Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διάβασε το θέμα εδώ, κάνε αναζήτηση και google. Θα σου λυθούν όλα.

 

τα διαβασα ολα μπορω να πω και περασα τις ρυθμισεις που υπαρχουν 20 σελιδες πριν αλλα δεν μπορω να πω οτι ειδα διαφορα σε sot.ισα ισα μπορω να πω οτι εχω και λιγοτερο τωρα.o nebula εχει ενσωματωμενο thermal mod για g3?πρεπει να το πειραξω καπως?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τα διαβασα ολα μπορω να πω και περασα τις ρυθμισεις που υπαρχουν 20 σελιδες πριν αλλα δεν μπορω να πω οτι ειδα διαφορα σε sot.ισα ισα μπορω να πω οτι εχω και λιγοτερο τωρα.o nebula εχει ενσωματωμενο thermal mod για g3?πρεπει να το πειραξω καπως?

 

Ο kernel αυτος δεν ειναι τοσο για stock roms ειναι φτιαγμενος για aosp roms. Με stock απλα stock θα παραμεινει δεν θα εχει τρελες διαφορες σχεδον σε τιποτα η θα δεις επιπλοκες οπως λες παει χειροτερα αντι για καλυτερα. Δοκιμασε aosp rom με των kernel, εκει θα δεις διαφορα στα παντα.

 

το απογευμα σε καποια φαση θα ανεβασω αλλα settings αυτα ειναι ok αλα υπαρχουν πολλα extra ωραια πραγματα στις τελευταιες εκδοσεις που τοτε δεν υπηρχαν.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Sos.....

Έχω ένα θέμα με το κινητό ενός φίλου. Ξέχασε το μοτιβο στο κινητό. Δν θυμάται pin κ Μάιλ..δν είχε κάρτα μνήμης μέσα... Θέλω να σωσω όλες τις φωτό που έχει μέσα το τηλέφωνο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τις πάρω χωρίς να το κάνω επαναφορά κ χαθούν....??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Με cm 12.1 το έχω απλα το μονο θέμα είναι η θερμοκρασία. Τις ρυθμίσεις του forum τις πέρασα. Περιμένω να βάλεις καινούργιες. Ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τον τελευταιο kernel nebula 9.1 εβαλα

Link to comment
Share on other sites

Νεα settings για Nebula kernel για Rev9.1 Final T3 Version. Σε Ressurection remix rom (aosp).

Δεν τα εχω τροποποιηση πολυ οπως τα προηγουμενα γιατι δεν χρειαζεται πλεον. Αυτα τα settings ειναι οσο περισσοτερο μπαταρια γινεται αλα χωρις μεγαλες επιπτωσεις σε ταχυτητα. Να μην σερνεται το κινητο να πηγαινουν ολα πολυ γρηγορα αλα να εχει και πολυ καλη μπαταρια και να αντεχει σε βαριες εργασιες. Τα εχω ενα μηνα και ολα πανε τελεια. Οποιος θελει μπορει να τα δοκιμασει. Οποιος παιζει games να αλλαξει επεξεργαστη. Στα Hotplugs ο Nebula εχει 2 Hotplugs ON αυτο ειναι απο λαθος. Ξετσεκαρετε το MP Decesion Και το MSM Hotplug και Τσεκαρετε το Intelliplug μονο. Ενα Hotplug παντα ON οχι 2 ON για οσους δεν το γνωριζουν. Στο Thermal τα εχω ολα OFF γιατι εχω το CTT mode για Thermal. CTT Mode Thermal modified 75° c rc5.1.2 with an extra step down changed. https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347809794 Για οσους δεν γνωριζουν ακομα καλα απο Flash σε recovery καθε φορα που κανουμε Flash οτιδηποτε στο τελος παντα κανουμε Wipe cache και Wipe dalvic cache και μετα Reboot. Γιατι αν δεν κανουμε Wipes δημιουργουνται προβληματα. Oi pics με τα settings της παραθετω κατω σε ενιαιο Link γιατι ειναι πολλες και βαριεμαι να τις ανεβασω μια μια.

 

http://postimg.org/gallery/2klodt648/35bebf58/

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παω να κάνω install το xposed και μου πετάει το παρακάτω μήνυμα.

 

Το έχει βάλει κανείς σε cloudy 2.5?

 

Το G3 θελει την SDK 22 arm oxi SDK 21 arm γιαυτο λογικα

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια σε ευχαριστώ πολύ.σου είναι ευκολο να αναβάσεις κατευθείαν το αρχείο με τις ρυθμίσεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα settings είναι ίδια και για cm 12.1;διαφέρουν κάπως απο τα προηγούμενα περίπου 20 σελίδες πριν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Msm hotplug kai mp desicion στα προηγούμενα settings ήτανε on.τώρα γιατί λες off;διάφορα;sorry για το πρηξιμο

Link to comment
Share on other sites

Νεα settings για Nebula kernel για Rev9.1 Final T3 Version. Σε Ressurection remix rom (aosp).

Δεν τα εχω τροποποιηση πολυ οπως τα προηγουμενα γιατι δεν χρειαζεται πλεον. Αυτα τα settings ειναι οσο περισσοτερο μπαταρια γινεται αλα χωρις μεγαλες επιπτωσεις σε ταχυτητα. Να μην σερνεται το κινητο να πηγαινουν ολα πολυ γρηγορα αλα να εχει και πολυ καλη μπαταρια και να αντεχει σε βαριες εργασιες. Τα εχω ενα μηνα και ολα πανε τελεια. Οποιος θελει μπορει να τα δοκιμασει. Οποιος παιζει games να αλλαξει επεξεργαστη. Στα Hotplugs ο Nebula εχει 2 Hotplugs ON αυτο ειναι απο λαθος. Ξετσεκαρετε το MP Decesion Και το MSM Hotplug και Τσεκαρετε το Intelliplug μονο. Ενα Hotplug παντα ON οχι 2 ON για οσους δεν το γνωριζουν. Στο Thermal τα εχω ολα OFF γιατι εχω το CTT mode για Thermal. CTT Mode Thermal modified 75° c rc5.1.2 with an extra step down changed. https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347809794 Για οσους δεν γνωριζουν ακομα καλα απο Flash σε recovery καθε φορα που κανουμε Flash οτιδηποτε στο τελος παντα κανουμε Wipe cache και Wipe dalvic cache και μετα Reboot. Γιατι αν δεν κανουμε Wipes δημιουργουνται προβληματα. Oi pics με τα settings της παραθετω κατω σε ενιαιο Link γιατι ειναι πολλες και βαριεμαι να τις ανεβασω μια μια.

 

http://postimg.org/gallery/2klodt648/35bebf58/

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το G3 θελει την SDK 22 arm oxi SDK 21 arm γιαυτο λογικα

Τον sdk21 arm θέλει.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια σε ευχαριστώ πολύ.σου είναι ευκολο να αναβάσεις κατευθείαν το αρχείο με τις ρυθμίσεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα settings είναι ίδια και για cm 12.1;διαφέρουν κάπως απο τα προηγούμενα περίπου 20 σελίδες πριν.

 

Τωρα δεν μπορω να ανεβασω. Ναι για cm12.1 ειναι. Ναι διαφερουν αρκετα τα αλα ειναι παλια εχουν αλλαξει αρκετα πραγματα στον kernel και χρειαζονται αλα settings. Αυτα προς το παρον πανε τελεια σε aosp roms 12.1 ειδικα για μπαταρια, βεβαια εξαρταται και η rom αν ειναι καλη και αν μπορει να ανταπεξελθει. Για stock roms δεν ξερω. Με ressurection remix rom που τα εχω πανε θεσπεσια και σε ταχυτητα και σε μπαταρια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τον sdk21 arm θέλει.

 

εγω 22 arm εχω ισως για stock να θελει αλλο dunno. Αν και ιδιος επεξεργαστης ειναι δεν ειναι 64bit το G3. Its not compitable with sdk 21 αρα αλλο sdk. 22 και 5.1 android Οχι 5.1.1 εφοσον ειναι stock Και οχι aosp.

 

 

http://forum.xda-developers.com/xposed/super-alpha-posted-permission-xposed-t3072979 εδω κατεβαζεις το σκετο sdk 22arm αρχειο. Οχι το x64 οχι το x86 και εναι sdk 22 οχι 21. Λογικα θα ειναι οκ με αυτο.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Sos.....

Έχω ένα θέμα με το κινητό ενός φίλου. Ξέχασε το μοτιβο στο κινητό. Δν θυμάται pin κ Μάιλ..δν είχε κάρτα μνήμης μέσα... Θέλω να σωσω όλες τις φωτό που έχει μέσα το τηλέφωνο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τις πάρω χωρίς να το κάνω επαναφορά κ χαθούν....??

 

καποιος εδω παιδια..!!ειναι μεγαλη αναγκη..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες έτσι οπως είναι να το συνδέσεις σε pc;

 

δν το βλεπει καθολου...!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

δν το βλεπει καθολου...!!

 

Λοιπόν,το κινητό θα έπρεπε να το βλέπει.Άρα το προσπαθείς σε pc που δεν έχουν περαστεί οι drivers.

Πηγαινε http://www.lg.com/gr/support-mobile/lg-D855 και εγκατέστησε τους drivers και αφού εγκατασταθούν κάνε μια επανεκκίνηση το pc.Σύνδεσε το κινητό και πες μου αν το βλέπει.Στη σελίδα της lg που έδωσα πάτησε την καρτέλα αναβάθμιση λογισμικού για να βρεις τους drivers.

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,το κινητό θα έπρεπε να το βλέπει.Άρα το προσπαθείς σε pc που δεν έχουν περαστεί οι drivers.

Πηγαινε http://www.lg.com/gr/support-mobile/lg-D855 και εγκατέστησε τους drivers και αφού εγκατασταθούν κάνε μια επανεκκίνηση το pc.Σύνδεσε το κινητό και πες μου αν το βλέπει.Στη σελίδα της lg που έδωσα πάτησε την καρτέλα αναβάθμιση λογισμικού για να βρεις τους drivers.

 

χωρις να μπουταρει το κινητο μπορουμε να μπουμε μεσα κ να ανοιξουμε φακελους...??

 

edit..αναγνωρισε το κινητο το pc μονο σαν G3.. και μολις μπω μεσα δν μου εμφανιζει κανεναν φακελο...!! Οποτε δν γινετε..????

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

χωρις να μπουταρει το κινητο μπορουμε να μπουμε μεσα κ να ανοιξουμε φακελους...??

 

Τι εννοείς;Με κλειστό το κινητό να το συνδέσεις σε pc και να το δει;Οχι.

Ο φίλος σου έχει root και custom recovery;

Edit:Αφου το αναγνώρισε πήγαινε πάλι στη σελίδα της lg και στην τρίτη καρτέλα θα δεις το pc suite.Κατέβασε το και εγκατέστησε το.Αφου το εγκαταστήσεις άνοιξε το και πάνω αριστερά θα δεις οτι αναγνώρισε το G3.Μετά απο εκεί έχει επιλογές να κάνεις μεταφορά αρχείων στο pc.Ψαξτο λίγο.

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;Με κλειστό το κινητό να το συνδέσεις σε pc και να το δει;Οχι.

Ο φίλος σου έχει root και custom recovery;

Edit:Αφου το αναγνώρισε πήγαινε πάλι στη σελίδα της lg και στην τρίτη καρτέλα θα δεις το pc suite.Κατέβασε το και εγκατέστησε το.Αφου το εγκαταστήσεις άνοιξε το και πάνω αριστερά θα δεις οτι αναγνώρισε το G3.Μετά απο εκεί έχει επιλογές να κάνεις μεταφορά αρχείων στο pc.Ψαξτο λίγο.

 

ανοιχτο ειναι το κινητο στο σημειο που ζηταει να βαλωτο πιν κ το email moy....οχι.. κανονικη ρομ εχει..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

ανοιχτο ειναι το κινητο στο σημειο που ζηταει να βαλωτο πιν κ το email moy....οχι.. κανονικη ρομ εχει..!!

 

Προσπάθησε αυτό που σου πρότεινα.

Πάντως,έτσι για να ξέρεις υπάρχουν εναλλακτικές για να το σώσεις χωρίς να κάνεις απαραίτητα επαναφορά,αλλά προϋποθέτει να γνωρίζεις τουλάχιστον το mail.

Και γενικότερη συμβουλή:όταν κάνουμε ένα καινούριο mail σημειώνουμε κάπου τα username και password.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε αυτό που σου πρότεινα.

Πάντως,έτσι για να ξέρεις υπάρχουν εναλλακτικές για να το σώσεις χωρίς να κάνεις απαραίτητα επαναφορά,αλλά προϋποθέτει να γνωρίζεις τουλάχιστον το mail.

Και γενικότερη συμβουλή:όταν κάνουμε ένα καινούριο mail σημειώνουμε κάπου τα username και password.

 

ok. σε ευχαριστω πολυ . κατεβασα το suite..να δω λιγακι τι γινετε ακριβως με αυτο κ θα ξαναγραψω.. εχεις δικιο αλλα δεν ειναι ολοι τοσο υπευθυνοι..!! κ τωρα κλαιγετε ο δικος μου.. !! χαχαχααα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

ok. σε ευχαριστω πολυ . κατεβασα το suite..να δω λιγακι τι γινετε ακριβως με αυτο κ θα ξαναγραψω.. εχεις δικιο αλλα δεν ειναι ολοι τοσο υπευθυνοι..!! κ τωρα κλαιγετε ο δικος μου.. !! χαχαχααα

 

Οκ,πες μου αν καταφέρεις κάτι και αν όχι να δοκιμάσουμε μια άλλη μοντα...:ninja:

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Οκ,πες μου αν καταφέρεις κάτι και αν όχι να δοκιμάσουμε μια άλλη μοντα...:ninja:

 

οχι τπτ δυστυχως...!! μου ζηταει να βαλω εφεδρικο pin που δν το ξερω για να συνδεθει......!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

οχι τπτ δυστυχως...!! μου ζηταει να βαλω εφεδρικο pin που δν το ξερω για να συνδεθει......!!!

 

Να σου πω,έτσι οπως είναι κλειδωμένο το τηλ κανε απο άλλη συσκευή κλήση προς αυτό.Απάντησε την κλήση και άστο.Τώρα πατα κάτω το home και νομίζω θα σε βγάλει στην αρχική.Απο εκεί μπες στις ρυθμίσεις και ενεργοποίησε wifi .Μετά πήγαινε στην καρτέλα Γενικές >Λογαριασμοί και συγχρονισμός και θα δεις το gmail του φίλου.Πες μου καταρχάς αν πιάσει η μοντα και τα λέμε.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω,έτσι οπως είναι κλειδωμένο το τηλ κανε απο άλλη συσκευή κλήση προς αυτό.Απάντησε την κλήση και άστο.Τώρα πατα κάτω το home και νομίζω θα σε βγάλει στην αρχική.Απο εκεί μπες στις ρυθμίσεις και ενεργοποίησε wifi .Μετά πήγαινε στην καρτέλα Γενικές >Λογαριασμοί και συγχρονισμός και θα δεις το gmail του φίλου.Πες μου καταρχάς αν πιάσει η μοντα και τα λέμε.

 

oxi αν πατησω home με πεταει ξανα στην σελιδα για να βαλω το pin ...τι γκινια ειναι αυτη..????

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

oxi αν πατησω home με πεταει ξανα στην σελιδα για να βαλω το pin ...τι γκινια ειναι αυτη..????

 

Ο φίλος σου έχει άλλη συσκευή πχ tablet που ειχε βάλει το ίδιο gmail;

Κοίτα είναι δύσκολη περίπτωση γιατί δεν θυμάται ούτε το mail ούτε το password.:confused:

Δεν γλυτώνετε μάλλον την επαναφορά με οτι αυτό συνεπάγεται.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος σου έχει άλλη συσκευή πχ tablet που ειχε βάλει το ίδιο gmail;

Κοίτα είναι δύσκολη περίπτωση γιατί δεν θυμάται ούτε το mail ούτε το password.:confused:

Δεν γλυτώνετε μάλλον την επαναφορά με οτι αυτό συνεπάγεται.

 

οχι δν υπαρχει...!! δυστυχως..!! ναι μαλλον για εκει παει η δουλεια...!!πολυ κριμα...!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

οχι δν υπαρχει...!! δυστυχως..!! ναι μαλλον για εκει παει η δουλεια...!!πολυ κριμα...!!!

 

Ήθελα να βοηθήσω να μη χάσει και τις φώτο το παλικάρι,αλλά στερεψα απο ιδέες κι επιλογές.

Άλλη φορά θα ξέρει τι πρέπει να κάνει.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...