Jump to content

[Note 4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ ακόμη πιάνω πάνω από 3ωρο SOT με την χρήση που του κάνω. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι μες στο σπίτι το'χω όλη την ώρα σε 2G δίκτυο γιατί η Cosmote μαμιέται.. Και προφανώς όταν είμαι σε μέρη που δεν έχει γενικά καθόλου σήμα, χρησιμοποιώ λειτουργία πτήσης για να μην τρώγεται τσάμπα μπαταρία. Λειτουργώ σχεδόν σε ίδιο ποσοστό LTE/Wifi και παίζω κανένα παιχνιδάκι πολύ ελαφρύ (το πιο βαρύ είναι Angry Birds ξέρω γω).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 993
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όντως το τρίωρο μόνο έτσι το πιάνεις... Απλά δεν μπορώ να δεχτω ότι τέτοιου επιπέδου κινητό έχει τόσο χάλια μπαταρία.. Κάποτε κοροιδευαμε τους apple fans ως wall huggers και τωρα τα iphone εχουν διπλάσιο χρόνο με 600 mah μικρότερη μπαταρία..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Όντως το τρίωρο μόνο έτσι το πιάνεις... Απλά δεν μπορώ να δεχτω ότι τέτοιου επιπέδου κινητό έχει τόσο χάλια μπαταρία.. Κάποτε κοροιδευαμε τους apple fans ως wall huggers και τωρα τα iphone εχουν διπλάσιο χρόνο με 600 mah μικρότερη μπαταρία..

 

Το λογισμικό για κάποιο λόγο είναι προβληματικό, δεν φταίει η μπαταρία. Και προφανώς και οι κακές φορτίσεις που τους κάνουμε γιατί σίγουρα δεν τις φορτίζουμε όλοι συνεχώς όπως πρέπει για να διατηρείται η υγεία τους (άλλωστε μια μπαταρία από το 6μηνο και πέρα σίγουρα έχει χάσει κάποιο ποσοστό απ' την αποδοτικότητά της). Αν και παρ' όλα αυτά εγώ με το τελευταίο update που ήρθε, τέλη Οκτώβρη αν δεν κάνω λάθος, παρατήρησα μια βελτίωση στην μπαταρία (κυρίως στο standby που προηγουμένως ήταν άστα να πάνε, μπορεί να το άφηνα αδρανές ανοιχτό για 3 ώρες και να 'χανε 4-5%. Πλέον άντε να φάει 2%, αλλά συνήθως τρώει 1% σε τόσες ώρες, ειδικά όταν έχει μπει σε deep sleep (doze) mode.

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι υπέρ στη φόρτιση με το kit.. Πάντως τραγική αυτονομία πλέον.. Με μπαταρία 6 μηνών κι έχοντας κανει wipe cache προσφατα, σήμερα είχα sot 1 ώρα και 58 λεπτα!! Με 6% οθόνη και καμία εφαρμογή να μην περνάει το 3%..13% μου έφαγε το system ui και το android..

 

Το 13% του System UI είναι τρομερά μεγάλο ποσοστό για να σού τρώει από μπαταρία. Και έκανες και wipe cache? Σίγουρα κάτι πηγαίνει λάθος, κάποιο update δεν έχει κάτσει καλά.

Link to comment
Share on other sites

Το 13% ηταν το άθροισμα system ui και συστημα android... Πιστεύω οτι απλα ειναι θεμα με τα συνηθη wakelocks του λειτουργικού.. Ισως πρέπει να προχωρήσω σε factory reset απλα βαριεμαι.. Αν μου τα κανε σε παλια μπαταρια θα λεγα οκ αλλα εδω μιλάμε για ούτε 6 μηνων μπαταρία..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Το 13% ηταν το άθροισμα system ui και συστημα android... Πιστεύω οτι απλα ειναι θεμα με τα συνηθη wakelocks του λειτουργικού.. Ισως πρέπει να προχωρήσω σε factory reset απλα βαριεμαι.. Αν μου τα κανε σε παλια μπαταρια θα λεγα οκ αλλα εδω μιλάμε για ούτε 6 μηνων μπαταρία..

 

Και πάλι δεν θα έπρεπε να σου πηγαίνει πάνω από 5%. Κάτι συμβαίνει. Σε μένα πάλι με ελληνικό note 4 , δεν είδα κάτι να χειροτερεύει με το update. Το αντίθετο θα έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας 2 φορες για αρκετους μηνες το 910c, o μονος τροπος να δειτε αξιοπρεπη αυτονομια, μιλαω για οθονη ανω των 4.5-5 ωρων , ειναι να βαλετε root και custom rom
Link to comment
Share on other sites

Εχοντας 2 φορες για αρκετους μηνες το 910c, o μονος τροπος να δειτε αξιοπρεπη αυτονομια, μιλαω για οθονη ανω των 4.5-5 ωρων , ειναι να βαλετε root και custom rom

 

Δεν το πειράζω το κινητό αν δεν φτάσει τα 2 χρόνια. Από κει και πέρα αν είναι όντως εντελώς απελπισία από άποψη αυτονομίας, θα το σκεφτώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα (για άλλη μια φορά) στο forum :)

 

Θα ήθελα να κάνω μια ακόμη διευκρινιστική ερώτηση σε σχέση με αυτό που είχα postάρει πριν κάτι εβδομάδες για το Samsung Kit του Note 4 που αγόρασα. Έχω σταματήσει τελείως να φορτίζω τις μπαταρίες μέσω του κινητού και τις φορτίζω μόνο μέσω του Kit. Έχω παρατηρήσει ότι φορτίζει με 4.4V αντί για 5.0V του φορτιστή (και με τα ίδια Amp) αλλά κάνει καλύτερη δουλειά στη διαχείριση της ενέργειάς της μετά η μπαταρία, κρατάει πιο πολύ. Ένα αυτό (αν έχετε να σχολιάσετε πάνω σε αυτό κάτι, πείτε μου αν έχετε παρατηρήσει και σεις κάτι παρόμοιο). Αυτό που είναι η πραγματική ερώτηση βασικά, είναι το γεγονός ότι: Είναι προβληματικό πιστεύετε κάθε φορά που πέφτω στο 20% της μιας μπαταρίας να έχω ήδη την άλλη φορτισμένη στο 100% και να την αλλάζω; Με διαφορά 1,5-2 μέρες το πολύ (θέλω να πω δηλ ότι η άλλη μπαταρία είναι ήδη φορτισμένη απ' το kit στο 100% και παραμένει αδρανής για 1,5-2 μέρες). Το ρωτάω αυτό επειδή έχω ακούσει και από εδώ και από αλλού ότι δεν είναι καλό να μένει μόνη της η μπαταρία ξέχωρη φορτισμένη στο 100%. Πιστεύετε ότι γι' αυτό το μικρό χρονικό διάστημα, 36 ωρών περίπου, της κάνει ζημιά; Γιατί εμένα μ'έχει βολέψει πάρα πολύ και πλέον δεν μένω ποτέ χωρίς μπαταρία στην ουσία.

 

Τελικά έχει κανείς άποψη πάνω σ'αυτό ;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα (για άλλη μια φορά) στο forum :)

 

Θα ήθελα να κάνω μια ακόμη διευκρινιστική ερώτηση σε σχέση με αυτό που είχα postάρει πριν κάτι εβδομάδες για το Samsung Kit του Note 4 που αγόρασα. Έχω σταματήσει τελείως να φορτίζω τις μπαταρίες μέσω του κινητού και τις φορτίζω μόνο μέσω του Kit. Έχω παρατηρήσει ότι φορτίζει με 4.4V αντί για 5.0V του φορτιστή (και με τα ίδια Amp) αλλά κάνει καλύτερη δουλειά στη διαχείριση της ενέργειάς της μετά η μπαταρία, κρατάει πιο πολύ. Ένα αυτό (αν έχετε να σχολιάσετε πάνω σε αυτό κάτι, πείτε μου αν έχετε παρατηρήσει και σεις κάτι παρόμοιο). Αυτό που είναι η πραγματική ερώτηση βασικά, είναι το γεγονός ότι: Είναι προβληματικό πιστεύετε κάθε φορά που πέφτω στο 20% της μιας μπαταρίας να έχω ήδη την άλλη φορτισμένη στο 100% και να την αλλάζω; Με διαφορά 1,5-2 μέρες το πολύ (θέλω να πω δηλ ότι η άλλη μπαταρία είναι ήδη φορτισμένη απ' το kit στο 100% και παραμένει αδρανής για 1,5-2 μέρες). Το ρωτάω αυτό επειδή έχω ακούσει και από εδώ και από αλλού ότι δεν είναι καλό να μένει μόνη της η μπαταρία ξέχωρη φορτισμένη στο 100%. Πιστεύετε ότι γι' αυτό το μικρό χρονικό διάστημα, 36 ωρών περίπου, της κάνει ζημιά; Γιατί εμένα μ'έχει βολέψει πάρα πολύ και πλέον δεν μένω ποτέ χωρίς μπαταρία στην ουσία.

 

Θα ελεγα οχι, αλλα και να υπάρχει θα είναι ελάχιστη.

Καταπονούνται κυρίως οταν τις φορτίζεις ενώ χρησιμοποιείς το κινητό.

Αφου σε εξυπηρετεί, δεν έχεις λόγο να ανησυχείς για κάτι τέτοιο. Και εγώ τα ιδια κάνω, στην τελική φθηνές είναι σε σχέση με την αρχική αξία του κινητού και αν θες να το κρατήσεις ακομη αλλα 3 χρόνια επενδύεις σε ακομα μια μπαταρία.

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Θα ελεγα οχι, αλλα και να υπάρχει θα είναι ελάχιστη.

Καταπονούνται κυρίως οταν τις φορτίζεις ενώ χρησιμοποιείς το κινητό.

Αφου σε εξυπηρετεί, δεν έχεις λόγο να ανησυχείς για κάτι τέτοιο. Και εγώ τα ιδια κάνω, στην τελική φθηνές είναι σε σχέση με την αρχική αξία του κινητού και αν θες να το κρατήσεις ακομη αλλα 3 χρόνια επενδύεις σε ακομα μια μπαταρία.

 

Point taken! ;)

Να'σαι καλά αδερφέ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδιά μήπως ξέρει κανένας τι είναι αυτό;

https://postimg.org/image/wzz5gmjk7/

 

Καταρχάς αποκλείεται να έχεις Galaxy Note 4 και να έχεις τέτοιο skin στο Battery status :p Ένα αυτό. Από κει και πέρα αυτό που δείχνει είναι το εικονιδιάκι του Android άρα φαντάζομαι ότι αυτό είναι το Android και πόσο έχει φάει σε %. Δε ξέρω βέβαια γιατί το εμφανίζει με νούμερα. Πρώτη φορά βλέπω κι εγώ κάτι τέτοιο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο και να μού πει κανείς αν του έχει συμβεί ή έχει παρατηρήσει κάτι τέτοιο ποτέ. Μια φορά στο τόσο, όταν χρησιμοποιώ το fast charge (φόρτιση με 9V και 1.67A) παρατηρώ για τις πρώτες ώρες, καλύτερη αυτονομία της μπαταρίας απ' ό,τι με τη συμβατική φόρτιση και σε χρήση και σε αδράνεια. Είναι λογικό αυτό; 9/10 φορτίσεις είναι με 5V 2A (συμβατική).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα (για άλλη μια φορά) στο forum :)

 

Θα ήθελα να κάνω μια ακόμη διευκρινιστική ερώτηση σε σχέση με αυτό που είχα postάρει πριν κάτι εβδομάδες για το Samsung Kit του Note 4 που αγόρασα. Έχω σταματήσει τελείως να φορτίζω τις μπαταρίες μέσω του κινητού και τις φορτίζω μόνο μέσω του Kit. Έχω παρατηρήσει ότι φορτίζει με 4.4V αντί για 5.0V του φορτιστή (και με τα ίδια Amp) αλλά κάνει καλύτερη δουλειά στη διαχείριση της ενέργειάς της μετά η μπαταρία, κρατάει πιο πολύ. Ένα αυτό (αν έχετε να σχολιάσετε πάνω σε αυτό κάτι, πείτε μου αν έχετε παρατηρήσει και σεις κάτι παρόμοιο). Αυτό που είναι η πραγματική ερώτηση βασικά, είναι το γεγονός ότι: Είναι προβληματικό πιστεύετε κάθε φορά που πέφτω στο 20% της μιας μπαταρίας να έχω ήδη την άλλη φορτισμένη στο 100% και να την αλλάζω; Με διαφορά 1,5-2 μέρες το πολύ (θέλω να πω δηλ ότι η άλλη μπαταρία είναι ήδη φορτισμένη απ' το kit στο 100% και παραμένει αδρανής για 1,5-2 μέρες). Το ρωτάω αυτό επειδή έχω ακούσει και από εδώ και από αλλού ότι δεν είναι καλό να μένει μόνη της η μπαταρία ξέχωρη φορτισμένη στο 100%. Πιστεύετε ότι γι' αυτό το μικρό χρονικό διάστημα, 36 ωρών περίπου, της κάνει ζημιά; Γιατί εμένα μ'έχει βολέψει πάρα πολύ και πλέον δεν μένω ποτέ χωρίς μπαταρία στην ουσία.

 

Βρε κανε αυτο εφοσον σε βολευει.

 

Με κοστος μπαταριας το πολυ 11 ευρουλακια το πολυ πολυ να αλλαξεις καμια μπαταρια παραπανω οσο κρατησεις το κινητο σου .

 

Απολαυσε το προνομιο που εχουμε να αλλαζουμε μονοι μας την μπαταρια μας χωρις να τρεχουμε σε service.

 

Απο το επομενο σου τηλεφωνο το ξεχνας αυτο ......

Link to comment
Share on other sites

Βρε κανε αυτο εφοσον σε βολευει.

 

Με κοστος μπαταριας το πολυ 11 ευρουλακια το πολυ πολυ να αλλαξεις καμια μπαταρια παραπανω οσο κρατησεις το κινητο σου .

 

Απολαυσε το προνομιο που εχουμε να αλλαζουμε μονοι μας την μπαταρια μας χωρις να τρεχουμε σε service.

 

Απο το επομενο σου τηλεφωνο το ξεχνας αυτο ......

 

Εντάξει :) να ρωτήσω λοιπόν, επειδή σύντομα θέλω να πάρω μια 3η μπαταρία (η 1η η εργοστασιακή καταπίνεται πολύ άσχημα :p) θα ήθελα να ξέρω κάτι. Κάπου είχα διαβάσει σ'αυτό εδώ το post για το τι να προσέξω σ'αυτά που έγραφε πάνω η μπαταρία. Συγκεκριμένα για τα "Cell made in.." & "Assembled in..". Εμένα η εργοστασιακή του μπαταρία έγραφε πάνω Cell made in China και Assembled in Vietnam, ενώ η 2η μπαταρία που πήρα μαζί με το Battery Kit, έγραφε επίσης Cell made in China, αλλά Assembled in Korea. Δεν είδα καμία διαφορά στην αρχική αποδοτικότητά τους, ούτε μού δημιούργησαν πρόβλημα. Νομίζω διάβασα κάπου εδώ να αποφύγω το "Assembled in China", οπότε καλό θα ήταν να ρωτήσω τι γράφει πάνω η μπαταρία πριν πάω να την αγοράσω; Ή τελικά δεν παίζει ρόλο;; Γιατί όπως είπες κι εσύ έχω βρει κι εγώ 11€ μπαταρία, αλλά φοβάμαι να την αγοράσω μην είναι καμιά μούφα και όχι αυθεντική και κάνω και ζημιά και στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Screenshot_2017_02_10_12_48_43.png Screenshot_2017_02_10_12_48_48.png

 

Screenshot_2017_02_10_12_48_52.png Screenshot_2017_02_10_12_48_56.png

 

Πώς τα βλέπετε τα στατιστικά της μπαταρίας μετά το τελευταίο update??

Ακόμη δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στις κλήσεις δείχνει τόσο μεγάλο ποσοστό βέβαια. Μού το κάνει απ' το πρώτο update που πήραμε (μετά το μεγάλο που ήταν η μετάβαση στο Marshmallow) τον Ιούνιο 2016 δηλ. Παρ' όλα αυτά, δε νομίζω ότι όντως τρώνε τόσο πολύ οι κλήσεις. Το'χω παρατηρήσει δηλ, είναι λάθος καταγραφή.

Edited by tsili20
Link to comment
Share on other sites

Πώς τα βλέπετε τα στατιστικά της μπαταρίας μετά το τελευταίο update??

Εγώ τα βλέπω όπως και πριν, δηλαδή ''χρήση μπαταρίας''. Δεν σου το δίνει;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα βλέπω όπως και πριν, δηλαδή ''χρήση μπαταρίας''. Δεν σου το δίνει;

 

Σ'έχασα τελείως. Δεν κατάλαβα :p

Link to comment
Share on other sites

Σ'έχασα τελείως. Δεν κατάλαβα :p

 

Εννοώ ότι πας στην μπαταρία και έχει την επιλογή ''Χρήση μπαταρίας'', όπου βλέπεις την κατανάλωση της κάθε εφαρμογής. Δεν σου δίνει αυτή την επιλογή;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 χρονια και βαλε με το κινητο ακομα κολλημενος μαζι του με 2 σημαδακια στο σασι μονο ενα απο πτωση και ενα εχει ξεφλουδισει το χρωμα απο το βαλε βγαλε- βαλε βγαλε..... την θηκη για να αλλαξεις την μπαταρια....! Να μερικα αποτελσμετα και απο μενα με καινουρια μπαταρια εδω και ενα μηνα περιπου!

1. https://postimg.org/image/e7fkilc1d/

2. https://postimg.org/image/z5lqgobw1/

3. https://postimg.org/image/uz0w1cca9/

4. https://postimg.org/image/htldv8iep/

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 χρονια και βαλε με το κινητο ακομα κολλημενος μαζι του με 2 σημαδακια στο σασι μονο ενα απο πτωση και ενα εχει ξεφλουδισει το χρωμα απο το βαλε βγαλε- βαλε βγαλε..... την θηκη για να αλλαξεις την μπαταρια....! Να μερικα αποτελσμετα και απο μενα με καινουρια μπαταρια εδω και ενα μηνα περιπου!

1. https://postimg.org/image/e7fkilc1d/

2. https://postimg.org/image/z5lqgobw1/

3. https://postimg.org/image/uz0w1cca9/

4. https://postimg.org/image/htldv8iep/

 

Μια χαρά σε κόβω. 3 ώρες σχεδόν παιχνίδι; εσύ μιλάμε το καις άγρια :lol:

Εγώ έχω το tablet γι'αυτά :p δε μ'αρέσει να τελειώνω την μπαταρία του κινητού με παιχνίδια, έχω πολύ λίγα και ελαφριά

μόνο για να περνάω την ώρα μου σε κανα λεωφορείο κλπ :p

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά σε κόβω. 3 ώρες σχεδόν παιχνίδι; εσύ μιλάμε το καις άγρια :lol:

Εγώ έχω το tablet γι'αυτά :p δε μ'αρέσει να τελειώνω την μπαταρία του κινητού με παιχνίδια, έχω πολύ λίγα και ελαφριά

μόνο για να περνάω την ώρα μου σε κανα λεωφορείο κλπ :p

Το έψησα και εγώ για ταμπλετ αλλά πολλά να πάρεις ένα καλό παίρνεις κινητό καινούριο...! Σκέφτομαι να πάρω ακόμα μια μπαταρία τώρα αλλά τεσπα! Λίγο μου φαίνεται εμένα σαν συβολικό αποτέλεσμα αλλά τεσπα....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kαλημέρα σε όλους, νέος στο forum, προσανατολίζομαι σε αγορά νέας μπαταρίας γιατί αυτή που έχω τα έχει παίξει και θα ήθελα τη γνώμη σας.

Από που να την αγοράσω (Αθήνα και περίχωρα)για θέμα γνησιότητας, τι να προσέξω να γράφει και αν προτείνετε καλύτερα το batery kit.

Ευχαριστώ και περιμένω τις γνώμες σας.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλους, νέος στο forum, προσανατολίζομαι σε αγορά νέας μπαταρίας γιατί αυτή που έχω τα έχει παίξει και θα ήθελα τη γνώμη σας.

Από που να την αγοράσω (Αθήνα και περίχωρα)για θέμα γνησιότητας, τι να προσέξω να γράφει και αν προτείνετε καλύτερα το batery kit.

Ευχαριστώ και περιμένω τις γνώμες σας.

 

Οπωσδήποτε το Battery Kit! Είναι must εργαλείο! Και έχει και extra μπαταρία αυθεντική μέσα, πολύ καλή και δεν θα έχεις κανένα θέμα! Όπως περιγράφω κι εγώ σε προηγούμενα post μου αν κάτσεις να δεις, φορτίζω την μία μπαταρία με το Kit, έχω την άλλη στο κινητό την χρησιμοποιώ και μόλις τελειώνει, αλλάζω μπαταρία και αμέσως βάζω στην πρίζα την χρησιμοποιημένη να φορτιστεί και πάλι. Κι έτσι δε μένεις ποτέ από μπαταρία ;) Ψάξε skroutz, υπάρχει ακόμη. Αξίζει κάθε ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

Όταν πήρα το κινητό είχα πάρει κατευθείαν και το battery kit. Έβαλα λοιπόν την μπαταρία του κινητού στην άκρη αφού την έστρωσα και χρησιμοποιούσα αποκλειστικά για 1+ χρόνο την μπαταρία του κιτ. Όταν αυτή άρχισε να πέφτει από την χρήση έβαλα την αρχική μπαταρία η οποία διαπίστωσα ότι είχε φουσκώσει αλλά δούλευε κανονικά. Μετά από 8+ μήνες που την χρησιμοποιώ διαπίστωσα ότι ξεφούσκωσε! Γίνεται αυτό;; Προφανώς γίνεται, αλλά δεν το περίμενα!:wacko:
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Οταν λέμε ότι πέφτει η μπαταρία του κινητού, εννοούμε ότι αδειάζει πολύ γρήγορα, ότι π.χ εκεί που δείχνει 60% ξαφνικά δείχνει 40% ή ότι εκεί που δείχνει 30% ξαφνικά κλείνει το κινητό?

Ρωτάω γιατί σε μένα συμβαίνουν και τα τρία.....υπάρχει περίπτωση να μην φταίει η μπαταρία αλλά κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...