Jump to content

[LG G3] Αξεσουάρ (θήκες, μπαταρίες, κάρτες μνήμης κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετα απο 1.5 χρονο με το τηλεφωνο καταλαβα οτι ο φορτιστης του ειναι ελαττωματικος τοσο και χρησιμοποιω τον φορτιστη του galaxy s4 που ειναι 2.0Α αντι για 1.8 που ειναι του lg. ειπα να τον δοκιμασω τωρα και με το προγραμμα ampere ειδα οτι ο φορτιστης δινει μονο 20mah ενω ο samsung εδινε 450 με το ιδιο καλωδιο ειμαι ακομα εντος εγγυηση η οχι?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

μετα απο 1.5 χρονο με το τηλεφωνο καταλαβα οτι ο φορτιστης του ειναι ελαττωματικος τοσο και χρησιμοποιω τον φορτιστη του galaxy s4 που ειναι 2.0Α αντι για 1.8 που ειναι του lg. ειπα να τον δοκιμασω τωρα και με το προγραμμα ampere ειδα οτι ο φορτιστης δινει μονο 20mah ενω ο samsung εδινε 450 με το ιδιο καλωδιο ειμαι ακομα εντος εγγυηση η οχι?

 

ειχα το ιδιο θεμα και μου τον αλλαξαν μεσα στα 2 χρονια εγγυησης χωρις κανενα προβλημα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια original battery απο που μπορω να παρω; η προκορντια δεν εχει λεει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα!

 

Πρόσφατα αγόρασα και εγώ το G3. Για αρχή πήρα μία θήκη τύπου "βιβλίο" από το πλαίσιο. Με καπάκι. Ωστόσο επειδή είναι ήδη αρκετά μεγάλο το κινητό, και η θήκη πολύ ογκώδης, νομίζω ότι θα την αλλάξω σύντομα. Επίσης πήρα για την οθόνη και έβαλα και ζελατίνα.

 

1) Έχετε να μου προτείνετε κάποια διακριτική - και καλή θήκη; Δεν τη θέλω διαφανή. Τα bumper της nilkin κάνουν δουλειά;

 

2) Η ζελατίνα κάνει δουλειά ή να βάλω tempered glass; Τι παραπάνω θα μου προσφέρει το tempered glass; Προστατεύει και από ρωγμές;

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η καλύτερη θήκη.Βγαίνει το καπάκι του κινητού και κουμπωνει τέλεια.Είναι η γνήσια θήκη της lg (made in Korea).Λεπτή με εξαιρετικό design και φυσικά λειτουργική!Αξίζει τα λεφτά της κ με το παραπάνω....εγώ την πήρα πριν2 βδομάδες περίπου ήταν σε προσφορά στα 19.90 ευρώ από eshop.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.skroutz.gr/s/5294051/LG-Quick-Circle-Wireless-Charging-Folio-Case-Black-G3.html

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη πως το καταλαβες πχ αργουσε να φορτισει; εμενα σε 1μιση δυο ωρες το εχει φορτισει

 

Για τον φιλο με το προνλημα στον φορτιστη

Edited by Lakis85
Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλα τα μέλη του iphone.

Εχω την θήκη την γνήσια την quick circle,αλλά επειδή θέλω να αλλάξω λιγο και να πάρω μια άλλη θήκη προστασίας,προσανατολίζομαι σε αυτήν: http://www.mythiki.gr/thikes/lg/lg-g3/armor-case-black-lg-g3-detail.html

Την έχει κάποιος φίλος να μου πει την γνώμη του; βγάζει και η spiegen την ιδια,αλλά είναι λίγο ακριβή...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω θα σου προτεινα power bank παρε ενα xiaomi 10000mah γυρω στα 15 ευρω αυθεντικο ομως και σου φορτιζει 2μιση φορες το κινητο επισης τα βαζεις το βραδυ μαζι , τον φορτιστη στο power bank και το power bank στο κινητο και φορτιζουν παραληλα και εχεις μπαταρια για παραπανω απο ολη την μερα. Το συγκεκριμενο power bank φορτιζει σφαιρα και το κιν οπως ο φορτιστης του.
Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ψαχνω να αγορασω καρτα μνημης για το κινητο αλλα εχω ψιλο χαθει με τα χαρτακτηριστικα ( class , ταχυτητα μεταδοσης , micro sdxc κλπ ) . Εχετε να προτεινετε καμια ? οπως επισης και καμια θηκη :O
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

To έχω αρκετό καιρό χωρίς θήκη και σκέφτομαι να πάρω την LG FLIP CASE WITH WINDOW CCF-340G. Αξίζει ή υπάρχει κάποια καλύτερη ?

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

To έχω αρκετό καιρό χωρίς θήκη και σκέφτομαι να πάρω την LG FLIP CASE WITH WINDOW CCF-340G. Αξίζει ή υπάρχει κάποια καλύτερη ?

Το αξίζει είναι σχετικό. Αναλόγως το ζητάς.εγώ ένα χρόνο που την έχω δεν έχει πάθει τίποτα. Μην περιμένεις όμως αν πέσει το κινητό να στο σωσει.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Θέλει φίλος να πάρει hands free και του πρότεινα τα Xiaomi pistons. Τα έχει δοκιμάσει κάποιο παιδί να μου πει δύο λόγια. Είναι συμβατά; και αν ναι πιο μοντέλο έχει; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω θα σου προτεινα power bank παρε ενα xiaomi 10000mah γυρω στα 15 ευρω αυθεντικο ομως και σου φορτιζει 2μιση φορες το κινητο επισης τα βαζεις το βραδυ μαζι , τον φορτιστη στο power bank και το power bank στο κινητο και φορτιζουν παραληλα και εχεις μπαταρια για παραπανω απο ολη την μερα. Το συγκεκριμενο power bank φορτιζει σφαιρα και το κιν οπως ο φορτιστης του.

 

Το συγκεκριμενο το βρηκα στο skroutz στα 20euro. Και ελεγα να το αγορασω ειναι οντως τοσο καλο?

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο το βρηκα στο skroutz στα 20euro. Και ελεγα να το αγορασω ειναι οντως τοσο καλο?

Το έχω εγώ. Είναι τούμπανο. Ταχύτατη φόρτιση απίστευτη ποιότητα υλικών. Το μόνο αρνητικό πως αργεί αρκετά να φορτίσει.

 

Να προσέξεις να πάρεις το γνήσιο. Κυκλοφορούν πολλά μαϊμού. Δες βίντεο στο YouTube που δείχνει πως να ξεχωρίζεις το αυθεντικό. Παρτο από Vickmall για να είσαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εγώ. Είναι τούμπανο. Ταχύτατη φόρτιση απίστευτη ποιότητα υλικών. Το μόνο αρνητικό πως αργεί αρκετά να φορτίσει.

 

Να προσέξεις να πάρεις το γνήσιο. Κυκλοφορούν πολλά μαϊμού. Δες βίντεο στο YouTube που δείχνει πως να ξεχωρίζεις το αυθεντικό. Παρτο από Vickmall για να είσαι σίγουρος.

 

Ναι κατι πηρε το ματι μου στο youtube δεν ειχα χρονο να τα κοιταξω καλα ακομα αυτο. Φανταζομαι θα ψιλο αργουν να φορτιζουν απο 10K mah και πανω. Απλα θελω κατι φθηνο και αξιοπιστο και να υποστηρίζει lg κινητα και samsung χωρις θεματα. Που και που το καλοκαιρι μου χρειαζεται ειμαι και ασχετος απο powerbanks αρα συντομα θα το παραγγειλω τοτε ευχαριστω πολυ. Μια ακομα ερωτηση αν το εχω φορτισμενο μπορει να κατσει αρκετες μερες η χρειαζεται ανα τακτα διαστηματα να το φορτιζω σε περιπτωση που δεν το χρησιμοποιω ετσι ωστε αν μου χρειαστεί να ειναι full.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατι πηρε το ματι μου στο youtube δεν ειχα χρονο να τα κοιταξω καλα ακομα αυτο. Φανταζομαι θα ψιλο αργουν να φορτιζουν απο 10K mah και πανω. Απλα θελω κατι φθηνο και αξιοπιστο και να υποστηρίζει lg κινητα και samsung χωρις θεματα. Που και που το καλοκαιρι μου χρειαζεται ειμαι και ασχετος απο powerbanks αρα συντομα θα το παραγγειλω τοτε ευχαριστω πολυ. Μια ακομα ερωτηση αν το εχω φορτισμενο μπορει να κατσει αρκετες μερες η χρειαζεται ανα τακτα διαστηματα να το φορτιζω σε περιπτωση που δεν το χρησιμοποιω ετσι ωστε αν μου χρειαστεί να ειναι full.

Καταρχήν φορτίζει κάθε συσκευή με το ίδιο ακριβώς βύσμα. Οπότε μην άγχωνεσαι για συμβατοτητες.

 

Άστο και μήνα. Αν χάσει θα χάσει ελάχιστο από την ενέργειά του.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν φορτίζει κάθε συσκευή με το ίδιο ακριβώς βύσμα. Οπότε μην άγχωνεσαι για συμβατοτητες.

 

Άστο και μήνα. Αν χάσει θα χάσει ελάχιστο από την ενέργειά του.

 

Τελεια τελεια ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Θέλει φίλος να πάρει hands free και του πρότεινα τα Xiaomi pistons. Τα έχει δοκιμάσει κάποιο παιδί να μου πει δύο λόγια. Είναι συμβατά; και αν ναι πιο μοντέλο έχει; ευχαριστώ

 

τα χρησιμοποιουσα εγω στο g3. Αγορα το δευτερο μοντελο στη χρυση εκδοση. Αψογα οχι απλα καλα. Προσεξε απο που θα κανεις αγορα. Παιζουν απειρες αντιγραφες

Link to comment
Share on other sites

τα χρησιμοποιουσα εγω στο g3. Αγορα το δευτερο μοντελο στη χρυση εκδοση. Αψογα οχι απλα καλα. Προσεξε απο που θα κανεις αγορα. Παιζουν απειρες αντιγραφες

Για Vickmall λέω που έχω πάρει πολλά και το εμπιστεύομαι πολύ. Είναι full λειτουργικά; γιατί ο φίλος δεν τα θέλει μόνο για μουσική αλλά για ομιλία.

Link to comment
Share on other sites

Για Vickmall λέω που έχω πάρει πολλά και το εμπιστεύομαι πολύ. Είναι full λειτουργικά; γιατί ο φίλος δεν τα θέλει μόνο για μουσική αλλά για ομιλία.

 

ναι πληρως. Ακομα και η ενταση πανω/κατω λειτουργει

Link to comment
Share on other sites

σε τι τιμη ειναι τα γνησια ακουστικα και ο φορτιστής??

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως εχετε υπόψιν καμια αδιαβροχη θήκη?Που να μην το κανει πολυ κουρσουμι και να μην ειναι πανάκριβη :-) ??

θα πας για ψαροντουφεκο η θες να το προστατεψεις απο βροχη:rolleyes: γιατι πιστευω οτι για να ειναι αδιαβροχη καπως θα κλεινη οποτε μαλλον δεν.γκουγκλαρισε το παντως μηπως υπαρχει κατι.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Αξεσουάρ (θήκες, μπαταρίες, κάρτες μνήμης κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...