Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

διαπίστωσα ότι sms που έχουν μπει σε φάκελο, δεν μπορούν να ξαναγυρίσουν στα εισερχόμενα! :wacko:

 

Μήπως αυτό λύνεται με κάποια νεότερη έκδοση firmware? Ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις mail! Ελπίζω να είναι ΟΚ!

Σε ευχαριστώ πολύ , μόλις έβαλα το αρχείο στην θέση του , το μενού του Quicksheet άρχισε να μιλάει και πάλι Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Γνωριζει κανεις να μου πει αν το Ρ910ι βγαζει το ιδιο καλες φωτογραφιες με το S700i?

 

Μακάρι να συνέβαινε κάτι τέτοιο! Μάλλον με το Κ700 πρέπει να συγκριθεί η κάμερα του Ρ910, αν και σε κάποιες περιπτώσεις, οι φωτογραφίες του ίσως είναι και χειρότερες. Ειδικά σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού τα πράγματα δυσκολεύουν πολύ!

Η κάμερα κατά τη γνώμη μου είναι το πιο αδύναμο χαρακτηριστικό του Ρ910i!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να συνέβαινε κάτι τέτοιο! Μάλλον με το Κ700 πρέπει να συγκριθεί η κάμερα του Ρ910, αν και σε κάποιες περιπτώσεις, οι φωτογραφίες του ίσως είναι και χειρότερες. Ειδικά σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού τα πράγματα δυσκολεύουν πολύ!

Η κάμερα κατά τη γνώμη μου είναι το πιο αδύναμο χαρακτηριστικό του Ρ910i!

 

 

Εγώ έχω και τα δυο, k 700i & p 910i και συμφωνώ μαζί σου.

Το p 910i χάνει κατά κράτος στο θέμα κάμερα.

Καταρχήν δεν έχουνε την ίδια ανάλυση,

Μεγάλο μειονέκτημα έναντι του ονόματος και της τιμής του.

:kill: :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω και τα δυο, k 700i & p 910i και συμφωνώ μαζί σου.

Το p 910i χάνει κατά κράτος στο θέμα κάμερα.

Καταρχήν δεν έχουνε την ίδια ανάλυση,

Μεγάλο μειονέκτημα έναντι του ονόματος και της τιμής του.

Την ίδια ανάλυση έχουνε!

VGA (640 χ 480) το P910i, VGA και το K700i.

Απλώς το K700i επιτρέπει επαύξηση της ανάλυση μέσω λογισμικού, αλλά η ποιότητα είναι χάλια.

Είναι πολύ καλύτερο να τραβήξεις μια φωτογραφία στην κανονική ανάλυση, και μετέπειτα να προσπαθήσεις να της την αυξήσεις (κυρίως με τη μέθοδο bicubic) μέσω κάποιου εξειδικευμένου προγράμματος στον υπολογιστή σου.

Το ίδιο ισχύει και για όλες τις ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές που υποστιρίζουν επαύξηση της ανάλυσης του φακού τους μέσω λογισμικού.

Τα αποτελέσματα θα είναι πολύ καλύτερα.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να μου απαντησει αν αληθευει το γεγονος οτι το Ρ910 πλεον κυκλοφορει μονο ως VF LIVE συσκευη?

Και βέβαια ΔΕΝ αληθεύει!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να μου απαντησει αν αληθευει το γεγονος οτι το Ρ910 πλεον κυκλοφορει μονο ως VF LIVE συσκευη?

 

Θεός φυλάξοι...! :shock:

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Παιδιά γεια σας!Έχω εγκαταστήσει την καινούρια έκδοση του Ultramp3 και προσπαθώ να βάλω δικό μου skin αλλά δεν μπαίνει με τίποτα.Ακολουθώ την διαδικασία που έκανα και με την προηγούμενη έκδοση αλλά δεν τα καταφέρνω σ'αυτήν την περίπτωση.Δυστυχώς την προηγούμενη έκδοση την έβγαλα γιατί ενώ μπορούσα να αλλάξω τα skin δεν έπαιζε τα mp3 που είχα βάλει,τα έβρισκε αλλά δεν τα έπαιζε καθόλου...Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει σε κάποια από τις δύο περιπτώσεις; :cry:
Link to comment
Share on other sites

Bαζοντας- βγαζοντας καποιες εφαρμογες, το κινητο σταματησε να δουλευει σωστα:

 

Στην αρχη δεν ακογοταν κανενας ηχος οταν σε καλουσε καποιος (ενω το ηχειο δουλευε κανονικα).

 

Τωρα οταν το ξεκιναω, φτανει κανονικα μεχρι το ΡΙΝ και απο εκει και μετα, ενω δειχνει οτι συνδεεται στο δικτυο, το μονο που εμφανιζεται στην οθονη του ειναι το σημα εκκινησης της Σονυ.... :blink: :blink:

Ειτε ανοιξω το πορτακι ειτε οχι, το ιδιο πραγμα δειχνει.

 

Προσπαθησα να το συνδεσω στη βαση για να του ξαναπερασω το λειτουργικο, αλλα δεν μπορει να συνδεθει! :blink:

 

Καμια καλη ιδεα???

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Agaphtoi xrhstes toy P910i, mporei kapoios na mou apanthsei an aksizei h agora tou P910i VF live. Exw epidothsh 250 euros apo VF kai skeftomai gia thn agora tou. Kseretai an afaireitai eukola to menou ths vodafone kathws kai an epikeitai neo montelo?
Link to comment
Share on other sites

Agaphtoi xrhstes toy P910i, mporei kapoios na mou apanthsei an aksizei h agora tou P910i VF live. Exw epidothsh 250 euros apo VF kai skeftomai gia thn agora tou. Kseretai an afaireitai eukola to menou ths vodafone kathws kai an epikeitai neo montelo?

Για νέο μοντέλο δεν έχει ακουστεί κάτι επίσημα ακόμη.Μόνο φήμες,κι εκείνες λιγοστές..

Αφαίρεση του μενού της Vodafone μπορείς να κάνεις στο κατάστημα 9Volto.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Για νέο μοντέλο δεν έχει ακουστεί κάτι επίσημα ακόμη.Μόνο φήμες,κι εκείνες λιγοστές..

Αφαίρεση του μενού της Vodafone μπορείς να κάνεις στο κατάστημα 9Volto.

S'euxaristw bill viper. Diladi theoreis oti akoma k shmera to P910i einai value for money, h na strafw se kati allo opws windows mobile (e.g. Qtek 2020i)?

Link to comment
Share on other sites

S'euxaristw bill viper. Diladi theoreis oti akoma k shmera to P910i einai value for money, h na strafw se kati allo opws windows mobile (e.g. Qtek 2020i)?

Ναι,θεωρώ ότι το Ρ910 είναι από τις άκρως δελεαστικές προτάσεις για τις δυνατότητες του σε σύγκριση πάντα με την τιμή του.

 

Windows mobile...εδώ θίγεις ένα διαφορετικό θέμα..

Τα Windows θέλουν "αγάπη" και "φροντίδα" (:p) το οποίο αν δεν έχεις το χρόνο και την κάψα δε θα στο πρότεινα.Βέβαια εκεί έχουμε μεγαλύτερη υπολογιστική δύναμη με συνέπεια όμως αυξημένες τιμές.

 

Αφού έχω περάσει άπειρες ώρες ενασχόλησης και με τα 2 λειτουργικά αυτό που έχω διαπιστώσει είναι ότι το UIQ είναι το ΠΙΟ ΣΤΑΘΕΡΟ λειτουργικό που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή στην αγορά.

Βέβαια,αν ανήκεις στην κατηγορία των power users,όπου ζητάς το όσο το δυνατόν περισσότερο από το κινητό σου τότε θα σου πρότεινα Windows.

 

Συνοψίζοντας..

P910 -> κινητό με δυνατότητες pda

2020i (Windows) -> pda με δυνατότητες κινητού

 

Ανάλογα με τις ανάγκες σου κρίνεις και διαλέγεις αυτό που πιστεύεις ότι σου ταιριάζει καλύτερα.

 

:)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
δοκιμασες να κλεισεις το firewall;
Αυτό ήταν σ'ευχαριστώ πολύ!Μα είπα κι εγώ τι έπαθε;Γιατί όμως αυτό έγινε μόλις πέρασα SP2 πριν δεν χρειαζόταν να κλείνω τον norton....Απλή απορία :)
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε πινακα ελεχου/κεντρο ασφαλειας/τειχος προστασιας/εξαιρεσεις/και τσεκαρε το mrouter runtime και to dxp sync module και δεν θα εχεις πια προβληματα με το sp2.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
πηγαινε πινακα ελεχου/κεντρο ασφαλειας/τειχος προστασιας/εξαιρεσεις/και τσεκαρε το mrouter runtime και to dxp sync module και δεν θα εχεις πια προβληματα με το sp2.

Τhanks a lot!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia...kairo exw na mpw sto agaphmeno mas site ... mia aplh erwthsoula...

 

uparxei dunatothta na kanei zoom to p910aki mou???a,poies einai oi kaluteres ruthmiseis sto buffering kai sto proxy gia ta videakia kai poies oi kalyteres ruthmiseis gia tis fwtografies.??? thanx ta mala!!!!

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.2 μερες προσπαθω να κανω update μεσω ιντερνετ απο το site της sonyericsson αλλα μου βγαζει το μηνυμα που παραθετω.ξερει καποιος τι μπορει να φταιει;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...