Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3300 and the music goes on!


trapped
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 394
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επιτελους ! Ειπα και εγω... δεν θα ανοίξει κανείς θέμα για το κινητο/μπ3 ? :) :) :)

Είμαι και κάτοχος χεχεχεχ

αντε καλα μας ποστς

+

(είμαι αγράμματος και υπογράφω με σταυρό)

Link to comment
Share on other sites

Έλα NV_ORTON!!!

 

Πρώτες πληροφορίες από την χρήση του;

Η μεταφορά των κομματιών γίνεται τόσο αργά όπως και το 5510;

Η μπαταρία αντέχει (γιατί είναι μικρή αν θυμάμαι)

Με σύνδεση το πήρες και πόσο αν επιτρέπεται;

Φωτεινότητα/Κοντραστ οθόνης;

Απόδοση ακουστικών-μουσικής;

 

Σόρρυ για τις ερωτήσεις, αλλά λογικά αύριο θα πάω να το αγοράσω από Germanos (δυστυχώς το ωραριό μου δεν επιτρέπει να πάω σε Oteshop) και θα ήθελα να πάρω μυρωδιά από πρώτο χέρι τι "λέει" τελικά, και όχι να διαβάσω ένα review από το διαδίκτυο.

 

Γενικά, ότι νομίζεις ότι είναι καλό να αναφερθείς, δώστου να καταλάβει 8)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είμαι από χθες κάτοχος του εν λόγω κινητού.

Είναι πραγματικά πολύ καλό!

 

Θα αρχίσω με τα βασικά:

α. Τα MP3 δεν χρειάζονται μετατροπή! ( τέλος στα διπλά αρχεία! )

β. MP3 και MIDI δε χρειάζονται τίποτα περίεργες μετατροπές για να μπουν σαν ringtones (για την ακρίβεια η ορολογία ringtone δεν ισχύει στο 3300, καλύτερα είναι το Μουσικό Κομμάτι Κλήσης :D )

γ. Η μεταφορά του κομματιών γίνεται όπως στα USB Disks. Γρήγορα και άμεσα (καμία σχέση με το 5510)

δ. Ανοιχτή ακρόαση για την μουσική (mp3,midi,Ράδιο)

1/ Για να λειτουργήσει το ράδιο με ανοιχτή ακρόαση πρέπει να είναι συνδεδεμένα τα ακουστικά αφού λειτουργούν σαν κεραία!

ε. Φωσφορίζον σώμα γύρω από την οθόνη!

 

Για ερωτήσεις άλλες πείτε μου να σας τις λύσω...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου άρεσε. Μπορεί να μοιάζει με Game Gear :p αλλά είναι πολύ καλό και σε δυνατότητες και σε διαστάσεις.
this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Καλά ειδικότερα τα ακουστικά είναι πολύ καλά, αφού το Stereo Enchancer και το equalizer πέντε περιοχών σε κάνουν να νομίζεις ότι ακούς μουσική μέσα στο αυτοκίνητο!

 

Το απόγευμα θέλω να δω δυνατότητες για wallpaper κυρίως, τις οποίες δεν τις έχω κοιτάξει ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορά των κοματίων γίνετε πιο γρήγορα απο το 5510, αλλα δεν ειναι γρήγορη, USB 1 suxs.

Απο ποιότητα ήχου έμεινα πολύ ευχαριστημένος όπως και απο την ποιότητα της οθόνης.

Και με τα ακουστικά χάνεσε τελείος, καμία επαφή με το περιβάλον :D :D

 

Το μόνο που θεώρησα μειωνέκτημα είναι: ένω το 5510 μπορούσες να το συνδέσεις σε κάποια είσοδο cd/aux αυτό δεν μπορείς. Ακούς όμως χωρίς ακουστικά :whistle: :whistle: και έχεις και ανοιχτή ακρόαση.

Επίσης... όταν κάνεις link pc-mobile το τηλέφωνο κλείνει (δεν μπορεί να σε πάρει κανείς δηλαδη) οπότε... σε ζαλίζει μετά η γκόμενα γιατι το είχες κλειστό ΤΟΣΗ ώρα :p :p

 

Αυτά απο μένα. Ξέχασα τίποτε? :confused:

+

(είμαι αγράμματος και υπογράφω με σταυρό)

Link to comment
Share on other sites

NV_Norton,

Τραγούδι MP3 μεγέθους ~5ΜΒ έκανε 4-5 δεύτερα. Δεν είναι άσχημα από τα 60+ sec που έκανε το 5510. Υπάρχουν και καλύτερα, αλλά δεν με χαλάει καθόλου η επίδοση αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez
Αρχικό Μήνυμα από τον powerulez

 

re pedia siggrinete i othoni tou me tikn othoni tou t610?

pezei mp3 xoris akoustika?

exei bt?ir? mporei na tellei phtos kai ring tones se alla kinita meso ir?bt?

 

sorry mou teliosan oi mpataries tou keyboard

Link to comment
Share on other sites

MP3 και Midi παίζουν χωρίς ακουστικά από την ανοιχτή ακρόαση.

IrDA δεν έχει.

Για την οθόνη του Τ610 δεν έχω άποψη...

Θα μπορέσω να έχω μία άποψη για την οθόνη του 3300 όταν του σηκώσω μερικά wallpapers και δω την ποιότητα που απεικονίζονται εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του είναι πιο καλή από τα 6610/7210, παρόλο που έχει τα ίδια pixels και χρώματα.
this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα την Κυριακή θα ανέβει ένα λεπτομερές Review του 3300. :D

 

οθόνη σε ότι αφορά τη ζωντάνια των χρωμάτων το Τ610 υπερέχει, αλλά με το 3300 μπορείς τουλάχιστον να λειτουργήσεις ΑΝΕΤΑ κάτω απο ήλιο κλπ. Πολύ καλή και επιτέλους με ANIMATED μενού Series 40.

 

Δεν έχει irda, no BT... Ναι ακούς άνετα mp3 χωρίς ακουστικά, μπορεί και στέκεται ορθιο με το ηχείο επάνω για να ακούς καλύτερα στο γραφείο σου.

 

Υπέροχος ήχος και σε ραδιόφωνο και σε mp3player... :)

 

Αργό λίγο το μενού... δυσκολεύτηκα να γράψω sms αλλά συνηθίζεις εύκολα... ελαφρύ για το στυλ του. Καλό ακουστικό και πομποδέκτης...

 

Αν και Νokia ... εγκρίνω :!: :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez
re pedia min mou pite oti ekane tin idia mlk i nokia opos me to 5510 kai ekane tin mnimi tou kinitou 3exoristi apotin mnimi tou mp3player kai pernas ta mp3 me usb...? oute ir den exei?LOLLL:P to sirma pou erxete mazi tou (to usm dld) den mporei na sxrisimopiithi gia na fortoneis to kinito wallpapers opos to 5510 dld??
Link to comment
Share on other sites

μόλις έμαθα τιμή .. 230 Λίρες ~ 385 Ευρώπουλα.. σαν λίγο ακριβούτσικο μου φάνηκε! :blink: Το Τ610 εκεί έχει 385 .. εδώ θα έχει 500+ :p
It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Αν ~800ΚΒ/sec σου φαίνονται λίγα από αυτά που θε περνούσαν από IrDA, τότε πάω πάσο.

 

Πληροφοριακά όταν συνδέσεις το κινητό με το USB στον Η/Υ, εμφανίζεται το κινητό σαν USB Disk με φακέλους του τύπου Music, Tones κα. Δεν μπορώ να σκεφτώ καλύτερο τρόπο οργάνωσης, μεταφοράς αρχείων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω εφαρμογή που να το υποστηρίζει και να μεταφέρω εικόνες.. Έχετε ιδέα καμία εκτός από Oxygen, MobiMB;
Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση. Δεν νομίζω οτι την κάνω στο σωστό μέρος αλλά μιας και μου ήρθε σαν αφορμή με το ΝΟΚΙΑ 3300 την κάνω εδω μέσα.

 

Υπάρχει κανένα πρόγραμμα που να επιτρέπει την ανάγνωση των sms απο το κινητό στο pc? :worry: :worry:

+

(είμαι αγράμματος και υπογράφω με σταυρό)

Link to comment
Share on other sites

Άλλη ερώτηση: 8)

 

Για τις εικόνες πρέπει να πάρω καλώδιο DKU-5; Και αν ναι, το έχει βρει κανένας για 3300 και που;

Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez
Αρχικό Μήνυμα από τον timiman

 

Αν ~800ΚΒ/sec σου φαίνονται λίγα από αυτά που θε περνούσαν από IrDA, τότε πάω πάσο.

 

Πληροφοριακά όταν συνδέσεις το κινητό με το USB στον Η/Υ, εμφανίζεται το κινητό σαν USB Disk με φακέλους του τύπου Music, Tones κα. Δεν μπορώ να σκεφτώ καλύτερο τρόπο οργάνωσης, μεταφοράς αρχείων.

 

 

file to irDA tha to xriazosoun gia tin metafora ikonon apo pc sto kinito mia kai i nokia sinexizi to idi pexnidi me to 5510 pou to usb sirma tis inai mono gia tin mnimi tou mp3.. pali thes idiko programma na metaferis ikones ...

 

(me to t610 pali mou to emfanizei os extra disko me files themes pictures sounds kai to sindeo me ton ipologisti meso blue tooth kai omologo oti einai POLY GRIGORO)

Link to comment
Share on other sites

Κουφό. Δεν ξέρω αν έχει συμβεί σε κανέναν άλλον, αλλά σήμερα παρατήρησα το εξής: Ενώ έχει λογότυπο δυκτίου VODAFONE μόλις παραλάβω MMS αλλάζει σε GR PANAFON. Θέλει restart για να ξαναμπεί το VODAFONE. Καλό ε? :):) :):)

 

Και μια ακόμη ερώτηση: υπάρχει κανένα προγραμματάκι για το συγκεκριμένο τηλέφωνο, file manager, pc suite. Δεν μπορώ να τραβήξω τις φωτογραφίες που μου στέλνουν με MMS :(

+

(είμαι αγράμματος και υπογράφω με σταυρό)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...