Jump to content

Εναλακτικα modems για DSL


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ με την άγνοια που με διακατείχε τον Ιούλιο, δέχτηκα και τ'αγόρασα. Κι εννοώ το τζετσκί φυσικά το 500ι. Τη δουλειά του την κάνει, αλλά δεν παύει να'ναι 1002 πράματα που με χαλάνε σ'αυτό, εμένα πχ με χαλάει που είναι και του Θείου. Η πιο λογική βέβαια τότε αφορμή για να φρικάρεις ήταν η τιμή του = 211€, τώρα αν είναι με 50% έκπτωση ίσως δεν είναι τόσο άσχημη ιδέα. Αλλά το σίγουρο είναι πως αν δεν το θες, έχεις κάθε ΝΟΜΙΜΟ δικαίωμα να μην το πάρεις! Απλά τσεκάρεις ποιό άλλο είναι συμβατό με το Ίντρακομ κέντρο που έχεις στην περιοχή σου και παίρνεις εκείνο! ;)
Link to comment
Share on other sites

Απλά τσεκάρεις ποιό άλλο είναι συμβατό με το Ίντρακομ κέντρο που έχεις στην περιοχή σου και παίρνεις εκείνο!

 

Basika pos 8a tsekaro pio modem einai simbato me to tilefoniko kentro stin perioxi mou??

 

Auto pou me endiaferei einai an douleuei kala to intrakom??An den exei problimata den me xalaei kai idietera!!An kai mou ti spaei to ntabatziliki!!Alla telos panton!!Einai sta8ero sti litourgia tou?

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον simotemplar

 

egw exw ena alcatel speed touch pro pou einai kai router, exei hub 10/100 4 8esewn kai einai poly kalo, to synistw anepifilakta!!!!!

 

 

 

Ποιό μοντέλο είναι αυτό ακριβώς; Το πήρες μόνος σου ή είναι απο αυτά τα ANCO μοντέλα που δίνει ο ΟΤΕ για να κουμπώσουν στα Alcatel DSLAM's;;

Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι να μην μας κάνει λάδια το τζετσκι που λέει και σαλαξ, όπως μας έκανε το νετμοντ κάθε τρεις και λίγο!

Το νταβατζιλίκι του θείου ποσός με ενδιαφέρει! Αν δουλεύει καλά το παίρνω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον john75

 

Basika pos 8a tsekaro pio modem einai simbato me to tilefoniko kentro stin perioxi mou??

 

 

Αυτό ήταν το θέμα του ΤΟΠΙΚ. Ακριβώς αυτό.

 

Τι άλλο αντί του Jetski 500i?

 

Kαι μόνο τέτοιες απαντήσεις δεν βλέπουμε. ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ? :blink:

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Basika mou bgazei to intrakom!!Malon epidi to til kentro tou ote tis perioxis mou einai intrakom?

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Bayern7 Το νταβατζιλίκι του θείου ποσός με ενδιαφέρει! Αν δουλεύει καλά το παίρνω...
Από γαύρο δεν περίμενα αντικειμενικότερη απάντηση... :whistle:

 

@Τζον75:

Ε ναι γι'αυτό σε βγάζει μόνο το τζέτσκι, για τί άλλο? :cool: Τώρα με την έκπτωση πάντως δεν είναι να τραβάς τα μαλλιά σου, εμένα ως τώρα (χτύπα 826 ξύλα μαζί) μηχανικό πρόβλημα δε μου'χει βγάλει... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι έχω καταλάβει εδώ μέσα το Intracom κρίνεται από γεγονός ότι είναι του Κόκκαλη και όχι από το αν είναι καλό και κάνει τη δουλειά του!

Τόση μανία πιά; Τόσος φθόνος; Επειδή ο Θρύλος πέρνει τα πρωταθλήματα ή ο Κόκκαλης έχει δήθεν κάλές σχέσεις με το ΠΑΣΟΚ πρέπει να θάβονται τα ΕΛΛΗΝΙΚΑ προϊόντα του;

ΑΙΔΩΣ ΑΡΓΕΙΟΙ!

Αν είναι να κάνετε κριτική να την κάνετε εμπεριστατωμένα!

π.χ. Το ένα έχει αυτό το άλλο όχι κ.ο.κ.

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sallax

 

Από γαύρο δεν περίμενα αντικειμενικότερη απάντηση... :whistle:

 

@Τζον75:

Ε ναι γι'αυτό σε βγάζει μόνο το τζέτσκι, για τί άλλο? :cool: Τώρα με την έκπτωση πάντως δεν είναι να τραβάς τα μαλλιά σου, εμένα ως τώρα (χτύπα 826 ξύλα μαζί) μηχανικό πρόβλημα δε μου'χει βγάλει... :worry:

 

 

Ego logika 8a pliroso me tin kenourgia timi giati den exoun er8ei akoma oi texnikoi na mou perasoun to modem!

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Άησμαν, ακόμα κι αν τα κοκκαλοπροϊόντα ήταν κορυφαίας ποιότητας και σχεδιασμού (που όχι μόνο δεν είναι αλλά ειδικά απο ντιζάην απλά ΔΕΝ έχουν), το θέμα έχει όπως το είπε ο Μπάγιερν κι όχι όπως το παίρνεις υπόψη εσύ. Κοίτα τα πράγματα λίγο σφαιρικά και δες ότι το τζέτσκι μας το ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ. Πάρε κοσμάκη δηλαδή τη μαλακία μόντεμ για 250€ τελική, έτσι απλά για να ζαπλουτίσει ο θείος, άντε κι ο πΟΤΕ κι όλοι οι άλλοι να πάνε να γαμηθούν (κλεμμένο απ'την αείμνηστη ποδοσφαιρική ατάκα του Θωμά)!!! Κι όσο υπερτέλειο και να'ναι το μόντεμ, εγώ δε γουστάρω να τα στάζω στο μεγαλύτερο σύγχρονο γάνγκστερ της Ελλάδας αλλά το έκανα υποχρεωτικά. Και γι'αυτό πλέον όταν βλέπω ανάλογες περιπτώσεις - καλή ώρα του Τζον75 - προσπαθώ να του ανοίξω τα μάτια και να του σώσω την τσέπη.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B00007KDVI/ref=xs_rw_h_xgl23_m7401/104-2398649-1719954

 

 

Φάτε μάτια ψάρια και κοιλια περίδρομο, σκυλόψαρα.... Γιατί αυτό, δεν πρόκειτε ποτέ να έρ8ει στο ΓΕλλάδα στην τιμή αυτή...

 

Οκ, να ξεκαθαρισουμε κάποια πραγματα:

 

Στο Αμέρικα, ΟΛΕΣ οι τηλεφωνικες συνδέσεις ειναι CENTREX

(βλέπε: Ψηφιακές) Εδώ είναι ψωφιακές επεισης... Αλλά δυστυχώς το hardware είναι φτιαγμένο από τον Μπαμπά-Γαύρο (Βλέπε: Κόκκαλης)

 

Ο Μπαμπά-Γαύρος, δεν ειναι ηλίθιος όμως: Η Intracom αγοράζει bread-boards από άλλους (American) κατασκευαστές, και τα φτιάχνουνε αυτοί με το ονομά τους επάνω. Αυτό το business model έχει ονομα/ορολογία, νομίζω ονομάζεται μεταπώληση... (Διορθωστε αν λάθος)

 

Οπότε: Άντε πάρτε οτι θέλετε. Ο ΟΤΕ/ΟΤΕnotworking-alla-perimene-10-xronia-8a-doulepsei γουστάρει να μας κρατάει στη μαύρη νύχτα - Γιατί αλλοιώς, θα υποδεικνίαν 2-3 άλλους κατασκευαστές που δουλέυουν, τουλάχιστο, ή - Θεός φυλάξει - τα έβαζαν προς πώληση διπλα στις ******** του Κόκκαλη.... να δεις μετά πόσο θα πούλαγαν τα Jetspeed

Αλλά ο ΟΤΕ/ΟΤΕνοτδουλεύει γουστάρουν το καθεστώς μη/παρα-πληροφώρισης, είναι βολικό, γιατί κρύβει την ανοργανωσία τους και δικαιολογεί το μονοπόλειο της Intracom

 

Ωρέ καλά λεει Ο Τζίμης: "Θα πάρω σιδερόβεργα, Παναγία μου, μπρε θα παρω σιδερόβεργα, μολότοφ κι' αλυσίδες και θα τα κάνω βίδες"

 

Αλλο καλό: Ο ΟΤΕ (Σαν μητρική εταιρία τησ ΟΤΕνοτ) καταδικαστικε για μη εμπορικές/ανταγωνιστικές τιμες στο ΔΣΛ απο Ευρωπαϊκο Δικαστιριο (Το ΓΕλλάδα έχει τις υψηλώτερες τιμές σε ΟΛΗ το Ευρωπας-τρομάρα-να-μας-έρθει-που-θέλουμε-να-είμαστε-μέλη). Να δούμε ποτε οι ΛΟΥΓΚΡΕΣ της ΟΤΕνοτ θα σταματήσουν να προσποιούνται οτι δεν εχουν λάβει το υπόμνημα απο το Υπουργείο/ΕΕ/ΠΟΥΑΛΛΟΥΣΤΟΛΥΚΟ και θα κατεβάσουν τις τιμές....

 

 

ΚΑΙ ΝΑΙ ΡΕ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΘΕΙΟΥ! ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΓΔΥΣΕΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Ο ΠΟΥΣΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑ, ΟΧΙ ΝΑ ΠΑΡΕΧΕΙ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ. ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ, ΤΟ ΤΖΕΤΣΚΙ: ΟΥΤΕ ΚΑΛΟ ΙΝΤΕΡΦΑΙΣ ΕΙΧΕΙ ΟΥΤΕ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΛΟ, ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΜΙΣΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΠΟ ΠΑΝΟ ΜΟΔΕΜ ΕΧΕΙ. ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΡΕ; ΟΥΤΕ ΤΟ Fortune's Europe500 ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ!

ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΓΑΥΡΟΣ! ΟΥΣΤ ΚΟΚΚΑΛΟΣΚΥΛΟ!

 

Αι συχτιρ, συνχειστικα!

 

Δ' ΕΣΣΟ 2002

10 και σημερα

Σ. Σμιας Μαρσέλης Γεώργιος

116 Πτέρυγα Μάχης

335 Μοίρα Βομβαρδισμού -- 1600 ώρες σκοπία, είναι πολές;

-><-

Ghost In My Shell

G*MW THN PSAROKWSTENA MOU!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον SidereniaLougra

 

Δ' ΕΣΣΟ 2002

10 και σημερα

Σ. Σμιας Μαρσέλης Γεώργιος

116 Πτέρυγα Μάχης

335 Μοίρα Βομβαρδισμού -- 1600 ώρες σκοπία, είναι πολές;

 

 

Ψαρά.... :)

http://img64.photobucket.com/albums/v195/oikono79/acropolis/07230045.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αρχικό Μήνυμα από τον freenow

 

telika poio modem einai kalutero kai fthinotero

 

Πολύ γενική ερώτηση. Ποια είναι τα κριτήρια σου?

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...