Jump to content

[LG G3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ok τωρα πιστευω!

Μπραβο παντως θα την τεσταρω καποια στιγμη.Απο bugs πως τα παει;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 555
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το θέμα παιδιά με την μπαταρία δεν είναι τι νούμερα έχει ο άλλος. Η σύγκριση για να είναι σωστή πρέπει να είναι τι είχε και τι έχει. Γιατί κάθε χρήστης έχει διαφορετικό μοτίβο χρήσης. Ίδιο για αυτόν κάθε φορά αλλά διαφορετικό από εμάς. Ο Γιάννης έβγαλε κάποια νούμερα. Από μόνα τους δεν λένε τίποτα για εσένα Πάνο. Καθώς μπορεί με την δική σου χρήση να μην τα δεις ποτέ! Αυτό που σε ενδιαφέρει είναι όμως π.χ ότι σε 45ω πριν με cloudy π.χ. είχε 3 ώρες οθόνης και τώρα με CM12.1 έχει 4,5. Δηλαδή + 50%

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

πάντως για να μην αδικήσω την ρομ του cloudy, θα κάνω 2-3 πλήρες κύκλους της μπαταρίας με cm12 και μετά θα πάω σε cloudy να κάνω το ίδιο με την ίδια χρήση.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα παιδιά με την μπαταρία δεν είναι τι νούμερα έχει ο άλλος. Η σύγκριση για να είναι σωστή πρέπει να είναι τι είχε και τι έχει. Γιατί κάθε χρήστης έχει διαφορετικό μοτίβο χρήσης. Ίδιο για αυτόν κάθε φορά αλλά διαφορετικό από εμάς. Ο Γιάννης έβγαλε κάποια νούμερα. Από μόνα τους δεν λένε τίποτα για εσένα Πάνο. Καθώς μπορεί με την δική σου χρήση να μην τα δεις ποτέ! Αυτό που σε ενδιαφέρει είναι όμως π.χ ότι σε 45ω πριν με cloudy π.χ. είχε 3 ώρες οθόνης και τώρα με CM12.1 έχει 4,5. Δηλαδή + 50%

Το ξερω Κωστη.Χρονια στο κουρμπετι.χαχα

Εγω δεν πιανω φαντασου ουτε τα δικα σου νουμερα.Ουτε στο g2 ειχα δει ποτε 7ωρα κι 8ωρα οθονη.

Ετσι κι αλλιως δεν ειμαι fan των aosp roms,ουτε μπορω να με πεισω να χασω την στοκ καμερα.

 

Παντως ο τελευταιος κερνελ του gabriel με τις ρυθμισεις του bullet δειχνει να πηγαινει μπαλα μεχρι στιγμης.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες και τα mod στο build.pro και init.d... Βοηθάνε αρκετά θα έλεγα.

Ναι το AIO mod εβαλα μεσω aroma.Σου λεω βρηκα την υγεια μου.

Σε συνδυασμο με τον κερνελ,το greenify και το ampify σταματησα να παραπονιεμαι.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

με τον προηγούμενο κερνελ του γκαμπριελ είχα βγάλει 15 ώρες στο 100% σε stand by.πάντως επειδή το κινητό το δουλεύω ποιο πολύ όταν είμαι στο κρεβάτι αρα δεν χρειάζομαι μεγάλη φωτεινότητα, την κατέβασα πολύ χαμηλά, 20-30% και τα αποτελέσματα είναι θεαματικά.69% μπαταρία και είμαι ήδη με 1.50' οθόνη.βέβαια εγώ δεν αντέχω την πολύ φωτεινότητα, μου την δίνει στα νεύρα, είτε σε κινητό πισι τιβι κλπ.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

kalispera pedia ime kainourgios sto forum.....lete gia updates ktl...egw to exw apo marth to kinito k akoma dn m exei vgalei kapio update na kanw sto logismiko na arxizw na anisixw/...:/ sto Z1 p ixa prin m evgazw taktika.....ime ligo noobas...voisteme .....::p

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

epishs thelw na rwthsw an pezei rolo sto oti i mpataria m psofaei grigora p to fortizw me allo kalwdio........kai alous fortistes otan iparxei anagh..????

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

moy exei simvei k emena file sini8ws omws me allon fortisti...oxi me ton diko tou

Link to comment
Share on other sites

Μυνηματα με γκρικλιξ απαγορευονται

 

ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ Μ ΠΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΑ UPDATE??? ΕΧΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ ΚΑΙ ΔΝ Μ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ UPDATE....ΕΙΧΑ ΤΟ Ζ1 ΠΡΙΝ ΚΑΙ Μ ΤΑ ΕΒΓΑΖΕ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ...ΔΝ ΓΙΝΕΤΕ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΚΛΕΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΠΛΕΟΝ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΕΧΕΙ ΨΟΦΗΣΕΙ ΚΤΛ......ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ Μ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΠΩΣ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΕΙ.......

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον μας έφυγαν τα μάτια . Πρώτα greeklish μετά μόνο κεφαλαία. Έλεος. Γράψε κανονικά. Αν δεν κάνω λάθος και τα κεφαλαία μόνο απαγορεύονται.

Δεύτερον ρώτα στο σωστό θέμα. Τι σχέση έχει η εμπειρία μπαταρίας με τον αν σου έρχεται έκδοση.

 

Τέλος το πιο πιθανό είναι να μην έχει βγει update για το ελληνικό. Ποια έκδοση έχεις? (απάντησε στο σωστό θέμα, στο γενικό)

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων τωρα δλδ την κανω γτ μου εκλεινε και στο 81% σημερα μ επσασε τα νευρα μονο οταν ειναι στην μπριζα δν κλεινει..μολις παω να ανοιξω δεδομενα κλεινει η καμερα....πως γινετε αυτο??? εχω τρελαθει με σπαμαρει ολη μερα .....(πρωτη μερα μου το κανει τοσο εντονα) αλλα εδω και μια εβδομαδα κλεινει μονο του...τι μπορω να κανω??? οσο για τα γενικα π λες εσυ δν ξερω τι εννοεις...εχω το λογισμικο π ειχα απο το μαρτη που το πηρα...ελληνικο ειναι το κινητο δν εχω ιδεα ποια εκδοση εχει.....
Link to comment
Share on other sites

Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων τωρα δλδ την κανω γτ μου εκλεινε και στο 81% σημερα μ επσασε τα νευρα μονο οταν ειναι στην μπριζα δν κλεινει..μολις παω να ανοιξω δεδομενα κλεινει η καμερα....πως γινετε αυτο??? εχω τρελαθει με σπαμαρει ολη μερα .....(πρωτη μερα μου το κανει τοσο εντονα) αλλα εδω και μια εβδομαδα κλεινει μονο του...τι μπορω να κανω??? οσο για τα γενικα π λες εσυ δν ξερω τι εννοεις...εχω το λογισμικο π ειχα απο το μαρτη που το πηρα...ελληνικο ειναι το κινητο δν εχω ιδεα ποια εκδοση εχει.....

 

Ο Κώστας σου είπε ότι υπάρχει νήμα που μιλάμε γενικά για το g3 εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=394809 και ότι είναι καλύτερο να γράψεις εκεί για τα προβλήματα που αντιμετωπίζεις για να σε βοηθήσει και περισσότερος κόσμος, εδώ που έχεις γράψει μιλάμε πχ για το πόσο κρατάει η μπαταρία αν είμαστε ικανοποιημενοι απο την αυτονομία και γενικά με ότι έχει να κάνει με την απόδοση μπαταρίας κτλ . Από αυτά που γράφεις μεγαλύτερη πιθανότητα είναι να έχει πρόβλημα η μπαταρία σου για αυτό και να έχει αρχίσει τα κλεισίματα το τηλέφωνο. Αν θες δοκίμασε να βάλεις κάποια άλλη μπαταρία κάποιου γνωστού σου σε περίπτωση που έχει g3 για να δεις αν κάνει τα ίδια . Αν δεν καταφέρεις να βρεις μπαταρία επικοινώνησε με το επίσημο σέρβις που είναι η procordia για να γίνει έλεγχος από αυτούς.

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ το έχω το κινητο 1-2 μήνες και δεν ειχα τρελο προβλημα με τν μπαταρια αλλα απο χθες προχθες το βραδυ αργουσε παρα πολυ να φορτίσει και το πρωι που ξυπνησα και τ φορτιζα το βραδυ η μπαταρια ηταν 97%

Και τωρα βασικα ειδικα σημερα θελει 10 ωρες μονο ν φορτισει μια γραμμη ενω του αδερφου μου που εχει το ιδιοι φορτιζει πολυ γρηγορα και παρολο που ειναι συνεχεια youtube και βλεπει βιντεακι συνοκα 3-4 ωρες την ημερα το πολυ να χαλασει 30%

Βοηθηστε με και πειτε μου τι να κανω..

Link to comment
Share on other sites

Με το δικό του καλώδιο όλα αυτά;;;

 

Με το τοδικο μου κανονικα απλα επειδη οπως ο αδερφος μου εβλεπε βιντεο του τελειωνε η μπαταρια αλλα τ φορτιζε και παρολο που ελεγε οτι φορτιζει ή το φορτισμα ηταν τοσο αργο που δεν ηταν αρκετο ή απλα δεν φορτιζε καθολου και του εκλεισε(μου ειχε συμβει κ εμενα αυτο αλλο μονο οταν η μπαταρια ηταν κατω απο 5% μου το εκανε και απλα ξαναεβγαζα τον φορτιστη το αφηνα λιγο περασει τα 10%) τέλος πάντων του εδωσα τον δικο μου φορτιστη μηπως εφταιγε ο φορτιστης γιατι δεν ξεραμε τοτε και εγω πηρα τον δικο και το φορτισα απο τοτε η μπαταρια του κινητού είναι λες και εχει καταστρέφει..

Link to comment
Share on other sites

παιδια την βοηθεια σας και την γνωμη σας

 

Ουτε 2,5 ωρες οθονη δεν βγαζω

κλασσικη χρηση,ιντερνετ με wifi οχι data,facebook απο εφαρμογη,καθολου παιχνιδια,καμια ωρα ομιλια

το τηλεφωνο το εχω απο γεναρη

φωτεινοτητα στο αυτοματο,αρουταριστο

 

π.χ. τωρα εχει μπαταρια 85% με usage on battery 3h

screen 44% (33min)

android system 17%

android os 11%

facebook 6%

google play services 5%

voice calls 3%

phone idle 2%

και φωτεινοτητα 65% απο το πρωι και οχι στο αυτοματο γιατι νομιζω οτι ακομα

και αυτο τρωει μπαταρια λογω αισθητηρα

Link to comment
Share on other sites

παιδια την βοηθεια σας και την γνωμη σας

 

Ουτε 2,5 ωρες οθονη δεν βγαζω

κλασσικη χρηση,ιντερνετ με wifi οχι data,facebook απο εφαρμογη,καθολου παιχνιδια,καμια ωρα ομιλια

το τηλεφωνο το εχω απο γεναρη

φωτεινοτητα στο αυτοματο,αρουταριστο

 

π.χ. τωρα εχει μπαταρια 85% με usage on battery 3h

screen 44% (33min)

android system 17%

android os 11%

facebook 6%

google play services 5%

voice calls 3%

phone idle 2%

και φωτεινοτητα 65% απο το πρωι και οχι στο αυτοματο γιατι νομιζω οτι ακομα

και αυτο τρωει μπαταρια λογω αισθητηρα

 

δοκιμασε μια αλλη μπαταρια κανενος φιλου αρχικα κατα δευτερον χτυπα ενα hard reset την συσκευη και δες αν με αυτα δεν δεις λυση στειλτο service με την μια αυτα που γραφεις δειχνουν προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπερα παιδια εχω το g3 εδω και εναν χρονο περιπου .. Εχω τον εξης προβληματισμο: καποια περιοδο επαιζα ενα παιχνιδι στο κινητο το οποιο ηταν βαρυ και ανεβαζε τη θερμοκρασια αρκετα με αποτελεσμα να καταπινει τη μπαταρια . Επειδη ομως δεν ελεγα να το σταματησω το παιχνιδι συνεχιζα να παιζω για καιρο και μαλιστα με τον φορτιστη πανω του για να αντιπαρερχεται την καταναλωση (οσο επαιζα δε φορτιζε στα ιδια εμενε!) ...και απο τοτε και γενικα εχω παρατηρησει οτι με μια φορτιση δε βγαζω τη μερα ποτε..γενικα με 2 φορτισεις τη βγαζω...καλα και σε συγκριση με το σονυ ζ2 που ειχε ενας φιλος μ ηταν η μερα με τη νυχτα. για καθε 1 τοις εκατο που επεφτε η δικη του η μπαταρια εμενα επεφτε 20.. το ιδιο και με το S5 ενος αλλου...Ξερω η οθονη μας ειναι λαιμαργη στη μπαταρια λογω των pixels αλλα τετοια διαφορα δεν νομιζω να δικαιολογειται...

Τι θα προτεινατε ??? μπορειτε να με κατατοπισετε ως προς μια καλη μπαταρια που να μη σκασει στο προσωπο μου ?? :P

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

αυτο που ξερω ειναι οτι οταν γινεται φορτιση αποφευγουμε να λειτουργει το τηλ.συνεχως,δευτερον πιστευω οτι η μπαταρια τα επαιξε κυριως λογω "κακομεταχειρησης",και διαβασα οτι μερικες αρχικες παρτιδες μπαταριων ηταν προβληματικες.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι το γνωριζα οτι την κακομεταχειριζομουν αλλα συνεχιζα...και ειδα αρκετη διαφορά σε σχεση με την αρχη ας πουμε..υπαρχει καποιος κωδικος μπαταριας αυθεντικης να αγορασω;
Link to comment
Share on other sites

3μιση ώρες Screen on time με 15 λεπτά ομιλίας και ενωμενο WiFi κατά τη διάρκεια ενός 14ωρου είναι πολύ χάλια;
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι το γνωριζα οτι την κακομεταχειριζομουν αλλα συνεχιζα...και ειδα αρκετη διαφορά σε σχεση με την αρχη ας πουμε..υπαρχει καποιος κωδικος μπαταριας αυθεντικης να αγορασω;

Μπορείς να παραγγείλεις την γνήσια, τηλεφωνικά από Procordia και να σου την στείλουν

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Για όσους έχουν περάσει την ΜΜ πώς σας φαίνεται η μπαταρία;Αν και είναι νωρίς να υποθέσω...έτσι μια πρώτη εικόνα...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...