Jump to content

[LG G3] Αξεσουάρ (θήκες, μπαταρίες, κάρτες μνήμης κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πουλησα την quickcircle(την ηθελε φιλος και δεν την πολυχρησιμοποιουσα.... και ψαχνω για μιαν πολυ καλη ποιοτικη θηκη με αψογη εφαρμογη και σχετικα προστατευτικη... Τι αξιζει κατα την γνωμη σας? Θα πηγαινα σε slim armor αλλα διαβασα οτι πολλες φορες οταν πεσει βγαινει το κινητο....

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ρε παιδιά η Spigen Slim Armor τα αξίζει τα 30ευρώ της; (18+12 μεταφορικά είτε από amazon είτε από ebay)

Λυπάμαι να δώσω τόσα λεφτά για θήκη.

 

Επίσης, στα 25 ευρώ παίζει και η Case Mate την οποία είδα πήρανε πολλά παιδιά από εδώ όταν υπήρχε σε προσφορά στα 10!!! ευρώ. Αξίζει σαν θήκη; Αν ναι, ανάμεσα στις δύο ποια θα προτείνατε;

Edited by Carl_Barks
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η Spigen Slim Armor τα αξίζει τα 30ευρώ της; (18+12 μεταφορικά είτε από amazon είτε από ebay)

Λυπάμαι να δώσω τόσα λεφτά για θήκη.

 

Επίσης, στα 25 ευρώ παίζει και η Case Mate την οποία είδα πήρανε πολλά παιδιά από εδώ όταν υπήρχε σε προσφορά στα 10!!! ευρώ. Αξίζει σαν θήκη; Αν ναι, ανάμεσα στις δύο ποια θα προτείνατε;

Η casemate εγκλωβίζει την θερμοτητα...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Της spigen την είχε πάρει ένα παιδί από εδώ αν δεις σε κάποια ποστς πιο πριν και δεν του εκανε καθόλου καλή εφαρμογή. Δεν ξέρω αν ήταν ελλατωματικο προϊόν ή αν είναι γενικά έτσι η θήκη πάντως ήταν γνήσια. Την είχε είχε πάρει από play247.gr νομίζω. Και η γνήσια δεν πολύ προστατεύει σε περίπτωση πτώσης να ξέρεις

 

edit: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=401632&page=45

 

στο link η σχετική συζήτηση και το link απο εκεί που είχε παραγγείλει http://www.play247.gr/inde...ucts_id=116584

 

Εχει δύο στρωσεις δεν μπορεί να μην προστατευει

Link to comment
Share on other sites

Εχει δύο στρωσεις δεν μπορεί να μην προστατευει

Εγώ δύο περιπτώσεις από φίλες μου που με τις γνησιες τις quick circle τους έσπασε η οθόνη και όχι τραγικές πτώσεις νορμάλ. Τι κακό είναι ότι όταν πέφτουν ανοίγει μπροστά οπότε στην οθόνη δεν παρέχει και τόση προστασία

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει κανείς που ενδιαφέρεται για αγορά/παραγγελία Spigen Slim Armor για να μοιραστούμε τα μεταφορικά ας ρίξει καν πμ.

 

Όπως και αν έχει κανείς και δεν την θέλει.

Link to comment
Share on other sites

για προστασία casemate χαλαρά.Μπορεί να είναι σαν τούβλο αλλά δεν καταλαβαίνει χριστό.από 1+ μέτρο μου έφυγε με την οθόνη και δεν έπαθε τίποτα
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

για προστασία casemate χαλαρά.Μπορεί να είναι σαν τούβλο αλλά δεν καταλαβαίνει χριστό.από 1+ μέτρο μου έφυγε με την οθόνη και δεν έπαθε τίποτα

 

απο που και ποσο Γιαννη?

Link to comment
Share on other sites

απο που και ποσο Γιαννη?

 

Στο επίσημο site έχει 25 ευρώ και δωρεάν μεταφορικά. Δεν νομίζω ότι μπορείς να την βρεις πιο φτηνά από όσο έψαξα.

 

http://www.case-mate.eu/tough-case-for-lg-g3-black.html

 

Όσο για την Spigen Slim Armor μάλλον θα την πάρω από το γερμανικό amazon καθότι είναι η πιο φτηνή εναλλακτική.

http://www.amazon.de/gp/product/B00JQI2G5O/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A30BM7086ULHQ3

Link to comment
Share on other sites

για προστασία casemate χαλαρά.Μπορεί να είναι σαν τούβλο αλλά δεν καταλαβαίνει χριστό.από 1+ μέτρο μου έφυγε με την οθόνη και δεν έπαθε τίποτα

 

Μονο εγώ σκέφτομαι το γεγονος οτι η casemate καλύπτει τα κουμπιά και συνεπώς κλείνει την θερμότητα?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

ε και αμα την κλείνει, χέστηκε η φατμέ.σιγά μην κάτσω να κάνω σαν γκόμενα επειδή ζεστάθηκε το κινητό.εδώ ζεσταίνετε ο σταθερός που έχει 8 fan το κινητό δεν θα ζεσταθεί
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Μονο εγώ σκέφτομαι το γεγονος οτι η casemate καλύπτει τα κουμπιά και συνεπώς κλείνει την θερμότητα?

Προσέξτε η casemate κάνει το τηλέφωνο γκουμουτσα,δείτε την πρώτα σε κάποιο άλλο g3 και μετά πάρτε την μιλάμε ότι χάνει το τηλέφωνο την ταυτότητα του.

Link to comment
Share on other sites

ε και αμα την κλείνει, χέστηκε η φατμέ.σιγά μην κάτσω να κάνω σαν γκόμενα επειδή ζεστάθηκε το κινητό.εδώ ζεσταίνετε ο σταθερός που έχει 8 fan το κινητό δεν θα ζεσταθεί

 

Είναι κι αυτό μια άποψη...:cool:

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο site έχει 25 ευρώ και δωρεάν μεταφορικά. Δεν νομίζω ότι μπορείς να την βρεις πιο φτηνά από όσο έψαξα.

 

http://www.case-mate.eu/tough-case-for-lg-g3-black.html

 

Όσο για την Spigen Slim Armor μάλλον θα την πάρω από το γερμανικό amazon καθότι είναι η πιο φτηνή εναλλακτική.

http://www.amazon.de/gp/product/B00JQI2G5O/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A30BM7086ULHQ3

 

εγω σκεφτομαι αυτην http://www.amazon.com/Spigen%C2%AE-CUSHION-Gunmetal-Scratch-Resistant/dp/B00K33N3GC

Link to comment
Share on other sites

 

Πρόσεξε ότι έχει το κόψιμο πάνω αριστερά για την κεραία του κορεάτικου όμως!

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε ότι έχει το κόψιμο πάνω αριστερά για την κεραία του κορεάτικου όμως!

 

χμ..αυτο δεν το ηξερα..

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτείνετε και σε μένα καμία extra slim θήκη; ποιοτική και λεπτή.

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το G3 με την θήκη Quick Circle 345. Ξέρει κάποιος να μου προτείνει μια καλή βάση στήριξης για το παρμπρίζ;.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αλανια!!!Θελω να παρω μια θηκη για το g3(εχω αυτην) :

http://www.stoucky.gr/lg-accessories/lg-thikes-kiniton/lg-tpu-cases-en/for-lg-g3-d850-d855-ls990-0-65mm-thin-tpu-protective-skin-blue.html?filter=37

καλη δεν λεω αλλα δεν εχω διαπιστωσει ακομα ποσο καλη ειναι σε πτωση και ουτε θελω..Εχω κανει ενα καλο ψαξιμο και θελω να αγορασω αυτην εδω:

http://www.cruzerlite.com/cases/lg/lg-g3/bugdroid-circuit-case-for-lg-g3

Επειδη ομως αντιμετωπιζω προβλημα με την τραπεζα και την καρτα που κανω αγορες on-line θα ηθελα να μου προτεινατε μια θηκη σαν αυτη της cruzerlite αλλα σε ελληνικο καταστημα να πληρωσω με αντικαταβολη.Τετοιου ειδους θηκη εχει κανεις να μου πει αν ειναι καλη???

 

Υ.Γ: Αυτη η θηκη της cruzerlite μου αρεσει πιο πολυ απο αλλες που ειδα(tudia lite,diztronic) + οτι ειδα και εχουν κανει κ σχετικο drop test με τη συγκεκριμενη θηκη σε galaxy και g3 και ηταν απολυτως ανθεκτικες,χωρις να προκληθει στις συσκευες το παραμικρο.Ψαχνω λοιπον κατι απο Ελλαδα αξιολογο σε τετοιου στυλ θηκη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ενώ εντυπωσιάστηκα στην αρχή με την quick circle πλέον την έχω βγάλει γιατί βαρέθηκα αυτό το άνοιξε κλεισε κάθε φορά. Μου αρέσει πιο πολύ έτσι το κινητό. Το πολύ πολύ θα πάρω μια από σιλικόνη πολύ λεπτή. Όποτε αν ενδιαφέρεται κάνεις για την quick circle ας μου στείλει pm. Έχω αυτή με τα 35€ και είναι σε άριστη κατάσταση
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρήσει κανείς λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας με quick circle θήκη (με μαγνήτη) απο ότι με μια οποιαδήποτε άλλη;;

 

Παλιότερα είχα διαβάσει ότι το μαγνητάκι μπορεί να επηρεάζει την μπαταρία....

 

Στο δικό μου πάντως 2 φορτίσεις μου έβγαλε λιγότερες ώρες απο ότι με μια σιλικονάτη...

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρήσει κανείς λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας με quick circle θήκη (με μαγνήτη) απο ότι με μια οποιαδήποτε άλλη;;

 

Παλιότερα είχα διαβάσει ότι το μαγνητάκι μπορεί να επηρεάζει την μπαταρία....

 

Στο δικό μου πάντως 2 φορτίσεις μου έβγαλε λιγότερες ώρες απο ότι με μια σιλικονάτη...

 

Κοίτα επειδή έχεις ένα εφέ παραπάνω ανοιχτό ενδεχομένως και να έχει λίγο παραπάνω κατανάλωση αλλά δεν νομίζω να είναι τόσο σοβαρή η διαφορά. Ίσως κάτι άλλο να σου έφαγε μπαταρία κακή λήψη σήματος ας πούμε πιο πολύ για σύμπτωση μου κάνει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα επειδή έχεις ένα εφέ παραπάνω ανοιχτό ενδεχομένως και να έχει λίγο παραπάνω κατανάλωση αλλά δεν νομίζω να είναι τόσο σοβαρή η διαφορά. Ίσως κάτι άλλο να σου έφαγε μπαταρία κακή λήψη σήματος ας πούμε πιο πολύ για σύμπτωση μου κάνει

 

Τακαρε τι θηκες εχεις εσυ εκτος τη θωρακισμένη?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα επειδή έχεις ένα εφέ παραπάνω ανοιχτό ενδεχομένως και να έχει λίγο παραπάνω κατανάλωση αλλά δεν νομίζω να είναι τόσο σοβαρή η διαφορά. Ίσως κάτι άλλο να σου έφαγε μπαταρία κακή λήψη σήματος ας πούμε πιο πολύ για σύμπτωση μου κάνει

 

Μπορεί δεν είμαι σίγουρος....

Τώρα είμαι με σιλικόνη και πάει μια χαρά...

 

Θα ξαναβάλω την quick circle για να δω αν ήταν τυχαίο...

Link to comment
Share on other sites

Κανά καλό pouch παίζει για το G3; Γιατί από όσο έχω ψάξει, ειδικά Ελλάδα δε βρήκα τίποτα. Μόνο amazon αλλά όχι κάτι της προκοπής.

 

MediaDevil LG G3 leather case (Black with Black stitching) - Artisanpouch genuine European leather pouch case with pull-tab by MediaDevil http://www.amazon.co.uk/dp/B00LA6I2MQ/ref=cm_sw_r_udp_awd_F9exvb17BW7GJ

Είναι λίγο τσιμπημένη η τιμή αλλά νομίζω τα αξίζει. Την έχω 5 μήνες κ είναι σαν καινούρια, άψογη εφαρμογή κ αισθητική! Δες κ τα σχόλια στο αμαζον!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Αξεσουάρ (θήκες, μπαταρίες, κάρτες μνήμης κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...