Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest valeria
Έχει παρατηρήσει κάποιος που έχει τον bluetooth adaptor της moblie action,αν κάνει conflict με κάποιο πρόγραμμα;Έχω εγκαταστήσει πολλά και δεν ξέρω τι θα μπορούσε να φταίει πάντως ξέρω σίγουρα ότι πριν από κάποιο καιρό λειτουργούσε... :(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει παρατηρήσει κάποιος που έχει τον bluetooth adaptor της moblie action,αν κάνει conflict με κάποιο πρόγραμμα;Έχω εγκαταστήσει πολλά και δεν ξέρω τι θα μπορούσε να φταίει πάντως ξέρω σίγουρα ότι πριν από κάποιο καιρό λειτουργούσε... :(

 

Τι πρόβλημα παρουσιάζει; Αναγνωρίζει το κινητό και δεν μπορεί να συνδεθεί για μεταφορά αρχείων ή δεν το βλέπει καθόλου; Μήπως έχεις εγκατεστημένο κάποιο firewall που το μπλοκάρει;

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Τι πρόβλημα παρουσιάζει; Αναγνωρίζει το κινητό και δεν μπορεί να συνδεθεί για μεταφορά αρχείων ή δεν το βλέπει καθόλου; Μήπως έχεις εγκατεστημένο κάποιο firewall που το μπλοκάρει;
Το πρόβλημα ήταν με το πρόγραμμα sis στο κινητό.Πήγαινα να ανοίξω το maBtAgent και έκλεινε πριν καν ανοίξει.Βασικά το βρήκα,είναι το frontview που φταίει,αλλά το κακό είναι ότι αν έχω έστω και μια φορά ανοίξει το frontview και το κλείσω μετά,το maBtAgent δεν ανοίγει και θέλει επανεκκίνηση το τηλ. απενεργοποιώντας και τη δυνατότητα του frontview να ξεκινάει με την έναρξη του τηλεφώνου :wacko: Ήμαρτον :blink:
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Γεία σας...

Παιδιά sos.... :cry:

Εγκατεστησα το symbian xp evolution icons και μπλοκαρε το κινητο, το κλεινω και το ανοιγω , μου ζητα pin αλλά μετά δεν με οδηγεί μέσα... βγαζει την μαυρη οθόνη με το σηματακι της sony και μενει εκεί. Εβγαλα την μπαταρια αλλα τίποτα.

Δυστηχώς δεν το βλεπω απτο pc για να σβήσω την εγκατασταση, μηπως έχετε καμιά ιδέα, τι μπορώ να κάνω για να επανέλθει όπως πριν?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

δοκιμασε να του κανεις φορματ οπως ειναι ετσι στο σημα τις σονυ,καποιο παιδι απο εδω μεσα που το ειχε παθει το καταφερε αλλα δεν ειμαι σιγουρος τι βηματα εκανε :worry:
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Έχει παρατηρήσει κάποιος που έχει τον bluetooth adaptor της moblie action,αν κάνει conflict με κάποιο πρόγραμμα;Έχω εγκαταστήσει πολλά και δεν ξέρω τι θα μπορούσε να φταίει πάντως ξέρω σίγουρα ότι πριν από κάποιο καιρό λειτουργούσε... :(
το συγκεκριμενο bt ειναι πολυ προβληματικο και ειναι και πανακριβο σε σχεση με τα αλλα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ayto tou germanou lete?Piga na koitakso kai mou edeiske ena sta 49 apo 59 kai kala kai prepei na itan tis mobile action.Pali kala pou den to pira kai pira ena allo me 35 apo allou e?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΣ ΧΩΡΟΣ

ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΩ ΤΗΝ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ,

ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΟ Γ****Ο.

 

ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗΣ ΤΗΣ VODAFONE, ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΣΕ ΕΝΑΝ

ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΧΩΡΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΣΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ

ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΜΙΑ COSMOCARTA ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΒΡΙΣΚΟΜΕ Σ’ ΑΥΤΟΝ

ΤΟ ΧΩΡΟ ΚΑΝΟ ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΚΛΙΣΕΩΝ ΤΟΥ ΒΑΣΙΚΟΥ ΜΟΥ ΑΡΙΘΜΟΥ

ΣΤΗΝ COSMOCARTA.

 

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΚΛΙΣΗ ΣΤΟ 11831

ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΗΛ. ΚΑΤΑΛΟΓΟΥ ΤΗΣ COSMOCARTAS.

ΒΓΑΙΝΕΙ Ο ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΤΗΛ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΥ ΚΑΛΕΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΗΛ. ΚΑΤΑΛΟΓΟΥ ΤΗΣ COSMOCARTAS Η ΓΡΑΜΜΕΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΕΙΛΗΜΜΕΝΕΣ

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ, ΚΑΙ ΚΛΙΝΗ Η ΓΡΑΜΜΗ ΑΥΤΟΜΑΤΑ.

ΞΑΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΠΙ 45 ΛΕΠΤΑ.

ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΛΙΣΗ

ΜΟΥ ΑΦΑΙΡΟΥΝ 0.30 € ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΧΩΡΙΣ

ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ.

 

ΑΝ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΣΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΤΜΗΜΑ

ΤΗΣ VODAFONE ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΗΡΑ ΤΗΛ.

ΚΑΙ ΤΟ ΕΞΑΚΡΙΒΩΣΑ.

Η ΚΛΙΣΗ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΧΡΕΩΝΕΤΑΙ ΑΦΟΥ ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ.

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.

ΑΝ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ

Κ Λ Ε Ψ Ι Μ Ο ΕΝ ΨΥΧΡΩ, ΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ

ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΜΕ.

:kill: :rocket:
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΣ ΧΩΡΟΣ

ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΩ ΤΗΝ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ,

ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΟ Γ****Ο.

......................................................................................................

 

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.

ΑΝ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ

Κ Λ Ε Ψ Ι Μ Ο ΕΝ ΨΥΧΡΩ, ΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ

ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΜΕ.

 

1.Κατ'αρχάς προσπάθησε να μη γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι άκρως ενοχλητικό γι'αυτούς που διαβάζουν και είναι σα να φωνάζεις!

 

2.Όντως εδώ δεν είναι ο κατάλληλος "χώρος" για να εκφράσεις το παράπονό σου... ;) και

 

3.Όχι,αυτό που περιγράφεις δεν λέγεται "κλοπή" γιατί απλά είσαι-η τουλάχιστον θα έπρεπε να είσαι-ενημερωμένος για τα τιμολόγια των εταιρειών με τις οποίες συνεργάζεσαι.

 

Φιλικά πάντα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχασα ξαφνικά όλα τα sms (εισερχόμενα και απεσταλμένα). Έχει συμβεί σε κανέναν; :worry:

 

Επίσης διαπίστωσα ότι sms που έχουν μπει σε φάκελο, δεν μπορούν να ξαναγυρίσουν στα εισερχόμενα! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

1.Κατ'αρχάς προσπάθησε να μη γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι άκρως ενοχλητικό γι'αυτούς που διαβάζουν και είναι σα να φωνάζεις!

 

2.Όντως εδώ δεν είναι ο κατάλληλος "χώρος" για να εκφράσεις το παράπονό σου... ;) και

 

3.Όχι,αυτό που περιγράφεις δεν λέγεται "κλοπή" γιατί απλά είσαι-η τουλάχιστον θα έπρεπε να είσαι-ενημερωμένος για τα τιμολόγια των εταιρειών με τις οποίες συνεργάζεσαι.

 

Φιλικά πάντα... ;)

 

 

Σ’ ευχαριστώ που διάβασες το μήνυμα μου, θα έχω υπόψη ν’ μου

Τις παρατηρήσεις σου.

:kill: :rocket:
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να του κανεις φορματ οπως ειναι ετσι στο σημα τις σονυ,καποιο παιδι απο εδω μεσα που το ειχε παθει το καταφερε αλλα δεν ειμαι σιγουρος τι βηματα εκανε :worry:

 

Auti einai DISTIXOS i lisi ... ! Format kai tha xaseis oti eixes sto kinito an den eixes kanei backup !

 

Gia na ginei to format tha prepei apla to kinito na einai anoixto kai to kinito anoigei afou zitaei pin ktl ! Pata ton katalilo sindiasmo gia format tin ora pou sou leei an thes na anoixei i siskeui sou , i na paei se flight mode ktl.

 

To eixa pathei kai ego auto me ta icons kai to format itan monodromos distixos ... :(

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Παιδιά καλησπέρα!Εδώ και λίγες μέρες όταν ανοίγω το τηλέφωνο και πάω στον sman βλέπω ότι τρέχουν τα μηνύματα χωρίς να έχω επιλέξει εγώ κάτι ώστε να ανοίγουν αυτόματα όταν ανοίγω το τηλέφωνο.Τι μπορεί να συμβαίνει; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Valleria καλησπερα. διαβασα οτι παλιοτερα ειχες το S700 το οποιο εχω και γω. Σκεφτομαι να το αλλαξω με το Ρ910i.Τι λες? ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Neos sto xwro.

Re paidia ti ginetai me ta rar arxeia??????

καλως ηρθες φιλε μου :) χρειαζεσαι το winrar στο pc σου,ειναι σαν το unzip που εχεις, αποσυμπιεζει τα rar αρχεια,δυστυχως δεν θυμαμε απο που το ειχα κατεβασει :( ας μας πει καποιο παιδι
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!Εδώ και λίγες μέρες όταν ανοίγω το τηλέφωνο και πάω στον sman βλέπω ότι τρέχουν τα μηνύματα χωρίς να έχω επιλέξει εγώ κάτι ώστε να ανοίγουν αυτόματα όταν ανοίγω το τηλέφωνο.Τι μπορεί να συμβαίνει; :worry:

 

Στο Ρ900 η εφαρμογή "Μηνύματα" τρέχει αυτόματα με το που ανοίγει το τηλέφωνο γιατί έτσι προγραμματίστηκε από την SE. Πιθανώς στο Ρ910 να γίνεται το ίδιο.

Εγώ προσωπικά (επειδή κυρίως μιλάω με το κινητό και δεν με απασχολούν πολύ τα sms/mms) έχω επιλέξει να κλείνει ο sman την εφαρμογή μηνύματα με το που κλείνω το πορτάκι για να χρησιμοποιείται όση μνήμη χρειάζονται οι εφαρμογές που επιθυμώ. Αν και όταν μου έρθει μήνυμα ειδοποιούμαι κανονικότατα (κι ας μην τρέχει η εφαρμογή "μηνύματα") και μόνο όταν θελήσω να διαβάσω ένα sms ανοίγει η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Στο Ρ900 η εφαρμογή "Μηνύματα" τρέχει αυτόματα με το που ανοίγει το τηλέφωνο γιατί έτσι προγραμματίστηκε από την SE. Πιθανώς στο Ρ910 να γίνεται το ίδιο.

Εγώ προσωπικά (επειδή κυρίως μιλάω με το κινητό και δεν με απασχολούν πολύ τα sms/mms) έχω επιλέξει να κλείνει ο sman την εφαρμογή μηνύματα με το που κλείνω το πορτάκι για να χρησιμοποιείται όση μνήμη χρειάζονται οι εφαρμογές που επιθυμώ. Αν και όταν μου έρθει μήνυμα ειδοποιούμαι κανονικότατα (κι ας μην τρέχει η εφαρμογή "μηνύματα") και μόνο όταν θελήσω να διαβάσω ένα sms ανοίγει η εφαρμογή.

Σ'ευχαριστώ πολύ με κάλυψες! :)
Link to comment
Share on other sites

Κατα λάθος έσβησα το c:/system/apps/quicksheet/quicksheet.r54 με αποτέλεσμα να μην μου βγάζει το ελληνικό μενού. Όποιος μπορεί ας το στείλει στο dinosang@hotmail.com Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Κατα λάθος έσβησα το c:/system/apps/quicksheet/quicksheet.r54 με αποτέλεσμα να μην μου βγάζει το ελληνικό μενού. Όποιος μπορεί ας το στείλει στο dinosang@hotmail.com Ευχαριστώ.
γιατι δεν το κατεβαζεις απο το site της σονυ να μην περιμενεις :confused:
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν το κατεβαζεις απο το site της σονυ να μην περιμενεις :confused:
Μπορείς να δώσεις link γιατί δεν το βρίσκω?
Link to comment
Share on other sites

Κατα λάθος έσβησα το c:/system/apps/quicksheet/quicksheet.r54 με αποτέλεσμα να μην μου βγάζει το ελληνικό μενού. Όποιος μπορεί ας το στείλει στο dinosang@hotmail.com Ευχαριστώ.

 

Έχεις mail! Ελπίζω να είναι ΟΚ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...