Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τιποτα.ακριβως το ιδιο αποτελεσμα:(

 

Γιατί δε το πας μια βόλτα στο 9volto; Αναβάθμηση και Ελληνικά με κόστος 15 ευρό και σε 10 λεπτά το πέρνεις και φεύγεις. Για περισσότερες πληροφορίες εδώwww.9volto.gr

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τιποτα.ακριβως το ιδιο αποτελεσμα:(

 

Πολύ πιθανόν να λείπει κάποιο αρχείο...

Αυτό που θα μπορούσες να κάνεις είναι κάποια αναβάθμιση.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έφαγα τον κόσμο να μάθω πώς αναβαθμίζεται το P910i και τώρα μου βγάζει και προβλήματα το λογισμικό...:mad: Μπήκα στο site της Sony Ericsson να μάθω για την αναβάθμιση και κατέβασα το Update Service απο το ίδιο site, το οποίο μου λεει να πάρω την βάση DSS-25 για να κάνω αναβάθμιση (με USB καλώδιο, Bluetooth και Υπέρυθρες δεν γίνεται, πρέπει αναγκαστικά να αγοράσεις τη μ@λ@κία τους...) anyway, πήραμε και τη βάση συγχρονισμού (30EUR εισαγωγή απο Αγγλία παρακαλώ, εδώ "δεν την φέρνουν άλλο") και αφου μάζεψα ότι μου έλεγε, τωρα μου λεει το εξής: 1.) Να γεμίσω τέρμα τη μπαταρία 2.) Να βγάλω τη sim 3.) Να βάλω το κινητό στη βάση. Τα κάνω όλα αυτά και αυτό δεν καταλαβαίνει τίποτα!! έχω εγκαταστήσει κανονικά τη βάση και το κινητό ανοιχτο το βλέπει το PC και κάνω και synchronise, αλλα στην αναβάθμιση οταν το βάζω κλειστό πάνω στη βάση δεν κάνει τίποτα!!! Τωρα να το σπάσω ή να μη το σπάσω???:mad: :mad: :mad:
Link to comment
Share on other sites

Kανονικά θα πρεπε να σου βγάλει ένα βελάκι ώστε να το πατήσεις και να προχωρήσει η διαδικασία της αναβάθμισης.

Αφού όλα είναι οκ οπως λες τί αραγε μπορεί να φταίει?:confused:

Δοκίμασες σε άλλο υπολογιστή;

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Πολυ κουφή η λύση τελικά... απενεργοποίησα τo USB sunchronization απο το PC Suite και δούλεψε... Αγνωσται αι βούλαι του κυρίου...:happy:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά μια βοήθεια ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!!!!!!!!

Πήρα μια κάτρα μνήμης sony 2 gb και type MSX-M2GN. Το Ρ910ι δεν τη βλέπει με τίποτα. Τη δοκίμασα σε ένα Κ750 και την είδε με την πρώτη την έκανα φορμάτ στο Κ750 μήπως και φιλοτιμηθεί και τη δεί και το δικό μου. Τζίφος. Τη δοκίμασα και σε μια φοτογραφική και πάλι όλα μια χαρά. Μόνο στο τηλ μου δε τη βλέπει. Το τηλ έχει αυτά τα στοιχεία

PHONE CXC162042 R4D006

Prog. CXC162041 R4A10

CDA CDA162005/3 R4A10

Σας παρακαλώ όποιος ξέρει κάτι...........................:(

Επίσης τη δοκίμασα και σε PSP και δούλευε μια χαρά!!!!!

Μόλις τηλ στη SE και η απάντηση με άφησε με το στόμα ανοιχτό.

Τα Ρ910 λέει οτι υποστιρίζουν μνήμη μέχρι 1GB το οτι κάποια δέχονται και μεγαλύτερη είναι τελείος τυχαίο γεγονός.

Απ'ότι καταλαβαίνω κάποιο κλείδομα στο λογισμικό είναι αυτό που δεν την αναγνωρίζει. Όσοι έχεται 2GB πείτε μου σας παρακαλώ τι λογισμικό έχεται γιατί θα τρελαθώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός να είναι τυχαίο που την αναγνωρίζει, δεν νομίζω να ισχύει...

Εμένα πάντως στην έκδοση R5B01, την αναγνωρίζει μια χαρά.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός να είναι τυχαίο που την αναγνωρίζει, δεν νομίζω να ισχύει...

Εμένα πάντως στην έκδοση R5B01, την αναγνωρίζει μια χαρά.

 

Τι type είναι η κάρτα σου? Εγώ έχω μια sony memory stick pro duo high speed 2G magic gate type MSX-M2GN

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωχ κι εγω ηθελα να αγορασω καρτα 2 Gb και το λογισμικο μου ειναι R2A17 (εκει που λεει "Προγραμμα"). Λετε να μην παιζει η καρτα αν δεν κανω αναβαθμιση; Μπορει να δημιουργηθει προβλημα μετα απο αναβαθμιση; (κολληματα, εφαρμογες που ετρεχαν πριν τωρα να μην τρεχουν κλπ)
Link to comment
Share on other sites

Τι type είναι η κάρτα σου? Εγώ έχω μια sony memory stick pro duo high speed 2G magic gate type MSX-M2GN

 

Είναι η Sony Memory Stick Duo PRO 2 GΒ, όχι η high speed, αλλα δεν νομίζω να έχει σχέση αυτό.

 

 

Ωχ κι εγω ηθελα να αγορασω καρτα 2 Gb και το λογισμικο μου ειναι R2A17 (εκει που λεει "Προγραμμα"). Λετε να μην παιζει η καρτα αν δεν κανω αναβαθμιση; Μπορει να δημιουργηθει προβλημα μετα απο αναβαθμιση; (κολληματα, εφαρμογες που ετρεχαν πριν τωρα να μην τρεχουν κλπ)

 

Όσες φορές έκανα αναβάθμιση δεν είχα κανένα πρόβλημα με τις εφαρμογές. Πάντως δοκίμασε αρχικά την κάρτα, πολύ πιθανό να την διαβάζει!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Είναι η Sony Memory Stick Duo PRO 2 GΒ, όχι η high speed, αλλα δεν νομίζω να έχει σχέση αυτό.

 

 

 

 

Όσες φορές έκανα αναβάθμιση δεν είχα κανένα πρόβλημα με τις εφαρμογές. Πάντως δοκίμασε αρχικά την κάρτα, πολύ πιθανό να την διαβάζει!

 

Τελικά η high speed πρέπει να φταίει. Το Ρ910 δε μπορεί να διαβάσει τέτοιες κάρτες. Μόλις τελείωσα την αναβάθμηση σε R5B01 αλλά δυστυχός τίποτα!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορουν να στην αλλαξουν στο καταστημα που την πηρες;

 

Ρε παιδες, μηπως εχει κανεις 2 Gb High Speed στο P910 του, για να σιγουρευτουμε οτι παιζει πριν την αγορασουμε;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορουν να στην αλλαξουν στο καταστημα που την πηρες;

 

Ρε παιδες, μηπως εχει κανεις 2 Gb High Speed στο P910 του, για να σιγουρευτουμε οτι παιζει πριν την αγορασουμε;

 

Δε νομίζω οτι θα μου την αλλάξει διότι η κάρτα μια χαρά δουλεύει, το τηλ μου δε τη βλέπει.:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πείρα πριν λίγες μέρες ένα Ρ910 δεύτερο χέρι. Μέσα έχει VODAFONE LIVE αλλά το μενού του είναι όλο αγγλικά και δεν έχει επιλογή αλλαγής γλώσσας παρόλο που διαβάζει και γράφει ελληνικά … Τι κάνουμε για να βάλουμε ελληνικό μενού ??????
Link to comment
Share on other sites

Πείρα πριν λίγες μέρες ένα Ρ910 δεύτερο χέρι. Μέσα έχει VODAFONE LIVE αλλά το μενού του είναι όλο αγγλικά και δεν έχει επιλογή αλλαγής γλώσσας παρόλο που διαβάζει και γράφει ελληνικά … Τι κάνουμε για να βάλουμε ελληνικό μενού ??????

Κάνε του αναβάθμιση! Και γω ίδια περίπτωση(όχι VL) και μετά την αναβάθμιση όλα οκ.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!:yahoo:

Με μια high speed τα επαιξε το sx1 που ειχα.......:dizzy:

 

Τωρα επεσε στα χερια μου ενα P910i που ειχε ενας φιλος παρατημενο!!!

Πουλησε βασεις και καλωδια και ετσι μου εδωσε κινητο και φορτιστη μονο.:mad:

 

Το τηλ. δουλευει οκ μονο που δεν εχει φωτισμο πληκτρων και οθονης......:(

Απο τις ρυθμισεις δεν καταφερα κατι.... εχει ακουσει κανεις κατι γιαυτο?:worry: :worry:

 

Επισης τι παταμε για να δουμε το λογισμικο που εχει το τηλεφωνο?:cry: :cry:

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΞΕΝΥΧΤΟΥΝ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ:cool: :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Signwmi an exei ginei idi tetia erwtisi.Mia mera to p910i mou epese enw to kratousa apo ipsws misou metrou kai kati.Fysika esvise kai otan piga na to anoiksw mou emfanise mia aspri othoni.Kserei kaneis ti mporei na sumvainei?Euxaristw!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η high speed πρέπει να φταίει. Το Ρ910 δε μπορεί να διαβάσει τέτοιες κάρτες. Μόλις τελείωσα την αναβάθμηση σε R5B01 αλλά δυστυχός τίποτα!!!!!!

 

Η high speed σίγουρα δεν φταίει, έχω την 2GB high speed στο Ρ910 και δουλεύει άψογα...

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως μπορω να μεταφερω το τηλεφωνικο μου καταλογο στον υπολογιστη ;

 

Μπορείς να κάνεις συγχρονισμό με το Outlook μέσω του Pc suite.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα ενοχλητικο προβλημα το κινητο μου πολλες φορες παει μια ωρα μπροστα απο μονο του και δε μπορω να καταλαβω γιατι εχετε καποια λυση;
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα ενοχλητικο προβλημα το κινητο μου πολλες φορες παει μια ωρα μπροστα απο μονο του και δε μπορω να καταλαβω γιατι εχετε καποια λυση;

 

Μήπως έχεις κάνει τίποτα και το χεις ρυθμίσει να δείχνει θερινή ώρα;

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...