Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους!

 

Απο χτες ξαφνικα, το πορτακι αρχισε να παιρνει πρωτοβουλιες...

πιο συγκεκριμενα, οτι και να πατησεις οταν το πορτακι ειναι κλειστο, το τηλεφωνο βγαζει τα δικα του στην οθονη,

πατας το ΟΚ και βγαινει το 7, πατας το 2 και βγαινει το 5 κτλ,κτλ... εκανα restart τιποτα...μια απο τα ιδια, βγαζω το πορτακι καθαρισα λιγο τις επαφες αλλα τιποτα....τα ιδια...

 

εχει συμβει σε καποιον αλλον? φανταζομαι οτι το πορτακι τα φτυσε....

με βλεπω αυριο για αντιπροσωπεια και ελπιζω να το αντικαταστησουν μεσα

στην εγγυηση....

βγαλε το καπακι και σφιξε της βιδες που συγκρατουν το πορτακι απο κατω και εαν δεν διορθωθει παρε καινουργιο πορτακι. αυτο εκανα εγω και λυθηκε το προβλημα.το πορτακι δεν καλυπεται απο την εγγυηση

:cool:

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με αφορμή την απάντηση του φίλου mathios, ποια άλλα κομμάτια του κινητού ΔΕΝ καλύπτονται από την εγγύηση;

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή την απάντηση του φίλου mathios, ποια άλλα κομμάτια του κινητού ΔΕΝ καλύπτονται από την εγγύηση;
χωρις να θελω φιλε μου να διμιουργησω θεμα,αλλα ουτε εγω δεν το ηξερα για το πρτακι και την εγγυηση,αλλα οταν πηγα στο service center μου το ειπαν. βεβαια το προβλημα με το δικο μου πορτακι μετα απο το σφιξιμο των βιδων λυθηκε για 2 μηνες αργοτερα παρουσιαστηκε ξανα και δεν μπορουσα να το λυσω. και αναγκαστηκα και πηρα καινουργιο πορτακι 60 ευρω. αλλα το πορτακι (μου ειπαν) δεν καλυπτεται απο την εγγυηση για τον εξης λογο οτι ειναι πολυ ευαλωτο στην σκληρη χρηση και θελει προσοχη στην χρηση του.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

χωρις να θελω φιλε μου να διμιουργησω θεμα,αλλα ουτε εγω δεν το ηξερα για το πρτακι και την εγγυηση,αλλα οταν πηγα στο service center μου το ειπαν. βεβαια το προβλημα με το δικο μου πορτακι μετα απο το σφιξιμο των βιδων λυθηκε για 2 μηνες αργοτερα παρουσιαστηκε ξανα και δεν μπορουσα να το λυσω. και αναγκαστηκα και πηρα καινουργιο πορτακι 60 ευρω. αλλα το πορτακι (μου ειπαν) δεν καλυπτεται απο την εγγυηση για τον εξης λογο οτι ειναι πολυ ευαλωτο στην σκληρη χρηση και θελει προσοχη στην χρηση του.

Έκανα την παραπάνω ερώτηση διότι είχα ακούσει ότι ούτε η οθόνη καλύπτεται από την εγγύηση.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την παραπάνω ερώτηση διότι είχα ακούσει ότι ούτε η οθόνη καλύπτεται από την εγγύηση.

 

i othoni fantazomai oti den kalyptetai an spasei. Giati ap oti ksero an einai elattomatiki (an einai kameno kapoio pixel) stin allazoun. Stin ousia ayto einai i eggyisi. "Eggyisi kalis leitourgias". Aytoi den einai anagasmenoi na plironoun gia ton kathe aprosexto pou tou peftei to kin ap tis skales gia paradeigma...

Link to comment
Share on other sites

i othoni fantazomai oti den kalyptetai an spasei. Giati ap oti ksero an einai elattomatiki (an einai kameno kapoio pixel) stin allazoun. Stin ousia ayto einai i eggyisi. "Eggyisi kalis leitourgias". Aytoi den einai anagasmenoi na plironoun gia ton kathe aprosexto pou tou peftei to kin ap tis skales gia paradeigma...

Σε αυτό έχεις δίκιο, αλλά δεν είναι λογικό κάποια τμήματα να χαλάνε γρήγορα λόγω χρήσης, κι όχι απροσεξίας και να μην τα καλύπτει η εγγύηση.

Τόσα λεφτά δίνουμε, ας προσέξουν λίγο την ποιότητα κατασκευής.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό έχεις δίκιο, αλλά δεν είναι λογικό κάποια τμήματα να χαλάνε γρήγορα λόγω χρήσης, κι όχι απροσεξίας και να μην τα καλύπτει η εγγύηση.

Τόσα λεφτά δίνουμε, ας προσέξουν λίγο την ποιότητα κατασκευής.

 

Ki ego symfono oti an to parapano portaki xalase aplos logo xrisis (kai den efage kamia voutia), einai aparadekto apo tin SE na min to allaksei me tin egyisi!!

Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμα πρόβλημα με τα ελληνικά παίδες...

Με κλειστό πορτάκι, πάω να γραψω SMS...

Η γλώσσα είναι στα ελληνικά (το περιβάλλον στα αγγλικά).

Όταν δεν χρησιμοποιώ T9 (ή και όταν πάω να προσθέσω μια λέξη)

πατώντας κάποιο πλήκτρο δεν μου εμφανίζει όλα τα (ελληνικά) γράμματα (στο παραθυράκι που βγάζει επάνω στην οθόνη)...

Για παράδειγμα:

Στο 2 ABC βγάζει ελληνικά : γ

Στο 3 DEF βγάζει ελληνικά : δ,φ

Στο 4 GHI δεν βγάζει ελληνικό γράμμα

Στο 5 JKL βγάζει ελληνικό γράμμα : λ

Στα παραπάνω πλήκτρα βγάζει διάφορους άσχετους χαρακτήρες (άλφα και έψιλον λατινικά με τόνους, γραμμούλες και άλλα χαζά) τα οποία δεν βοηθάνε στο να πληκτρολογήσω ελληνικό κείμενο...

 

Τι βλακεία έχω κάνει; Υπάρχει τρόπος να το διορθώσω αυτό;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

xthes ipa na kathariso ligo tin othoni me to panaki pou exi i SE..tin klidosa lipon omorfa kai oraia kai arxisa ti fasina..otan tin ida na gializi leo ok katharise..ftanei..kai kitontas ti sto fos ida se ena simio xarakies (sto simio pou otan paizeis pasietza mirazi nea fila kai katevazis) kai rotao tora.. ok..mpori na epeksa 2-3 pasientzes parapano (to manual de leei na mi pekso pasientzes!!!!) alla dikaiologountai i xarakies ti stigmi pou den exo xrisimopoiisi tpt allo gia xrisi tu tilefonou ektos apo to penaki tis SE ??? kai to kinito den exei faei mexri stigmis kamia toumpa???
Link to comment
Share on other sites

xthes ipa na kathariso ligo tin othoni me to panaki pou exi i SE..tin klidosa lipon omorfa kai oraia kai arxisa ti fasina..otan tin ida na gializi leo ok katharise..ftanei..kai kitontas ti sto fos ida se ena simio xarakies (sto simio pou otan paizeis pasietza mirazi nea fila kai katevazis) kai rotao tora.. ok..mpori na epeksa 2-3 pasientzes parapano (to manual de leei na mi pekso pasientzes!!!!) alla dikaiologountai i xarakies ti stigmi pou den exo xrisimopoiisi tpt allo gia xrisi tu tilefonou ektos apo to penaki tis SE ??? kai to kinito den exei faei mexri stigmis kamia toumpa???

ναι,ειναι λογικό!

εγώ έχω το ρ900 και είναι φούλ στις γρατζουνιές αλλά με τρελή χρήση πάνω απο 1,5 χρόνο

στο ρ910 νομίζω έβαλαν αντιχαρακτική οθόνη αλλά δεν είμαι σίγουρος.

πόσο καιρό το έχεις το κινητό;;

πάντως μπορείς να βάλεις έναν screenprotector και να βρεις την ησυχία σου;)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πρόκειται να το κλείνεις με δύναμη και να χτυπάει πάνω στο 'σκελετό' του τηλεφώνου όχι δεν πρόκειται να χαλαρώσει.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
1 mina to exo to kinito..screenprotector ti einai? kamia zelatina antixaraktiki?
ακριβως ;) προστασια για την οθονη ;) ειναι το πρωτο πραγμα που αγοραζω πριν αγγιξω το κινητο μου ;)
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟ Ρ900 ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.ΕΝΩ ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ language compatibility version 1.00 Η ΚΑΙ ΠΙΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ.ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :cry:

http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακριβως ;) προστασια για την οθονη ;) ειναι το πρωτο πραγμα που αγοραζω πριν αγγιξω το κινητο μου ;)
Και εγώ με το που πήρα το P910i αγόρασα τα

 

Silicone Jacket

+

Screen protector

 

...και βρήκα την υγειά μου!!! :D

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

mporei na mou pei kapoios omos apo pou tha to paro? Germano? SE shop?

kai kati akoma ligo asxeto me to sigekrimeno thread.. evala windows xp agglika kai piga na egkatastiso to pc suite apo to cdaki kai mou evgaze pantou periergous xaraktires..leo ok..mpori na ienai mono tis egatastasis kai meta na doulevei ok..alla me to pou teleiose to installation ida oti to ikonidio pou dimiourgei ixe kai afto periergous xaraktires..pia rithmisi ton windows ine lathos kai mou to kanei afto..?

Link to comment
Share on other sites

kai kati akoma ligo asxeto me to sigekrimeno thread.. evala windows xp agglika kai piga na egkatastiso to pc suite apo to cdaki kai mou evgaze pantou periergous xaraktires..leo ok..mpori na ienai mono tis egatastasis kai meta na doulevei ok..alla me to pou teleiose to installation ida oti to ikonidio pou dimiourgei ixe kai afto periergous xaraktires..pia rithmisi ton windows ine lathos kai mou to kanei afto..?

My Computer > Control Panel > Regional and Language Options > tab Advanced > Language for non-unicode Programs > Greek

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

paidia molis formara to kinhto.

Prospatho na valo ta themes mou me ton klassiko tropo(file manager) alla den yparxei o fakelos installed :blink:

ti kano tora?

http://briefcases.pathfinder.gr/download/604535

 

Non c'e scelta senza me, non c'e vita senza me.....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πως θα σβήσω τις λανθασμένες καταχωρήσεις στο Τ9 του P910; Η μόνη λύση είναι το φορμάτ; Υπάρχει κανένας άλλος τρόπος; Καταλάθος αποθήκευσα λάθος λέξεις και τώρα μου τις εμφανίζει πρώτες στην λίστα (η λίστα που εμφανίζεται όταν γράφεις μήνυμα με κλειστό πορτάκι και Τ9). Ευχαριστώ προκαταβολικά :)
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πως θα σβήσω τις λανθασμένες καταχωρήσεις στο Τ9 του P910; Η μόνη λύση είναι το φορμάτ; Υπάρχει κανένας άλλος τρόπος; Καταλάθος αποθήκευσα λάθος λέξεις και τώρα μου τις εμφανίζει πρώτες στην λίστα (η λίστα που εμφανίζεται όταν γράφεις μήνυμα με κλειστό πορτάκι και Τ9). Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

 

Με κλειστό το πορτάκι, πατάς το πάνω δεξί πλήκτρο και επιλέγεις 5 (Επιλογές κειμένου). Μετά 2 (οι λέξεις μου) και με το C διαγράφεις όποιες λέξεις θέλεις εσύ από την λίστα που εμφανίζει.

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia, eimai kainourgios sto forum. Thelo ena smartphone. K ap'oti fainete kataligo sto P910i, tha ithela k tin gnomi sas omos. Pisteyo oti an eksereseis tin camera pou den m'endiaferei (exo psifiaki) einai to kalitero. HELP
I'm the PARTY_boy!!!
Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia, eimai kainourgios sto forum. Thelo ena smartphone. K ap'oti fainete kataligo sto P910i, tha ithela k tin gnomi sas omos. Pisteyo oti an eksereseis tin camera pou den m'endiaferei (exo psifiaki) einai to kalitero. HELP

 

Εγώ μπορώ να σου πώ τα καλύτερα γιατί το έχω και με έχει καταβολέψει!!

Είχα 2 χρόνια το Ρ 900 και τώρα πήρα το Ρ910 και δεν το κουνάω ρούπι!!

Οπως είπες μόνο στην κάμερα υστερεί.

Αν δέν είσαι λιγόψυχος όπως εμένα περίμενε λίγες μέρες γιατί νομίζω μέχρι τις 10 Οκτωβρίου παρουσιάζεται ο διάδοχος.

Ψάξε όμως και το φόρουμ να δείς και άλλα smartphone!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...