Jump to content

Cubot S168


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δικό μου

3787NL

 

Βλέπω και διαφορές στην ώρα καταχωρήσεων

 

2014-11-16 18:27 The item has arrived in the country of destination

2014-11-12 09:04 The item is on transport to the country of destination

2014-11-11 22:19 The item is at the PostNL sorting center

2014-11-06 10:10 The item is pre-adviced

 

το δικό σου

2014-11-16 18:28 The item has arrived in the country of destination

2014-11-12 09:04 The item is on transport to the country of destination

2014-11-11 22:25 The item is at the PostNL sorting center

2014-11-06 10:10 The item is pre-adviced

 

2014-11-16 18:24The item has arrived in the country of destination

2014-11-12 09:04The item is on transport to the country of destination

2014-11-12 02:19The item is at the PostNL sorting center

2014-11-05 11:00The item is pre-adviced

το δικό μου 7754nl

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 762
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2014-11-16 18:24The item has arrived in the country of destination

2014-11-12 09:04The item is on transport to the country of destination

2014-11-12 02:19The item is at the PostNL sorting center

2014-11-05 11:00The item is pre-adviced

το δικό μου 7754nl

 

ειναι παραπλανητικο το τρακινγ του NL post εμενα οταν εγραψε οτι εφτασε στην χωρα προορισμου και περασαν 4 μερες πηρα τα ελτα,μου ειπαν οτι δεν εχει φτασει αεροδρομιο,τους εβρισα λεγοντας οτι αλλα λεει το τρακινγ,τελικα το κινητο μπηκε ελλαδα μετα απο10 μερες,θα ερθουν ολα,απλα το τρακινγκ ειναι παραπλανητικο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στους φιλους του s168 ,επειδη ειμαι νεος σχετικα στα δρωμενα μηπως μπορει να απαντησει καποιος που ξερει σχετικα με την παραλαβη του τηλεφωνου ?

εκανα παραγγελία 27-10 και ενω ολα πηγαιναν πολυ γρηγορα με την πορεια του ξαφνικα κολησε αναμεσα

ολλανδιας και ελλαδας

Number: ***********

Status: Transit

Destination: Greece

2014-11-11 22:25 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Origin: Netherlands

2014-11-16 18:28 The item has arrived in the country of destination

2014-11-12 09:04 The item is on transport to the country of destination

2014-11-11 22:25 The item is at the PostNL sorting center

2014-11-06 10:10 The item is pre-adviced

======================================

Powered by 17track

στα ελτα λενε οτι δεν εχει ερθει ακομη

οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη , ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Το δέμα σας βρίσκετε στην Ολλανδία και όχι στην Ελλάδα διαβάστε εδώ όλοι που έχετε θέμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5691294#post5691294

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ

Sorry για τα κεφαλαία :)

Το NL post είναι από τα καλύτερα, δεν χάνει δέματα, το μόνο του κακό έχει είναι η ανανέωση που κάνει σχετικά με την κατάσταση του δέματος. Είναι κουκουρουκου αρκετές φορές , μπορεί να μη το βλεπετε να έχει φύγει από κίνα και ξαφνικά να φανεί Ολλανδία, μπορεί να το δείτε μετά απο 1 μήνα Ελλάδα κατευθείαν. Αν το δείτε Ολλανδία υπολογίστε σε 10-12 μέρες οτι θα το έχετε . Μόλις μπει Ελλάδα πάντως εμφανίζετε 100% στο tracking των ΕΛΤΑ. Μη γεμίζουμε το thread με tracking numbers. Μπείτε να διαβάσετε στο link που έβαλε ο mlevris :)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5691294#post5691294

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Απλα να ευχαριστησω ολους τους φιλους που ασχοληθηκαν με τις ανυσηχιες μου και ενα μπραβο στον φιλο που εκανε διατριβη με διαγραμματα κτλ για το transit των αποστολων

:):):)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.τι λεη το τηλεφωνακι απο θεμα μπαταριας αυτοι που ηδη το εχετε αρκετο διαστημα για να μας πειτε?Ολα καλα σε γενικες γραμμες?
Link to comment
Share on other sites

kostas123464,

ξεζούμισμα σε περίπου 4 ώρες (καλά είναι για 1900 mAh).

Σε κατάσταση αναμονής, έφαγε 10% σε ένα 24ωρο μόνο!

 

Υποθέτω πως αν κάποιος το χρησιμοποιεί με μια ταινία 90 λεπτών, 1 ώρα τηλέφωνο, 1 ώρα μουσική και 1 ώρα σερφάρισμα στο Internet, θα μείνει ένα 40 %.

 

Επιπλέον, τρέχω το clean master για να κλείσουν εφαρμογές που τρέχουν στο background και σβήνω WiFi και data όταν δεν το χρησιμοποιώ και το αφήνω σε κατάσταση αναμονής.

 

Εν κατακλείδι, εξαρτάται από την χρήση που του κάνει κάποιος. Γενικά έχει καλή διαχείριση μπαταρίας αλλά θα ήθελα να είχε πιο μεγάλης χωρητικότητας μπαταρία.

Δεν ξεχνάω όμως την τιμή του! Μην τα θέλω όλα δικά μου :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.τι λεη το τηλεφωνακι απο θεμα μπαταριας αυτοι που ηδη το εχετε αρκετο διαστημα για να μας πειτε?Ολα καλα σε γενικες γραμμες?

 

Αυτο εγραψα μολις τωρα στο θεμα του S200.Το S168 το εχω 3 μερες τωρα.Μερα νυχτα ανοιχτο και μεχρι στιγμης εχει κανει 5-10 κλησεις των 3-4 λεπτων,εχω σερφαρει μιση ωρα,καμια ωρα παιδεμα στην αρχη για σεταρισμα,και ειναι στο 39%.Οταν ηρθε νομιζω ηταν στο 60%.Φυσιολογικη καταναλωση για τον 6582,δεν περιμενα κατι διαφορετικο.Και ουτε ενα κυκλο φορτισης δεν εχω κανει μεχρι τωρα.Αυτο που φοβομουν ηταν το drain στο sleep και πραγματικα το τηλεφωνο δεν χανει ουτε 1% ολη νυχτα.Πραγματικα την Cubot δεν την ειχα σε εκτιμηση,ειχα την εντυπωση οτι ηταν του κιλου.Το S168 μεχρι στιγμης με εχει αφησει αφωνο.To Lenovo S650 το εχω απο τον Φεβρουαριο,σκυλι,δεν εχει κανει κιχ 9 μηνες αλλα το πηρα και 135€ περιπου.Το Cubot που στοιχισε 63€ μου φαινεται πιο σοβαρη κατασκευη,ο χρονος θα δειξει παντως.

 

kostas123464,

ξεζούμισμα σε περίπου 4 ώρες (καλά είναι για 1900 mAh).

Σε κατάσταση αναμονής, έφαγε 10% σε ένα 24ωρο μόνο!

 

Υποθέτω πως αν κάποιος το χρησιμοποιεί με μια ταινία 90 λεπτών, 1 ώρα τηλέφωνο, 1 ώρα μουσική και 1 ώρα σερφάρισμα στο Internet, θα μείνει ένα 40 %.

 

Επιπλέον, τρέχω το clean master για να κλείσουν εφαρμογές που τρέχουν στο background και σβήνω WiFi και data όταν δεν το χρησιμοποιώ και το αφήνω σε κατάσταση αναμονής.

 

Εν κατακλείδι, εξαρτάται από την χρήση που του κάνει κάποιος. Γενικά έχει καλή διαχείριση μπαταρίας αλλά θα ήθελα να είχε πιο μεγάλης χωρητικότητας μπαταρία.

Δεν ξεχνάω όμως την τιμή του! Μην τα θέλω όλα δικά μου :)

 

10%?Νομιζω οτι εμενα απο το βραδυ πες 23:00 μεχρι το πρωι κατα τις 8:00 που το κοιταξα δεν ειχε χασει καθολου,αντε το 24ωρο να χασει 1-2% το πολυ,10% ειναι πολυ νομιζω.Θα το παρακολουθησω να δω.

Edited by LouCi4er
Link to comment
Share on other sites

LouCi4er,

παίζει ρόλο τι χρήση του κάνουμε. Σε προηγούμενο ποστ σήκωσα screenshot με 1 ημέρα και 2 ώρες σε κατάσταση αναμονής και μόλις είχε πέσει η μπαταρία στο 91%.

Σχετικά με αυτό που γράφεις για τις 23:00-08:00 σε εμένα είχε πέσει μόνο 1-2% τις ίδιες ώρες . Σε βάθος χρόνου όμως αρχίζει να αδειάζει πιο γρήγορα. Αν έχεις πάλι την ευκαιρία (και την διάθεση) τσέκαρε πόσο ποσοστό μπαταρίας πέφτει σε ένα 24ωρο αναμονής.

 

( screenshot γίνεται πατώντας ταυτόχρονα τα πλήκτρα volume down και power on/off)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Εχω στο σχεδιο να παραγγειλω το s168 μαζι με το s308 στην ιδια παραγγελια απο το ιδιο καταστημα. Επιδη θα ειναι δυο κινητα μαζι λετε να υπαρξει προβλημα στο τελωνειο και με βαλουν να πληρωσω ; Ας μας διαφωτισει καπαοις. Σκεφτομαι το everbuying που το εχω ξαναδοκιμασει για παραγγελιες .
:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Εχω στο σχεδιο να παραγγειλω το s168 μαζι με το s308 στην ιδια παραγγελια απο το ιδιο καταστημα. Επιδη θα ειναι δυο κινητα μαζι λετε να υπαρξει προβλημα στο τελωνειο και με βαλουν να πληρωσω ; Ας μας διαφωτισει καπαοις. Σκεφτομαι το everbuying που το εχω ξαναδοκιμασει για παραγγελιες .

Καταρχάς θα κάνεις ξεχωριστές παραγγελίες για να είσαι ποιο σίγουρος για το τελωνείο. Δεύτερον βάλε το το κουπόνι S168KC για το s168 στο gearbest για να πάρεις την έκπτωση $79.98. Μετά βάλε S308ZZ στο s308 και θα το παρεις $119.99 και τέλος πες μου πόσα σου γλίτωσα με τα κουπόνια :lol:

Edited by dark_master
Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς θα κάνεις ξεχωριστές παραγγελίες για να είσαι ποιο σίγουρος για το τελωνείο. Δεύτερον βάλε το το κουπόνι S168KC για το s168 στο gearbest για να πάρεις την έκπτωση $79.98. Μετά βάλε S308ZZ στο s308 και θα το παρεις $119.99 και τέλος πες μου πόσα σου γλίτωσα με τα κουπόνια :lol:

 

Καλα αυτος με 200$ περιπου θα σηκωση ολο το gearbest.Να μεινη τπτ και για μας για της γιορτες..:lol:

Link to comment
Share on other sites

LouCi4er,

παίζει ρόλο τι χρήση του κάνουμε. Σε προηγούμενο ποστ σήκωσα screenshot με 1 ημέρα και 2 ώρες σε κατάσταση αναμονής και μόλις είχε πέσει η μπαταρία στο 91%.

Σχετικά με αυτό που γράφεις για τις 23:00-08:00 σε εμένα είχε πέσει μόνο 1-2% τις ίδιες ώρες . Σε βάθος χρόνου όμως αρχίζει να αδειάζει πιο γρήγορα. Αν έχεις πάλι την ευκαιρία (και την διάθεση) τσέκαρε πόσο ποσοστό μπαταρίας πέφτει σε ένα 24ωρο αναμονής.

 

( screenshot γίνεται πατώντας ταυτόχρονα τα πλήκτρα volume down και power on/off)

 

Σιγουρα θα το παρακολουθησω και θα ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .. επανέρχομαι με ένα πρόβλημα που διαπίστωσα πριν κανά μισάωρο σχετικά με το tethering / φορητό hotspot και θα χρειαστώ βοήθεια από τους κατόχους του κινητού . Αν μπορείτε ρε παιδιά , δοκιμάστε το tethering να δείτε αν λειτουργεί και γενικά πώς συμπεριφέρεται . Με ένα γρήγορο ψάξιμο μέσω google δεν βρήκα κάποιο πρόβλημα με το tethering στο S168 (πόσο γκαντέμης να είμαι ο πρώτος; )

 

Λοιπόν , στην 3G υποδοχή έχω κάρτα sim της cosmote (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά στην 2G έχω και εκεί κάρτα , της vodafone) .

έχω MBs για κατανάλωση , και όταν ενεργοποιώ τα δεδομένα έχω πρόσβαση στο internet από το κινητό και μάλιστα με ταχύτητα H+.

Όταν όμως ενεργοποιώ το tethering (είτε χωρίς ασφάλεια είτε με WPS2) οποιαδήποτε συσκευή έχω προσπαθήσει να συνδέσω (sony ericcson - samsung - netbook με win8.1 ) συνδέεται κανονικά αλλά δεν έχω καθόλου πρόσβαση στο internet , ούτε από τον browser ούτε από κάποια άλλη εφαρμογή που απαιτεί internet .

όλες οι ρυθμίσεις είναι στο αυτόματο (στο αυτόματο έχω και τα άλλα 2 κινητά (SE και Samsung) και δίνουν κανονικά internet , δεν χρειάζονται κάποιες ρυθμίσεις . με την 4.4 ή το S168 δεν ξέρω γιατί δεν παίζει)

 

Τα φώτα σας ! ευχαριστώ .

Edited by NeOSL
Link to comment
Share on other sites

Είχα παλιότερα το ίδιο πρόβλημα με ενα HTC και το ελυσα ρυθμίζοντας τα APN γιατί αν θυμάμαι καλά χρησιμοποιουσε διαφορετικό APN για το teathering!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .. επανέρχομαι με ένα πρόβλημα που διαπίστωσα πριν κανά μισάωρο σχετικά με το tethering / φορητό hotspot και θα χρειαστώ βοήθεια από τους κατόχους του κινητού . Αν μπορείτε ρε παιδιά , δοκιμάστε το tethering να δείτε αν λειτουργεί και γενικά πώς συμπεριφέρεται . Με ένα γρήγορο ψάξιμο μέσω google δεν βρήκα κάποιο πρόβλημα με το tethering στο S168 (πόσο γκαντέμης να είμαι ο πρώτος; )

 

Λοιπόν , στην 3G υποδοχή έχω κάρτα sim της cosmote (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά στην 2G έχω και εκεί κάρτα , της vodafone) .

έχω MBs για κατανάλωση , και όταν ενεργοποιώ τα δεδομένα έχω πρόσβαση στο internet από το κινητό και μάλιστα με ταχύτητα H+.

Όταν όμως ενεργοποιώ το tethering (είτε χωρίς ασφάλεια είτε με WPS2) οποιαδήποτε συσκευή έχω προσπαθήσει να συνδέσω (sony ericcson - samsung - netbook με win8.1 ) συνδέεται κανονικά αλλά δεν έχω καθόλου πρόσβαση στο internet , ούτε από τον browser ούτε από κάποια άλλη εφαρμογή που απαιτεί internet .

όλες οι ρυθμίσεις είναι στο αυτόματο (στο αυτόματο έχω και τα άλλα 2 κινητά (SE και Samsung) και δίνουν κανονικά internet , δεν χρειάζονται κάποιες ρυθμίσεις . με την 4.4 ή το S168 δεν ξέρω γιατί δεν παίζει)

 

Τα φώτα σας ! ευχαριστώ .

 

Μόλις το δοκίμασα με ipad 2 συνδέθηκε κανονικά και το internet

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα αυτές τις ρυθμίσεις για cosmote :

 

ΟΝΟΜΑ:*COSMOTE

APN: – internet

Username: – {κενό}

Password: – {κενό}

MCC=202

MNC=01

Τύπος APN =default

DNS: – 195.167.065.194

Δεν δούλεψε.

Έστειλα με sms INTERNET στο 1333

Δεν δούλεψε.

Έβαλα την Vodafone για tethering, δούλεψε.

 

Συμπεραινω ότι κάτι παίζει με την cosmote. Η ίδια κάρτα sim πάντως δουλεύει σε άλλη συσκευή.

Dark_master, εσύ δοκίμασες με cosmote;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα αυτές τις ρυθμίσεις για cosmote :

 

ΟΝΟΜΑ:*COSMOTE

APN: – internet

Username: – {κενό}

Password: – {κενό}

MCC=202

MNC=01

Τύπος APN =default

DNS: – 195.167.065.194

Δεν δούλεψε.

Έστειλα με sms INTERNET στο 1333

Δεν δούλεψε.

Έβαλα την Vodafone για tethering, δούλεψε.

 

Συμπεραινω ότι κάτι παίζει με την cosmote. Η ίδια κάρτα sim πάντως δουλεύει σε άλλη συσκευή.

Dark_master, εσύ δοκίμασες με cosmote;

 

Με wind δεν πείραξα τίποτα και συνδέθηκε και έπαιζε κανονικά :)

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που βρήκα κατά λάθος :

Το s168 διαθέτει 2 υποδοχές για κάρτες sim, με δυνατότητα να λειτουργούν ΕΝΑΛΛΆΞ το 3g και όχι ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που βρήκα κατά λάθος :

Το s168 διαθέτει 2 υποδοχές για κάρτες sim, με δυνατότητα να λειτουργούν ΕΝΑΛΛΆΞ το 3g και όχι ταυτόχρονα.

 

Όλα τα dual sim είναι dual stand buy από όσο ξέρω, και συνήθως μόνο η μια θύρα sim είναι 3G.

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα dual sim είναι dual stand buy από όσο ξέρω, και συνήθως μόνο η μια θύρα sim είναι 3G.

Εγώ παλι απο οτι έχω καταλάβει μέχρι στιγμής, στα περισσότερα dual sim dual standby αν βάλεις επανω kitkat χωρίς πολλές παρεμβάσεις τοτε πράγματι μπορείς να διαλέξεις ποια sim θα δίνει 3g

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παλι απο οτι έχω καταλάβει μέχρι στιγμής, στα περισσότερα dual sim dual standby αν βάλεις επανω kitkat χωρίς πολλές παρεμβάσεις τοτε πράγματι μπορείς να διαλέξεις ποια sim θα δίνει 3g
ναί έτσι είναι επιλέγεις :)
Link to comment
Share on other sites

επιτελους ηρθε

 

εντυπωσιασμενος

 

θελω να βαλω την νεα rom μονο και μονο για το partition

ολοι οι drivers που δοκιμασα δεν δουλευουν σε vista

 

βοηθεια !!!

δηλωνω ασχετος

 

δεν ξερω πως αλλα το μπρικαρα

αναβει το cubot στην αρχικη οθονη και μενει εκει

ουτε κλεινει ουτε τιποτα

στο flash λεει οτι δεν βρισκει το αρχειο flashtool.qhc

 

Τελικά όλα οκ. Απλά όπως ειπώθηκε και παραπάνω φλασαρουμε με μπαταρία γιατί αλλιώς ανοιγοκλεινει

Edited by christosi

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

christosi, με γεια! Καλοδούλευτο και καλομίλητο :)

Αν μπορέσεις, μετά από 2-3 μέρες χρήσης , γράψε μας τις εντυπώσεις σου.

Επίσης, σε περίπτωση που έχεις cosmote κάρτα, μπορείς να δοκιμάσεις αν σου δουλεύει το tethering και μπαίνουν κανονικά στο Internet οι συνδεδεμένες συσκευές; (έχω θέμα μόνο με το tethering μέσω cosmote όπως έχω γράψει προηγούμενα , και θα ήθελα να δω αν παρουσιάζεται και σε άλλους, ευχαριστώ)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...