Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια η μπαταρια του P910 μου, εχει μεγαλο προβλημα και θελω να αγορασω καινουρια, αλλα δε βρισκω πουθενα. Μηπως ξερει κανεις κανενα καταστημα στην Αθηνα που να εχει, και σε τι τιμες περιπου; SOS

Για ρίξε μια ματιά στο ebay. Μέχρι τώρα έχω παραγγείλει 3 από εκεί. 2 original και μία με μεγαλύτερη χωρητικότητα.

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...και ξαφνικά δεν μπορώ να συγχρονίσω τις επαφές μου με το pc.

Όλα τα εικονίδια στις θέσεις τους, αλλά αρνήται να συγχρονιστεί.

Τι μπορεί να φταίει??

Link to comment
Share on other sites

...και ξαφνικά δεν μπορώ να συγχρονίσω τις επαφές μου με το pc.

Όλα τα εικονίδια στις θέσεις τους, αλλά αρνήται να συγχρονιστεί.

Τι μπορεί να φταίει??

 

Δοκιμασε (μεσω των επιλογων του PC Suite) να κανεις συγχρονισμο επαφων στο βιβλιο διευθυνσεων των Windows αντι στο Outlook. Εχεις το ιδιο αποτελεσμα και ισως δουλεψει (εχω ακουσει πολλους να μην μπορουν να το κανουν με Outlook).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα, έχει πέσει ενα μεταχειρισμενο P910 στα χέρια μου, τι λέτε να το πάρω?

 

Εξαρτάται φίλε από το τι ζητάς από ένα κινητό. Πιστεύω πως είναι μια πολύ καλή επιλογή, ειδικά τώρα που έχει πέσει η τιμή του ως μεταχειρισμένο. Εγώ το έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένη!

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα, έχει πέσει ενα μεταχειρισμενο P910 στα χέρια μου, τι λέτε να το πάρω?

 

Αν ειναι σε καλη τιμη και κατασταση παρτο...ειναι παρα πολυ καλο κινητο. Μπορει να υπαρχουν σημερα και καλυτερα αλλα αυτο δεν το μειωνει σε τιποτα.

Καποιοι τομεις που θα πρεπει να κανεις συμβιβασμους:

-Ποιοτητα φωτογραφιων και βιντεο (αν και οι φωτο δειχνουν κακες μονο στο PC ενω αν τις δεις στο κινητο ειναι σχετικα καλες)

-Ελλειψη joystick για παιχνιδια (σχεδον ολα παιζονται με χρηση της touch screen)

-Ελλειψη 3G / wifi

 

Ωστοσο μπορεις να κανεις παρα πολλα αλλα:

-Παρακολουθηση ολοκληρων ταινιων full screen

-MP3 player

-Internet / email

-Ebook reader (χωραει ολοκληρη βιβλιοθηκη)

-Offline browser

-Word / Excel

-GPS (με αγορα του GPS εχεις ενα απλα ικανοποιητικο αποτελεσμα)

-Ραδιο (αν αγορασεις το ραδιο handsfree)

-Πολλα παιχνιδια (ακομα και point'n'click adventures)

 

Εμενα προσωπικα με καλυπτει ακομα απολυτα κι ας το εχω 2 χρονια. Θα αργησω να το αλλαξω οσο δουλευει καλα (εχω ψηφιακη μηχανη και δε χρειαζομαι τις φωτο του, 3G μου ειναι παντελως αχρηστο+ακριβο, η καλυψη wifi ειναι ακομα μηδαμινη)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Απορίσ σχετικά με την αναβάθμιση λογισμικού:

Όταν έχεις βγάλει το πληκτρολόγιο, πως ξεπερνιέται η έλλειψη του πλήκτρου "C" ; (Στο σημείο που πρέπει να έχεις πατημένο το C για να συνδέσεις το τηλέφωνο στην USB)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα p910i από το οποίο θέλω να κάνω export τα contacts. Το πρόβλημα είναι ένα μεγάλο ποσοστό επί του συνόλου των επαφών (περίπου 2000) έχουν πολλαπλά πεδία με το ίδιο όνομα. Δηλαδή πχ η επαφή "Α. Κάποιος" έχει 3 εγγραφές με όνομα πεδίου "κινητό τηλέφωνο" και διαφορετικά στοιχεία. Το μόνο πρόβλημα με αυτό είναι ότι κατά τον συγχρονισμό το outlook βλέπει μόνο το ένα από αυτά. Ξέρει κανείς κάποιον τρόπο για να τα κάνω export χωρίς να χάσω αυτά τα δεδομένα; Έχω καταφέρει να βγάλω το contacts.cdb αλλά δεν έχω βρει κάποιον τρόπο να το ανοίξω.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα μια νέα μπαταρία για το Ρ910, και αφού την φόρτισα πριν, την ξεφόρτισα σε κανονική χρήση του τηλεφώνου.

Στην δεύτερη φόρτιση και αφού το λαμπάκι ήταν κόκκινο σε πέντε λεπτά έγινε πράσινο, δηλ. πλήρης φόρτιση. Παρουσίασε πρόβλημα "μνήμης" ή να ανησυχώ περισσότερο??

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε, κι εμενα το ιδιο μου εκανε πριν λιγες μερες, αλλα στην 1η φορτιση! Ομως η μπαταρια ηταν original απο καλο μαγαζι, κι οχι απο κανενα ebay. Τελικα, δεν εχει κανενα προβλημα αλλα πρεπει να πω οτι κραταει πιο λιγο απο την παλια μου κι ας ειναι κι αυτη 1260mA. Παντως διαβασα σε site αμερικανικου πανεπιστημιου που ειδικευεται στην ερευνα σε μπαταριες ηλεκτρονικων συσκευων, οτι δεν πρεπει να αφηνουμε τις μπ. λιθιου να αδειαζουν πληρως, παρα μονο στις 3 πρωτες φορτισεις, και μετα απο αυτες μονο 1 φορα καθε μηνα. Πρεπει να τις φορτιζουμε μεχρι το φουλ οταν πεσει καπως η σταθμη. Η πληρης εκφορτιση ελεγε οτι φθειρει τη μπαταρια (οπως επισης και η υψηλη θερμοκρασια). Το ειχα ξανακουσει, δεν το βγαζω απο το μυαλο μου...πολλοι ισως το ηξεραν ηδη. Ψαξτε το
Link to comment
Share on other sites

Τωρα μου εγινε κι ενα αλλο κουφο. Προχτες εβαλα στο P910 μου για πρωτη φορα φωνητικη κληση για τον αριθμο ενος φιλου. Τωρα πια οταν με παιρνει, πριν ακουσω τον ηχο κλησης ακουω την ηχογραφηση που εκανα για τη φωνητικη κληση. Πχ ακουω "Γιωργος" και αμεσως μετα το κουδουνισμα του ηχου κλησης. Ειναι νορμαλ αυτο; Μηπως απενεργοποιειται καπως;
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι...δεν μπορείς να το απενεργοποιήσεις....

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα την sim(Vodafone) μου στο P910 και δεν μπόρεσε να μπει στο δίκτυο.Έβγαζε συνεχώς "αναζήτηση".Επίσης δοκίμασα και μια δεύτερη sim της Cosmote συτή τη φορά και πάλι τα ίδια.Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;Και οι δυο οι κάρτες δουλεύουν σε άλλα κινητά(Κ750,Ζ610)
Link to comment
Share on other sites

Τωρα μου εγινε κι ενα αλλο κουφο. Προχτες εβαλα στο P910 μου για πρωτη φορα φωνητικη κληση για τον αριθμο ενος φιλου. Τωρα πια οταν με παιρνει, πριν ακουσω τον ηχο κλησης ακουω την ηχογραφηση που εκανα για τη φωνητικη κληση. Πχ ακουω "Γιωργος" και αμεσως μετα το κουδουνισμα του ηχου κλησης. Ειναι νορμαλ αυτο; Μηπως απενεργοποιειται καπως;

Ναι όντως και μένα γίνεται αυτό..

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Υπαρχει τροπος να κρατησω back up τα sms μου?

 

Κατέβασε από το site της SE το PCsuite και θα μπορείς να κάνεις back-up τα μυνήματά σου.

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και 1,5 έτη ένα ρ910ι μάλιστα είναι το δεύτερο μιας και το πρώτο εκλάπει.

Εδώ και μερικές μέρες στο πάνω δεξιά μέρος της οθόνης δεν λειτουργούσε το πενάκι. Επισκεύτηκα το σερβις και μέσα στην εγγύηση αλλάξανε οθόνη. Πήρα το κινητο από το σερβις το προηγούμενο Σάββατο. Όλο το απόγευμα ήταν πάνω στη βάση για να το συγχρονίσω και να περάσω κάποια προγράμματα.

Το βράδυ διαπιστώνω κάποια στιγμή μια ρωγμή σα τρίχα στην οθόνη. Το πενάκι δεν δούλευε όμως η οθόνη λειτουργούσε κανονικά, ούτε ενα καμμενο pixel . Μετα το σοκ κάνω υπομονη ως τη Δευτέρα και τη Δευτερα στο σερβις μου ανακοινωνουν ότι δεν καλύπτει η εγγύηση σπασμένη οθόνη και οφείλεται σε δικό μου λάθος (πίεσα την οθόνη στο κέντρο) . Αφου τους εξήγησα ότι έχω το κινητο πάνω από1,5 έτη, ότι μόλις το είχα πάρει από το σερβις για αλλαγη οθόνης, ότι εμένα μου μοιάζει για κακή τοποθέτηση της οθόνης δεχτίκανε να το στείλουν στο κεντρικό σερβις, δεδομένου ότι μένω στα Γιάννενα.

 

Ποιά η γνώμη σας? Τί ενέργειες να κάνω αν δεν αντικαταστήσουν πάλι την οθόνη?

 

Όταν ρώτησα των τεχνικό αν είναι δυνατόν να σπάσει η οθόνη χωρίς το παραμικρό σημάδι στο πλαστικό περίβλημα που έχει και χωρίς να καεί ένα πιξελ αφού υποτίθετε το πίεσα δεν ήξερε τι να απαντησει. Όταν του πρότεινα να σπάσει με όποιο τρόπο μπορεί και σε άλλο σημείο την οθόνη χωρίς να φανεί καμμενο πίξελ η σημάδι στην οθόνη πάλι έκανε τον κινέζο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εάς ξεκινήσω την δραματική μου ιστορία. Έχω αγοράσει πριν ένα μήνα το p910i μου. Αφού έχω εγκαταστήσει μέσα εκατοντάδες προγραμματα είπα να βάλω και ακόμα ένα το οποίο το πηρα απο εδώ. Αυτο μετατρέπει τα εικονίδια του κινητου σε εικονίδια σαν τα windows. Μετά την εγκατάσταση μου ζητα να το κάνω επανεκκίνηση. Έβαλα το pin...OK και μετά τέλος κολάει στο λογότυπο.

Πια έιναι η φάση οτι μπορώ να απάντω κανονικά στα τηλεφωνήματα και όταν ανοίγω το πορτάκι για μία στιγμη εμφάνιζεται το μενού.ΛέτΕ να είναι ιός...? Έτσι το πήγα στον γερμανο αφού μου ζήτησε 30ΕΥΡΩ για μία γ......η αναβάθμιση δεν κατάφερε να το κανει και μου λέει μετα 90ΕΥΡΩ να το στήλω στα κεντρικά και πάλι ΕΑΝ ΔΕΝ 295ΕΥΡΩ για αλλαγή πλακέτας.Πρωσπάθησα και εγώ για αναβάθμιση αλλα δεν συνδέεται με το pc. Καταλαβαινετε...

Παιδιά οτι γνωρίζε είναι πολιτιμο ΒΟΗΘΗΣΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γινεται update τo p910i μου με την βάση συχρονισμου του κουτιού?

Εγώ πάντος κατεβάζω το update program και.. κατεβάζω τα upadates παταω ελληνικα επιλεγω το κινητο και μετα λεει συνδεστε το κινητο βγαλτε την μπαταρια κτλ και έχει μια επιλογη πίσω, εε εως εκεί παραπανω δεν ξερω. ΠΑτάω πισω και βγαίνω απο το πρόγραμμα. Πως θα το αναβαθμισω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γινεται update τo p910i μου με την βάση συχρονισμου του κουτιού?

Εγώ πάντος κατεβάζω το update program και.. κατεβάζω τα upadates παταω ελληνικα επιλεγω το κινητο και μετα λεει συνδεστε το κινητο βγαλτε την μπαταρια κτλ και έχει μια επιλογη πίσω, εε εως εκεί παραπανω δεν ξερω. ΠΑτάω πισω και βγαίνω απο το πρόγραμμα. Πως θα το αναβαθμισω?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ξεκινάμε..

 

Ξέρει κανείς αν και πως μπορεί το quicksheet

να δει αρχεία της τάξης των 400kb;

Παιδια γινεται update τo p910i μου με την βάση συχρονισμου του κουτιού?

Εγώ πάντος κατεβάζω το update program και.. κατεβάζω τα upadates παταω ελληνικα επιλεγω το κινητο και μετα λεει συνδεστε το κινητο βγαλτε την μπαταρια κτλ και έχει μια επιλογη πίσω, εε εως εκεί παραπανω δεν ξερω. ΠΑτάω πισω και βγαίνω απο το πρόγραμμα. Πως θα το αναβαθμισω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...