Jump to content

[LG G3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το αφήνω να παει στο 0% . στα 20-40% το βάζω κάθε βράδυ στη μπρίζα και φορτίζει μέχρι να ξυπνήσω.

Απλά προχθές εξαντλήθηκε περισσότερο, και έφτασε στο κρεβάτι στο 5% , ε λέω ας το μηδενίσω, καιρό έχω να κάνω καλιμπράρισμα. και ξαφνου στο 4% έκλεισε!

το ξανά άνοιξα, και με το που μπήκε στο μενού έκλεισε πάλι.

Ε το έβαλα για φόρτιση και έδειχνε μια μπαταρία με ένα Χ και 0% για κανά 10 λεπτο και μετά αρχισε να ανεβαίνει.

 

Δεν μου αρέσουν αυτά τα πράματα.... Ύποπτα!

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 555
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν το αφήνω να παει στο 0% . στα 20-40% το βάζω κάθε βράδυ στη μπρίζα και φορτίζει μέχρι να ξυπνήσω.

Απλά προχθές εξαντλήθηκε περισσότερο, και έφτασε στο κρεβάτι στο 5% , ε λέω ας το μηδενίσω, καιρό έχω να κάνω καλιμπράρισμα. και ξαφνου στο 4% έκλεισε!

το ξανά άνοιξα, και με το που μπήκε στο μενού έκλεισε πάλι.

Ε το έβαλα για φόρτιση και έδειχνε μια μπαταρία με ένα Χ και 0% για κανά 10 λεπτο και μετά αρχισε να ανεβαίνει.

 

Δεν μου αρέσουν αυτά τα πράματα.... Ύποπτα!

 

Αν δεν το κάνει πάλι μέσα στο μήνα τουλάχιστον δύο φορές δεν είναι θέμα μπαταρίας.

Έχω το εξοικονόμηση μπαταρίας στο 15% αυτό που βγάζει πορτοκαλή το χρώμα στα μενού και απενεργοποιεί ορισμένες λειτουργίες του τηλεφώνου ώστε να κρατήσει περισσότερο, μήπως το έχεις στο 5% και έγινε κάποια διένεξη (παρεξήγηση σε ανθρώπινα πλαίσια) και έτσι έκλεισε το τηλέφωνο, κάτι σαν bug.

Μια φορά θυμάμαι είδα το πορτοκαλί και τη μείωση στη φωτεινότητα και τα έπαιξα μέχρι να το καταλάβω!

Δεν θα ανησυχούσα αν δεν μου το έκανε επανειλημμένως το κάζο η μπαταρία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

χαχχαααχα παει απο μονο του πλεον λογω δουλειας σε Linux windows δικτυα κτλ κτλ. Φαινονται πολυπλοκα αλλα ουσιαστικα 1-2 φορες να τα κανεις και να δεις πως γινεται μετα σε ολα τα κινητα κανεις αυτο και θα ξερεις σιγουρα θα εχεις το καλυτερο αποτελεσμα. θα το κοβεις και θα το ραβεις αναλογα τις αδυναμιες του παραδειγμα το G3 η οθονη.

 

Θα ξέρεις και από router τότε να το έχω στα υπόψιν μου αν αποφασίσω να αλλάξω το zte που δίνουν οι εταιρείες με κάτι καλύτερο και με προοπτική για vdsl (γιατί σκάβουν ασταμάτητα) αλλά δεν βρήκα κάτω από τα 100 ευρώ με vdsl και ac υποστήριξη ταυτόχρονα.

(συγνώμη για το off-topic αυτό)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το κάνει πάλι μέσα στο μήνα τουλάχιστον δύο φορές δεν είναι θέμα μπαταρίας.

Έχω το εξοικονόμηση μπαταρίας στο 15% αυτό που βγάζει πορτοκαλή το χρώμα στα μενού και απενεργοποιεί ορισμένες λειτουργίες του τηλεφώνου ώστε να κρατήσει περισσότερο, μήπως το έχεις στο 5% και έγινε κάποια διένεξη (παρεξήγηση σε ανθρώπινα πλαίσια) και έτσι έκλεισε το τηλέφωνο, κάτι σαν bug.

Μια φορά θυμάμαι είδα το πορτοκαλί και τη μείωση στη φωτεινότητα και τα έπαιξα μέχρι να το καταλάβω!

Δεν θα ανησυχούσα αν δεν μου το έκανε επανειλημμένως το κάζο η μπαταρία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα ξέρεις και από router τότε να το έχω στα υπόψιν μου αν αποφασίσω να αλλάξω το zte που δίνουν οι εταιρείες με κάτι καλύτερο και με προοπτική για vdsl (γιατί σκάβουν ασταμάτητα) αλλά δεν βρήκα κάτω από τα 100 ευρώ με vdsl και ac υποστήριξη ταυτόχρονα.

(συγνώμη για το off-topic αυτό)

 

Ναι οτι θελεις να μου πεις. Το εχω αλλαξει το zte οταν εβαλα τα wind10 με Asus DSL-AC68U αλλα ναι ειναι ακριβα γενικος ολα προς το παρον. Οταν αλαξης χτυπα ενα καλο ειναι κατι που θα κρατηση στο περασμα των χρονων. Εχουν και καλουτσικη εγγυηση αν χρειαστει. Συγνωμη για το Off topic.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ χρήση του κινητού προσπαθώ να καταλάβω τι είναι καλύτερα.

Να έχεις στο κινητό 50% φωτεινότητα και όχι αυτόματο ή 80% με αυτόματη φωτεινότητα?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ χρήση του κινητού προσπαθώ να καταλάβω τι είναι καλύτερα.

Να έχεις στο κινητό 50% φωτεινότητα και όχι αυτόματο ή 80% με αυτόματη φωτεινότητα?

 

Η αυτόματη λειτουργία είναι + στη μεριά της μπαταρίας δεν υπάρχει αμφιβολία γιαυτό άρα πάντα στο αυτόματο καταναλώνεις λιγότερη ενέργεια εκτός στη περίπτωση μεγάλης φωτεινότητας εκεί που αναγκάζει το σύστημα να τερματίσει τη φωτεινότητα του οπίσθιου φωτισμού της οθόνης.

Να προσέχεις τα μάτια σου να μη κουράζονται από μεγάλη φωτεινότητα οθόνης σε σκοτεινό χώρο όταν απουσιάζει μία πηγή αναφοράς η αντίθεση είναι μεγάλη για το σύστημα όρασης του ανθρώπου καθώς και όταν υπάρχει άπλετο φως και έχεις τη φωτεινότητα σε σχετικά χαμηλό επίπεδο εκεί πάλι δυσκολεύεις την όραση σου.

Link to comment
Share on other sites

Ποιός μπορεί να βοηθήσει ρε παιδιά;

 

 

Ψαχνω να βρω μπαταρία για το G3 αλλά οπου και αν ρώτησα στη Θεσσαλονίκη κανείς δεν έχει. Που μπορώ να βρω ετοιμοπαράδοτη;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Ποιός μπορεί να βοηθήσει ρε παιδιά;

 

 

Ψαχνω να βρω μπαταρία για το G3 αλλά οπου και αν ρώτησα στη Θεσσαλονίκη κανείς δεν έχει. Που μπορώ να βρω ετοιμοπαράδοτη;

 

γιατι δεν την παραγγελνεις σε κανενα απο αυτα τα μαγαζια; http://www.skroutz.gr/s/5826121/LG-BL-53YH-G3.html

Link to comment
Share on other sites

ειμαι με flumics και επειδη ετυχε τις 2 τελευταιες μερες να μην πολυχρησιμοποιησω το κινητο, βλεπω καλη διαχειρηση ενεργειας.. παντα με data+wifi on

 

http://s2.postimg.org/9l3p7aoed/Screenshot_2016_02_20_11_08_34.jpg

http://s2.postimg.org/nstdvy139/Screenshot_2016_02_20_11_08_52.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να τσεκάρω την πραγματική χωρητικότητα της μπαταρίας μου!?
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

Εκανα μια αλλαγή και μου κρατάει περισσότερο η μπαταρία.

Έβγαλα το Facebook και έβαλα το slimsocial το οποίο είναι το ίδιο με το Facebook, η διαφορά τους είναι τουλάχιστον 400mbps....

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να τσεκάρω την πραγματική χωρητικότητα της μπαταρίας μου!?

στην μπαταρια επανω γραφει min 2940mAh αν βοηθαει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημέρα,

 

Εκανα μια αλλαγή και μου κρατάει περισσότερο η μπαταρία.

Έβγαλα το Facebook και έβαλα το slimsocial το οποίο είναι το ίδιο με το Facebook, η διαφορά τους είναι τουλάχιστον 400mbps....

γνωστο οτι η εφαρμογη facebook τρωει μπαταρια και αλους πορους ολων των συσκευων,καλα εκανες και την εστειλες,μπορεις να μπαινεις και μεσω browser με απολυτη οικονομια μπαταριας.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

στην μπαταρια επανω γραφει min 2940mAh αν βοηθαει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γνωστο οτι η εφαρμογη facebook τρωει μπαταρια και αλους πορους ολων των συσκευων,καλα εκανες και την εστειλες,μπορεις να μπαινεις και μεσω browser με απολυτη οικονομια μπαταριας.

 

Ενοω ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΉ μετρήσιμη απο πρόγραμμα και όχι ονομαστική τυπωμένη πάνω στην μπαταρία.

Θέλω να διαπιστώσω κατά πόσο έχει χάσει τις δυνάμεις της η μπαταρία.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Ενοω ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΉ μετρήσιμη απο πρόγραμμα και όχι ονομαστική τυπωμένη πάνω στην μπαταρία.

Θέλω να διαπιστώσω κατά πόσο έχει χάσει τις δυνάμεις της η μπαταρία.

Νομίζω επειδή ο Γερμανός έχει γενικά μπαταρίες έχει και μηχάνημα που μετράει την απόδοση της μπαταρίας δεν το έχω πολύ γενικά το θέμα και δεν ξέρω πως ακριβώς λέγεται αυτό που θες να κάνεις αλλά πάρε ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδιά η μπαταρία λογω κακής χρήσης από μέρους μου, αντέχει βαριά βαριά 1 μέρα.. για το λόγο αυτό σκέφτομαι να πάρω μια δεύτερη μπαταρία. μπορώ να παραγγείλω μια αυθεντική από εδώ από την Ελλάδα; ξερει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά η μπαταρία λογω κακής χρήσης από μέρους μου, αντέχει βαριά βαριά 1 μέρα.. για το λόγο αυτό σκέφτομαι να πάρω μια δεύτερη μπαταρία. μπορώ να παραγγείλω μια αυθεντική από εδώ από την Ελλάδα; ξερει κανείς;

 

Από το επίσημο service της LG στη Procordia με €15 πάντως και ένα powerback μπορεί να σε βολέψει αν δεν το πηγαίνεις σερί, που να βγάζεις και να βάζεις μπαταρία κάθε μέρα δεν θα στέκεται το καπάκι καλά σε λίγο καιρό!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά η μπαταρία λογω κακής χρήσης από μέρους μου, αντέχει βαριά βαριά 1 μέρα.. για το λόγο αυτό σκέφτομαι να πάρω μια δεύτερη μπαταρία. μπορώ να παραγγείλω μια αυθεντική από εδώ από την Ελλάδα; ξερει κανείς;

 

Από το επίσημο service της LG στη Procordia με €15 πάντως και ένα powerback μπορεί να σε βολέψει αν δεν το πηγαίνεις σερί, που να βγάζεις και να βάζεις μπαταρία κάθε μέρα δεν θα στέκεται το καπάκι καλά σε λίγο καιρό!

 

Γιατι; Αν παραγγειλουμε απο εδω; -> http://www.skroutz.gr/s/5826121/LG-BL-53YH-G3.html

 

:worry:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι; Αν παραγγειλουμε απο εδω; -> http://www.skroutz.gr/s/5826121/LG-BL-53YH-G3.html

 

:worry:

 

Δεν με έχει απασχολήσει μέχρι τώρα το θέμα αν είναι γνήσια γιατί όχι (€20,70 βγαίνει με αντικαταβολή και μεταφορικά η τρίτη είναι η φθηνότερη επιλογή αν το θέλεις στη πόρτα σου) αλλά στα ίδια χρήματα προσωπικά θα προτιμούσα τη σιγουριά του επίσημου service της LG. Αντί για δεύτερη λόγω λειτουργικότητας βγάλε βάλε το καπάκι θα προτιμούσα ένα powerbank https://www.skroutz.gr/c/1748/power_banks.html?from=catspan&keyphrase=powerbank

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πολύ περίεργο.. Σήμερα το πρωί έβαλα το κινητό να φορτώσει ενώ ήταν στο 40%..καμια ώρα μετά με έκπληξη είδα ότι ήταν γεμάτο.

Το βγάζω πίνω καφέ ανοίγω.. Και λέω ότι ήταν στο 93...τωρα είναι στο 89.

Πέφτει πολύ γρήγορα. Δεν έβαλα καμία εφαρμογή και από ότι είδα η λειτουργίες είναι κανονικές δεν τρέχει κάτι από πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο.. Σήμερα το πρωί έβαλα το κινητό να φορτώσει ενώ ήταν στο 40%..καμια ώρα μετά με έκπληξη είδα ότι ήταν γεμάτο.

Το βγάζω πίνω καφέ ανοίγω.. Και λέω ότι ήταν στο 93...τωρα είναι στο 89.

Πέφτει πολύ γρήγορα. Δεν έβαλα καμία εφαρμογή και από ότι είδα η λειτουργίες είναι κανονικές δεν τρέχει κάτι από πίσω.

 

καλα ποση ωρα επινες καφε και εχασε 11% σε standby?

Δεν δικαιολογειται να χανεις πανω απο 0.5% την ωρα. αλλιως ψαξε τα wakelock.

συγγεκριμενα χτες το βραδυ επεσα για υπνο στη 1 με το κινητο στο 38%, το πρωι στις 8 ημουν στο 38%.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο.. Σήμερα το πρωί έβαλα το κινητό να φορτώσει ενώ ήταν στο 40%..καμια ώρα μετά με έκπληξη είδα ότι ήταν γεμάτο.

Το βγάζω πίνω καφέ ανοίγω.. Και λέω ότι ήταν στο 93...τωρα είναι στο 89.

Πέφτει πολύ γρήγορα. Δεν έβαλα καμία εφαρμογή και από ότι είδα η λειτουργίες είναι κανονικές δεν τρέχει κάτι από πίσω.

ειναι παλια η μπαταρια? αν εισαι ρουτ κατεβασε ενα προγραμμα και κανε ενα καλυμπραρισμα,οταν αρχιζει να δειχνει μια 90 και μια 80 η το αντιθετο η πας για μπαταρια η αστην να κατεβει στο 10% και κανε φορτιση χωρις διακοπη μεχρι 100%

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι παλιά η μπαταρία.. Προχθές είχα 3 ώρες sot και βάλε... Μια ξαφνικά αυτό.. Θα δω, περιμένω να πεσει να την ξαναφορτίσω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160405/a6508e550bb0c85311ba098b62d68a4c.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160405/13e6596c9ffec141361a633a80e07670.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160405/80b9e52c23440df794853270687d6149.jpg

Xosp, default kernel

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...