Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Gia koita ti lene edw http://www.ppcsg.com/index.php?showtopic=50340

kai edw http://www6.tomshardware.com/mobile/20050418/index.html

 

Basika "It's nothing but a placebo effect."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Geia sas ki apo mena!

 

Tha ithela na doso mia apantisi kai na kano mia erotisi ;-)

 

1) Apantisi: P910 vs. 7710: eho kai ta duo! To P900 einai pistevo pio euhristo kai mikrotero se megethos. Volevei! To Nokia einai polu kalo, alla einai polu megalo (koumoutsa)! An to eheis gia deutero kinito gia na kaneis kapoia pragmata apo ekei (mobile office etc.) OK! Allios mallon den sou to proteino! Ase pou to P910 ehei para polles efarmoges diathesimes, eno to Nokia 7710 ehei elahistes kai den tha vgalei ki alles, kathos apo osa diavasa (ek ton usteron) den tha sunehisoun stin Nokia na paragoun autin tin platforma! Auto itan kai telos!

 

2) Erotisi: Eho opos eipame to P910. Me enabled GPRS, POP email settigns klp.... Eiha paei ena taxidi sto exoteriko kai ekana GPRS Roaming. Apo tote den doulevei tipota....Eftiaxa xana kai xana ta settings, alla tipota!!! Mpaino sto internet, alla den katevazo pleon ta emails mou (den sundeomai pote sto POP account mou) kai oute mporo na kano update se kanena programma typou Worldmate, opou tou les kai kanei mono tou connection kai katevazei tis teleutaies provlepseis tou kairou, isotimies nomismaton klp....TIPOTA! Tou klikaro na sundethei stin TIM GPRS sundesi mou alla auto den sundeetai pote! An mpo ston Internet explorer omos kai anoixo ena site, OK mpaino!!!! Xerei kanenas na mou to exigisei auto???? To ehei pathei kanenas allos?

 

Euharisto,

 

Filika,

 

tzamko

The Future is WIRELESS!

Το μέλλον είναι ASYRMAto...

Cheers,

tzamko

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. πριν λιγο ελαβα μεσω bluetooth κατι ηχους και παρατηρησα οτι ενω to εχω απενεργοποιησει, το εικονιδιο παραμενει αλλα με την παυλα της διαγραφης( / ).απο τοτε που το αγορασα το βλεπω για πρωτη φορα. γινεται να βγει?
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Geia sas ki apo mena!

 

Tha ithela na doso mia apantisi kai na kano mia erotisi ;-)

 

1) Apantisi: P910 vs. 7710: eho kai ta duo! To P900 einai pistevo pio euhristo kai mikrotero se megethos. Volevei! To Nokia einai polu kalo, alla einai polu megalo (koumoutsa)! An to eheis gia deutero kinito gia na kaneis kapoia pragmata apo ekei (mobile office etc.) OK! Allios mallon den sou to proteino! Ase pou to P910 ehei para polles efarmoges diathesimes, eno to Nokia 7710 ehei elahistes kai den tha vgalei ki alles, kathos apo osa diavasa (ek ton usteron) den tha sunehisoun stin Nokia na paragoun autin tin platforma! Auto itan kai telos!

 

2) Erotisi: Eho opos eipame to P910. Me enabled GPRS, POP email settigns klp.... Eiha paei ena taxidi sto exoteriko kai ekana GPRS Roaming. Apo tote den doulevei tipota....Eftiaxa xana kai xana ta settings, alla tipota!!! Mpaino sto internet, alla den katevazo pleon ta emails mou (den sundeomai pote sto POP account mou) kai oute mporo na kano update se kanena programma typou Worldmate, opou tou les kai kanei mono tou connection kai katevazei tis teleutaies provlepseis tou kairou, isotimies nomismaton klp....TIPOTA! Tou klikaro na sundethei stin TIM GPRS sundesi mou alla auto den sundeetai pote! An mpo ston Internet explorer omos kai anoixo ena site, OK mpaino!!!! Xerei kanenas na mou to exigisei auto???? To ehei pathei kanenas allos?

 

Euharisto,

 

Filika,

 

tzamko

Dokimase na valeis APN to : gint.b-online.gr .

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησε κανενας οτι το update R5A02 εχει εξαφανιστει απο το update service της sonyericsson και εχουν βαλει παλι το R4A01; εγω εκανα την R5A02 πριν απο μια εβδομαδα και τωρα δεν υπαρχει πια. (cda 162005/3) γιατι αραγε..... παντως με την R5A02 εχει βελτιωθει σημαντικα η σταθεροτητα του bluetooth εχω εντυπωσιαστει δεν εχω δει και αλλη βελτιωση ως τωρα. :cool:

Kai ego exo tin R5A02 kai ola einai ok mexri stigmis. Mipos prepei na valoume pali tin R4A10? Poly parakseno pou exoun "aposyrei" tin R5A02 apo ton update server...

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Kai ego exo tin R5A02 kai ola einai ok mexri stigmis. Mipos prepei na valoume pali tin R4A10? Poly parakseno pou exoun "aposyrei" tin R5A02 apo ton update server...

 

Paidia kai egw mia apo ta idia!!! Tin R5A02 exw.Ala den vlepw kanena provlima sto kinito! Isa isa mporw na pw pws to kinito twra exei poly kaliteri sumperifora!!! Kai oti to update R5A02 itan to kalitero mexri twra apo olla ta proigoymena!Fisika auti einai i gnwmi mou.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με βάζει σε σκέψεις που αποσύρανε την καινούργια έκδοση.Την μια μέρα μπήκα και την είδα ,και δεν το έκανα εκείνη την στιγμή γιατί περίμενα την dsl ,οπότε λέω ας το κάνω μετά.Μπήκα μετά απο λίγες και δεν υπήρχε.

Αναρωτίεμαι τώρα θα μου κάνουν και αναβάθμιση λογισμικού στο service ή θα φτίαξουν μόνο το πρόβλημα??

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Από κολλήματα πως πάει ρε παίδες η R5A02
κολληματα δεν εχω εγω,αλλα με τα mms που και που μου βγαζει ''your message cannot be sent as it has become corrupted'' δεν μου το εχει ξανα κανει και ειδικα οταν παω να στειλω ενα προς εξωτερικο (γερμανια) δοκιμασε το καποιος.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι κανούριος στο P910, έχω κάποιες απορίες σχετικά με τα μηνύματα:

α) Υπάρχει τρόπος να είναι προεπιλεγμένη η αίτηση αναφοράς παράδωσης στα SMS (για πάντα) ;

β) Κάθε φορά που έρχεται SMS είναι δυνατόν να ανάβει η οθόνη. Η ειδοποίηση που έχει δεν βε βοηθάει καθόλου και χάνω πάρα πολλά SMS.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι κανούριος στο P910, έχω κάποιες απορίες σχετικά με τα μηνύματα:

α) Υπάρχει τρόπος να είναι προεπιλεγμένη η αίτηση αναφοράς παράδωσης στα SMS (για πάντα) ;

β) Κάθε φορά που έρχεται SMS είναι δυνατόν να ανάβει η οθόνη. Η ειδοποίηση που έχει δεν βε βοηθάει καθόλου και χάνω πάρα πολλά SMS.

1)oxi

2)φαντάζομαι έχεις βγάλει το καπάκι... Αν ναι, τότε υπάρχει ένα προγραμματάκι που σου υπενθυμίζει τα sms που δεν διάβασες.Ρώτα στο θέμα με τα requests γιατί δεν θυμάμαι πως λεγεται

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

1)oxi

2)φαντάζομαι έχεις βγάλει το καπάκι... Αν ναι, τότε υπάρχει ένα προγραμματάκι που σου υπενθυμίζει τα sms που δεν διάβασες.Ρώτα στο θέμα με τα requests γιατί δεν θυμάμαι πως λεγεται

sms reminder πολυ καλο. pm εαν το θελεις.... (free)
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι ακόμα. Εαν κάνω on-line update τα δεδομένα μου που υπάρχουν στο κινητό (επαφές, μηνύματα, αρχεία, προγράμματα) θα σβηστούν;

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπαίνει η αναφορά παράδοσης με το πορτάκι κλειστό; Κάτι ανάλογο δηλαδή με το *# που βάζαμε στο Ρ900;
Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι ακόμα. Εαν κάνω on-line update τα δεδομένα μου που υπάρχουν στο κινητό (επαφές, μηνύματα, αρχεία, προγράμματα) θα σβηστούν;

kane backup & restore kai eisai arxontas;)

@elenakor

opos kai sto p900

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Kalhmera. An exw katalavei kala den iparxei default epilogh anaforas minimatos, alla tha prepei na to energopoiow kathe fora pou stelnw text?

Δυστυχώς δεν υπάρχει μόνιμη επιλογή για αναφορά μηνύματος. Όπως είπες, κάθε φορά πρέπει να το επιλέγεις.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με βάζει σε σκέψεις που αποσύρανε την καινούργια έκδοση.Την μια μέρα μπήκα και την είδα ,και δεν το έκανα εκείνη την στιγμή γιατί περίμενα την dsl ,οπότε λέω ας το κάνω μετά.Μπήκα μετά απο λίγες και δεν υπήρχε.

Αναρωτίεμαι τώρα θα μου κάνουν και αναβάθμιση λογισμικού στο service ή θα φτίαξουν μόνο το πρόβλημα??

Επιχείρησα κι εγώ να κάνω αναβάθμιση του firmware μέσω του site SE Hellas. ;Oλα πήγαν καλά, έκανα backup, κατέβασα τα απαραίτητα εργαλεία και στην τελευταία οθόνη πριν αρχίσει η ενημέρωση βγαίνει μια παράγραφος που λέει: Σημαντικό: Οι φωνητικές εντολές καταργούνται μόνιμα μετά την ενημέρωση. Οι φωνητικές εντολές ΔΕ συμπεριλαμβάνονται στο πρόγραμμα backup.

Επειδη το νόημα είναι ασαφές αν, δηλαδή, διαγράφεται η δυνατότητα των φωνητικών εντολών από το τηλέφωνο ή απλά διαγράφοναι οι συγκεκριμένες λέξεις και πρέπει να ηχογραφηθούν νέες διέκοψα την ενημέρωση.

Έχει κανεις εμπειρία τί ακριβώς συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Επιχείρησα κι εγώ να κάνω αναβάθμιση του firmware μέσω του site SE Hellas. ;Oλα πήγαν καλά, έκανα backup, κατέβασα τα απαραίτητα εργαλεία και στην τελευταία οθόνη πριν αρχίσει η ενημέρωση βγαίνει μια παράγραφος που λέει: Σημαντικό: Οι φωνητικές εντολές καταργούνται μόνιμα μετά την ενημέρωση. Οι φωνητικές εντολές ΔΕ συμπεριλαμβάνονται στο πρόγραμμα backup.

Επειδη το νόημα είναι ασαφές αν, δηλαδή, διαγράφεται η δυνατότητα των φωνητικών εντολών από το τηλέφωνο ή απλά διαγράφοναι οι συγκεκριμένες λέξεις και πρέπει να ηχογραφηθούν νέες διέκοψα την ενημέρωση.

Έχει κανεις εμπειρία τί ακριβώς συμβαίνει;

Nα σε ενημερώσω ότι εγώ που έκανα αναβάθμιση την προηγούμενη εβδομάδα,όντως έχασα τις φωνητικές εντολές,οι οποίες δεν επανήλθαν με το backup...Πρέπει όμως να αναφέρω ότι σε εμένα τουλάχιστον,δεν έγινε καμία τέτοια προειδοποίηση πριν την έναρξη της αναβάθμισης :confused: Πάντως προσωπικά πιστεύω ότι θα ήταν τελείως χαζό να εννοούν ότι χάνεται η δυνατότητα φωνητικής εντολής γενικά στο P910 :p
Link to comment
Share on other sites

Αν και ξέχασα να το αναφέρω το κινητο μου την παρασκευη το πρωη αρνίοταν πεισματικά να μου δείξει οτιδήποτε στην οθόνη του.Επικοινωνησα με την Se hellas με παρεμπεψαν στην teleservice στην Γλυφάδα.Το πήγα το άφησα ,πήρα τηλ σήμερα και μου παν ότι είχε πρόβλημα η οθόνη....και οτι θα αλλαχτεί εντός εγγύησης.Αυριο λογικά θα το εχω..

 

Ευτυχώς που είχα back up ολα τα πράγματα...αντε γιατι δεν μπορώ να χρησιμοποιώ το gx25,

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Κι εγώ δεν πιστεύω ότι οι φωνητικές εντολές καταργούνται μόνιμα αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Χρησιμοποιώ πολύ συχνά τις φωνητικές εντολές (οδηγηση κλπ) και θα μ' ενοχλούσε αν χάνονταν οριστικά. Μια και εσύ έχεις κάνει αναβάθμιση αν θέλεις προσπάθησε να περάσεις μια φωνητική εντολή στο Ρ 910 σου και πες μου αν δουλεύει. Σ' ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Ευχαριστώ για την απάντηση. Κι εγώ δεν πιστεύω ότι οι φωνητικές εντολές καταργούνται μόνιμα αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Χρησιμοποιώ πολύ συχνά τις φωνητικές εντολές (οδηγηση κλπ) και θα μ' ενοχλούσε αν χάνονταν οριστικά. Μια και εσύ έχεις κάνει αναβάθμιση αν θέλεις προσπάθησε να περάσεις μια φωνητική εντολή στο Ρ 910 σου και πες μου αν δουλεύει. Σ' ευχαριστώ προκαταβολικά.
Μα εννοείται,τις έχω περάσει ξανά,και λειτουργούν,ούτε το "συννεφάκι" έχει χαθεί... :) Υπ'όψιν μιλάω για R4A10 ΚΙ όχι για R5... κάτι που μπήκε για πολύ λίγο στο site και την έβγαλαν και ξαναέβαλαν την R4A10 ;)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Κι εγώ δεν πιστεύω ότι οι φωνητικές εντολές καταργούνται μόνιμα αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Χρησιμοποιώ πολύ συχνά τις φωνητικές εντολές (οδηγηση κλπ) και θα μ' ενοχλούσε αν χάνονταν οριστικά. Μια και εσύ έχεις κάνει αναβάθμιση αν θέλεις προσπάθησε να περάσεις μια φωνητική εντολή στο Ρ 910 σου και πες μου αν δουλεύει. Σ' ευχαριστώ προκαταβολικά.
παντα μετα απο αναβαθμηση χανονται η φωνητικες εντολες και δεν επανερχονται με restore απλα της ξανακανεις.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...