Jump to content

[Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς με προπληρωμένη κάρτα π.χ από public.

Μα αφού δεν μπορούμε να βγάλουμε λεφτά έξω.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
παίδες γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω λαστιχένιες πλαστικές ή σιλικόνης τάπες anti dust για τη θύρα micro usb του note 4 και του jack ακουστικών γενικά προστατευτικά σκόνης και νερού για τις θύρες του;απο ελλάδα αν είναι εύκολο.έψαξα στα γνωστά μαγαζιά αλλα ή δε χρησιμοποιώ σωστές λέξεις κλειδιά ή είναι δυσέρευτο αξεσουάρ.μονο για jack κάτι βρήκα αλλα για micro usb τπτ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Με τι bluetooth το χρησιμοποιείται το τηλέφωνο? Κλασικά χρησιμοποιούσα plantronics διάφορα, τελευταία φορά πήρα το HS 3000 της SAMSUNG το οποίο είναι ψιλοαπαράδεκτο. Σκεφτόμουν να πάω πάλι σε Plantronics, στο BackBeat GO2. Το έχει δουλέψει κανείς?

 

Ευχαριστώ.

 

Εγώ τόσο με το Note 3 όσο και με το 4άρι χρησιμοποιώ το Sony MW1 και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Δεν θυμάμαι να κράτησα bluetooth τόσο πολύ καιρό & ότι δουλεύει και πολύ καλά με το iphone που έχω σαν δεύτερη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Guys αυθεντική μπαταρία για τη συσκευή μας απο που θα προτείνατε? Υπαρχει και κανενα kit φόρτισης που να φορτιζει τη δεύτερη μπαταρία ανεξάρτητα?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Guys αυθεντική μπαταρία για τη συσκευή μας απο που θα προτείνατε? Υπαρχει και κανενα kit φόρτισης που να φορτιζει τη δεύτερη μπαταρία ανεξάρτητα?

Από Ελλάδα υπάρχει στο skroutz όλο μαζί το πακέτο(ψάξε "note 4 battery kit") & βγαίνει γύρω στα 36-37€.

Link to comment
Share on other sites

παίδες γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω λαστιχένιες πλαστικές ή σιλικόνης τάπες anti dust για τη θύρα micro usb του note 4 και του jack ακουστικών γενικά προστατευτικά σκόνης και νερού για τις θύρες του;απο ελλάδα αν είναι εύκολο.έψαξα στα γνωστά μαγαζιά αλλα ή δε χρησιμοποιώ σωστές λέξεις κλειδιά ή είναι δυσέρευτο αξεσουάρ.μονο για jack κάτι βρήκα αλλα για micro usb τπτ.

 

Mονο ebay...

http://www.ebay.com/itm/281641880868?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Edited by pittas
Link to comment
Share on other sites

Με της καμπύλες πήρα που είναι και λίγο πιο ακριβή.

10 μερες περίπου κάνει.:confused:

 

Δηλαδή εάν κατάλαβα καλά αυτή με τις καμπύλες είναι αυτή που λέει ARC Edge ? σύμφωνα με το link ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τόσο με το Note 3 όσο και με το 4άρι χρησιμοποιώ το Sony MW1 και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Δεν θυμάμαι να κράτησα bluetooth τόσο πολύ καιρό & ότι δουλεύει και πολύ καλά με το iphone που έχω σαν δεύτερη συσκευή.

Για κάτσε γιατί θα με τρελάνεις.Δηλαδή λες ότι το mw1,δουλεύει καλά με το 4άρι;Με το 5.0.1;

Και πως το έχεις καταφέρει;Γιατί έχω κι εγώ ένα,αλλά το παρόπλισα,επειδή στο 2 αλλά και στο 3,έπαυσε να δουλεύει σωστά,όταν άλλαξε το λειτουργικό.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Mπορει καποιος να μου πει αν αυτο το back cover ειναι συμβατο με οποιαδηποτε Qi βαση ή συνεργαζεται μονο με της Samsung? Ειχα παρει wireless receiver, αλλα δε μου λειτουργει σωστα στο Note 4 οποτε ελεγα να στραφω στην επισημη λυση μιας και η ασυρματη φορτιση ειναι πολυ χρησιμη για τα δικα μου δεδομενα.

 

http://www.samsung.com/nz/consumer/mobile-devices/accessories/case/EP-CN910IBEGWW

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Mπορει καποιος να μου πει αν αυτο το back cover ειναι συμβατο με οποιαδηποτε Qi βαση ή συνεργαζεται μονο με της Samsung? Ειχα παρει wireless receiver, αλλα δε μου λειτουργει σωστα στο Note 4 οποτε ελεγα να στραφω στην επισημη λυση μιας και η ασυρματη φορτιση ειναι πολυ χρησιμη για τα δικα μου δεδομενα.

 

http://www.samsung.com/nz/consumer/mobile-devices/accessories/case/EP-CN910IBEGWW

 

 

Αυτό που ποστάρες ειναι το κανονικό καπάκι για ασύρματη φόρτιση. Ειναι ελάχιστα πιο χοντρό και δεν συνεργάζεται εύκολα με όλες τις θήκες

Βέβαια όσα βίντεο έχω δει με ταινία που κουμπώνει μεσα στην μπαταρια λειτουργεί σωστά. Μήπως είχες θέμα με αυτό που πήρες ;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Mπορει καποιος να μου πει αν αυτο το back cover ειναι συμβατο με οποιαδηποτε Qi βαση ή συνεργαζεται μονο με της Samsung? Ειχα παρει wireless receiver, αλλα δε μου λειτουργει σωστα στο Note 4 οποτε ελεγα να στραφω στην επισημη λυση μιας και η ασυρματη φορτιση ειναι πολυ χρησιμη για τα δικα μου δεδομενα.

 

http://www.samsung.com/nz/consumer/mobile-devices/accessories/case/EP-CN910IBEGWW

Αμα μπορείς να παραγγείλεις αυτό,κάντο. http://www.ebay.com/itm/Wireless-Qi-Charger-Charging-Receiver-Module-for-Samsung-Galaxy-Note-4-N9100-/131368928444? Θα κατεβάσεις κάτω τη σελίδα και θα το δεις. Wireless Qi Charger Charging Receiver Module for Samsung Galaxy Note 4 N9100 .

Το έχω εγώ και είναι άψογο.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ποστάρες ειναι το κανονικό καπάκι για ασύρματη φόρτιση. Ειναι ελάχιστα πιο χοντρό και δεν συνεργάζεται εύκολα με όλες τις θήκες

Βέβαια όσα βίντεο έχω δει με ταινία που κουμπώνει μεσα στην μπαταρια λειτουργεί σωστά. Μήπως είχες θέμα με αυτό που πήρες ;

 

Αμα μπορείς να παραγγείλεις αυτό,κάντο. http://www.ebay.com/itm/Wireless-Qi-Charger-Charging-Receiver-Module-for-Samsung-Galaxy-Note-4-N9100-/131368928444? Θα κατεβάσεις κάτω τη σελίδα και θα το δεις. Wireless Qi Charger Charging Receiver Module for Samsung Galaxy Note 4 N9100 .

Το έχω εγώ και είναι άψογο.

 

Είχα παρει δυο διαφορετικά αλλα και στα δυο υπηρχε θεμα, γι αυτό έλεγα να παω στην επίσημη λυση που παρεθεσα να τελειώνω. Βεβαια τωρα σκέφτομαι αυτο που ποσταρε ο Theodore, μου φαίνεται θα το τσεκαρω κι αυτό.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!! ελπιζω να μην καιγεστε απο τον ηλιο και να ειστε στη θαλασσα να σας δροσιζει τεσπα. θελω να παραγγειλω 2 πραγματακια απο e-shop θελω να με πειτε μνημες με καλη ταχυτητα ή οτι ειναι καλυτερο σε 32 και + gb. και θελω και να δω και θηκες τις οποιες εχετε και ειστε ευχαριστημενοι, κατα προτιμιση να πιανει το κινητο μονο απο πισω. Μονο απο e-shop θελω να δω, ευχαριστω για το χρονο σας παιδια:D Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!! ελπιζω να μην καιγεστε απο τον ηλιο και να ειστε στη θαλασσα να σας δροσιζει τεσπα. θελω να παραγγειλω 2 πραγματακια απο e-shop θελω να με πειτε μνημες με καλη ταχυτητα ή οτι ειναι καλυτερο σε 32 και + gb. και θελω και να δω και θηκες τις οποιες εχετε και ειστε ευχαριστημενοι, κατα προτιμιση να πιανει το κινητο μονο απο πισω. Μονο απο e-shop θελω να δω, ευχαριστω για το χρονο σας παιδια:D

 

 

Από μνήμη Kingston 32gb class 10 microsd

Και από θήκες την Samsung protective cover

Αυτά από εμένα.

Edited by truckman
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Για μνήμη ο καλύτερος συνδυασμός τιμής είναι η evo της sammy. Τις εκδόσεις 32 & 64 τις βάζει πολύ συχνά το e-shοp σε προσφορά. (~ 15 & 30€ αντίστοιχα)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!! ελπιζω να μην καιγεστε απο τον ηλιο και να ειστε στη θαλασσα να σας δροσιζει τεσπα. θελω να παραγγειλω 2 πραγματακια απο e-shop θελω να με πειτε μνημες με καλη ταχυτητα ή οτι ειναι καλυτερο σε 32 και + gb. και θελω και να δω και θηκες τις οποιες εχετε και ειστε ευχαριστημενοι, κατα προτιμιση να πιανει το κινητο μονο απο πισω. Μονο απο e-shop θελω να δω, ευχαριστω για το χρονο σας παιδια:D

 

Κάρτα μνήμης έχω μία SanDisk 128αρα και είμαι κομπλέ..Για θήκη όπως είπε και ο φίλος η samsung protective cover είναι από τις καλύτερες αν όχι η καλύτερη… :)

Edited by truckman

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά. Μόλις χτες κι εγώ απόκτησα ένα note 4f καθ θέλω να ρωτήσω αν η Samsung protective cover είναι συμβατή με τον ασύρματο δέκτη φόρτισης. Σκέφτομαι να παραγγείλω αυτά τα δύο και θέλω να μου προτείνετε και screen protector αλλά όχι γυαλί. Έχω το κινητό γυμνό και φοβάμαι μη πάθει τίποτα, από Δευτέρα πρέπει να τα πάρω! !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά. Μόλις χτες κι εγώ απόκτησα ένα note 4f καθ θέλω να ρωτήσω αν η Samsung protective cover είναι συμβατή με τον ασύρματο δέκτη φόρτισης. Σκέφτομαι να παραγγείλω αυτά τα δύο και θέλω να μου προτείνετε και screen protector αλλά όχι γυαλί. Έχω το κινητό γυμνό και φοβάμαι μη πάθει τίποτα, από Δευτέρα πρέπει να τα πάρω! !

 

 

Αν βάλεις receiver στην μπαταρια όπως πρότειναν τα παιδιά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Για ζελατίνα πάρε την originally της Samsung

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρησιμοποιεί κανείς σας , s view cover ? είναι καλή η γρατσουνιζει το κινητό ?

Μια χαρά είναι, γιατί να γρατσουναει το κινητό?

Σε πτώσεις δεν προστατεύει μόνο.

Επίσης, το παράθυρακι έχει άριστη απόκριση σε σχέση με το note 3 που δεν έπιανε καλά.

(Αναφέρομαι στην επίσημη)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι, γιατί να γρατσουναει το κινητό?

Σε πτώσεις δεν προστατεύει μόνο.

Επίσης, το παράθυρακι έχει άριστη απόκριση σε σχέση με το note 3 που δεν έπιανε καλά.

(Αναφέρομαι στην επίσημη)

 

Επειδη γυρω γυρω δεν εχει προστασια γι αυτο ρωταω..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

 

Γνωριζει καποιος να μου προτεινει φορτιστη αυτοκινητου που να υποστηριζει το adaptive(fast) charge του note 4.

Με αλλα λογια να βγαζει 9V/1,67A (15W).

Η να παρω καποιον που υποστηριζει το κλασσικο 5V/2.1A (10W)?

Εαν ναι εχετε καποιον δοκιμασμενο να προτεινεται?

 

Ευχαριστω.

Rom: CM11s 33R

Kernel: AK.040.opo.CM11s

Recovery: TWRP 2.8.0.1

Antutu 5.1: 48480 :D

Link to comment
Share on other sites

Επειδη γυρω γυρω δεν εχει προστασια γι αυτο ρωταω..

 

αμα πεσει δεν θα εχεις προσστασια! μπορει να πεσει με ανοιχτο το καπακι οποτε κλαψτω αλλα μπορει και να σε σοσει καμια φορα αμα ειναι απο χαμηλο σημειο ειναι λιγο σηκωμενει σε ολες τις πλευρες η θηκη οποτε μπορει να στο σωσει απο καμια μικρη πτωση αλλα μεχρι εκει! την εχω ετσι για αλλαγη να μην βαριεμαι αλλα παντα πανω απο μερα δεν την κραταω παντα επιστρεφω στην protective της σαμη ειναι ολα τα λεφτα επισης για να μην σπαμαρουμε το ολο θεμα για περισσοτερα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403129

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...