Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι..

Σε custom Kernel η εφαρμογή σου δίνει και παραπάνω ρυθμίσεις..

Αν του φίλου του φαίνονται όλα μπλε μπορεί να ανεβάσει λίγο το Red

Πχ.

R 229

G 222

Β 256

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτο λειτουργει μονο με root?του εκανα εγκατασταση αλκα μου λεει η εφαρμογη εχει σταματησει μολις παω να πειραξω τα χρωματα..ολα stock εχω
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

αυτο λειτουργει μονο με root?του εκανα εγκατασταση αλκα μου λεει η εφαρμογη εχει σταματησει μολις παω να πειραξω τα χρωματα..ολα stock εχω

 

Ναι Πρέπει να είσαι root

Link to comment
Share on other sites

Σε κλειστό χώρο συμφωνώ

Στον ήλιο όμως..

 

Εγώ δεν έχω θέμα πάντως και στον ήλιο. Ακόμα και εκεί μου φτάνει!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση σχετικά με την ώρα που είναι ανοιχτή η οθονη. Πλέον με τις αναβαθμίσεις του Facebook, η χρήση που έχει το fb είναι ξεχωριστή από την ώρα που είναι ανοιχτή η οθόνη; ή το φβ συμπεριλαμβάνεται στην οθόνη; ρωτάω γιατί νομίζω έχει πέσει η διάρκεια της μπαταρίας καμία ώρα περίπου από τα τελευταία updates του φβ
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε ροοτ για λολι

Βασικά όχι ακριβώς αν κατάλαβα καλά. Αλλά είναι ένα βήμα. Αυτό είναι τρόπος να περάσεις lollipop και να μην χάσεις root, twrp κλπ. Αν κατάλαβα καλά δεν είναι για να ρουτάρεις άμα είσαι σε lollipop. Θα διαβάσω καλύτερα όμως. Και βασικά αυτό λέει καθώς όπως λέει κυκλοφορούν πολλές pre-rooted lollipop όπως για εμάς(855) που είναι το ίδιο. Απλά για αυτόν(858) δεν υπάρχουν και κάθισε να δει τι μπορεί να κάνει.

 

Ρε παιδιά μια ερώτηση σχετικά με την ώρα που είναι ανοιχτή η οθονη. Πλέον με τις αναβαθμίσεις του Facebook, η χρήση που έχει το fb είναι ξεχωριστή από την ώρα που είναι ανοιχτή η οθόνη; ή το φβ συμπεριλαμβάνεται στην οθόνη; ρωτάω γιατί νομίζω έχει πέσει η διάρκεια της μπαταρίας καμία ώρα περίπου από τα τελευταία updates του φβ

Η οθόνη είναι η οθόνη. Όποια εφαρμογή και να τρέχεις αυτή μετράει είτε και να μην τρέχεις καμία και να είσαι στον launcher έτσι απλά. Από εκεί και πέρα μετράει και η εφαρμογή. Ειδικά εφαρμογές που κάνουν συγχρονισμούς.... Και γενικά το FB είναι έτσι και αλλιώς στην χρήση της ενεργοβόρα. Μερικοί έχουν αναφέρει ότι μπαίνουν από browser και έχουν δει βελτίωση.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

το remote της lg, ενώ τρέχει στην cm12 δεν εμφανίζει τις μάρκες της τιβι.βασικά δεν το πολύ έψαξα γιατί δεν το χρειάστηκα κιόλας.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,

 

βρηκα αλλο ενα bug σημερα.

το face recognition δεν δουλειει, εχει κανενας το ιδιο προβλημα?

Ειμαι με stock rom 5.0.0

Edited by tassos_t
Link to comment
Share on other sites

το remote της lg, ενώ τρέχει στην cm12 δεν εμφανίζει τις μάρκες της τιβι.βασικά δεν το πολύ έψαξα γιατί δεν το χρειάστηκα κιόλας.

 

Πως τρέχει? Νομίζω θέλει permissive SELinux status και CM έχει enforcing... Τις μάρκες πρέπει να το αφήσεις να τις κατεβάσει!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

έχει την εφαρμογή μέσα στο xda, δεν μου κατεβάζει τίποτα, δεν ξέρω γιατί, πάντως ανοίγει.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω πειράξει τίποτα, θα το δω όμως κάποια στιγμή

 

Ίσως για αυτό. Πρέπει να κατεβάσεις 2 εφαρμογές. Τις λέει στο θέμα του ο τυπάς.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν το διάβασα να σου πω την αλήθεια, κάποια στιγμή θα το κοιτάξω.αν και πιο πολύ για χαβαλέ είναι η εφαρμογή
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

δεν το διάβασα να σου πω την αλήθεια, κάποια στιγμή θα το κοιτάξω.αν και πιο πολύ για χαβαλέ είναι η εφαρμογή

 

Εγώ την χρησιμοποιώ πολύ γιατί πολλές φορές βαριέμαι να σηκωθώ να πάρω το ξεχασμένο τηλεκοντρόλ... :p:p

 

EDIT: Ότι το έβαλα έχοντας βάλει πριν permissive και κάνοντας enable το init.d και βγάζει κανονικά τους Manufacters. Έβαλα και xposed να δω με gravity box τι παίζει.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται παίδες και καλώς ήρθα στην παρέα σας....

πήρα το D855 32gb από Κίνα και δεν ξαφνιάστηκα όταν είδα ότι έχει HKG (Hong Kong) country code και όχι EUR όπως έταζε ο κινέζος.

Υπάρχει τρόπος, έστω και περιπετειώδης, για να αλλάξω country code και να παίρνω ευρωπαϊκά OTA? ή να αρχίσω τα φλασαρίσματα?

Ευχαριστώ...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται παίδες και καλώς ήρθα στην παρέα σας....

πήρα το D855 32gb από Κίνα και δεν ξαφνιάστηκα όταν είδα ότι έχει HKG (Hong Kong) country code και όχι EUR όπως έταζε ο κινέζος.

Υπάρχει τρόπος, έστω και περιπετειώδης, για να αλλάξω country code και να παίρνω ευρωπαϊκά OTA? ή να αρχίσω τα φλασαρίσματα?

Ευχαριστώ...

Καλοριζικο φιλε μου!

Το προβλημα δεν ειναι το country code (εκτος αν σου κανει μανούρες το 4G, μπορεις πολυ ευκολα να βαλεις ενα π.χ. European open), αλλα η εγγυση σου!!! Λογω της HKG καταγωγης σου δε θα εχεις εγγυηση στην Ελλαδα!

Μπορεις παντως να κατεβασεις ενα αλλο firmware απο εδω:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=41

Και να την φλασαρεις με flash tool:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Εγγυηση ομως δυστυχως δε θα εχεις!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά όχι ακριβώς αν κατάλαβα καλά. Αλλά είναι ένα βήμα. Αυτό είναι τρόπος να περάσεις lollipop και να μην χάσεις root, twrp κλπ. Αν κατάλαβα καλά δεν είναι για να ρουτάρεις άμα είσαι σε lollipop. Θα διαβάσω καλύτερα όμως. Και βασικά αυτό λέει καθώς όπως λέει κυκλοφορούν πολλές pre-rooted lollipop όπως για εμάς(855) που είναι το ίδιο. Απλά για αυτόν(858) δεν υπάρχουν και κάθισε να δει τι μπορεί να κάνει.

 

Που το λέει να το μελετήσουμε και εμείς?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βασικά όχι ακριβώς αν κατάλαβα καλά. Αλλά είναι ένα βήμα. Αυτό είναι τρόπος να περάσεις lollipop και να μην χάσεις root, twrp κλπ. Αν κατάλαβα καλά δεν είναι για να ρουτάρεις άμα είσαι σε lollipop. Θα διαβάσω καλύτερα όμως. Και βασικά αυτό λέει καθώς όπως λέει κυκλοφορούν πολλές pre-rooted lollipop όπως για εμάς(855) που είναι το ίδιο. Απλά για αυτόν(858) δεν υπάρχουν και κάθισε να δει τι μπορεί να κάνει.

 

 

Η οθόνη είναι η οθόνη. Όποια εφαρμογή και να τρέχεις αυτή μετράει είτε και να μην τρέχεις καμία και να είσαι στον launcher έτσι απλά. Από εκεί και πέρα μετράει και η εφαρμογή. Ειδικά εφαρμογές που κάνουν συγχρονισμούς.... Και γενικά το FB είναι έτσι και αλλιώς στην χρήση της ενεργοβόρα. Μερικοί έχουν αναφέρει ότι μπαίνουν από browser και έχουν δει βελτίωση.

Όχι Κώστα είναι επιτέλους κανονικό root απλώς χάνεις twrp.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3049772

Link to comment
Share on other sites

Που το λέει να το μελετήσουμε και εμείς?

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/guide-update-to-lollipop-root-bumpd-twrp-t3048845

 

Ουσιαστικά πάντως δεν είναι τίποτα... Δηλαδή γιατί να κάνω όλο αυτό και απλώς να μην φλασάρω μία pre-rooted???

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι Κώστα είναι επιτέλους κανονικό root απλώς χάνεις twrp.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3049772

 

μμμμ ωραία. Αυτό μου είχε διαφύγει. Αν και πάλι δεν είναι φουλ καθώς δίνει μόνο root. Το πρόβλημα με twrp υπάρχει αν κατάλαβα καλά. Εκεί θέλει ΚΚ b/l.

Είναι ένα πρώτο βήμα πάντως. Αν και προσωπικά δεν βρίσκω τον λόγο να μην βάλω μία pre-rooted stock και έτσι να μην μπλέξω με αυτό.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

εγώ μένω με cm ότι και να γίνει, μόλις βγει και stable xposed θα είμαι κομπλέ
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

εγώ μένω με cm ότι και να γίνει, μόλις βγει και stable xposed θα είμαι κομπλέ

 

Πάντως εγώ έβαλα και δεν έχω θέμα Γιάννη. Gravity box εντελώς λειτουργικό στο έπακρο. Θα ήθελα κάποια tiles ακόμα αλλά ΟΚ. Δεν τα έχει ούτε το gravity box

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...