικά με το "επαφές διακόπηκε", είναι επειδή δεν έκανες clear data /cache, όταν αναβαθμίσες.

Μπορείς να το κάνεις όμως από τη διαχείριση εφαρμογών για την εφαρμογή "επαφές" και δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Τέλος, κάνω κανονικά εγγραφή κλήσης και από ΒΤ με τη lollipop.

ΥΓ Η μπαταρία είναι στα ίδια επίπεδα.

Εξακολουθώ να μη μπορώ να βρω μειον για τη lollipop αυτές τις πρώτες μέρες....

 

Ναι συμφωνώ μαζί σου σε όλα. Εγώ απλά το θεωρώ απαράδεκτο από την στιγμή που πήγαμε σε 5.0.1 μετά από 3 μήνες και να υπάρχει αυτό. Στην kk ήταν κώδικας της σάμσουνγκ, στην 5 είναι της google και λέω κάτι δεν πάει καλά με τους Κορεάτες. Είναι κάτι το οποίο φαίνεται κατευθείαν, αυτοί δεν το πρόσεξαν ή δεν τους πείραξε ; Τέλοσπαντων το κινητό πήρε άλλον αέρα και είναι αισθητό από την αρχή. Έκαναν θαύματα με τον tw στην 5άρα. Αν διαβάσεις και παλαιότερα ποστ μου κάνω παράπονα και για εφαρμογές που δεν τρέχουν ομαλά και τώρα στην 5 τρέχουν απροβλημάτιστα και πολύ όμορφα. :D Όταν υπάρχει όμως το sammobile και σε πληροφορεί ότι στο s6 θα δούμε έναν άλλον tw πιο γρήγορο κι από αυτό στο note 4, πως να το κάνουμε τον θες εδώ και τώρα.. :lol::p

Edited by Theo_Pech
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου προτηνει μια καλη εφαρμογη για καθαρισμα της μνημης και των αχρηστων αρχειων?

 

To Master_Clean είναι μια τέτοια εφαρμογή.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σαν κάτοχος του οχταπυρινου, δεν άντεξα και περασα χθες μέσω odin την πολωνική lollipop. Σημείωση: το εχω αγοράσει απο kaiserstore και είναι ουγγρικό. Όπως είπατε και πιο πάνω, το τηλέφωνο πετάει. Το μόνο αρνητικό για μένα είναι το lag που υπάρχει στις πρόσφατες εφαρμογές! Ορίστε και 2 screenshot από Antutu, το πρώτο από kitkat και το δεύτερο απο lollipop. Είναι ολοφάνερο πως με τη lollipop έχει γίνει αισθητά πιο γρήγορο ακόμα και για κάποιον που δεν ξέρει.
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Προσβ/τητα - Ακοή - Ειδοποίηση φλάς

Το είχα βρει αυτό και είναι απενεργοποιημένο αλλά πάλι ανάβει όταν με καλούν...:wacko:

 

Να και ένα αρνητικό που έμαθα σήμερα για τον exynos , δεν κάνει εγγραφή του συνομιλητή μέσω BLUETOOTH σε εφαρμογές call record. Μόνο με hands free δουλεύει.

Είσαι σίγουρος;; Εμένα γράφει ή δείχνει ότι γράφει κανονικά, αν και δεν επιβεβαίωσα τι γράφει από όσο θυμάμαι... Έχω το ACR.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Το είχα βρει αυτό και είναι απενεργοποιημένο αλλά πάλι ανάβει όταν με καλούν...:wacko:

 

 

Είσαι σίγουρος;; Εμένα γράφει ή δείχνει ότι γράφει κανονικά, αν και δεν επιβεβαίωσα τι γράφει από όσο θυμάμαι... Έχω το ACR.

 

Το πρόβλημα με την εγγραφή με ΒΤ το επιβεβαιώνω και εγώ. Πιστεύετε ότι με την lolipop θα φτιάξει;

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα στην παρέα και καλή Σαρακοστή σε όλους. Από το Σαββάτο και εγώ κάτοχος του Note 4 SM-N910C Ουγγαρίας, προερχόμενος από πολύ κάλο Galaxy S5. Λοιπόν έχω ένα προβληματάκι και θέλω αν κανένας εδώ ξέρει κάτι και μπορεί να με βοηθήσει. Το τηλ το πήρα ελαφρώς μεταχειρισμένο (3 μηνών) σε άριστη κατάσταση, το έστησα κανονικά εφαρμογές κλπ όλα μια χαρά, και έφτασα στο Facebook το εγκατέστησα όλα ok και πάω στους λογαριασμούς του κινητού να κάνω συγχρονισμό ,μπαίνω στο facebook και πάω εκεί που λέει Συχρ. με τη συσκευή σας μπαίνω στο μενού μέσα και τικάρω στο Συχρ. με τη συσκευή σας, και μου βγάζει το μήνυμα "Δεν είναι δυνατή η χρήση ενιαίας σύνδεσης (SSO) στο Facebook αυτήν την στιγμή" και πάνω στην μπάρα ειδοποιήσεων βγάζει μήνυμα " Δοκιμάστε να συνδεθείτε ξάνα μέσω ενιαίου σήμειου πρόσβασης". Το συγκεκριμένο πρόβλημα το αντιμετώπισα και στο S5 που είχα εδώ και μια βδομάδα. Γνωρίζει κάνεις κάτι μήπως και έχει να προτείνη κάμια λύσ,η έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλήμα ? Ευχαριστώ

Κάνεις να βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Σημείωση: το εχω αγοράσει απο kaiserstore και είναι ουγγρικό.

Αυριο περιμενω να μου ερθει απο kaizershop κ μενα... cant wait!

Θελω να ρωτησω, το back cover τι σου γραφει φιλε; Galaxy note 4, 4G ή τίποτα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυριο περιμενω να μου ερθει απο kaizershop κ μενα... cant wait!

Θελω να ρωτησω, το back cover τι σου γραφει φιλε; Galaxy note 4, 4G ή τίποτα;

 

Εμένα δεν γράφει τπτ! Είμαι από Ουγγαρία

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν γράφει τπτ! Είμαι από Ουγγαρία

 

Και μένα δεν γράφει τίποτα αλλά δεν με απασχολεί και πολύ μιας και είναι μόνιμα σε θήκη… :) Από Σλοβενία το δικό μου.

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...