Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Πρόσφατα Βρισκόμουν στην Μαδρίτη και προσπαθούσα να συνδεθώ στο internet μέσω GPRS και του δικτύου της TIM. Ενώ στην Ελλάδα συνδέομαι κανονικά στο εξωτερικό δεν τα κατάφερα. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω ώστε να μπορώ να συνδεθώ και στο εξωτερικό; κάνω κάτι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.

Πρόσφατα Βρισκόμουν στην Μαδρίτη και προσπαθούσα να συνδεθώ στο internet μέσω GPRS και του δικτύου της TIM. Ενώ στην Ελλάδα συνδέομαι κανονικά στο εξωτερικό δεν τα κατάφερα. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω ώστε να μπορώ να συνδεθώ και στο εξωτερικό; κάνω κάτι λάθος;

δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα ,εγω καθε χρονο παω στην γερμανια και δεν εχω προβλημα με το gprs ποτε. απλα δοκιμασε να αλλαξεις δικτυο και να συνδεθεις με καποιο αλλο δικτυο γιατι δεν υποστηριζουν ολα τα δικτυα του εξωτερικου gprs. π.χ στην γερμανια μονο η t-mobile μου εδινε προσβαση στο gprs η αλλες εταιρειες δεν μου επετρεπαν την χρηση του.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το Magic Themes δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω πως αλλάζει theme ανάλογα με την κυψέλη , την ώρα κλπ
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω να βγει το 990 για να πέσει κι άλλο η τιμή του 910 και να το αγοράω. Ούτως ή άλλως η επιδότηση μου είναι στις αρχές Απριλίου κι εκεί κοντά θα βγει απ' ό,τι ακούω το 990 κι ελπίζω αυτόματα να πέσει η τιμή του 910.

 

Bezbozny.

 

 

Υπάρχει περίπτωση το P910 τότε να μην υπάρχει ... κάτι ανάλογο είχε γίνει και με το p900 όταν βγήκε το p910... ξαφνικά χάθηκε

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση το P910 τότε να μην υπάρχει ... κάτι ανάλογο είχε γίνει και με το p900 όταν βγήκε το p910... ξαφνικά χάθηκε

Δε νομίζω... Στα vodafone shops το πουλούσαν για μεγάλο διάστημα μαζί με το p910 [αν και στην ίδια τιμή νομίζω για να προωθήσουν το p910 που είναι vodafone live, ενώ το p900 δεν ήταν] και στα καταστήματα της TIM πωλείται ακόμη το p900.

 

Bezbozny.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας. Εχω το P910. Μηπως υπαρχει καποιος τροπος να σωσω τις επαφες μου σε αρχειο (πχ. text ή Excel) ή εστω καπου αλλου, γιατι φοβαμαι μη χαθουν αν κατι στραβωσει με το τηλεφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας. Εχω το P910. Μηπως υπαρχει καποιος τροπος να σωσω τις επαφες μου σε αρχειο (πχ. text ή Excel) ή εστω καπου αλλου, γιατι φοβαμαι μη χαθουν αν κατι στραβωσει με το τηλεφωνο.

 

Μπορείς να κάνεις συγχρονισμό του κινητού με το outlook, όπου εκτός από επαφές μπορείς να περάσεις και άλλα δεδομένα, όπως ημερομηνίες κτλ.

Πρέπει πρώτα να εγκαταστήσεις το λογισμικό που δίνει η SE στο cd που ήταν μαζί με το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ibaxevan!Μπορω να κανω συγχρονισμο μονο για τις επαφες ή πρεπει αναγκαστικα για ολα τα αρχεια της memory card; (εχω 512 mb memory card σχεδον γεματη και θα αργησει πολυ να γινει το synchronization για τοσα mb)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ibaxevan!Μπορω να κανω συγχρονισμο μονο για τις επαφες ή πρεπει αναγκαστικα για ολα τα αρχεια της memory card; (εχω 512 mb memory card σχεδον γεματη και θα αργησει πολυ να γινει το synchronization για τοσα mb)

Αρχεία όπως mp3, φωτογραφίες, βίντεο, δεν θα τα συγχρονίσει με το outlook.

(contacts, calendar, tasks, jotter only).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Το πορτάκι δεν το πείραξα καθόλου. Χθες το απόγευμα το αφαίρεσα να δω τι συμβαίνει και παρατήρησα ότι μάλλον δεν πιάνει στο σε μια εγκοπή που υπάρχει στο κάτω μέρος. Δεν υπάρχει όμως κάτι που να αγκιστρώνει στην εγκοπή!!! Θα δοκιμάσω σήμερα να το βάλω μήπως δουλέψει διαφορετικά με βλέπω για service.

To idio provlima antimetopeizo kai ego sto p910i , i siskeyi einai agorasmeni arxes kalokairiou kai kapia stigmi ala pataga kai ala evgainan...argotera den antapokrinotan katholou eno o fotismos ekso kai mesa douleye kanonika kai to esoteriko pliktrologio douleye kanonika , otan dokeimasa na to vgalo kai na to ksanavalo ola ta pliktra kanoun tin douleia pou kanei to OK....to provlima einai 99% se vraxikikloma logo ygrasias...mesa se 3 xronia exo dosei 3.200 euro gia thl kai einai sexedon ola katestramena apo tin ygrasia logo tou oti i douleia mou einai dypla stin thalassa !!!! To mono pou ta sozei einai kathe 2 meres elafra me to sesouar ton malion (off the record symvouli apo texniko tis SE)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πρόκειτε να πάρω το P910i σε Vodafone live! έκδοση και ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να έχω σαν ήχο κλήσης κάποιο mp3 ή wav αρχείο όπως επίσης και το αν μπορώ να το ξεκλειδώσω.

 

ΤΗΑΝΧ

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πρόκειτε να πάρω το P910i σε Vodafone live! έκδοση και ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να έχω σαν ήχο κλήσης κάποιο mp3 ή wav αρχείο όπως επίσης και το αν μπορώ να το ξεκλειδώσω.

 

ΤΗΑΝΧ

 

Μπορείς να βάλεις ότι θές και για αφαίρεση του live κοίτα εδώ!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σαν υποψήφιος αγοραστής του P910i θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα... (σορρυ για τις πολλές πραγματικά ερωτήσεις)

1.με ανοιχτό (η χωρίς) το πορτάκι είναι δυνατή η πλοήγηση μόνο μέσω του jog dial χωρίς να χρησιμοποιώ την touchscreen?

2.με κλειστό το πορτάκι, τι ποσοστό των προεγκατεστημένων εφαρμογών μπορώ να τρέξω και τι δεν μπορώ να κάνω; Γενικά υπάρχουν πολλές εφαρμογές που να υποστηρίζουν closed-flip mode;

3.υπάρχει outpout για ακουστικά; Υπάρχει περίπτωση να παίξουν στο P910 αρχεία AAC;

4.Τέλος ερώτηση περιέργειας γίνεται να δω τα αρχεία της ROM (αυτά που βάζουμε με την αναβάθμιση);

5.Τα προγράμματα java τρέχουν και σε flip-open και σε flip-closed; Ως navi key χρησιμοποιείται το jog dial;

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να δώ πόσα Byte δεδομένων έχουν κατέβει στο κινητό?

Τελικά είναι απλό ;) Εφαρμογές -> Ιστορικό κλήσεων GPRS :D

ThanX στον φίλο zaharakis που αντικαθιστά το f@cking manual :lol:

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση... Ποιό είναι το καλύτερο πρόγραμμα για να μετατρέψω ταινία απευθείας από DVD σε Format για το P910i? Δεν έχω πρόβλημα χώρου (έχω 2GB MS duo pro). Με ενδιαφέρει η ποιότητα... Αν μπορέσετε δώστε μου και τα settings του προγράμματος αυτού.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Μόλις είδα το ανάλογο thread... θα ψαχτώ εκεί! ;)

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, μόλις σήμερα πήρα το P910,πως κατεβάζω τα sis αρχεία ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

kaneis??????

βάζεις τις σωστές ρυθμίσεις για GPRS? το έχεις ενεργοποιήσει? :confused:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, μόλις σήμερα πήρα το P910,πως κατεβάζω τα sis αρχεία ξέρει κανείς;

εννοείς πως κατεβάζεισ εφαρμογές απο το νετ? αρκετες μπορείς να βρείς στο IRC αλλα και σε υπογραφές άλλων ατόμων μέσα στο forum. δοκίμασε του georgep800 :O .

πέρνα τις με το καλώδιο η μέσω κάποιου card reader..

Link to comment
Share on other sites

όχι εννοώ τις κάνω unzip και μου δείχνει πολλά αρχειά...τα στέλνω όλα μαζί στο κινητό;
Link to comment
Share on other sites

όχι εννοώ τις κάνω unzip και μου δείχνει πολλά αρχειά...τα στέλνω όλα μαζί στο κινητό;

τι αρχείο κάνεις unzip? τι αρχείa περιέχει τo zip? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...