Jump to content

[Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καταραμένο μηχάνημα μου κατέστρεψε τον Μαραθώνιο εχθές, το GPS έδειχνε ό,τι του κατέβαινε. Μπορεί να είμαι πολύ ευχαριστημένος με την kyubi, αλλά αυτό ήταν ασυγχώρητο. Θα περάσω του Dr.Ketan, που, από όσο ισχυρίζεται, στο τελευταίο build έχει λύσει το πρόβλημα.

Αμα δεις διαφορά, πες μου και εμένα.. Το f έχεις ε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλύτερα φίλε ένα ρολογάκι τρεξίματος για τέτοιες περιπτώσεις! ;)

 

Ευτυχώς που είχα...

 

Αμα δεις διαφορά, πες μου και εμένα.. Το f έχεις ε?

 

Ναι, το F. H Dr.Ketan δεν μου πολυαρέσει, πολύ φορτωμένη είναι, οπότε και εγώ θα περιμένω κανέναν άλλον πρώτα να απαντήσει θετικά ότι το πρόβλημα λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Για ποσο πρόβλημα μιλαμε, γιατι εμενα οπως και η Original μου φαίνεται το gps στην kyubi, απλα και στην Original μετριο για τρεξιμο ηταν. Κατι στροφές τις κανει ευθειες ποτε ποτε.. Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Για ποσο πρόβλημα μιλαμε, γιατι εμενα οπως και η Original μου φαίνεται το gps στην kyubi, απλα και στην Original μετριο για τρεξιμο ηταν. Κατι στροφές τις κανει ευθειες ποτε ποτε..

 

Δεν μιλάω για απλή ανακρίβεια, αλλά για μη καταγραφή της διαδρομής. Απλά δεν κρατούσε κλειδωμένους δορυφόρους για πάνω από 3 λεπτά στην καλύτερη περίπτωση. Συνεχείς αποσυνδέσεις, λάθος μέτρηση απόστασης και λάθος ταχύτητα.

Σε στάδιο δε είναι απλά τραγικό, όλες τις στροφές τις κάνει ευθείες, πάνω από +2km στα 10. Πόσο μου έλειψε από κάθε άποψη το Z1c που είχα μαζί μου πέρυσι!..

Διάβασα διάφορους που λένε ότι αυτά ξεκίνησαν με την lollipop, δεν μπορώ να ξέρω. Ο Dr.Ketan ισχυρίζεται ότι το διόρθωσε, άντε να δούμε.

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για απλή ανακρίβεια, αλλά για μη καταγραφή της διαδρομής. Απλά δεν κρατούσε κλειδωμένους δορυφόρους για πάνω από 3 λεπτά στην καλύτερη περίπτωση. Συνεχείς αποσυνδέσεις, λάθος μέτρηση απόστασης και λάθος ταχύτητα.

Σε στάδιο δε είναι απλά τραγικό, όλες τις στροφές τις κάνει ευθείες, πάνω από +2km στα 10. Πόσο μου έλειψε από κάθε άποψη το Z1c που είχα μαζί μου πέρυσι!..

Διάβασα διάφορους που λένε ότι αυτά ξεκίνησαν με την lollipop, δεν μπορώ να ξέρω. Ο Dr.Ketan ισχυρίζεται ότι το διόρθωσε, άντε να δούμε.

Πιστευω καποιο αλλο θεμα έχεις, ίσως δεν πατάνε καλα οι ακροδέκτες της κεραιας gps. Οπότε και δε νομίζω να λυθει το πρόβλημα σου με αλλη ρομ, αλλά ποτε δεν ξερεις.. Δοκίμασε. Εγω τρεχω 1 ωρα 10 χιλ γυρω απο στρογγυλη σχετικά διαδρομη, και κανει κάποια λαθη σε στροφές, αλλα γενικα την κανει τη δουλειά. Χανω γύρω στα 120μ στα 10 χιλιόμετρα, κατι ανεκτο. Kiubi rom.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω καποιο αλλο θεμα έχεις, ίσως δεν πατάνε καλα οι ακροδέκτες της κεραιας gps. Οπότε και δε νομίζω να λυθει το πρόβλημα σου με αλλη ρομ, αλλά ποτε δεν ξερεις.. Δοκίμασε. Εγω τρεχω 1 ωρα 10 χιλ γυρω απο στρογγυλη σχετικά διαδρομη, και κανει κάποια λαθη σε στροφές, αλλα γενικα την κανει τη δουλειά. Χανω γύρω στα 120μ στα 10 χιλιόμετρα, κατι ανεκτο. Kiubi rom.

 

Έχεις δίκιο, hardware είναι το θέμα μου. Παλιότερα με την alexdr rom έχω καταγράψει εξαιρετικά ακριβείς διαδρομές, ολόσωστους ημιμαραθωνίους και απόλυτα "όμορφους" κύκλους σε στάδιο! Σήμερα την ξαναέβαλα, αλλά το GPS παρέμεινε το ίδιο χάλια. Δεν πειράζει, ας ανοίξουμε και ένα note, να δούμε πώς είναι από μέσα! :lol:

 

ΥΓ: μια φορά να δεις custom Note 5 rom, δεν μπορείς να γυρίσεις στο stock. Σαν φτωχός συγγενής φαίνεται.

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, hardware είναι το θέμα μου. Παλιότερα με την alexdr rom έχω καταγράψει εξαιρετικά ακριβείς διαδρομές, ολόσωστους ημιμαραθωνίους και απόλυτα "όμορφους" κύκλους σε στάδιο! Σήμερα την ξαναέβαλα, αλλά το GPS παρέμεινε το ίδιο χάλια. Δεν πειράζει, ας ανοίξουμε και ένα note, να δούμε πώς είναι από μέσα! :lol:

 

ΥΓ: μια φορά να δεις custom Note 5 rom, δεν μπορείς να γυρίσεις στο stock. Σαν φτωχός συγγενής φαίνεται.

Καπου ειχα βρει καποια link και τα ειχα ποσταρει παλαιότερα. Το 90 % οσων ειχαν τέτοιο θέμα με το νοτε 4, δεν παταγαν καλα οι 2 ακροδέκτες της κεραιας, οποτε βάζοντας ενα χαρτακι ωστε να πιεζονται καλύτερα, λυνοταν το πρόβλημα. Το ειχα κανει και εγω στο g2.

Δεν είναι τοσο δύσκολο απο οτι θυμάμαι στο νοτε, 3 4 βιδες βγαζεις. Αξίζει να το δοκιμάσεις.

Google it, xda link ηταν. Αλλα και εδω, αν ψάξεις προηγούμενα ποστ μου ίσως το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Καπου ειχα βρει καποια link και τα ειχα ποσταρει παλαιότερα. Το 90 % οσων ειχαν τέτοιο θέμα με το νοτε 4, δεν παταγαν καλα οι 2 ακροδέκτες της κεραιας, οποτε βάζοντας ενα χαρτακι ωστε να πιεζονται καλύτερα, λυνοταν το πρόβλημα. Το ειχα κανει και εγω στο g2.

Δεν είναι τοσο δύσκολο απο οτι θυμάμαι στο νοτε, 3 4 βιδες βγαζεις. Αξίζει να το δοκιμάσεις.

Google it, xda link ηταν. Αλλα και εδω, αν ψάξεις προηγούμενα ποστ μου ίσως το βρεις.

 

Θα το ψάξω σήμερα, ευχαριστώ. Εν τω μεταξύ, έκανα το απλό που προτείνουν κάποιοι για να εξακριβώσεις αν το πρόβλημα είναι αυτό. Έπιασα και "έστριψα" ελαφρά το κινητό. Αποτέλεσμα; Κλείδωμα σε 4 δευτερόλεπτα, με 7 δορυφόρους...

Link to comment
Share on other sites

Θα το ψάξω σήμερα, ευχαριστώ. Εν τω μεταξύ, έκανα το απλό που προτείνουν κάποιοι για να εξακριβώσεις αν το πρόβλημα είναι αυτό. Έπιασα και "έστριψα" ελαφρά το κινητό. Αποτέλεσμα; Κλείδωμα σε 4 δευτερόλεπτα, με 7 δορυφόρους...

Αρα αυτο που λεω είναι..

Link to comment
Share on other sites

Αρα αυτο που λεω είναι..

 

Αυτό που λες ήταν! Μετά από 90 λεπτά αίμα, δάκρυα και ιδρώτα, το GPS μοιάζει να δουλεύει άριστα ή, τουλάχιστον, όπως παλιά. Το άνοιγμα ήταν αρκετά δύσκολο, κυριώς γιατί η όλη κατασκευή είναι εξαιρετικά στριμωγμένη και λεπτεπίλεπτη και το παραμικρό λάθος μπορεί να κάνει ζημιά.

Ο οριστικός έλεγχος θα γίνει την Παρασκευή, για την ώρα πάντως κλειδώνει σε σημεία που πριν ούτε καν έβλεπε δορυφόρους. Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και συγνωνη αν αυτο που θα πω ειναι εκτος θεματος.αλλα θα ρωτησω εδω μιας και οι περισοτεροι εχετε το κιν αρκετο καιρο.σημερα παρατηρησα στην πανω δεξια μερια της οθονης κατι σαν γρατζουνια .δοκιμασα να το καθαρισω καθαριστικο και πανακι αλλα δεν εφυγε.και ξενερωσα και μονο που την ειδα να πω οτι το κιν δεν μου εχει πεσει ποτε και στην τσεπη το εχω παντα μονο του χωρις κερματα κλειδια κτλπ.αν οντος ειναι γρατζουνια υπαρχει τροπος να φυγει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και συγνωνη αν αυτο που θα πω ειναι εκτος θεματος.αλλα θα ρωτησω εδω μιας και οι περισοτεροι εχετε το κιν αρκετο καιρο.σημερα παρατηρησα στην πανω δεξια μερια της οθονης κατι σαν γρατζουνια .δοκιμασα να το καθαρισω καθαριστικο και πανακι αλλα δεν εφυγε.και ξενερωσα και μονο που την ειδα να πω οτι το κιν δεν μου εχει πεσει ποτε και στην τσεπη το εχω παντα μονο του χωρις κερματα κλειδια κτλπ.αν οντος ειναι γρατζουνια υπαρχει τροπος να φυγει?

 

Υπάρχουν κάποιες αλοιφές αλλά αν είναι βαθιά .. Δύσκολο να.φύγει. Εγώ εχω πάρει κλειδί κ το περνάω απο ΠΑνω Αφού έχει gorilla glass 3 και μου φαίνεται περίεργο πως το επαθες κ δεν το κατάλαβες. Εγώ ξενερωσα Όταν έφυγε μια σταλιτσα ένα κομματάκι απ'το πλαίσιο δίπλα απ'την οθόνη χωρίς να το πειράξω κ είχα κ θήκη

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

οντως ειδα βιντεακια και εγω με κλειδια με μαχαιρια και δεν αφηνουν καν σημαδι και πραγματικα απορισα με εμενα.στην αχη ειπα μηπως κατι να εσταξε πανω και απλοθεικε ειπα να το ξεισω να δω μηπως φυγει αλλα δεν το εκανα καν μην το κανω χειροτερα.δεν ειναι κατι τεραστιο αλλα ξερεις πως νιωθεις οταν δεις κατι τετοιο εστω και μικρο.ξερεις που πουλανε αυτες τις αλοιφες?
Link to comment
Share on other sites

οντως ειδα βιντεακια και εγω με κλειδια με μαχαιρια και δεν αφηνουν καν σημαδι και πραγματικα απορισα με εμενα.στην αχη ειπα μηπως κατι να εσταξε πανω και απλοθεικε ειπα να το ξεισω να δω μηπως φυγει αλλα δεν το εκανα καν μην το κανω χειροτερα.δεν ειναι κατι τεραστιο αλλα ξερεις πως νιωθεις οταν δεις κατι τετοιο εστω και μικρο.ξερεις που πουλανε αυτες τις αλοιφες?

 

Οι αλοιφές δεν βοηθάνε παρά μόνο σε πλαστικό. Στο gorilla glass δεν κάνουν τίποτα. Ό,τι και να λένε για την ανθεκτικότητα του, δεν θα πρότεινα σε κανέναν "ψείρα" χρήστη να μη χρησιμοποιεί tempered glass ή έστω ζελατίνα.

Εγώ στη θέση σου θα εβαζα από πάνω ένα tempered glass,με τη ελπίδα να καλύψει την φθορά και για να αποφύγω άλλες στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα,μου ζήτησε ενας φιλος να του περασω Marshmallow σε ρουταρισμενο Note 4 με custom rom (lollipop).

Να υποθεσω κανω wipe data/system/sd/cache/dalvik μετα reboot to download mode και περναω με odin Marshmallow και ειμαι κομπλε;

Γιατι στα Note 5 οσοι ειχαμε γραμμενο knox εχουμε ενα bug που μενει 100% awake o επεξεργαστής και θελει αλλο kernel..

Ευχαριστώ αλάνια :)

Link to comment
Share on other sites

Γκαηζ εχουμε καμια καλη rom που να λειτουργει απροβληματιστα στο C μας? Εχω την WanamLite ν3 (ναι παμπαλαια :lol:) και ειμαι ευχαριστημενος καθως δεν αλλαζω συχνα πια rom, αλλα ενδιαφερομαι τωρα για ΜΜ και δεν ξερω ποια ειναι latest trend.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, μπορει να μου πει καποιος για που εχει βγει η MM γιατι ενδαφερομαι να την βαλω και εγω?

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Πολωνικό μονο

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ ευχαριστώ

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, εχει να προτεινει κανεις καναν καλο Kernel εκτος απο emotion?

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, εχει να προτεινει κανεις καναν καλο Kernel εκτος απο emotion?

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Xceed kernel

Χωρίς πολλά features αλλά σταθερός με καλή μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Xceed kernel

Χωρίς πολλά features αλλά σταθερός με καλή μπαταρία.

Ωραία θα τον δοκιμασω, ευχαριστω

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...