Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia voithiste me thelo na vazo efarmoges kai eno vazo to sis kai to trexo den xero pos na valo to app arxeio pls ta fota sas

Για να βαλεις το .app αρχειο, πρεπει να εχεις καποιον file manager στον Η/Υ σου, ωστε να μπορεσεις να δεις τα folders που εχει μεσα το κινητο.

Κατεβασε καποιον (υπαρχουν παρα πολλοι) και μετα, αφου κανεις εγκατασταση την εφαρμογη που θες στο κινητο, περνας το .app αρχειο στο folder που εχει γινει εγκατασταση το προγραμμα και κανεις overwrite το .app που εχει ηδη μεσα.

Απλο ειναι... :O

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ,νέος ιδιοκτήτης του P910i και εγώ και έχω 2 ερωτησούλες να σας θέσω.

1}Εχω το εξής πρόβλημα με το κινητό ,εχω τον κατάλογο με τα ονόματα και πάω στα SMS ,να γράψω και να στείλω το μύνημα .Πάταω λοιπόν το βιβλιαράκι δίπλα στην ΠΡΟΣ και μου βγάζει ένα παραθυράκι που θα έπρεπε να είναι όλες οι επαφές μου εκεί ,έτσι ώστε να διάλεξω αυτή που θέλω και να στείλω το μύνημα.Αντ'άυτού μου εφανίζει 4-5 επαφές μόνο .ακόμα και αν αλλάξω Φάκελο τίποτα μόνο οι ίδιες επαφές φαίνονται.Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει???

 

2} Πως μετατρέπω ένα mp2 σε mp3 για να γίνει ο ήχος playable στο κινητό?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

loipon:) gia arxh :) eimai kai egw enas katoxos P910i :D kai eimai polu xaroumenos !

1) thelw na rwtisw! ama kanw egkatastasei kai apegkatastasei kapoia porgrammata ! auta ta programmata afinoun upolimata mesa sto kinito ? diladi fakelous kai arxeia pou den exoun sbistei ? kai an nai! pws ta sbinoume ?:)

2) den brika tin ruthmisei gia na mou kanei anafores paradoseis otan stelnw sms :) ama mporei kapoios na mou pei ti na kanw ama 3erei :)

3) thelw kapoia programmata kai games kai theme kai apo ola :O kati na protinetai ?

 

auta gia arxh:) euxaristw perimenw apantisei sintoma :shifty:

ama 3erei kapoios kai thelei mporei na mou apanthsei sto e-mail mou ? T_WOL@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξής πρόβλημα με το κινητό ,εχω τον κατάλογο με τα ονόματα και πάω στα SMS ,να γράψω και να στείλω το μύνημα .Πάταω λοιπόν το βιβλιαράκι δίπλα στην ΠΡΟΣ και μου βγάζει ένα παραθυράκι που θα έπρεπε να είναι όλες οι επαφές μου εκεί ,έτσι ώστε να διάλεξω αυτή που θέλω και να στείλω το μύνημα.Αντ'άυτού μου εφανίζει 4-5 επαφές μόνο .ακόμα και αν αλλάξω Φάκελο τίποτα μόνο οι ίδιες επαφές φαίνονται.Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει???

 

Έχεις μεταφέρει με κάποιο τρόπο (πχ. με συγχρονισμό με outlook ή με υπέρυθρες/bluetooth από άλλο κινητό) τις επαφές σου στην μνήμη του τηλεφώνου; Γιατί η αρχική του ρύθμιση είναι να εμφανίζει τις επαφές που είναι αποθηκευμένες στην μνήμη του τηλεφώνου. Επίσης, δοκίμασε να αλλάξεις φάκελο και να πας στον φάκελο SIM, μήπως βρεις εκεί τις επαφές σου. Αν δεν βρεις ούτε στην μνήμη του τηλ. ούτε στην κάρτα SIM τις επαφές σου, μάλλον θα πρέπει να τις εισάγεις όλες χειροκίνητα.

 

ama kanw egkatastasei kai apegkatastasei kapoia porgrammata ! auta ta programmata afinoun upolimata mesa sto kinito ? diladi fakelous kai arxeia pou den exoun sbistei ? kai an nai! pws ta sbinoume ?

 

Μερικά προγράμματα αφήνουν κάποια υπολείμματα (όπως γίνεται και στο PC), αλλά υπάρχουν προγραμματάκια που καθαρίζουν ότι έχει ξεμείνει από τις εγκαταστήσεις/απεγκαταστήσεις. Νομίζω ότι λέγεται disk cleaner, αλλά δεν είμαι σίγουρος.

 

den brika tin ruthmisei gia na mou kanei anafores paradoseis otan stelnw sms :) ama mporei kapoios na mou pei ti na kanw ama 3erei

 

Με ανοιχτό το πορτάκι, αριστερά από την επιλογή "Αποστολή" υπάρχει ένα εικονίδιο. Αν το πατήσεις σου ανοίγει μια άλλη καρτέλα, που εμφανίζει την επιλογή αναφοράς παράδοσης. Πρέπει να το επιλέγεις κάθε φορά πριν στείλεις το μήνυμα.

 

thelw kapoia programmata kai games kai theme kai apo ola :O kati na protinetai

Αν πας στο θέμα apps & games requests θα βρεις πολύ υλικό !

Link to comment
Share on other sites

Tiιποτα τα μεταφερω απο το ενα φακελο στον αλλο τιποτα ,παω τα βαζω στην Sim τιποτα.

Φτιαχνω μια Χ επαφη στην Sim παω στο Create SMS δεν φαίνεται.ΤΟ θέμα ειναι οτι λόγω κάποιων συνθηκών οι επαφές γράφτηκαν στο χέρι και υπήρχε το πρόβλημα,μου πε ένα παιδί.... σταελληνικά της κάνω στα αγγλικά και πάλι τίποτα.

Το παράξενο της υπόθεσης είναι ότι πάω στο create SMs ,μετά στο φάκελο με της επαφές ανοίγω άλλο φάκελο μου βρισκει παλι της 4 επαφες με το που πατάω All πάει να διαβάσει όλες της επάφες και σταμάταει και βγάζει της 4-5 .

Το βλέπω ότι πάει να της διαβάσει για τι μπαινουν γρηγορα τα 2 πρωτα ονοματα και μετα βαζει της επαφες.

Κατι το εμποδίζει να κανει LOAD ολη την λίστα αλλα δεν μπορω να βρω τι...

 

Παιδιά βοηθήστε...

*Απότι παρατήρησα το κάνει και το p910i του πατέρα μου αλλά δεν το πολυνοίαζει γιατι δεν στέλνει sms ,όμως εγώ... χρησιμοποιώ τα SMS

 

HELPPpppppppppp

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κάνει μόνο στα μηνύματα ή γενικά και στο μενού του καταλόγου δεν εμφανίζονται όλες οι επαφές;

Δοκίμασε να κάνεις μια γενική επαναφορά μήπως ξεμπλοκάρει (Πίνακας Ελέγχου--> Γενικές--> Γενική Επαναφορά).

Διαφορετικά, περίμενε μήπως έχει παρουσιαστεί και σε κανέναν άλλο το συγκεκριμένο πρόβλημα και σου απαντήσει, αλλιώς κάνε format (σαν τελευταία λύση).

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το κάνει μονο στα μυνήματα. Ηδη έκανα μια επαναφορά.....

Και να φανταστείς ότι το έχω μόλις 2 μερούλες.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι στα μηνύματα εμφανίζονται μόνο εκείνες οι επαφές που έχουν (και) κινητό τηλέφωνο. Όλες οι υπόλοιπες δεν εμφανίζονται (δεν έχει νόημα να στέλνεις μήνυμα σε σταθερό τηλέφωνο). Εμένα τουλάχιστον έτσι κάνει: όσες επαφές έχουν μόνο σταθερό τηλ. και όχι κινητό και σταθερό κτλ. δεν τις εμφανίζει καθόλου στην αποστολή μηνύματος. Για τσέκαρέ το λιγάκι!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι στα μηνύματα εμφανίζονται μόνο εκείνες οι επαφές που έχουν (και) κινητό τηλέφωνο. Όλες οι υπόλοιπες δεν εμφανίζονται (δεν έχει νόημα να στέλνεις μήνυμα σε σταθερό τηλέφωνο). Εμένα τουλάχιστον έτσι κάνει: όσες επαφές έχουν μόνο σταθερό τηλ. και όχι κινητό και σταθερό κτλ. δεν τις εμφανίζει καθόλου στην αποστολή μηνύματος. Για τσέκαρέ το λιγάκι!

Πωπω τι μ@λ@κ@ς που μαι....

Φίλε πράγματι αυτό ήτανε....

 

:rolleyes: :rolleyes:

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι στα μηνύματα εμφανίζονται μόνο εκείνες οι επαφές που έχουν (και) κινητό τηλέφωνο. Όλες οι υπόλοιπες δεν εμφανίζονται (δεν έχει νόημα να στέλνεις μήνυμα σε σταθερό τηλέφωνο). Εμένα τουλάχιστον έτσι κάνει: όσες επαφές έχουν μόνο σταθερό τηλ. και όχι κινητό και σταθερό κτλ. δεν τις εμφανίζει καθόλου στην αποστολή μηνύματος. Για τσέκαρέ το λιγάκι!

offtopic αλλα σχετικο...

Κι ομως φιλε ibaxevan, εχει νοημα να στελνεις μυνημα σε σταθερο...Για ριξτε μια ματια ΕΔΩ... :shifty:

Φανταστειτε τωρα τους Αυστραλους που εχουν αγορασει Ρ900/Ρ910 και δεν μπορουν να στειλουν SMS σε σταθερα..!! χαχαχαχα :lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

:D

offtopic αλλα σχετικο...

Κι ομως φιλε ibaxevan, εχει νοημα να στελνεις μυνημα σε σταθερο...Για ριξτε μια ματια ΕΔΩ... :shifty:

Φανταστειτε τωρα τους Αυστραλους που εχουν αγορασει Ρ900/Ρ910 και δεν μπορουν να στειλουν SMS σε σταθερα..!! χαχαχαχα :lol: :lol:

 

Ομολογώ ότι δεν το ήξερα καθόλου! Αυτή η υπηρεσία έγινε πρόσφατα όμως, ενώ το λογισμικό του Ρ910 παρουσιάστηκε πριν καιρό, που δεν υπήρχε κάτι τέτοιο. Όσο για τους Αυστραλούς, μάλλον θα περιμένουν με μεγάλη ανυπομονησία το Ρ1000 :D

 

(sorry για το off topic)

Link to comment
Share on other sites

paidia pos mporoume na valoume imerominia genethlion sta contacts?
kai giati den vazis to eortologio pou mporeis na exeis kai epilogi gia geneqlia i epetious!!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορειτε να μου πειτε αν με το P910 θα μπορω να εχω τα παρακατω :

Οχι παιχνίδια .Εργαλεία για τη δουλειά,κυρίως στο θεμα αμεσης επικοινωνίας και μικρουπολογισμων.Χρειαζομαι :

-ΙMessenger

-Quickoffice(word -excel Κυριως για μικρουπολογισμούς τυπου mark-up προιοντων,μικροbudget,κ.τ.λ)

-αποστολή και λήψη video χωρις προβληματα συμβατότητας

- ταχύτητα λειτουργιών

-Αυτονομία μεγαλη αν και γνωρίζω οτι εδω θα πρεπει να συμβιβαστώ κάπως.

 

Σκεφτομαι να το παρω αν και επισης βλεπω με καλο ματι τα Qtek.

Το P910 κανει οτι υποσχεται η SE ή και αυτό εχει προβληματα κολληματων,ασυμβατότητας,αρκετων συμβιβασμων στις λειτουργίες ?

Link to comment
Share on other sites

Πωπω τι μ@λ@κ@ς που μαι....

Φίλε πράγματι αυτό ήτανε....

 

:rolleyes: :rolleyes:

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!

Εχώ βάλει στο P910i το opera αλλα λεεί για 900 και ενα πρόγραμματάκι αλλό διάφορα δηλαδή όχι κάτι συγκεκριμένο που έγραφαν για το Ρ800-P900 και δεν βρήκα να γράφουν για το P910i! το οpera Που λεεί P900 δεν δουλευει ρε γαμωτο του λέω να κατεβάσει σελίδες Internet και δεν κατεβάζει! τι προτείνεται ?

τι μπόρω να κάνω πάνω στο P910i για να το κανω ποιο δυναμικό τι άλλο μπορω να προσθέσω!

 

 

Ευχαριστώ που απαντήσατε στην προηγούμενη απορία ! :O

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά, τα προγράμματα που τρέχουν στα Ρ800-Ρ900, δουλεύουν και στο Ρ910 (σύμφωνα με την SonyEricsson). Στο CD που συνόδευε το Ρ910, υπάρχει η έκδοση του Opera για το Ρ910 (ver. 6.0). Νομίζω ότι έχει κυκλοφορήσει και η 6.3, αλλά δεν είμαι σίγουρος. Λογικά με κάποια από αυτές τις εκδόσεις δεν θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα.

 

Για προγράμματα, ζήτα ότι θέλεις στο "Apps & Games Requests" για να μην είμαστε off topic εδω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει προσπαθήσει να κάνει κανείς update σε Ρ910 με TIM IMAGINE;;

Μετά το update επιστρέφουν τα μενού τις ΤΙΜ, και θέλω να ρωτήσω άν είναι ενσωματομένα στο λειτουργικό ή αν μπορείς να τα απεγκαταστήσεις...;;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγόρασα στης 16/2/2005 το ρ910 και έχω το εξής πρόβλημα ,όταν έχω το πορτάκι ανοικτό και χωρίς να το χρησιμοποιήσω για 1 λεπτό αυτό μπλοκάρη και χρειάζεται να κλείσω το πορτάκι και να το ανοίξω πάλι για να δούλεψη ξανά ,γιατί ????
Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγόρασα στης 16/2/2005 το ρ910 και έχω το εξής πρόβλημα ,όταν έχω το πορτάκι ανοικτό και χωρίς να το χρησιμοποιήσω για 1 λεπτό αυτό μπλοκάρη και χρειάζεται να κλείσω το πορτάκι και να το ανοίξω πάλι για να δούλεψη ξανά ,γιατί ????
εαν εχεις το screen saver ενεργο βγαλε το και δες παλι αυτα τα κουφα τα κανει που και που και εμενα.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Έχει προσπαθήσει να κάνει κανείς update σε Ρ910 με TIM IMAGINE;;

Μετά το update επιστρέφουν τα μενού τις ΤΙΜ, και θέλω να ρωτήσω άν είναι ενσωματομένα στο λειτουργικό ή αν μπορείς να τα απεγκαταστήσεις...;;

η ΤΙΜ συνηθως το imagine το εχει εγκαταστησει στην καρτα μνημης,ετσι ηταν και με μενα και το εβγαλα,ηταν σκετη κοροιδια.....
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Εχώ βάλει στο P910i το opera αλλα λεεί για 900 και ενα πρόγραμματάκι αλλό διάφορα δηλαδή όχι κάτι συγκεκριμένο που έγραφαν για το Ρ800-P900 και δεν βρήκα να γράφουν για το P910i! το οpera Που λεεί P900 δεν δουλευει ρε γαμωτο του λέω να κατεβάσει σελίδες Internet και δεν κατεβάζει! τι προτείνεται ?

τι μπόρω να κάνω πάνω στο P910i για να το κανω ποιο δυναμικό τι άλλο μπορω να προσθέσω!

 

 

Ευχαριστώ που απαντήσατε στην προηγούμενη απορία ! :O

μην ξεχνας οτι το opera θελει GPRS για να δουλεψει δεν δουλευει με wap συνδεση πρεπει να το ζητησεις απο το δικτυο σου,αν εχεις καρτοκινητο δεν σου δινει gprs μονο με παγια συνδεση γινεται.

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορειτε να μου πειτε αν με το P910 θα μπορω να εχω τα παρακατω :

Οχι παιχνίδια .Εργαλεία για τη δουλειά,κυρίως στο θεμα αμεσης επικοινωνίας και μικρουπολογισμων.Χρειαζομαι :

-ΙMessenger

-Quickoffice(word -excel Κυριως για μικρουπολογισμούς τυπου mark-up προιοντων,μικροbudget,κ.τ.λ)

-αποστολή και λήψη video χωρις προβληματα συμβατότητας

- ταχύτητα λειτουργιών

-Αυτονομία μεγαλη αν και γνωρίζω οτι εδω θα πρεπει να συμβιβαστώ κάπως.

 

Σκεφτομαι να το παρω αν και επισης βλεπω με καλο ματι τα Qtek.

Το P910 κανει οτι υποσχεται η SE ή και αυτό εχει προβληματα κολληματων,ασυμβατότητας,αρκετων συμβιβασμων στις λειτουργίες ?

ολα αυτα που ζητας γινονται αλλα με προυποθεσεις,αλλα μην το συγκρινεις με το qtek γιατι το ενα ειναι symbian και το αλλο windows.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα που ζητας γινονται αλλα με προυποθεσεις,αλλα μην το συγκρινεις με το qtek γιατι το ενα ειναι symbian και το αλλο windows.

Σε ευχαριστώ.Να υποθεσω δηλαδή οτι για τις εφαρμογές που αναφερα ενα windows smartphone ειναι καλύτερο απο ενα Symbian? Δεν ξερω,γιαυτό ρωτάω.Απλως επειδή και στο site της SE ,δειχνουν οτι το P910 κανει τα παντα,και εντυπωσιακά μαλιστα ,υπέθεσα οτι συγκρινεται με ενα Qtek.

To P910 το ειχα υπόψιν γιατί μου δημιουργηθηκε η εντυπωση οτι μπορει να ειναι και καλό τηλεφωνο και καλο PDA,σχεδόν ισαξιο με ενα Qtek ή γενικά pocket PC.

Τωρα αυτό που αναφέρεις για τις προυποθέσεις,δεν το καταλαβαινω,δηλαδή δεν μπορω να φανταστω ποιες ειναι αυτές οι προυποθεσεις και κατα ποσο πρεπει να συμβιβαστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...