Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιοι λένε ότι δούλεψε χωρίς Smart Cover. Εγώ έτσι και αλλιώς τα απεγκαθηστώ αυτά πάντα. Και καιρό και όλα. Οπότε θέλω να ξαναδοκιμάσω

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι το παρατήρησα μετά.... Ψάχνω να βρω αν έχουν βρει λύση για την 21Α και xposed. Το να κόψω wakelocks για μένα θεωρώ το πιο σημαντικό!

Κάποιοι λένε ότι δούλεψε χωρίς Smart Cover. Εγώ έτσι και αλλιώς τα απεγκαθηστώ αυτά πάντα. Και καιρό και όλα. Οπότε θέλω να ξαναδοκιμάσω

δεν υπάρχει λύση από όσο το έψαξα, αν την βρει κανείς ας μας την πει

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6387613#post6387613

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6389963#post6389963

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι τι διαφορετικό έχει η novastock από την flumics και την μία παίζει και στην άλλη όχι.... Αυτό είναι λίγο περίεργο

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι τι διαφορετικό έχει η novastock από την flumics και την μία παίζει και στην άλλη όχι.... Αυτό είναι λίγο περίεργο

Που να ξέρω, αφού όμως δουλεύει απροβληματιστα, μένω εδώ που είμαι στη nova.. Δεν ασχολούμαι καν με flumics. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μμμμμμ έβαλα novastock και έχει ported G4 apps που νομίζω δεν έχει η flumics... Σαν παρατήρηση το λέω για πιθανό λόγο του xposed.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι φιλοι περασα την νοβαστοκ 21α αλλα σαν να ειχα μικροκοληματα οταν πατουσα την οθονη για καποια εντολη,τονιζω μικροκοληματα του μισου δευτερολεπτου,και ξαναγυρισα σε cloudy.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει κανεις να με βοηθησει? Προσπαθεισα να βαλωJasmineROM v9.1 LP 5.1.1 Εκανε εγκαταστασει αλλα τιποτα προσπαθεισα να το φλασαρω LGFlashTool2014 KDZ 20 Η ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ PC καμια ιδεα κανεις? Edited by krisfount1
Link to comment
Share on other sites

εγώ μικροκολλήματα δεν έχω... από την άλλη βέβαια σαν την xenonHD δεν είναι. Θα την αφήσω να στρώσει και θα δω

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει κανεις να με βοηθησει? Προσπαθεισα να βαλωJasmineROM v9.1 LP 5.1.1 Εκανε εγκαταστασει αλλα τιποτα προσπαθεισα να το φλασαρω LGFlashTool2014 KDZ 20 Η ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ PC καμια ιδεα κανεις? Δεν ανοιγη καθολου το κηνιτο μονο το φωτακη των ειδοποιησεων αναβοσβήνει.και οταν βαζω φορτηστη παλι δεν κανει τιποτα δεν δειχνει κατι . Edited by krisfount1
Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει κανεις να με βοηθησει? Προσπαθεισα να βαλωJasmineROM v9.1 LP 5.1.1 Εκανε εγκαταστασει αλλα τιποτα προσπαθεισα να το φλασαρω LGFlashTool2014 KDZ 20 Η ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ PC καμια ιδεα κανεις? Δεν ανοιγη καθολου το κηνιτο μονο το φωτακη των ειδοποιησεων αναβοσβήνει.και οταν βαζω φορτηστη παλι δεν κανει τιποτα δεν δειχνει κατι .

εβαλες την σωστη εκδοση για d855? νομιζω οτι εβαλες λαθος εκδοση και ισως το μπρικαρισες.εχεις π.μ. σε ρεκοβερυ μπαινει?

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ασε ουτε ρεκοβερυ ουτε download mode δεν κανει τιποτα .

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=63305722&postcount=4842

 

Downloads:

 

Please read carefully the instructions above before proceeding at you own risk!

 

Quote:

 

JasmineROM v9.0 Release: JasmineROM_v9.0_VS98535B.zip

md5: e369d521ed74dc07f5ab2d94e55752dc

αυτη εβαλα δεν ξερω μηπως βραχυκυκλοσα την μπαταρια τι να πω

Link to comment
Share on other sites

VS985 λέει... Δεν είναι D855 αυτή... Λάθος εντελώς ρομ. Είναι για άλλο κινητό!!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

εχω αλαξη 10 ρομς πως τιν πατησα ετσι. ρε παιδια τα αγγλικα μου δεν ειναι και τα καλυτερα μηπως μπορει καποιος να βρει καμοια λυση μπας και γλυτοσω το σερβις..ευχαριστω εκ τον προτερων...απο μεταφραση δεν βγαζω ακρη το ροοτ το λεει ρυζοβολια χαχαχχα
Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει κανεις να με βοηθησει? Προσπαθεισα να βαλωJasmineROM v9.1 LP 5.1.1 Εκανε εγκαταστασει αλλα τιποτα προσπαθεισα να το φλασαρω LGFlashTool2014 KDZ 20 Η ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ PC καμια ιδεα κανεις? Δεν ανοιγη καθολου το κηνιτο μονο το φωτακη των ειδοποιησεων αναβοσβήνει.και οταν βαζω φορτηστη παλι δεν κανει τιποτα δεν δειχνει κατι .

 

 

Παρακολούθησε το βίντεο ίσως βοηθάει.

Δεν γνωρίζω αν λύνει το πρόβλημα που έχεις γιατί δεν έχω κάνει root το κινητό μου και γενικά δεν κατέχω πολλά.

Αν κάποιος γνωρίζει ας αφήσει σχόλιο και μετά προχωράς στη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!Εχω το D855,32G,Android 5 εδω και ενα μηνα περιπου!Καθε φορα που κανω κληση χανει το σημα του!Καθε φορα ομως!! Επαιξα και με τα δικτυα,αλλα τιποτα!!Ξερει κανεις κατι σχετικα;;Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

εχω αλαξη 10 ρομς πως τιν πατησα ετσι. ρε παιδια τα αγγλικα μου δεν ειναι και τα καλυτερα μηπως μπορει καποιος να βρει καμοια λυση μπας και γλυτοσω το σερβις..ευχαριστω εκ τον προτερων...απο μεταφραση δεν βγαζω ακρη το ροοτ το λεει ρυζοβολια χαχαχχα

το verizon vs985 ?επρεπε να δωσεις προσοχη,ισως το λινκ που σου εδωσε ο φιλος ποιο πανω βοηθησει,στο πλαι εχει και βιντεο για ολες τις εκδοσεις.(all variants:happy:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για τον minasc ποια ρομ εχεις? το παθαινω

μερικες φορες με cloudy,χανει το σημα γενικα για δευτερολεπτα(wind).ισως φταιει το μοντεμ της ρομ,ισως και η εταιρια δυκτιου.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

για τον minasc ποια ρομ εχεις? το παθαινω

μερικες φορες με cloudy,χανει το σημα γενικα για δευτερολεπτα(wind).ισως φταιει το μοντεμ της ρομ,ισως και η εταιρια δυκτιου.

 

Οταν λες rom τι εννοεις;Που το βρισκω;;Εμενα δεν χανεται στο ξεκαρφωτο!Μονο μετα απο καθε κληση!!

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες rom τι εννοεις;Που το βρισκω;;Εμενα δεν χανεται στο ξεκαρφωτο!Μονο μετα απο καθε κληση!!

απλα αναφερω την περιπτωση την δικη μου.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει κανεις να με βοηθησει? Προσπαθεισα να βαλωJasmineROM v9.1 LP 5.1.1 Εκανε εγκαταστασει αλλα τιποτα προσπαθεισα να το φλασαρω LGFlashTool2014 KDZ 20 Η ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ PC καμια ιδεα κανεις? Δεν ανοιγη καθολου το κηνιτο μονο το φωτακη των ειδοποιησεων αναβοσβήνει.και οταν βαζω φορτηστη παλι δεν κανει τιποτα δεν δειχνει κατι .

 

Αν δεν κανω λαθος ειναι για Verizon και για αλλα μοντελα οχι για D855 International. Καλο ειναι να γραψεις στο xda οτι περασες αλλη ρομ για αλλο κινητο σε αλλο κινητο. θελει παρα μα παρα πολυ προσοχη. Οσες φορες εχω δει τετοιο θεμα και παρομοιο περιστατικο ποτε δεν εχω δει καποιον να καταφερει να το επαναφερει. Συνηθως παει για αλλαγη πλακετας. Και με TOT οπως το video παλι δεν εχω δει κανεναν να το πετυχαινει. Γραψε στο xda μπας και υπαρχει καποια λυση.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

και νέος gabriel... Πάει ξαναρχίζουν τα φλασαρίσματα

 

ο παλιός ήταν φόλα, πολλά κολλήματα και κερνελ πανικ.ο μόνος λόγος να έχεις στοκ είναι η κάμερα

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ο παλιός ήταν φόλα, πολλά κολλήματα και κερνελ πανικ.ο μόνος λόγος να έχεις στοκ είναι η κάμερα

 

true. 1 μερα τον εβαλα πριν 2 βδομαδες παντου lag heating και 2 ωρες λιγοτερο οθονη. Ο intellimm και yankactive αντι να σωζει μπαταρια την καταπινει σαν τον lionheart τα freq τους δεν ειναι καν ρυθμισμενα. Nebula για aosp και Xceed για stock απιστευτη και οι 2.

Link to comment
Share on other sites

Μη περασεις Ctt mode ουτε Lcd tweaks και τετοια. Δεν ειναι ρυθμισμενος για αυτα και ουτε τα χρειαζεται. Αμα τα εχεις σβηστα. Γιατι θα κανει conflict εχει ηδη δικατου περασμενα.

Kαλησπερα.Περασα με recovery τον Xceed kernel αλλα που βρισκονται οι ρυθμισεις;

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Και νέος nebula... Θα με κάνει να βάλω aosp πάλι ο Harrell. Μου φαίνεται όμως πριν θα κάνω και μία δοκιμή να τον περάσω σε στοκ LG που έχει αναφερθεί ότι παίζει σε μερικούς.

 

Kαλησπερα.Περασα με recovery τον Xceed kernel αλλα που βρισκονται οι ρυθμισεις;

 

Synapse θες. Κατεβάζεις από store

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...