Jump to content

Leagoo Lead 5


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 231
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω το αγορασα με 60 ευρο απο Κινα και συμφερη για 100 ευρο απο την ελλαδα δεν συμφερη παρε οσο ποιο φθην βρεις για

Εγω νιωθο οτι εχω παρει αϊφον με 100 ευρο οποτε οσο ποιο φθηνο τοσο καλητερα και στην τσεπη σου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγω το αγορασα με 60 ευρο απο Κινα και συμφερη για 100 ευρο απο την ελλαδα δεν συμφερη παρε οσο ποιο φθην βρεις για

Εγω νιωθο οτι εχω παρει αϊφον με 100 ευρο οποτε οσο ποιο φθηνο τοσο καλητερα και στην τσεπη σου

 

 

 

Που το βρήκες με 60 ευρώ? μπορείς να στειλεις τη σελίδα?

Link to comment
Share on other sites

@basilis7 εδώ το έχει με κουπόνι LL5 στα 52 δολλάρια, καλό κινητάκι, αλλα να ξέρεις το flash του είναι ανύπαρκτο!

http://www.everbuying.net/product699100.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το παρήγγειλα με το κουπόνι από everbyuing. Τους στέλνω ένα μήνυμα να δω αν είναι όλα εντάξει και μου λένε ότι δεν είναι διαθέσιμο και ότι μπορεί να το έχουν σε 7-15 μέρες και αν θέλω να περιμένω ή να μου κάνουν refund. Τι κάνουν σε αυτή την περίπτωση?
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα με το κουπόνι από everbyuing. Τους στέλνω ένα μήνυμα να δω αν είναι όλα εντάξει και μου λένε ότι δεν είναι διαθέσιμο και ότι μπορεί να το έχουν σε 7-15 μέρες και αν θέλω να περιμένω ή να μου κάνουν refund. Τι κάνουν σε αυτή την περίπτωση?

Κοίτα, επειδή προσωπικά θεωρώ ότι το Everybuing δεν είναι μπακαλομάγαζο, νομίζω ότι αξίζει τον κόπο να κάνεις υπομονή.

Σε 10 μέρες ενόχλησε πάλι για να μάθεις τι και πώς και αν δεις ότι δεν έχει φτάσει τίποτα στην αποθήκη τους, τότε ζήτα τα χρήματά σου πίσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απο GPS πως τα παει? Εχει δοκιμασει καποιος πλοηγηση?

Δεν εχει αναφερθει κατι μεχρι τωρα (τουλαχιστον εγω δεν ειδα).

Ειναι κατι που με ενδιαφερει.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Απο GPS πως τα παει? Εχει δοκιμασει καποιος πλοηγηση?

Δεν εχει αναφερθει κατι μεχρι τωρα (τουλαχιστον εγω δεν ειδα).

Ειναι κατι που με ενδιαφερει.

Από προσωπική εμπειρία πάντα, γρήγορο κλείδωμα και σπάνια χάνει στίγμα.

Αν είχε και πυξίδα θα έσκιζε, αλλά εντάξει, μην τα θέλουμε και όλα δικά μας!

Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική εμπειρία πάντα, γρήγορο κλείδωμα και σπάνια χάνει στίγμα.

Αν είχε και πυξίδα θα έσκιζε, αλλά εντάξει, μην τα θέλουμε και όλα δικά μας!

 

Σωστα!

Σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση.

Σε γενικες γραμμες, ευχαριστημενος απο το Λεντακι?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Σωστα!

Σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση.

Σε γενικες γραμμες, ευχαριστημενος απο το Λεντακι?

Πολύ ευχαριστημένος, η Leagoo έδειξε τα δόντια της στη συγκεκριμένη κατηγορία με μόνη ένσταση στο θέμα της αυτονομίας.

Περίμενα πολλά περισσότερα από μία 2800mAh μπαταρία, στην πράξη όμως απλώς βγάζει μια φορτωμένη μέρα.

Το C9 μου (που έχω και σαν avarar) που ενσωματώνει μια μικρότερης χωρητικότητα μπαταρία (2500mAh) βγάζει ένα καλό διήμερο.

Αυτές τις μέρες θα αγοράσω μία 2η μπαταρία, μη τυχόν και έπεσα στην περίπτωση, αν και απ' ότι διάβασα στο παρελθόν το πρόβλημα είναι γενικό, οπότε μην περιμένεις και θαύματα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχαριστημένος, η Leagoo έδειξε τα δόντια της στη συγκεκριμένη κατηγορία με μόνη ένσταση στο θέμα της αυτονομίας.

Περίμενα πολλά περισσότερα από μία 2800mAh μπαταρία, στην πράξη όμως απλώς βγάζει μια φορτωμένη μέρα.

Το C9 μου (που έχω και σαν avarar) που ενσωματώνει μια μικρότερης χωρητικότητα μπαταρία (2500mAh) βγάζει ένα καλό διήμερο.

Αυτές τις μέρες θα αγοράσω μία 2η μπαταρία, μη τυχόν και έπεσα στην περίπτωση, αν και απ' ότι διάβασα στο παρελθόν το πρόβλημα είναι γενικό, οπότε μην περιμένεις και θαύματα.

 

Ειναι γνωστο πια οτι γραφουνε οτι τιμη θελουνε στη μπαταρια.....:lol:

Παντως ετσι κι ετσι το βραδυ σιγουρα θα το βαλεις στη μπριζα και οταν βγεις απο το σπιτι συνηθως χρησιμποιεις το αυτοκινητο η το σκουτερ και το φορτιζεις εκει.

Σε ευχαριστω φιλε μου!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστο πια οτι γραφουνε οτι τιμη θελουνε στη μπαταρια.....:lol:

Παντως ετσι κι ετσι το βραδυ σιγουρα θα το βαλεις στη μπριζα και οταν βγεις απο το σπιτι συνηθως χρησιμποιεις το αυτοκινητο η το σκουτερ και το φορτιζεις εκει.

Σε ευχαριστω φιλε μου!

Είμαι λίγο προβληματισμένος σχετικά με το αν αναγράφεται ή όχι η σωστή χωρητικότητα γιατί ένα power bank που έχω με χώρο 3200mAh μου έβγαλε φόρτιση μέχρι το 93% (από πλήρως αποφορτισμένη μπαταρία του κινητού) όπου και έπαψε να φορτίζει.

Έχω βγάλει 2 συμπεράσματα, ή το power bank μου είναι μούφα, ή όντως το Lead5 μου έχει όντως 2800άρα μπαταρία και δεν έχει καλή ενεργειακή απόδοση.

Όποια απορία κι αν σου δημιουργηθεί στο μέλλον, στη διάθεσή σου.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο φυσάει... Το δικό μου στην αρχή, τους πρώτους 3-4 μήνες κρατούσε 1 ημέρα με το ζόρι ή μπαταρία, αλλά μετά έστρωσε σε πολύ ικανοποιητικά επίπεδα. Τώρα οι 2 μέρες είναι στάνταρ, με όλη μέρα ανοικτό wifi και ατελείωτο σερφαρισμα και όχι μόνο. Το τηλ αξίζει τα λεφτά του. Και να φανταστεί ότι το πήρα με προσφορά τα Χριστούγεννα από geekbuying με 40€
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια του απλα δεν ειναι 2800mah ,οποιος εχει δει πολλες μπαταριες μπορει να το καταλαβει χωρις καν να την πιασει στα χερια του.Αν ειναι 2000mah επιτυχια θα ειναι ,ανοησια της Leagoo να χαλαει ετσι το ονομα της.

Κατα τα αλλα το κινητο ειναι μια χαρα ,για τα λεφτα του ειναι 2 χαρες και βαλε.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, επειδή προσωπικά θεωρώ ότι το Everybuing δεν είναι μπακαλομάγαζο, νομίζω ότι αξίζει τον κόπο να κάνεις υπομονή.

Σε 10 μέρες ενόχλησε πάλι για να μάθεις τι και πώς και αν δεις ότι δεν έχει φτάσει τίποτα στην αποθήκη τους, τότε ζήτα τα χρήματά σου πίσω.

 

με ειδοποίησαν ότι το έστειλαν. το περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα με το κουπόνι από everbyuing. Τους στέλνω ένα μήνυμα να δω αν είναι όλα εντάξει και μου λένε ότι δεν είναι διαθέσιμο και ότι μπορεί να το έχουν σε 7-15 μέρες και αν θέλω να περιμένω ή να μου κάνουν refund. Τι κάνουν σε αυτή την περίπτωση?

 

Εριξα και γω την παραγγελια μου απο εκει, μετα απο τα καλα σας λογια. :)

Σχετικα με θηκουλες και προστασια οθονης τι κανουμε τωρα?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Εριξα και γω την παραγγελια μου απο εκει, μετα απο τα καλα σας λογια. :)

Σχετικα με θηκουλες και προστασια οθονης τι κανουμε τωρα?

 

Αν και σίγουρα δεν είναι το φθηνότερο, εγώ που αγόρασα κάποια πραγματάκια έμεινα ευχαριστημένος.

http://safesales.gr/index.php?cPath=73&sort=2a&page=2

Link to comment
Share on other sites

Αν και σίγουρα δεν είναι το φθηνότερο, εγώ που αγόρασα κάποια πραγματάκια έμεινα ευχαριστημένος.

http://safesales.gr/index.php?cPath=73&sort=2a&page=2

 

Οχι δεν ειναι χωρις ομως να ειναι και ακριβο.

Σε ευχαριστω παντως. Μου εδωσες μια επιλογη. :)

Ελπιζω (τζαμπα ειναι!), :p οι του everbuing να φιλοτιμηθούν να βαλουν καμια ζελατινα.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παρέλαβα σημερα απο everbuing

Παραγγελία 4/9 αποστολή στις 8/9 διοτι δεν ειχει διαθεσιμότηα

Η πρωτη εντυπωση ειναι αριστη .

 

ΥΓ. Στο πακετο υπήρχε και ζελατίνα

Link to comment
Share on other sites

@basilis7 εδώ το έχει με κουπόνι LL5 στα 52 δολλάρια, καλό κινητάκι, αλλα να ξέρεις το flash του είναι ανύπαρκτο!

http://www.everbuying.net/product699100.html

 

προσπάθησα να το παραγγείλω απο το everbying , αλλα μάλλον άργησα γιατί μου λέει ότι το κουπόνι έχει λήξει :( τώρα?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μπορει κανεις να βοηθεισει προσπαθησα να κανω update το κινητο μου και μου εβγαλε σφαλμα απο τοτε δεν ανοιγει μονο σε recovery mode μπαινει το εκανα και hard reset χωρις ομως αποτελεσμα helppp!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορει κανεις να βοηθεισει προσπαθησα να κανω update το κινητο μου και μου εβγαλε σφαλμα απο τοτε δεν ανοιγει μονο σε recovery mode μπαινει το εκανα και hard reset χωρις ομως αποτελεσμα helppp!!

Κάνε εγκατάσταση την παλιά rom, την κατεβάζεις από εδώ

http://www.needrom.com/download/leagoo-lead-5/

Αν δεν γνωρίζεις πως γίνεται δες το σχετικό θέμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

γινεται να κανω εγκατασταση μια ρομ χωρισ το flashtool απευθειας απο το recovery που εχει?επειδη το κινητο δεν το βρισκει καθολου το pc
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...