Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανονικά Για να είσαι 100% σίγουρος περνάς την original Rom με flashtools.

 

Μπορεις να μου στηλεις καποιον οδηγο που να δειχνει πως το κανω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο οδηγός είναι στο πρώτο μήνυμα αυτού του θέματος.

 

Μπορείς και τώρα να δεις αν είσαι root από τον checker στο hidden menu.

 

Μπηκα στο hidden menu αλλα δεν το βρισκω με ποιο ονομα ειναι ακριβως?

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση,εβαλα την στοκ 21a σε αρχειο kdz με flashtool,τωρα αν κανω root για να βγαλω προγραμματα που δεν χρειαζομαι,μετα πως ξερουταρω χωρις να ξαναστηνω το τηλ.? υπαρχει τροπος ουτως ωστε αν(ΑΝ) ερθει αναβαθμηση να μην δειχνει οτι ρουταριστηκε? ακυρο μαλλον δεν ρουταρεται τουλαχιστον με το one click root. Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος να ριξουμε αναλυση σε 1080 και να λειτουργει κανονικα το τηλεφωνο?

 

Ναι μόνο με ρουτ. Βέβαια πάλι κάποιες εφαρμογές της LG δεν θα παίζουν σωστά και απόλυτα καλά. Φυσικά πρέπει να αλλάξεις και dpi κλπ.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ανεβαζω screenshot

Edit: δεν μπορω να ανεβασω αλλα λεει οτι ειναι modified

Μάλλον πας για flash με τον οδηγό αν θέλεις full unroot. Σ' εμένα λέει official πλέον. Έτρεξα τη διαδικασία χθες βράδυ με 21a.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πας για flash με τον οδηγό αν θέλεις full unroot. Σ' εμένα λέει official πλέον. Έτρεξα τη διαδικασία χθες βράδυ με 21a.

Οκ σε ευχαριστω για την βοηθεια.. Θα το δοκιμασω καποια στιγμη. Επισης ο οδηγος ειναι του 2014 θα μου περασει κικ κατ η λολιποπ?

Link to comment
Share on other sites

Θα σου περάσει ό,τι του πεις. (Όπως θα διαβάσεις) στο flashtool βάζουμε ένα kdz αρχείο για τη rom που θέλουμε.

Αν του βάλουμε 10x είναι KK, αν βάλουμε 20x είναι LP. Η τελευταία διαθέσιμη είναι η 21a οπότε D85521A_00.kdz.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο με ρουτ. Βέβαια πάλι κάποιες εφαρμογές της LG δεν θα παίζουν σωστά και απόλυτα καλά. Φυσικά πρέπει να αλλάξεις και dpi κλπ.

 

Αξιζει να γινει? λογικα θα παει καλυτερα το κινητο! αρκει βεβεα να μην χαλασει και η απεικονιση της οθονης

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να γινει? λογικα θα παει καλυτερα το κινητο! αρκει βεβεα να μην χαλασει και η απεικονιση της οθονης

 

Αν έχεις stock, μπορείς να κατέβεις μέχρι και τα 560 dpi αλλά κάποιες εφαρμογές δε θα δουλεύουν και σε μερικές μπορεί να χαλάσουν τα εικονίδια (θα γίνουν πράσινα android).Εγώ είμαι σε AOSP (xenon hd) και το έχω στα 1080 με dpi στα 400. Το μάτι σου δε θα καταλάβει τίποτα, αλλά τη διαφορά ταχύτητας θα τη νοιώσεις. Είναι η μέρα με τη νύχτα (άντε με το απόγευμα :) ). Βάζεις και ένα "καλό" kernel με άλλο governor και έχεις καινούργιο τηλέφωνο. Φυσικά χάνεις κιόλας (ποιότητα φωτογραφίας, αν σε ενδιαφέρει), αλλά γενικά είναι καλή περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να γινει? λογικα θα παει καλυτερα το κινητο! αρκει βεβεα να μην χαλασει και η απεικονιση της οθονης

αποψι μου δεν αξιζει,δεξου το τηλ. οπως ειναι αλλαξε ρομ εικονιδια,αλα μην πειραζεις τα χαρακτηριστικα του που εχει μανησια.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να ξηλώσω τα πάντα από google και να βάλω το pico από opengapps?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

κανεις που με την επισημη 21α καταφερε να το ρουταρει? προσπαθω με 2 προγραμματα γραφουν done αλλα δεν.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος να ριξουμε αναλυση σε 1080 και να λειτουργει κανονικα το τηλεφωνο?

 

Εγω θα σου προτεινα να μην το κανεις δεν κερδιζεις απολυτως τιποτα εκτος και αν εχεις stock rom που σερνονται τοτε θα καταλαβεις μια καλη διαφορα σε ταχυτητα και τιποτα παραπανω. Μπορεις απλα να βαλεις εναν καλο kernel στην stock που θα σου δωσει ταχυτητα και μπαταρια μαζι με το προγραμματακι seeder στο Agressive mode και να την κανεις και κανα debloat και θα πεταει. Αν εχεις aosp rom τοτε δεν θα καταλαβεις καμια διαφορα αν ριξεις αναλυση. Και ετσι δεν θα χρειαστει να καταστρεψεις μια τετοια οθονη σε 1080p. Μπορεις να αλαξεις τα DPI μεσω Xposed και της εφαρμογης app settings δεν θα χαλασουν τα εικονιδια ουτε θα εχουν προβλημα οι εφαρμογες της Lg μπορει να ριξεις τα DPI λιγοτερο απο 530 σε ολο το συστημα και ολες τις εφαρμογες χωρις κανενα προβλημα. 540 παντως ειναι ok. Παρακατω ειναι αρκετα μικρα.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου προτεινα να μην το κανεις δεν κερδιζεις απολυτως τιποτα εκτος και αν εχεις stock rom που σερνονται τοτε θα καταλαβεις μια καλη διαφορα σε ταχυτητα και τιποτα παραπανω. Μπορεις απλα να βαλεις εναν καλο kernel στην stock που θα σου δωσει ταχυτητα και μπαταρια μαζι με το προγραμματακι seeder στο Agressive mode και να την κανεις και κανα debloat και θα πεταει. Αν εχεις aosp rom τοτε δεν θα καταλαβεις καμια διαφορα αν ριξεις αναλυση. Και ετσι δεν θα χρειαστει να καταστρεψεις μια τετοια οθονη σε 1080p. Μπορεις να αλαξεις τα DPI μεσω Xposed και της εφαρμογης app settings δεν θα χαλασουν τα εικονιδια ουτε θα εχουν προβλημα οι εφαρμογες της Lg μπορει να ριξεις τα DPI λιγοτερο απο 530 σε ολο το συστημα και ολες τις εφαρμογες χωρις κανενα προβλημα. 540 παντως ειναι ok. Παρακατω ειναι αρκετα μικρα.

Ποιον kernel θα προτεινες;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια S.O.S Εβαλα την fuλmics rom ολα καλά αλλά με το που φλασαρα το zip για το xposed πατησα reboot και το κινητο απο κει κ πέρα δεν bootarei.Κολλάει στο lg logo στην 1η οθόνη, ανάβει το ledaki πανω πανω μπλε και πρασινο αλλα τπτ..Πειτε μου σας παρακαλώ αν υπαρχει σωτηριά και με ποιο τρόπο??με lg flashtool και τα σχετικα??Υπαρχει κάπου ο αναλυτικός οδηγός?
Link to comment
Share on other sites

κανεις που με την επισημη 21α καταφερε να το ρουταρει? προσπαθω με 2 προγραμματα γραφουν done αλλα δεν.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6401031#post6401031

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Ποιον kernel θα προτεινες;

 

Xceed για στοκ θα έλεγα και Nebula για aosp... Εγώ δοκιμάζω και gabriel τώρα σε stock να δω πως πάει

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

οπως εγραψα και στο επισημο ευχαριστω δουλεψε και απορω πως δεν ειδα την απαντηση σου.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χανεται το σημα ετσι ξαφνικα χωρις λογο ... Δεν ειναι αδυναμο απλα χανεται για μερικα δευτερολεπτα και ειναι πολυ σπαστικο...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Xceed για στοκ θα έλεγα και Nebula για aosp... Εγώ δοκιμάζω και gabriel τώρα σε stock να δω πως πάει

 

Ο xceed σου δουλεύει? Τον εγκατέστησα 2 φορές και δεν μου διαβάζει την εξωτερική κάρτα και το synapse που προτείνει δεν δουλεύει. gabriel και πάλι gabriel με stock rom.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...