Jump to content

[LG G3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κλείνεις?

Όχι Κώστα καθόλου. Μια φορά στις δύο μέρες απλά για να πάρει τα πάνω του

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 555
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως κλείνει μόνο του; Δηλαδή κάνει επανεκκίνηση και δεν το καταλαβαίνεις.

Κατεβασε το gsam baterry το οποίο αν κλείσει τη συσκευή μηδενίζει τα ποσοστά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κλείνει μόνο του; Δηλαδή κάνει επανεκκίνηση και δεν το καταλαβαίνεις.

Κατεβασε το gsam baterry το οποίο αν κλείσει τη συσκευή μηδενίζει τα ποσοστά.

Δεν νομιζω γιατί και εγώ όταν κάνω επανεκκίνηση χειροκίνητη αυτό το κενό δεν εμφανίζει το κενό

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο. Ωστοσο αυτη η τελιτσα που βρισκεται αριστερα στη φωτο σου, τι ειναι; Δεν εχω καταλαβει.
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να είναι τερμα δεξιά υποτίθεται δείχνει που βρίσκεται αυτή τη στιγμή η μπαταρία στο ποσοστό επί της εκατό

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση. Εχω παρατηρησει οτι με ασυρματο φορτιστη το τηλεφωνο ζεσταινεται καπως.

Ειναι φυσιολογικο? Η ειναι μαπα ο φορτιστης? διοτι εχω εναν με 10 ευρω απο ebay.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ξερω και εγω takaros αλλα τωρα τελευταια ειναι οπου να ναι, καμια φορα.

Ναι και εμένα έχει χαζεψει...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόγραμμα της lg εχει θεμα γιατί την τελευταία ώρα χρησιμοποιώ το τηλέφωνο δεν έχει κάνει restart και τέτοια και πάλι δείχνει κενά στο γράφημα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από μετρήσεις που εκανα απο την αρχη του μηνα απο 100% εως 3% εκφορτισεις μου δινει μέσο όρο screen time 4μιση ωρες. Μόνιμα ανοιχτό WiFi η 4G εκτός σπιτιού. Η αλήθεια είναι πως το 4G κάνει αρκετό draining αλλα σε γενικές γραμμές βρίσκω την εν λογω επίδοση ικανοποιητικη. Ειμαι σε Cloudy 2.2 με frozen ότι άχρηστο υπάρχει.
Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Χρονος φορτισης?

Δεν εχω προσέξει φίλε μου σορι...

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Εγω οπως ανεφερα στο ποστ μου,υπαρχουν εφαρμογες που τρεχουν ως android και ο χρηστης δεν το αντιλαμβανεται ουτε τον ενημερωνει η συσκευη οπως για παραδειγμα το Lg SmartLog Service που για τον χρηστη ειναι αχρηστο εντελως και δεν επηρεαζει τη λειτουργια της συσκευης(αλλα τρωει μεγαλο ποσοστο μπαταριας,στη συσκευη μου την απενεργοποιησα μεσω του hidden menu.Το οφελος που ειχα ηταν οτι ειχα καλυτερη διαχειρηση ΟΤΑΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΥΣΑ τη συσκευη(οθονη ενεργη δλδ).Τετοιου ειδους εφαρμογες ειναι παρα πολλες,απλα ο καθενας πρεπει να ψαχτει.Οσον αφορα το greenify Που ανεφερα,ας το βαλει καποιος κ ΑΝ τυχον και δεν τον βοηθησει τι να πω,μαλλον αυτοι στο xda ειναι ασχετοι..Τι να πω,μαλλον εσυ ξερεις καλυτερα και απο αυτους στο xda

 

 

Σου φαίνεται να τα χρειάζομαι όλα αυτά;;

 

3ώρες και δεν έχει πέσει ούτε μία μονάδα με όλα ανοιχτά..

 

http://s30.postimg.org/wloh9cls1/Quick_Memo_2015_04_26_13_08_40.png

Link to comment
Share on other sites

Σου φαίνεται να τα χρειάζομαι όλα αυτά;;

 

3ώρες και δεν έχει πέσει ούτε μία μονάδα με όλα ανοιχτά..

 

http://s30.postimg.org/wloh9cls1/Quick_Memo_2015_04_26_13_08_40.png

 

Όλα ανοικτά φίλε πλην της οθόνης που ως γνωστών είναι και η πιο ενεργοβόρα. Από το γράφημα φαίνεται πως το κινητό είναι σε idle ή deep sleep mode, δεν έπαιζες μαζί του.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο καλό με το G3 είναι ότι κρατάει πολύ το 100%. Άπαξ και πέσει από το 100% είναι ρουφίχτρα όμως. Καλά για data ενεργά δεν το συζητώ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όλα ανοικτά φίλε πλην της οθόνης που ως γνωστών είναι και η πιο ενεργοβόρα. Από το γράφημα φαίνεται πως το κινητό είναι σε idle ή deep sleep mode, δεν έπαιζες μαζί του.

 

Μα αυτό λέω και εγώ στο φίλο από πάνω..

Ότι σε κατάσταση αναμονής το λογισμικό της lg δεν έχει θέμα και ότι όλα αυτά τα mod που αναφέρει απλώς είναι αχρείαστα..

Και επίσης πιο πίσω και εγώ ανέφερα ότι μόνο η οθόνη του είναι ενεργοβόρα

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό λέω και εγώ στο φίλο από πάνω..

Ότι σε κατάσταση αναμονής το λογισμικό της lg δεν έχει θέμα και ότι όλα αυτά τα mod που αναφέρει απλώς είναι αχρείαστα..

Και επίσης πιο πίσω και εγώ ανέφερα ότι μόνο η οθόνη του είναι ενεργοβόρα

Φιλε το μονο που θελω ειναι να βοηθησω..Καταλαβαινω οτι δεν τρωει η συσκευη idle τπτ απο το την μπαταρια αλλα οπως ανεφερα ΠΟΣΕΣ φορες κατα τη διαρκεια που την ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ αχρηστα πραγματα σου τρωνε ενα ποσοστο παραπανω απο οτι θα σου ετρωγαν ΟΤΑΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ..Το ειπα πολλες φορες,ΚΑΤΑ τη διαρκεια ΧΡΗΣΗΣ και οχι σε αναμονη..Τσπα οτι θες κανε..Να βοηθησω ειπα και επισης ειπα σε οποιον θελει να το δοκιμασει και δεν ανεφερα ποτε οτι καντε αυτο κ ξενοιασατε..Οποτε βρισκω τον τονο σου λιγο ειρωνικο και επιθετικο(ελπιζω να μην ειναι ετσι)..Επειδη εχω μια "στραβη" με τα οικονομικα μου ελπιζω αρχες ιουνιου αντε τελη ιουλιου να μπορεσω να αγορασω το g3 γιατι οπως αντιλαμβανομαι δεν εχει να ζηλεψει κατι απο το s6 ή το g4.Επειδη κοιταω πολυ διαφορα review ειδα ενα συγκριτικο για την μπαταρια και ειπα να το παραθεσω εδω..

 

οριστε το λινκ σε συγκριτικο με το s5 και το m8..Μια χαρα results ειναι για τα οσα κακα ακουγονται για το g3

Y.Γ: Δεν ξερω για την φωτεινοτητα της οθονης στην καθε συσκευη αλλα εχει πολλες θετικες το βιντεο..αν θελετε ριξτε μια ματια..Και προς θεου μην Κραξετε :P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά στην φόρτιση μέσω usb Δηλαδή αργή φόρτιση είδατε κάποια διαφορα;

Εννοείς αν κρατάει παραπάνω η μπαταρία μέσα στην μέρα?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς αν κρατάει παραπάνω η μπαταρία μέσα στην μέρα?

Τάκη αυτό εννοεί και θέλω να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου αν έχει δει κάποιος διαφορά προς το καλύτερο ή το χειρότερο με χρήση ασύρματου φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Τάκη αυτό εννοεί και θέλω να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου αν έχει δει κάποιος διαφορά προς το καλύτερο ή το χειρότερο με χρήση ασύρματου φορτιστή.

Εγώ δοκιμασα από ένα παιδί στη δουλειά σε ασύρματο αλλά ζεσταίνοταν πολύ το τηλέφωνο και τελικά δεν αγόρασα δικό μου βέβαια δεν ήταν κάποιος επώνυμος. Αν έχει πάρει κάποιος ίσως μπορεί να βοηθήσει καλύτερα

Ναι αν κρατάει πιο πολύ

Κρατάει λίγο πιο πολύ γενικά αν χρησιμοποιήσεις τους πιο παλιούς φορτιστές που ήταν πιο αργοι και λένε ότι είναι και καλύτερο για την διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Εγώ αν θα το βάλω μέρα και θέλω γρήγορη φόρτιση το βάζω με το δικό του που φορτίζει γρήγορα και νύχτα βάζω έναν που μου έχει μείνει από το s3 και κάνει κανένα 4ωρο. Απλά μην περιμένεις να δεις τρελή διαφορά είναι γύρω στο μισάωρο και ανάλογα την χρήση. Αν διαβάσεις και στο νήμα του s6 όλοι άλλαξαν του φορτιστές turbo charge που είχε το κινητό γιατί έβγαζαν 3:30 ώρες οθόνη και φορτιζουν με κανονικούς και φτάνουν μέχρι και 5:30 ώρες οθόνη.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...