Jump to content

Cubot S168


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η απάντηση στο Email ήταν ότι δυστυχώς δεν υπάρχει κατάστημα στην Ελλάδα που να έχει μπαταρίες και ανταλλακτικά!

Μόνο αν τα παραγγείλω από αυτούς και θα κάνουν 15 με 20 μέρες!

Φοβερή εξυπηρέτηση!:wacko:

Κρίμα, τόσο καλά κινητά και να μην έχουν την ανάλογη η έστω μια τυπική υποστήριξη!:X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 762
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η απάντηση στο Email ήταν ότι δυστυχώς δεν υπάρχει κατάστημα στην Ελλάδα που να έχει μπαταρίες και ανταλλακτικά!

Μόνο αν τα παραγγείλω από αυτούς και θα κάνουν 15 με 20 μέρες!

Φοβερή εξυπηρέτηση!:wacko:

Κρίμα, τόσο καλά κινητά και να μην έχουν την ανάλογη η έστω μια τυπική υποστήριξη!:X

 

Για το Cubot S168 υπαρχει καταστημα στην Πατρα για ανταλλακτικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η απάντηση στο Email ήταν ότι δυστυχώς δεν υπάρχει κατάστημα στην Ελλάδα που να έχει μπαταρίες και ανταλλακτικά!

Μόνο αν τα παραγγείλω από αυτούς και θα κάνουν 15 με 20 μέρες!

Φοβερή εξυπηρέτηση!:wacko:

Κρίμα, τόσο καλά κινητά και να μην έχουν την ανάλογη η έστω μια τυπική υποστήριξη!:X

Υπαρχει καταστημα στην Πατρα για το Cubot.( http://www.afasia.gr. ) εξυπηρετουν και για τεχνικη υποστηριξη.

Link to comment
Share on other sites

Για το Cubot S168 υπαρχει καταστημα στην Πατρα για ανταλλακτικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπαρχει καταστημα στην Πατρα για το Cubot.( http://www.afasia.gr. ) εξυπηρετουν και για τεχνικη υποστηριξη.

 

Είπαμε να πάρουμε φτηνό κινητό ρε παιδιά, όχι να χρυσοπληρώνουμε ανταλλακτικά! Το λέω αυτό γιατί μπήκα στο "προτεινόμενο" σαιτ και τρελάθηκα. Το κινητάκι μας (s168) που πήραμε με 70 ευρώ (ή και λιγότερο κάποιοι) το πουλάει 119(120 δηλαδή για να το στρογγυλεύω).

 

στα 70 καπέλο 50???!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε να πάρουμε φτηνό κινητό ρε παιδιά, όχι να χρυσοπληρώνουμε ανταλλακτικά! Το λέω αυτό γιατί μπήκα στο "προτεινόμενο" σαιτ και τρελάθηκα. Το κινητάκι μας (s168) που πήραμε με 70 ευρώ (ή και λιγότερο κάποιοι) το πουλάει 119(120 δηλαδή για να το στρογγυλεύω).

 

στα 70 καπέλο 50???!! :blink:

Στα 119,00 ειναι η τιμη του,αλλα για μπαταρια που ρωτησα μου ειπαν περιπου 8 eur + 5 μεταφορικα αλλα και κινα η μπαταρια ειναι απο 7,99 και παραδοση σε 20-25 ημερες.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κανεις ρουταρισμα την συσκευή τι παραπανω μπορείς να κανεις ρε παιδιά ;;;

Μπορείς να σβήσεις προεγκατεστημενες εφαρμογές που δε θέλεις και να βάλεις κάποιες άλλες που χρειαζονται αυξημένα δικαιώματα για να λειτουργήσουν. Γενικά πάντως αν εισαι ευχαριστημένος απο το τηλέφωνο όπως είναι τώρα, ίσως είναι περιττό το Ρουτ.

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το κινητο στην αρχη μου έβγαζε καποιες μαύρες οθόνες, αφου ειχα κανει την αναβάθμιση σε ν4, τελικα εκανα και δευτερη φορα εγκατάσταση την ρομ και σταματησε. Ολα πηγαίναν σφαίρα. Τωρα, 2 μηνες περίπου χρηση, άρχισε τα τρελα με την μπαταρια. Εκει που εχει 45%, χτυπαει ξαφνικα οτι τελιωνει η μπαταρια και σβηνει ή απομενει 1-2% ακόμη. εβαλα battery doctor clean master, αλλα ακομη τα κανει. το κινητό δεν το εχω κανει root.

να κανω ξανα εγκατασταση την ρομ? εσείς παιδια το λυσατε τελικα αυτο το προβλημα? το κανει σε κανεναν αλλον?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάνεις εάν υπάρχει κάποιος που να αναλαμβάνει έλεγχο - επισκευή του κινητού μας στην περιοχή των Αθηνών?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάνεις εάν υπάρχει κάποιος που να αναλαμβάνει έλεγχο - επισκευή του κινητού μας στην περιοχή των Αθηνών?

 

πες μας τι προβλημα εχεις

Link to comment
Share on other sites

πες μας τι προβλημα εχεις

 

Το τηλέφωνο σβήνει με ένδειξη μπαταρίας 60-70%και δεν ξανανοιγει, ούτε τα κουμπιά κάνουν κάτι (όλοι οι συνδυασμοί) ούτε φορτίζει BLACK BREACK.

Ανοίγει μετά από καμιά ώρα ξεχασμένο πάνω στον φορτιστή με άλλη ώρα και ημερομηνία ,αλλά αρχεία, φάκελοι, εφαρμογές είναι όλα μέσα.

Για να φορτίσει και να δείχνει 100% έκανε 5 ώρες.

Με ανοικτή οθόνη για να βλέπω τη γίνεται, 4 screenshot και 2 ελέγχους με το Antutu κράτησε 3,5 ώρες και μετά έσβησε, το συνδέω στον φορτιστή και δεν δείχνει ότι φορτίζει ούτε ανοίγει. Ανοίγει όπως έγραψα μόνο του μετά από ώρες δείχνοντας την ένδειξη φόρτισης.

Όταν ανοίγει η μπαταριά είναι 0-1% λες και κάτι στραγγίζει την μπαταριά τελείως, και έτσι αναγκαστικά κλείνει.

Eέχω αλλάξει φορτιστή,μπαταρία, βάλε - βγάλε μπαταρία , πρόλαβα και έκανα αρκετά factory reset άλλα τίποτα δεν άλλαξε, γίνεται τούβλο και πάλι από την αρχή.

Το τηλέφωνο είναι όπως το παρέλαβα από το Efox.

Link to comment
Share on other sites

παρομοια προβληματα σε μικροτερο βαθμο ειχα και γω

Παρηγγειλα μια μπαταρια 12ευρω και εκτοτε ολα οκ

Αρα οι αιτιες ειναι τρεις

συσκευη,φορτιστης,μπαταρια

εαν αποκλεισεις φορτ-μπαταρια τοτε ταχυτατα επιστοφη την συσκευη αν και

απο οσα διαβασα το προβλημα πολυ πιθανα δεν ειναι στο τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

παρομοια προβληματα σε μικροτερο βαθμο ειχα και γω

Παρηγγειλα μια μπαταρια 12ευρω και εκτοτε ολα οκ

Αρα οι αιτιες ειναι τρεις

συσκευη,φορτιστης,μπαταρια

εαν αποκλεισεις φορτ-μπαταρια τοτε ταχυτατα επιστοφη την συσκευη αν και

απο οσα διαβασα το προβλημα πολυ πιθανα δεν ειναι στο τηλεφωνο

 

Ευχαριστώ για την απάντηση και φορτιστή άλλαξα και μπαταρία original το πρόβλημα παραμένει το λογισμικό του δεν έχει προβλήματα όταν είναι ανοιχτό το τηλέφωνο πετάει

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.καινουργιος στο furoum. θα ηθελα την βοηθεια σας ειμαι αναμεσα σε τρια κινητα και ηθελα την γνωμη σας στο πολυ καλο οπως εχετε αντιπαραθεση Cubot S168 στο lenovo A536 και στο samsung galaxy grand neo plus....μπορειτε να μου πειτε πιο κατα τιγνωμη σας θα μου προτεινατε ωσ καλυτερη λυση?ευχαριστω πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.καινουργιος στο furoum. θα ηθελα την βοηθεια σας ειμαι αναμεσα σε τρια κινητα και ηθελα την γνωμη σας στο πολυ καλο οπως εχετε αντιπαραθεση Cubot S168 στο lenovo A536 και στο samsung galaxy grand neo plus....μπορειτε να μου πειτε πιο κατα τιγνωμη σας θα μου προτεινατε ωσ καλυτερη λυση?ευχαριστω πολυ!!!

 

Πάνω κάτω τα ίδια χαρακτηριστικά έχουν εγώ λόγω τιμής(40ευρώ φθηνότερα) θα έπαιρνα το cubot από την ευρωπαική αποθήκη του banggood

http://eu.banggood.com/Wholesale-Warehouse-UK-Warehouse-CUBOT-S168-5-inch-MTK6582-Quad-core-Smartphone-wp-Uk-960370.html

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω τα ίδια χαρακτηριστικά έχουν εγώ λόγω τιμής(40ευρώ φθηνότερα) θα έπαιρνα το cubot από την ευρωπαική αποθήκη του banggood

http://eu.banggood.com/Wholesale-Warehouse-UK-Warehouse-CUBOT-S168-5-inch-MTK6582-Quad-core-Smartphone-wp-Uk-960370.html

 

καποιο απο αυτα θα ειναι πιο καλο σε θεμα μπαταριας καμερας και αλλα χαρακτηριστικα και πανω απο ολα πιο αξιοπιστο....

Link to comment
Share on other sites

καποιο απο αυτα θα ειναι πιο καλο σε θεμα μπαταριας καμερας και αλλα χαρακτηριστικα και πανω απο ολα πιο αξιοπιστο....

 

Σίγουρα αλλά πολύ δύσκολο να βρεθεί κάποιος να τα έχει και τα τρία για να μπορεί να σου πει με σιγουριά ποιο είναι το καλύτερο

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αλλά πολύ δύσκολο να βρεθεί κάποιος να τα έχει και τα τρία για να μπορεί να σου πει με σιγουριά ποιο είναι το καλύτερο

 

Εσυ απο αυτα που εχεις δει εδω πιο θα μου προτεινες?

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να σε ρωτισω κατι πανω gearbest εκανα ολες τις διαδικασιες μου εδωσε το κουπονι αλλα δεν το ωλεπω καπου ουτε στο email. επειδη πρωτη φορα αασχολουμε με αυτα και ειμαι λιγο ασκετος αν μπορειτε αν με βοηθησετε ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω τα ίδια χαρακτηριστικά έχουν εγώ λόγω τιμής(40ευρώ φθηνότερα) θα έπαιρνα το cubot από την ευρωπαική αποθήκη του banggood

http://eu.banggood.com/Wholesale-Warehouse-UK-Warehouse-CUBOT-S168-5-inch-MTK6582-Quad-core-Smartphone-wp-Uk-960370.html

Γεια σας παιδια και χρονια πολλα.. και εγω το s168 εχω τωρα και 2μηνες.τωρα αρχισε να μου βγαζει προβλημα κατα την διαρκεια κλησεων.εντελως ξαφνικα γινεται μεγενθυση οθονης και καποιες φορες υπαρχουν παρεμβολες απο αγνωστους ηχους.επισης μερικες φορες γινεται τερματισμος κλησεων χωρις να υπαρχει προβλημα δικτυου.ευχαριστω για την οποιαδηποτε βοηθεια και απο οτι ειδα φιλε Μανωλη εισαι απο Ηρακλειο οπως και εγω.μηπως γνωριζεις καποιο καταστημα εδω σχετικα για το s168 ?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την οποιαδηποτε βοηθεια και απο οτι ειδα φιλε Μανωλη εισαι απο Ηρακλειο οπως και εγω.μηπως γνωριζεις καποιο καταστημα εδω σχετικα για το s168 ?

 

Δυστυχως συνονοματε δεν ξέρω αλλά αν ρωτήσεις σε μαγαζιά με σέρβις κινητών τηλεφώνων θα σε εξυπηρετησουν

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερουμε καμια καλη εφαρμογη για sms που να υποστηριζει 160 ελληνικους χαρακτηρες με διπλη επιλογη καρτας sim γιατι εχω το zero sms και τους 160 δεν τους εχει????
Link to comment
Share on other sites

Το Handcent και το textra έχουν σίγουρα 160 χαρακτήρες, αλλά δεν ξέρω αν υποστηρίζουν 2 σιμ.

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερουμε καμια καλη εφαρμογη για sms που να υποστηριζει 160 ελληνικους χαρακτηρες με διπλη επιλογη καρτας sim γιατι εχω το zero sms και τους 160 δεν τους εχει????

 

αν είσαι root:

 

root->xposed->gravity box-> έχει επιλογή για strip unicode

Link to comment
Share on other sites

Το Handcent και το textra έχουν σίγουρα 160 χαρακτήρες, αλλά δεν ξέρω αν υποστηρίζουν 2 σιμ.

 

βρηκα φιλε μου σε ευχαριστω παρα πολυ!το go sms pro μου ελεισε ολα τα προβληματα που ειχα!!!

 

 

αν είσαι root:

 

root->xposed->gravity box-> έχει επιλογή για strip unicode

 

δεν ξερω πως κανεις root και επειδη ειμαι λιγο ασκετος και δεν ξερω τι ειναι το root δεν μπλεκω με αυτο το θεμα.

 

απλως βλεπω οτι η μπαταρια οταν πειραζω το κινητο φευγει γρηγορα ειδικα οταν ειμαι στο wifi σε 5 λεπτα απο το 91% πηγε στο 81% δεν ξερω αν συμβαινει και σε αλλους...λετε να εχει καποιο προβλημα η μπαταρια το τηλ δεν ξερω...εσεις τι λετε? (φοραω την τελευταια ενημερωση V4 που την εκανα οπως εχουνε υποδειξει τα παιδια εδω στο θεμα) υποψη το κινητο το εχω απο την τριτη το απογευμα και το πειρα απο μαγαζι στα 99 ευρω σε προσφορα καινουργιο...

Edited by Dimitrishotman
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...