Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς,όπως αναφέρει κι ο andy το κατάστημα 9volto στον Πειραιά μπορεί να το αφαιρέσει.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά την πάτησα με τα xp icons...ξεκιναεί και κολλάει στο λογότυπο της SE! Πώς μπορώ να το κάνω reset ή έστω να το ξεκινήσω? Κάποιος είχε πάθει το ίδιο, το ξεπέρασε αλλά δεν μας είπε πώς??:(

 

ΟΚ λύθηκε το θέμα...έκανα επαν-αναβάθμιση!;)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
paidia back up pos pernoume?
αφου κανεις εγκατασταση του pcswite βαζεις το κινητο πανω στη βαση και αφου σου βγει το εικονιδιο του κινητου στο pc στην μπαρα κατω δεξια κανεις κλικ πανω του και επιλεγεις backup και ακολουθεις τις οδηγιες,ειναι ευκολο ;)
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως μονιμως κολλαει στη μεση στη διαδικασια του Backup... κανει επανεκιννηση και μετα παπα... βγαζει μυνημα οτι διακοπηκε η συνδεση με το τηλεφωνο, το τηλεφωνο ειναι κολλημενο και επανερχεται μονο με επανεκιννηση, και Backup δε γινεται ποτε! Τι κανω λαθος; (Συγχρονισμο κανει κανονικα!)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
εμενα παντως μονιμως κολλαει στη μεση στη διαδικασια του Backup... κανει επανεκιννηση και μετα παπα... βγαζει μυνημα οτι διακοπηκε η συνδεση με το τηλεφωνο, το τηλεφωνο ειναι κολλημενο και επανερχεται μονο με επανεκιννηση, και Backup δε γινεται ποτε! Τι κανω λαθος; (Συγχρονισμο κανει κανονικα!)
απο την αρχη στο εκανε;μηπως φταιει καμμια εφαρμογη;δοκιμασες να κανεις απεγκατασταση-εγκατασταση το pcswite;
Link to comment
Share on other sites

κι εγκατασταση-απεγκατασταση, και πληρες ξεκλειδωμα τηλεφωνου... τιποτα δε γινεται! Επισης αν μετα την επανεκιννηση το ξαναβαλω στη βαση δε το βλεπει με τιποτα εκτος αν κανω restart το Pc... Προφανως αν δεν εχει τυχει σε καποιον αλλο κατι παιζει με τις δικες μου ρυθμισεις.... παντως ως τωρα backup δεν καταφερα να παρω (γενικα τη βαση δεν μπορω να την καλοχρησιμοποιησω, ολο κολληματα κανει... πιο πολυ για τη φορτιση την εχω!)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ας κάνουμε τις ερωτήσεις μας για τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε με το τρίτο μέλος της σειράς P.

:)

loipon:) gia arxh :) eimai kai egw enas katoxos P910i :D kai eimai polu xaroumenos !

1) thelw na rwtisw! ama kanw egkatastasei kai apegkatastasei kapoia porgrammata ! auta ta programmata afinoun upolimata mesa sto kinito ? diladi fakelous kai arxeia pou den exoun sbistei ? kai an nai! pws ta sbinoume ?:)

2) den brika tin ruthmisei gia na mou kanei anafores paradoseis otan stelnw sms :) ama mporei kapoios na mou pei ti na kanw ama 3erei :)

3) thelw kapoia programmata kai games kai theme kai apo ola :O kati na protinetai ?

 

auta gia arxh:) euxaristw perimenw apantisei sintoma :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!!! Και πάλι εδώ!!!

Μόλις πρίν λίγες ώρες αποφάσισα οτι πρέπει να κάνω backup στο P910i...

 

Δέν ήξερα... δέ ρώταγα?????

 

Κιόμως ενώ πρίν λίγο καιρό έκανα μερικά επιτυχημένα backup (μολονότι τότε δέ μπορούσε να γίνει restore...!!!... :wacko: )

 

Λοιπόν... τώρα το backup αρνείται πεισματικά να λειτουργήσει!!!

αφού ξεκινά τη διαδικασία και μπαίνει το τηλέφωνο στο backup mode, ξαφνικά σταματάει και εμφανίζει στην οθόνη του

 

Πρόγραμμα κλειστό

-------------------------------

Πρόγραμμα backuppro_00812B7

0

Κωδ. αιτίας USER

Αριθ. αιτίας 30

 

εκείνη τη στιγμή εμφανίζει μήνυμα λάθους η PC εφαρμογή του backup/restore και μόλις πατάω esc λέει οτι υπάρχει πρόβλημα στη διαδικασία backup και θα επανεκκινήσει το τηλέφωνο, μόλις πάει λοιπόν να κάνει κιαυτή την ενέργεια τότε το τηλέφωνο εμφανίζει

 

Πρόγραμμα κλειστό

-------------------------------

Πρόγραμμα MSTREAMMAN

Κωδ. αιτίας KERN-EXEC

Αριθ. αιτίας 3

 

 

Αυτάαα......

 

Καμιά ιδέα παιδιά???

Περιττό βέβαια να σας πώ οτι μετά κιαπό τα προηγούμενα προβλήματα που είχε με το restore και του έκανα SE Internet Update είχα μιά πεποίθηση οτι όλα θα είναι εντάξει... μα μιά πεποίθηση... άλλο πράγμα!

 

Θυμόμουν και παλιότερα οτι και κάποιος άλλος είχε κάτι παρόμοια προβλήματα... τώρα με το που μπήκα στο forum για να κάνω αυτό το post, νάσου να υπάρχει κιάλλο τέτοιο πρόβλημα (princess)

 

Ελπίζω να μπορέσουμε να βρούμε κάποια λύση ή το τί μπορεί να ευθύνεται.

:!:

 

Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

@princess & ChristosNikolaou:

Παιδια εγω ειμαι που ειχα το ιδιο προβλημα με εσας. Μετα απο επικοινωνια με την SE (της οποιας το customer service να σημειωσω οτι απαντουσε με mail στις ερωτησεις μου αυθημερον, για 10 συνεχομενες μερες!), δουλεψε με το που εκανα το εξης:

Εκανα απεγκατασταση το PC Suite, κατεβασα το τελευταιο (νομιζω ver.3.1.1), εκανα τον Η/Υ επανεκκινηση 2 φορες (κουφο, αλλα ετσι μου ειπε η SE!) και το ξαναπερασα.

Το τονιζω οτι εκανα επανεκκινηση 2 φορες γιατι και εγω (οπως και η Princess) το ειχα κανει απεγκατασταση και μετα απο 1 επανεκκινηση το περασα παλι και δεν δουλεψε..! Αλλα με τις 2 δουλεψε!

Παντως αν εχετε ακομα προβλημα στειλτε mail μεσω του ελληνικου site της SE,με το προβλημα σας. Δεν ειναι χαμενος χρονος, θα σας απαντησουν...

Ελπιζω να βοηθησα...:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

@princess & ChristosNikolaou:

Παιδια εγω ειμαι που ειχα το ιδιο προβλημα με εσας. Μετα απο επικοινωνια με την SE (της οποιας το customer service να σημειωσω οτι απαντουσε με mail στις ερωτησεις μου αυθημερον, για 10 συνεχομενες μερες!), δουλεψε με το που εκανα το εξης:

Εκανα απεγκατασταση το PC Suite, κατεβασα το τελευταιο (νομιζω ver.3.1.1), εκανα τον Η/Υ επανεκκινηση 2 φορες (κουφο, αλλα ετσι μου ειπε η SE!) και το ξαναπερασα.

Το τονιζω οτι εκανα επανεκκινηση 2 φορες γιατι και εγω (οπως και η Princess) το ειχα κανει απεγκατασταση και μετα απο 1 επανεκκινηση το περασα παλι και δεν δουλεψε..! Αλλα με τις 2 δουλεψε!

Παντως αν εχετε ακομα προβλημα στειλτε mail μεσω του ελληνικου site της SE,με το προβλημα σας. Δεν ειναι χαμενος χρονος, θα σας απαντησουν...

Ελπιζω να βοηθησα...:)

 

 

Ευχαριστώ πολύ!

...διπλό reset!... το είχα δεί και σε μερικά post σε forum του εξωτερικού ακόμη και στο knowledge base της SE όμως για να πώ την αλήθεια αμφέβαλα, τώρα αφού το δοκίμασες και δουλεύει αυτή η λύση πραγματικά, τί να πώ?!?! θα το δοκιμάσω και είδωμεν

 

Το μόνο σίγουρο πάντως είναι οτι σε ότι έχει σχέση με το software η SE μας έχει βγάλει το λάδι...

Link to comment
Share on other sites

paidia otan to vazete stin vasi tou fortizei taftoxrona i oxi ? emena oxi

 

Κανονικά πρέπει να φορτίζει, ή να έχει τουλάχιστον το πράσινο led αναμένο μόνιμα άν έχει ολοκληρώσει τη φόρτιση.

...έχεις συνδέσει απο τη κάτω μεριά της βάσης το μπριζάκι του φορτιστή?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

...διπλό reset!... το είχα δεί και σε μερικά post σε forum του εξωτερικού ακόμη και στο knowledge base της SE όμως για να πώ την αλήθεια αμφέβαλα, τώρα αφού το δοκίμασες και δουλεύει αυτή η λύση πραγματικά, τί να πώ?!?! θα το δοκιμάσω και είδωμεν

 

Το μόνο σίγουρο πάντως είναι οτι σε ότι έχει σχέση με το software η SE μας έχει βγάλει το λάδι...

Παντως ακομα και να μην δουλεψει, δεν χανεις κατι να επικοινωνησεις και μαζι τους μεσω του ελληνικου site...

Εμενα τουλαχιστον μου φερθηκαν αψογα.... :)

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά πρέπει να φορτίζει, ή να έχει τουλάχιστον το πράσινο led αναμένο μόνιμα άν έχει ολοκληρώσει τη φόρτιση.

...έχεις συνδέσει απο τη κάτω μεριά της βάσης το μπριζάκι του φορτιστή?

 

oxi den exo valei kanena mprizaki gia exigise mou? ego exo valei mono to usb sto pc mou kai exo karfosei to kinito

Link to comment
Share on other sites

oxi den exo valei kanena mprizaki gia exigise mou? ego exo valei mono to usb sto pc mou kai exo karfosei to kinito

 

Απο τη κάτω μεριά της βάσης πρέπει να συνδέσεις το φορτιστή, υπάρχει ειδικό μπριζάκι δίπλα απο το καλώδιο του USB και εκεί βάζεις το άκρο που μέχρι τώρα το έβαζες απο τη κάτω μεριά του τηλεφώνου όταν θέλεις να το φορτίσεις.

 

...διαβάζουμε και κανα εγχειρίδιο Ikitsos... τόχουν και στα Ελληνικά!

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia.exw ena problhma.exw to p910i vodafone live suskevh me cosmote sundesh..enw mporw na sunde8w sto internet kanonika mesw tou programatos tou kinhtou den mporw na sunde8w me agile messenger,opera,+im,profimail.phra thn cosmote kai mou eipe pws prepei na energopoihsw thn uhpresia wireless internet .aporw.pws einai dunaton na sundeomai kanonika mesw tou programatos tou kinhtou kai oxi mesw kapoiu allou software?

please an kserei kaneis as apanthsei.einai basiko gia mena na exw email sto kinhto!!!

thanx

email cheesecake132003@yahoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Παντως ακομα και να μην δουλεψει, δεν χανεις κατι να επικοινωνησεις και μαζι τους μεσω του ελληνικου site...

Εμενα τουλαχιστον μου φερθηκαν αψογα.... :)

 

Ενθαρυντικό να ξέρουμε τουλάχιστον οτι με e-mail θα τύχουμε έστω προσοχής!

 

Ψάχνοντας πάντως λίγο παραπάνω στο SE knowledge base μάλλον βρήκα τη πηγή των προβλημάτων...

 

"Firewall or antivirus software can disrupt the connection. Try making the program accept the files used by PC suite. Make sure all these programs have full server rights:

- mRouterRuntime MFC Application (mRouterRuntime.exe)

- Phone Connection Monitor Application (audevicemgr.exe)

- SCRFS Module (SCRFS.exe)

- DXP SyncML Module (DXP SyncML.exe)

- BroadCast Proxy Module (BroadcastProxy.exe)

- CapMan Module (CapMan.exe)

- ArchiveManager Module (ArchiveManagerServer.exe)"

 

και ψάχνοντας μέσα στο log του antivirus στο pc βρέθηκε το εξής

 

Details: Rule "Default Block Bla Trojan horse" blocked communication.

Local address: All local network adapters(1042).

Process name is "C:\Program Files\Intuwave Ltd\Shared\mRouterRunTime\mRouterRuntime.exe".

 

χμμμ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξεχασα να στο πω αυτο, πρεπει να εχεις off ZoneAlarm, Antivirus, Spyware κλπ συναφη...:)

Πρεπει επισης η com στην οποια ανηκει η βαση να ειναι ρυθμισμενη στα 115200 (το αλλαζεις μεσα απο το Control Panel->System->Devices).

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...