Jump to content

[Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηρα κι εγώ την protective case της samsung σήμερα σε μαύρο από το emobile.gr κάι έχω μείνει έκπληκτος!!!φοβερηηη...

 

Την περιμένω και εγώ αύριο αντε να δούμε

 

Έχει κάνει πολύ καλή δουλειά η samsung είναι η αλήθεια. Η μαύρη στο άσπρο νοτε τα σπάει!!ομορφιά και προστασία σε ένα!

 

Έπρεπε να αλλάξω 6 θήκες :X για να καταλήξω και εγώ τελικά στην official της samsung...Είναι πραγματικά πολύ καλή! ;)

 

καλησπέρα παίδες. Τελικά, είναι απαραίτητη η extra κάρτα μνήμης, ακόμα και φτάνουν τα 32 GB ? Εμένα μου παραφτάνουν δηλαδή, αλλά ένας φίλος λέει ότι τα αρχεία είναι καλύτερα να είναι στην κάρτα για λόγους ταχύτητας.

 

Όσον αφορά την κάρτα μνήμης για μένα προσωπικά είναι απαραίτητη...Μόνο και μόνο video να τραβήξεις σε υψηλή ανάλυση δεν θέλει και πολύ να αδειάσει μία σε μικρή χωρητικότητα...Εγώ με τα 128GB είμαι super....Και από την στιγμή που έχουμε αυτή την extra επιλογή γιατί να μην την εκμεταλλευτούμε; ;)

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

6,5 μήνες με SanDisk 128GB στο note 4 και για την ώρα μου δουλεύει ρολόι...Πιστεύω σχετικά είναι αυτά... ;)

Εποχή note 2 και είχε βουίξει όλο το topic με τις SanDisk γιαυτό το ανέφερα. Τότε έλεγαν πως το κάνει μόνο στα samsung

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

εγώ το έχω αγοράσει φίλε μου αλλά δεν στο προτείνω! άθλια ποιότητα κατασκευής και έπρεπε να το ανοίξω για να κολλήσω της επαφές φόρτισης:wacko:! άστο καλύτερα αν θέλεις στο στέλνω σαν δώρο!

Link to comment
Share on other sites

εγώ το έχω αγοράσει φίλε μου αλλά δεν στο προτείνω! άθλια ποιότητα κατασκευής και έπρεπε να το ανοίξω για να κολλήσω της επαφές φόρτισης:wacko:! άστο καλύτερα αν θέλεις στο στέλνω σαν δώρο!

Υπάρχουν άλλα,καλύτερα πάντως.Εγώ,έχω τη βάση,από την εποχή του 3,και αγόρασα και ένα receiver για το 4,και είμαι πλήρης.

Το receiver,είναι αυτό. http://www.ebay.com/itm/131368928444 .Το QI pad,κι αυτό από το eBay.

Αμα αποφασίσεις,πιθανόν να βρω από που το πήρα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

εγώ το έχω αγοράσει φίλε μου αλλά δεν στο προτείνω! άθλια ποιότητα κατασκευής και έπρεπε να το ανοίξω για να κολλήσω της επαφές φόρτισης:wacko:! άστο καλύτερα αν θέλεις στο στέλνω σαν δώρο!

σε ευχαριστω φιλε μου οποτε τρωει ακυρο μεγαλο αυτο παντως απορω γιατι εχει 2900 sold λοολ!

Υπάρχουν άλλα,καλύτερα πάντως.Εγώ,έχω τη βάση,από την εποχή του 3,και αγόρασα και ένα receiver για το 4,και είμαι πλήρης.

Το receiver,είναι αυτό. http://www.ebay.com/itm/131368928444 .Το QI pad,κι αυτό από το eBay.

Αμα αποφασίσεις,πιθανόν να βρω από που το πήρα.

οταν λες την βαση πια εννοεις την παραπανω την ιδια; απλος πηρες αλλο receiver;

 

 

παιδια να προσθεσω μολις παρελαβα την θηκη της σαμη σε μαυρο! αντε γεια ειναι ! αχαχ απιθανη! καθολου ογκο ! δεν περιμενα να ειναι η πλατη ετσι σκληρη την περιμενα μαλακη! οπως το γυρω γυρω! νομιζω καλυτερα που ειναι ετσι σκληρη η πλατη!εφυγαν στο σιρταρι S-view original και spingen neo hybrid!

Link to comment
Share on other sites

 

παιδια να προσθεσω μολις παρελαβα την θηκη της σαμη σε μαυρο! αντε γεια ειναι ! αχαχ απιθανη! καθολου ογκο ! δεν περιμενα να ειναι η πλατη ετσι σκληρη την περιμενα μαλακη! οπως το γυρω γυρω! νομιζω καλυτερα που ειναι ετσι σκληρη η πλατη!εφυγαν στο σιρταρι S-view original και spingen neo hybrid!

 

Έτσι ακριβώς κι εγώ φίλε μου. Μαύρη την πήρα κι εγώ και άφησα τις άλλες δύο. Άπαιχτη θήκη!!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε μου οποτε τρωει ακυρο μεγαλο αυτο παντως απορω γιατι εχει 2900 sold λοολ!

 

οταν λες την βαση πια εννοεις την παραπανω την ιδια; απλος πηρες αλλο receiver;

 

 

παιδια να προσθεσω μολις παρελαβα την θηκη της σαμη σε μαυρο! αντε γεια ειναι ! αχαχ απιθανη! καθολου ογκο ! δεν περιμενα να ειναι η πλατη ετσι σκληρη την περιμενα μαλακη! οπως το γυρω γυρω! νομιζω καλυτερα που ειναι ετσι σκληρη η πλατη!εφυγαν στο σιρταρι S-view original και spingen neo hybrid!

 

όσο αναφορά τα 2900 sold αν φανταστείς το πληθυσμό που ψάχνει και υπάρχει σε σχέση με της πωλήσεις είναι λίγα!;)

 

για τη θήκη καλορίζικη! από που την πήρες εσύ? τιμή?

Link to comment
Share on other sites

όσο αναφορά τα 2900 sold αν φανταστείς το πληθυσμό που ψάχνει και υπάρχει σε σχέση με της πωλήσεις είναι λίγα!;)

 

για τη θήκη καλορίζικη! από που την πήρες εσύ? τιμή?

 

απο το eshop την πηρα! 23 ευρω μαζι με τα μεταφορικα σε 2 μερες ηταν εδω! λεει κατοπιν παραγγελιας αλλα με το εβγαλε αμεσα διαθεσιμο μολις την παρηγγειλα! σε μαυρο με μαυρο το κινητο για μενα απολυτος συνδιασμος τοσα χρονια ασπριλα την ειχα βαρεθει!

 

edit: οριστε και το λινκ γιατι και εγω την εψαχνα και δεν την εβρισκα ειχα κανει το λαθος να την ψαχνω black ενω την εχει silver http://www.e-shop.gr/samsung-cover-ef-pn910bs-for-galaxy-note-4-silver-p-TEL.020362

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

οταν λες την βαση πια εννοεις την παραπανω την ιδια; απλος πηρες αλλο receiver;

Το receiver,είναι διαφορετικό,γιατί ταιριάζει μόνο σε συγκεκριμένο τηλέφωνο.Εδώ στο 4.Το άλλο,είναι μέσα στο 3,που το πουλάω.

Το QI pad,είναι για όλα τα τηλέφωνα,οπότε και κράτησα αυτό που είχα για το 3.

Eννοείται ότι το πλήρωσα ακριβά,κάπου 23€,αλλά άμα δεις πως είναι ,μέσα,θα καταλάβεις ότι τα άξιζε τα λεφτά του.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το receiver,είναι διαφορετικό,γιατί ταιριάζει μόνο σε συγκεκριμένο τηλέφωνο.Εδώ στο 4.Το άλλο,είναι μέσα στο 3,που το πουλάω.

Το QI pad,είναι για όλα τα τηλέφωνα,οπότε και κράτησα αυτό που είχα για το 3.

Eννοείται ότι το πλήρωσα ακριβά,κάπου 23€,αλλά άμα δεις πως είναι ,μέσα,θα καταλάβεις ότι τα άξιζε τα λεφτά του.

 

QI pad κατι τετοιο;; http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.TRS0&_nkw=QI+pad&_sacat=0 ή εννοεις το αυθεντικο;

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση μιας και δεν το έχω βρει κάπου. υπάρχει για το τηλέφωνό μας κανένα dual sim adapter αλλά με ταυτόχρονο standby; κάτι που να έχετε δοκιμάσει και να είναι της προκοπής; ότι έχω συναντήσει είναι με μονό standby.

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

QI pad κατι τετοιο;; http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.TRS0&_nkw=QI+pad&_sacat=0 ή εννοεις το αυθεντικο;

Είναι στρογγυλό με χρώμα γύρω γύρω,αλλά δεν είναι όλα ίδια.Να πως είναι.

http://www.ebay.com/itm/Mini-Wireless-Qi-Power-Charger-Pad-Google-Nexus-Nokia-iPhone-4-4S-Black-Blue-/321230627379?tfrom=231112639906&tpos=top&ttype=price&talgo=undefined .

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει και εγώ ασύρματο φορτιστή και receiver. Εντυπώσεις όταν παραλάβω (λογικά την άλλη εβδομάδα). Θα είναι ότι πρέπει πιστεύω για βραδινή φόρτιση. Αυτό που με καίει είναι αν μπαίνει και βγαίνει εύκολα. Έχεις κάνεις εμπειρία;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει και εγώ ασύρματο φορτιστή και receiver. Εντυπώσεις όταν παραλάβω (λογικά την άλλη εβδομάδα). Θα είναι ότι πρέπει πιστεύω για βραδινή φόρτιση. Αυτό που με καίει είναι αν μπαίνει και βγαίνει εύκολα. Έχεις κάνεις εμπειρία;

Τι εννοείς ακριβώς;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Είναι στρογγυλό με χρώμα γύρω γύρω,αλλά δεν είναι όλα ίδια.Να πως είναι.

http://www.ebay.com/itm/Mini-Wireless-Qi-Power-Charger-Pad-Google-Nexus-Nokia-iPhone-4-4S-Black-Blue-/321230627379?tfrom=231112639906&tpos=top&ttype=price&talgo=undefined .

 

ειναι ακριβουτσικο λοολ! απλος ψαχνω και κατι να ειναι σαν σταντ οπως το πρωτο που εβαλα! :/

Link to comment
Share on other sites

ειναι ακριβουτσικο λοολ! απλος ψαχνω και κατι να ειναι σαν σταντ οπως το πρωτο που εβαλα! :/

Κάτι τέτοιο θέλεις?

http://www.ebay.com/itm/Qi-Wireless-Charger-Charging-Pad-Stand-3-Coils-for-Phones-iPhone-6-Nexus-7-6-5-4-/381234768850

Το περιμένω αυτές τις μέρες

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο θέλεις?

http://www.ebay.com/itm/Qi-Wireless-Charger-Charging-Pad-Stand-3-Coils-for-Phones-iPhone-6-Nexus-7-6-5-4-/381234768850

Το περιμένω αυτές τις μέρες

 

πωω ναι αδερφε ! εισαι ωραιος! πρεπει να αρχισω να μαζευω λεφτα ομως γι αυτο μαζι με ενα receiver θα βγει ενα 35αρικο πανω κατω!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο θέλεις?

http://www.ebay.com/itm/Qi-Wireless-Charger-Charging-Pad-Stand-3-Coils-for-Phones-iPhone-6-Nexus-7-6-5-4-/381234768850

Το περιμένω αυτές τις μέρες

 

χρειάζεται και κατι αλλο η μονο του θα ειναι οκ??

Link to comment
Share on other sites

χρειάζεται και κατι αλλο η μονο του θα ειναι οκ??

 

Θέλει θηκη να υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση ή αλλιώς ένα receiver

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ακριβώς;

 

Με ενδιαφέρει αν το αυτοκόλλητο που μπαίνει πάνω από την μπαταρία για ασύρματη φόρτιση μπαινοβγαίνει εύκολα γιατί θέλω να βγάζω τη sim κάποιες φορές.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει αν το αυτοκόλλητο που μπαίνει πάνω από την μπαταρία για ασύρματη φόρτιση μπαινοβγαίνει εύκολα γιατί θέλω να βγάζω τη sim κάποιες φορές.

Μα βγαίνει το receiver,μαζί με τη μπαταρία,οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.Πιάνεις τη μπαταρία από κάτω δηλαδή,και βγαίνοντας αυτή βγαίνει μαζι και το receiver,που είναι κολλημένο πάνω της.

Το receiver δηλαδή,δεν κολλάει στο σώμα του τηλεφώνου,αλλά απλά εφάπτονται οι επίχρυσες επαφες του,με τις επαφές του τηλεφώνου,άρα απομακρύνεται αμέσως.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

https://www.samsungctc.com/products/item/867-galaxy-note-4-s-view-wallet-flat-type.html

 

την εχει κανεις να μας πει εντυπωσεις?

ωραια φαινεται αλλα φοβαμαι τα πλαγια που τα βλεπω ακαλυπτα...

Link to comment
Share on other sites

Μα βγαίνει το receiver,μαζί με τη μπαταρία,οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.Πιάνεις τη μπαταρία από κάτω δηλαδή,και βγαίνοντας αυτή βγαίνει μαζι και το receiver,που είναι κολλημένο πάνω της.

Το receiver δηλαδή,δεν κολλάει στο σώμα του τηλεφώνου,αλλά απλά εφάπτονται οι επίχρυσες επαφες του,με τις επαφές του τηλεφώνου,άρα απομακρύνεται αμέσως.

Πολύ ευχάριστο αυτό που λες, ευχαριστώ για την διευκρίνιση.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Με την extsd τι παίζει; Παράγγειλα μια από ebay 32 giga όχι γνωστή μάρκα και κάθε φορά που κάνω reboot μου βγάζει ότι έχει καταστραφεί. Με φορματ στρώνει αλλά μετά τα ίδια. Φταίει η κάρτα ή ότι είναι 32 giga;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...