Jump to content

[Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την extsd τι παίζει; Παράγγειλα μια από ebay 32 giga όχι γνωστή μάρκα και κάθε φορά που κάνω reboot μου βγάζει ότι έχει καταστραφεί. Με φορματ στρώνει αλλά μετά τα ίδια. Φταίει η κάρτα ή ότι είναι 32 giga;

Λογικά η κάρτα και εγώ. 32αρα Kingston έχω δεν μου κάνει τέτοια πράγματα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με την extsd τι παίζει; Παράγγειλα μια από ebay 32 giga όχι γνωστή μάρκα και κάθε φορά που κάνω reboot μου βγάζει ότι έχει καταστραφεί. Με φορματ στρώνει αλλά μετά τα ίδια. Φταίει η κάρτα ή ότι είναι 32 giga;

 

Η κάρτα φταίει λογικά, με 128άρα san disk δεν είχα θέμα ακόμα και στο note 3 που υποστήριζε μέχρι 64gb.

Προσωπικά θα πρότεινα samsung καρτούλα, ειδικά οι evo παίζουν σε πολύ καλές τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα φταίει λογικά, με 128άρα san disk δεν είχα θέμα ακόμα και στο note 3 που υποστήριζε μέχρι 64gb.

Προσωπικά θα πρότεινα samsung καρτούλα, ειδικά οι evo παίζουν σε πολύ καλές τιμές.

Έχει και προσφορά το eshop μια 64αρα evo. Crazy Sundays

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα φταίει λογικά, με 128άρα san disk δεν είχα θέμα ακόμα και στο note 3 που υποστήριζε μέχρι 64gb.

Προσωπικά θα πρότεινα samsung καρτούλα, ειδικά οι evo παίζουν σε πολύ καλές τιμές.

 

SanDisk 128GB respect και από μένα… :)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παραγγείλει το protective cover από eshop και έχει κολλήσει η διαδικασία στη συγκέντρωση προϊόντων. Ενώ λέει έλεγχος διαθεσιμοτητας οκ. Επειδή ξέρω ότι την παραγγείλατε πολλοί από εκεί ποτέ να την περιμένω σε κάνα μήνα?

:p:pΡωταω γιατί και με τη γνήσια είχα θέμα μέχρι να έρθει αλλά εκεί δεν είχε διαθεσιμότητα. Μόλις ήταν διαθέσιμη παρέλαβα την άλλη μέρα.. Περιμένω να με διαφωτισετε!

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παραγγείλει το protective cover από eshop και έχει κολλήσει η διαδικασία στη συγκέντρωση προϊόντων. Ενώ λέει έλεγχος διαθεσιμοτητας οκ. Επειδή ξέρω ότι την παραγγείλατε πολλοί από εκεί ποτέ να την περιμένω σε κάνα μήνα?

:p:pΡωταω γιατί και με τη γνήσια είχα θέμα μέχρι να έρθει αλλά εκεί δεν είχε διαθεσιμότητα. Μόλις ήταν διαθέσιμη παρέλαβα την άλλη μέρα.. Περιμένω να με διαφωτισετε!

 

Έτσι έλεγε και εμένα έκανε 10 ημερες.Πιστευω κανενα 10ημερο θα κάνει άντε 15

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνομαι για hdmi καλωδιο .καπου ειχα δει ενα που εβγαζε και δυο usb.εχετε καποιο καλο στα υπόψιν? Επισης ψαχνω και power bank μεχρι 20 ευρω μικρο σε μεγεθος και σχετικα γρηγορο .πολλα θελω? :) αν ειναι και απο ελλαδα ακομα καλυτερα

 

Το ξαναβάζω γιατι δεν μου απαντησε κανεις.ψαχνομαι και για βαση αυτοκινητου

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια βρε παιδιά. Όσες προστασίες οθόνης από γυαλί παράγγειλα δεν εφαρμόζουν καλά. Η είναι λίγο ποιο μικρές ή δεν κάνουν την μικρή κουρμπα που έχει η οθόνη στα πλάγια με αποτέλεσμα να περνάει αέρας και να φαίνεται χάλια. Έχετε κάποια υπόψιν από ebay που ταιριάζει γάντι;
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια βρε παιδιά. Όσες προστασίες οθόνης από γυαλί παράγγειλα δεν εφαρμόζουν καλά. Η είναι λίγο ποιο μικρές ή δεν κάνουν την μικρή κουρμπα που έχει η οθόνη στα πλάγια με αποτέλεσμα να περνάει αέρας και να φαίνεται χάλια. Έχετε κάποια υπόψιν από ebay που ταιριάζει γάντι;

 

Δεν υπάρχει κανένα που να κάθεται καλά σε γυαλί...τουλάχιστον όχι ακόμα εγώ έχω ένα έχει κενό από την μία πλευρά όλο αλλά το συνήθισα και τουλάχιστον προστατεύει

Link to comment
Share on other sites

σόρυ αλλά το νήμα είναι τεράστιο,

υπάρχει καμιά θήκη τύπου pouche και με την κορδέλα με το χρατς να κλείνει από πάνω? (ελπίζω να καταλάβατε)

δεν βρίσκω τίποτα, τα πιο πολλά είναι flip cases που δεν τις βολεύομαι κ δεν προστατεύουν πραγματικά

Link to comment
Share on other sites

σόρυ αλλά το νήμα είναι τεράστιο,

υπάρχει καμιά θήκη τύπου pouche και με την κορδέλα με το χρατς να κλείνει από πάνω? (ελπίζω να καταλάβατε)

δεν βρίσκω τίποτα, τα πιο πολλά είναι flip cases που δεν τις βολεύομαι κ δεν προστατεύουν πραγματικά

Για δες το σκρουτζ γεμάτο είναι.

http://www.skroutz.gr/c/1518/universal-thikes-kinhtwn-thlefwnwn.html?from=catspan&keyphrase=note+4+pouch

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

 

ναι αλλά αυτές που θέλω δεν μου τις στέλνουν κυπρο. βρήκα τώρα μια μερακλίδικη καφέ δέρμα που προορίζεται για iphone 6 plus. συγκρίνοντας διαστάσεις νομίζω μου κάνει και για το note 4.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά αυτές που θέλω δεν μου τις στέλνουν κυπρο. βρήκα τώρα μια μερακλίδικη καφέ δέρμα που προορίζεται για iphone 6 plus. συγκρίνοντας διαστάσεις νομίζω μου κάνει και για το note 4.

Δεν ήξερα ότι είσαι Κύπρο. Λογικά κάνει ναι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

επιτρέπεται να δωσω λινκ απο ebay ομως? ψάξε "bouletta"

Βάλε λινκ κανονικά. Γιατί να μην επιτρέπεται?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

επιτρέπεται να δωσω λινκ απο ebay ομως? ψάξε "bouletta"

 

Γιατί δεν επιτρέπεται;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω πως η γνήσια flip case δεν προσφέρει ασφάλεια σε περίπτωση πτώσης.. Δυστυχώς έγινε η πρώτη πολύ μικρή ευτυχώς γρατσουνια στη γωνία που είναι ανοιχτή..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

οτιδήποτε τύπου flip δεν παρέχει για μενα προστασία. ουτε φυσικα κ οι εφαρμοστές για την πλατη. επίσης θεωρώ αδιανοήτο σε τετοια πανακριβα κινητα που πληρωνεις κ λεπτο σασι να βαζεις μια θηκη γκουμουτσα κ να τα χαλας ολα. κ η σουπερ αποκριση αφης φυσικα παει περιπατο για μενα με τις μεμβρανες οθονης. γι αυτο καταλήγω σε pouche... δεν χάνω τίποτα σε αίσθηση κ κρατημα κατα τη χρηση εε και απο κει κ περα μενει απλα να πεσει απο τα χέρια μου, πράγμα εφικτό μεν αλλα δυσκολούτσικο. μπορω να το εχω στη θηκη πεταμενο μεσα σε τσαντες ομως κτλ κ μπορω να το αποχωριστω αφηνωντας στο σε ενα ραφι-τραπεζι χωρις κινδυνο να πεσει ή να γδαρθεί από εξωτερικούς παράγοντες

 

βέβαια σε παλιό σαμσουνκ παλι, την ώρα που έβγαινα απο το αμάξι, εκανε γκελ στο σκαλοπάτι της πορτας και αν κ έκανα το ζογκλερικό να το αρπάξω στον αέρα, μου φυγε κ επεσε το ούστικο σε χαλίκι κ χτύπησε εκείνα τα μόνα 3συνολικά εkτεθειμένα εκατοστά που αφηνει η pouche. αμα ειναι η τυχη του δε σώζεται με τίποτα αλλά τραβηγμενη περιπτωση πτώσης αυτή

Edited by shadowman1480
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με pouch πάντως στο m8 είχα την bugatti slim fit) καταφερα να το χτυπήσω στο επάνω μέρος που είναι ακάλυπτο
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με pouch πάντως στο m8 είχα την bugatti slim fit) καταφερα να το χτυπήσω στο επάνω μέρος που είναι ακάλυπτο

 

αα δεν είμαι ο μόνος τυχερός δηλαδή :lol: εν παση περιπτώσει εγώ του προσφέρω όση παραπάνω προστασία μπορώ κ από κει κ περα το πεΤρωμένο φυγείν αδύνατον! πιστεύω σε καμιά 15μέρες να έχω την θήκη στα χέρια μου, αν κάποιος ενδιαφέρεται μπορώ να του πω αν ταιριάζει καλά στο note4

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που παρέλαβα τη γνήσια της Samsung την απλή και όχι τη flip θα με συγχωρεσετε οι περισσότεροι αλλά τη βρήκα αν μη τι άλλο χοντρό κομμένη. Δεν ξέρω τις spigen αλλά η αίσθηση που σου δίνει είναι χοντρό κομμένη .. Παρ'ολα αυτά φαίνεται να προσφέρει καλή προστασία ιδίως στις γωνίες και το πίσω μέρος είναι αρκετά ποιοτικό για πλαστικό . επίσης υπάρχει μια δυσκολία λόγω προεξοχης στο κάτω μέρος στο πάτημα των κουμπιών. Αυτά και από εμένα για την εν λόγω θήκη που δε με ενθουσίασε..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...