Jump to content

Stephen King


monica
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ fan του Κυρίου King το Dark Tower δεν το τίμησα...

αν θέλει κανείς το Thinner ή το Misery ή οποιαδήποτε άλλη ταινία του King σε DVD let me know

Επίσης έχει ηδη βγει στην Αμερικανική αγορά εδώ και καιρό το Kingdom Hospital αλλά εδώ ακόμα δεν το βρήκα..

 

 

Το The Stand υπάρχει; :D

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 399
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν και ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ fan του Κυρίου King το Dark Tower δεν το τίμησα...

αν θέλει κανείς το Thinner ή το Misery ή οποιαδήποτε άλλη ταινία του King σε DVD let me know

Επίσης έχει ηδη βγει στην Αμερικανική αγορά εδώ και καιρό το Kingdom Hospital αλλά εδώ ακόμα δεν το βρήκα..

 

Μιλάμε το Thinner το ψάχνω ούτε κι εγώ θυμάμαι πόσο καιρό! Δεν το έχω βρει σε κανένα DVD κλαμπ της περιοχής μου!

...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Τα μοναδικά που εχω διαβάσει απο Stephen King είναι το κοράκι και το πράσινο μίλι(το αγαπημένο μου βιβλίο)
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε το Thinner το ψάχνω ούτε κι εγώ θυμάμαι πόσο καιρό! Δεν το έχω βρει σε κανένα DVD κλαμπ της περιοχής μου!

 

Το Thinner υπαρχει σε dvd πάνω απο ενα χρόνο πατατα ειναι η μεταφορα σε ταινια .

@Akpe Το the stand εχει βγει σε dvd εδω και κανα 3αρι χρονια λέγεται Το οχυρο ρωτα στο videoclub τις γειτονιας σου.

 

Τωρα οσον αφορα τις μεταφορες σε ταινιες δεν ξερω αν εχει αναφερθει (μιας και δεν καθησα να διαβασω τα ποστ) αλλα μια απο τις καλυτερες μεταφορες ηταν και παραμενει το Cristine ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα απο οτι ελεγε ο σκηνοθετης της ταινιας,το βιβλιο αφηνει ανοιχτο τον ενδεχομενο να υπηρχα πραγματικα ο shooter?
Link to comment
Share on other sites

Με ακουει κανεις?

 

 

αν κάποιος γνωρίζει , θα σου απαντήσει.

Αν δεν υπάρχει κάποιος να ξέρει σίγουρα, δε μπορούμε να τον εφεύρουμε...

 

Be patient.... ;) :shifty:

:X
Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα απο οτι ελεγε ο σκηνοθετης της ταινιας,το βιβλιο αφηνει ανοιχτο τον ενδεχομενο να υπηρχα πραγματικα ο shooter?

 

 

Απο όσο θυμάμαι απο το βιβλίο όχι δεν δείχνει πως υπάρχει ο shooter

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Πού μπορούμε να βρούμε το Storm of the Century σε Region 2; Γιατί το Amazon το έχει μόνο σε Region 1 (και φαντάζομαι χωρίς ελληνικούς υπότιτλους...)

 

Και φυσικά, αντίστοιχα για το Red Rose, το οποίο το έχει απόψε το Star, στις 9 το βράδυ. Βέβαια, τα 240 λεπτά συνολικής διάρκειας τα έχουν συμπτήξει σε 113... :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Πού μπορούμε να βρούμε το Storm of the Century σε Region 2; Γιατί το Amazon το έχει μόνο σε Region 1 (και φαντάζομαι χωρίς ελληνικούς υπότιτλους...)

 

Και φυσικά, αντίστοιχα για το Red Rose, το οποίο το έχει απόψε το Star, στις 9 το βράδυ. Βέβαια, τα 240 λεπτά συνολικής διάρκειας τα έχουν συμπτήξει σε 113... :blink:

 

Η Καταιγίδα του Αιώνα απο όσο ξέρω δεν έχει βγει σε DVD...

αλλά την Έπαυλη την έχω σε DVD...αν θές PM

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά, αντίστοιχα για το Red Rose, το οποίο το έχει απόψε το Star, στις 9 το βράδυ. Βέβαια, τα 240 λεπτά συνολικής διάρκειας τα έχουν συμπτήξει σε 113... :blink:

 

Μήπως θα το βάλει σε δύο μέρη; Γιατί ουσιαστικά πρόκεται για mini series και όχι για μεμονωμένη ταινία :worry:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα το βάλει σε δύο μέρη; Γιατί ουσιαστικά πρόκεται για mini series και όχι για μεμονωμένη ταινία :worry:

 

Βασικά το Rose Red ήτανε να το βάλει ο Αντ1 σε μορφή μίνι σειράς (μαζί με κάτι άλλες σειρές) αλλά..... :X

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Χθες είδα το riding the bullet - προάγγελος θανάτου στα ελληνικά, στο videoclub το έχει στις καινούργιες ταινίες - και το πήρα στα τυφλά χωρίς να διαβάσω την υπόθεση από πίσω. Όταν είδα την αρχή, αμέσως θυμήθηκα ότι το είχα διαβάσει, αλλά δεν θυμάμαι αν ήταν ξεχωριστώ βιβλίο ή συλλογή. Ήταν αρκετά καλό, αλλά όπως πάντα καλύτερα να το διαβάσετε ~ είχε και κάποιες αλλαγές φυσικά...
...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Το είδα και εγώ, περιμένω επιτέλους να ξενοικιαστεί να το δω :D

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και εγώ, περιμένω επιτέλους να ξενοικιαστεί να το δω :D

 

Eida prosfata to prwto meros tou Red Rose.. apithano (kai to 1o kai i tainia i kathe auti!)

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο για μένα βιβλίο, το Graveyard Shift, εκείνο με τις αυτοτελείς ιστορίες. Αυτό που λέμε σύντομος τρόμος... Το διάβασα απνευστί και ακριβώς επειδή είναι αυτοτελείς ιστορίες το διαβάζω ανελλιπώς μια φορά το μήνα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Καλύτερο για μένα βιβλίο, το Graveyard Shift, εκείνο με τις αυτοτελείς ιστορίες. Αυτό που λέμε σύντομος τρόμος... Το διάβασα απνευστί και ακριβώς επειδή είναι αυτοτελείς ιστορίες το διαβάζω ανελλιπώς μια φορά το μήνα...

 

To Graveyard Shift ήταν το πρώτο βιβλίο του King που διάβασα, το αγόρασα σε μια έκθεση βιβλίου που έκανε το σχολείο μου τότε. Να 'ναι καλά ο Λεωνίδας που μου το πρότεινε, ήμουν στο τσάκ να μην το πάρω!

...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

To Graveyard Shift ήταν το πρώτο βιβλίο του King που διάβασα, το αγόρασα σε μια έκθεση βιβλίου που έκανε το σχολείο μου τότε. Να 'ναι καλά ο Λεωνίδας που μου το πρότεινε, ήμουν στο τσάκ να μην το πάρω!

 

Να΄ναι καλά! :D

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Rose Red

To είδα όλο μονοκομματο... Κουραζει σε καποια φαση αλλα γενικά ειναι οκ εργάκι αν και φθηνοπαραγωγη.

 

Na deis tote kai to PREQUEL tou: "DIARY OF ELLEN RIMBAUER" .. to tag line tou einai to e3is: "..now hear the ghost's story" :cool:

Link to comment
Share on other sites

Na deis tote kai to PREQUEL tou: "DIARY OF ELLEN RIMBAUER" .. to tag line tou einai to e3is: "..now hear the ghost's story" :cool:

 

Απίστευτο! Δεν το έχω ξανακούσει ποτέ. Πού μπορώ να το βρω, έχεις τίποτα υπόψη σου? Πάντως τα DVDάδικα που πάω εγώ δεν έχουν κάτι τέτοιο, θα το είχα πάρει χαμπάρι!

...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...