Jump to content

[Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι να προχωρήσω κι εγώ σε root του n910c...Ποιά ρομ προτείνετε?Υπάρχει κάποια ρομ που να έχει τον TW του S6 ?

 

στο c δεν ξερω αν υπαρχει σε rom.σιγουρα θα βρεις τον tw σε zip για να τον περασεις.εγω εχω simple rom στο f αλλα βγαινει και για το c.ο τυπος εχει βγαλει για το f ενα zip με καλουδια του s6.μπορει να υπαρχει και για σενα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω είμαι πρόθυμος καιρό να ροοτάρω αλλα δεν ξέρω αν υπάρχει λόγος νιας και οι ρομ είναι λιγοστες,υπάρχουν δουλειές που βελτιώνουν την απόκριση και ταχύτητα του c?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι πρόθυμος καιρό να ροοτάρω αλλα δεν ξέρω αν υπάρχει λόγος νιας και οι ρομ είναι λιγοστες,υπάρχουν δουλειές που βελτιώνουν την απόκριση και ταχύτητα του c?

 

αν εισαι στο c μεινε ακομα stok δεν αξιζει να μπλεχτεις.ναι βελτιωνεται πολυ το κινητο επισης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[ATTACH]61153[/ATTACH][ATTACH]61154[/ATTACH]βρε παιδιά σαν καλό σκορ δεν έδειξε; Μήπως να μην βάλω άλλη ρομ.Στην official είμαι. 5.01.

 

δεν μπορω να δω σπαει πολυ

Link to comment
Share on other sites

στο c δεν ξερω αν υπαρχει σε rom.σιγουρα θα βρεις τον tw σε zip για να τον περασεις.εγω εχω simple rom στο f αλλα βγαινει και για το c.ο τυπος εχει βγαλει για το f ενα zip με καλουδια του s6.μπορει να υπαρχει και για σενα

Στον dialer και τις επαφές εχει στο πλάι της μπάρας ελληνικά;

 

[ATTACH]61170[/ATTACH]

 

Ελληνικά έχει στα μενού;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το c με simple rom (αυτη με τα 600mb) ειναι ότι πιο γρήγορο εχω δει σε συσκευή.. Καμια επαφή με μαμα. Βέβαια λείπουν πραγματακια αλλα τα'χει βγαλει σε zip και τα περνάτε.
Link to comment
Share on other sites

Simplite? Αν έχει τόσο μεγάλη διαφορά θα τη δοκιμάσω

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Simplite? Αν έχει τόσο μεγάλη διαφορά θα τη δοκιμάσω

 

τρελλη διαφορα στο f.αδειασε η σαβουρα.για μενα στο f αυτη τη στιγμη ειναι top dev

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είτε f είτε C μια 2 ρομ παίζουν τέλεια και στα 2. Οπότε δεν αγχωνομαστε πλέον

για μενα στην κορυφη αυτη τη στιγμη ειναι η simple rom και στα δυο κινητα

Link to comment
Share on other sites

για μενα στην κορυφη αυτη τη στιγμη ειναι η simple rom και στα δυο κινητα

Και γω αυτήν έχω. Κορυφαία!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μπορεί κάποιος να μου δώσει Link για να κατεβάσω την SimplRom για το F

 

Edit : Βρέθηκε

Edited by KILLER146

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μπορεί κάποιος να μου δώσει Link για να κατεβάσω την SimplRom για το F

 

Edit : Βρέθηκε

 

δοκιμασε τη lite

Link to comment
Share on other sites

καλημερα η ερωτηση που εχω ειναι μεσο odin μπορο να περασω την simple rom ? διαβασα καπου οτι αν την ξεζιπαρω γινεται και μεσο odin γτ ηθελα ν βαλω twrp και στιν επαννεκινηση δεν ξεκιναει μονο σε download κατασταση . γινεται αυτο η πρεπει ν βαλω με το kies την stock και μετα? ν παω στην simpl
Link to comment
Share on other sites

καλημερα η ερωτηση που εχω ειναι μεσο odin μπορο να περασω την simple rom ? διαβασα καπου οτι αν την ξεζιπαρω γινεται και μεσο odin γτ ηθελα ν βαλω twrp και στιν επαννεκινηση δεν ξεκιναει μονο σε download κατασταση . γινεται αυτο η πρεπει ν βαλω με το kies την stock και μετα? ν παω στην simpl

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις την χρήση γραφής SMS διότι δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09 και να γράφεις ολόκληρες τις λέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μήπως έχει κανείς nova launcher, να ανεβάσει στο dropbox video, να δούμε λίγο κάποιες βασικές του λειτουργίες μήπως και το περάσουμε να γλυτώσουμε μερικά lags?

 

Οι επαφές χάνονται με το πέρασμα του nova launcher? Ευχαριστώ !

όχι, δε χάνονται οι επαφές με το nova. τι άλλο ακριβώς θες να μάθεις για το nova ;

Βασικά έχει πολλά + (το χρησιμοποιώ χρόνια και σε άλλες συσκευές) σχετικά με τη λειτουργία του τηλεφώνου, αφού με απλές κινήσεις των δακτύλων κάνεις ότι θες (ότι έχεις προγραμματίσει να κάνει-αλλά μόνο με το prime κάνει αυτά τα "παραπάνω πράγματα") αλλά ακόμα και ποσα εικονίδια θες στην οθόνη ρυθμίζεις (5Χ6 π.χ.) ή στις εφαρμογές κλπ.

Γενικώς κάνεις τόσα πράγματα τα οποία δεν γράφονται όλα. Πες τι ακριβώς θες, και θα σου πω αν μπορείς.

Υ.Γ. Ναι, είναι γρήγορο.

Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

καλημερα η ερωτηση που εχω ειναι μεσο odin μπορο να περασω την simple rom ? διαβασα καπου οτι αν την ξεζιπαρω γινεται και μεσο odin γτ ηθελα ν βαλω twrp και στιν επαννεκινηση δεν ξεκιναει μονο σε download κατασταση . γινεται αυτο η πρεπει ν βαλω με το kies την stock και μετα? ν παω στην simpl

 

Απ'όσο γνωρίζω deodexed Rom δεν μπορείς να περάσεις μέσω Odin άρα μάλλον όχι.

Δοκίμασε να περάσεις twrp μέσω Odin ή μέσω της εφαρμογής Flashify (και οι 2 περιπτώσεις προϋποθέτουν να είσαι root) και έπειτα μέσα από twrp να περάσεις σωστά τη Slim.

Πάρε και ένα nandroid backup πριν φλασάρεις καλού κακού..

Link to comment
Share on other sites

Προχτές η cm με τρέλανε. Έκανα μια επανεκκίνηση και το κινητό ήταν ολίγον αργό. έκανα άλλη μια και αυτή τη φορά είχα ενεργοποιήσει το cpu overlay από τις developer options. Το κινητό απλά ζεματαγε. Για ένα δεκάλεπτο όλα ήταν στο κόκκινο και δεν έλεγε να ηρεμήσει. Δεν μπορούσα να καταλάβω τι στο καλό έφταιγε. Έβλεπα τις διεργασίες και ήταν οι φυσιολογικές του Linux. Αφού δεν έβγαζα άκρη έκανα άλλη μια επανεκκίνηση και απλά έστρωσε. Ήσυχα και ωραία. Μιλάμε έχω τρελαθεί. Όσο καλό ήταν το 3 τόσο χάλι είναι το 4. Και το άτιμο σαν hardware είναι απίστευτο. Αλλά το λογισμικό δεν την παλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Είναι η πρώτη συσκευή που αν και δοκίμασα aosp roms προτίμησα να γυρίσω σε tw based.

Καλή χρυσή και η Cm αλλά προσωπικά η 12.x δεν με ενθουσίασε γενικότερα, πόσο μάλλον στη συσκευή μας που ώρες ώρες δείχνει να τις τρώει τις φρίκες της (εξαιτίας των drivers υποθέτω, εν καιρώ λογικά θα διορθωθούν όλα).

 

Εγώ έχω μείνει με την τελευταία επίσημη BOD2, έχω περάσει Emotion kernel (r15, ondemand cpu governor) και έχω αλλάξει κάποια χρώματα σύμφωνα με μερικούς οδηγούς. Πραγματικά και δεν μου λείπει κάτι και δεν φοβάμαι ότι θα με "αφήσει" όταν θα το χρειαστώ, που δυστυχώς είχα τέτοια θέματα με προηγούμενες Samsung συσκευές.

 

Επίσης να ενημερώσω πως έχουν βγει ήδη 2 S6 Rom ports, MyaRom και EchoePop v8 (αυτή μάλιστα πρέπει να είναι και Έλληνα). Δεν νομίζω πως είναι για καθημερινή χρήση ακόμα αλλά το αναφέρω για να πάρετε μια ιδέα. :-)

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Είναι η πρώτη συσκευή που αν και δοκίμασα aosp roms προτίμησα να γυρίσω σε tw based.

Καλή χρυσή και η Cm αλλά προσωπικά η 12.x δεν με ενθουσίασε γενικότερα, πόσο μάλλον στη συσκευή μας που ώρες ώρες δείχνει να τις τρώει τις φρίκες της (εξαιτίας των drivers υποθέτω, εν καιρώ λογικά θα διορθωθούν όλα).

 

Εγώ έχω μείνει με την τελευταία επίσημη BOD2, έχω περάσει Emotion kernel (r15, ondemand cpu governor) και έχω αλλάξει κάποια χρώματα σύμφωνα με μερικούς οδηγούς. Πραγματικά και δεν μου λείπει κάτι και δεν φοβάμαι ότι θα με "αφήσει" όταν θα το χρειαστώ, που δυστυχώς είχα τέτοια θέματα με προηγούμενες Samsung συσκευές.

 

Επίσης να ενημερώσω πως έχουν βγει ήδη 2 S6 Rom ports, MyaRom και EchoePop v8 (αυτή μάλιστα πρέπει να είναι και Έλληνα). Δεν νομίζω πως είναι για καθημερινή χρήση ακόμα αλλά το αναφέρω για να πάρετε μια ιδέα. :-)

 

ετοιμαζεται και αλλη rom απο s6.οταν βγει θα ειναι θανατος...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...