Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βγάζω φώτο, πάω να την δω, πουθενά, μετά ανοίγω ξανά το quickpic έλειπαν όλες, κολλάει το κινητό βγάζω μπαταρία, ανοίγει, πουθενά ο φάκελος dcim..... ευτυχώς είχα sync.

 

τι σκατά μπορεί να παίχτηκε?

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω θέμα με το χposed μου λέει ότι δεν είναι συμβατό με το λογισμικό μου από ότι καταλαβαίνω και δεν με αφήνει να κάνω εγκαταστάση το framework.έχω cloudy 2.5!!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι έχεις κατεβάσει sdk22.... 101% το οποίο προφανώς και δεν κάνει. API22 = 5.1

Εσύ θες 21 αφού της LG είναι 5.0

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς τον Xceed kernel να μας πει εντυπώσεις από μπαταρία και γενικότερη απόδοση του κινητού;
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι έχεις κατεβάσει sdk22.... 101% το οποίο προφανώς και δεν κάνει. API22 = 5.1

Εσύ θες 21 αφού της LG είναι 5.0

Και από πού το κατεβάζω???

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος αξιολογος kernel για stock based roms?

Μετα απο δοκιμες παντως των cm,RR,xenonHD μαζι με nebula kernel τις βρισκω,για τα δικα μου γουστα ,μια χαρα.

Ελα ομως που για πρωτη φορα,βρισκω ενδιαφερον την stock rom σε κινητο και θελω να την κρατησω!

 

Xceed. Ετη φωτος καλυτερος απο gabriel και σε μπαταρια και σε ταχυτητα και σε θερμοκρασιες. Με cloudy φτανει την μπαταρια στα ιδια επιπεδα με τις aosp 7 ωρες. Με gabriel εβγαζα 4 με το ζορι +lag στα παντα σε δυο μερες τον ξηλωσα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει δοκιμάσει κανείς τον Xceed kernel να μας πει εντυπώσεις από μπαταρία και γενικότερη απόδοση του κινητού;

 

Απλα τρομερος εκανε μεχρι και εμενα να βαλω stock rom ενω της αντιπαθω της lg stock roms γιατι ειναι κακογραμενες. Με πολυ debloat την rom ο καλυτερος για stock με διαφορα. Την μετατρεπει σε aosp στην κυριολεξια και σε ταχυτητα και σε μπαταρια.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Xceed. Ετη φωτος καλυτερος απο gabriel και σε μπαταρια και σε ταχυτητα και σε θερμοκρασιες. Με cloudy φτανει την μπαταρια στα ιδια επιπεδα με τις aosp 7 ωρες. Με gabriel εβγαζα 4 με το ζορι +lag στα παντα σε δυο μερες τον ξηλωσα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Απλα τρομερος εκανε μεχρι και εμενα να βαλω stock rom ενω της αντιπαθω της lg stock roms γιατι ειναι κακογραμενες. Με πολυ debloat την rom ο καλυτερος για stock με διαφορα. Την μετατρεπει σε aosp στην κυριολεξια και σε ταχυτητα και σε μπαταρια.

 

Aν ειναι ευκολο,μπορεις να μας προτεινεις ρυθμισεις για τον xceed ?

Link to comment
Share on other sites

Xceed. Ετη φωτος καλυτερος απο gabriel και σε μπαταρια και σε ταχυτητα και σε θερμοκρασιες. Με cloudy φτανει την μπαταρια στα ιδια επιπεδα με τις aosp 7 ωρες. Με gabriel εβγαζα 4 με το ζορι +lag στα παντα σε δυο μερες τον ξηλωσα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Απλα τρομερος εκανε μεχρι και εμενα να βαλω stock rom ενω της αντιπαθω της lg stock roms γιατι ειναι κακογραμενες. Με πολυ debloat την rom ο καλυτερος για stock με διαφορα. Την μετατρεπει σε aosp στην κυριολεξια και σε ταχυτητα και σε μπαταρια.

 

Τον χρησιμοποιείς με τις default ρυθμίσεις ή έχεις πειράξει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Τον χρησιμοποιείς με τις default ρυθμίσεις ή έχεις πειράξει κάτι;

 

Δεν εχει πολλες ρυθμισεις εχει μονο τα απαραιτητα μονο επεξεργαστη εχω αλαξη και undervolt. Τα εχει ρυθμισει τοσο καλα o Dev που δεν χρειαζεται να πειραξεις τιποτα. Και γιαυτο δεν εχει και πολες ρυθμισεις τα εχει φτιαξει ολα να τρεχουν τελεια στο παρασκηνιο χωρις να μπορεις να πειραξεις τιποτα. Ειναι πολυ απλος kernel που δεν σου γεμιζει το ματι αλλα των εχει κανει απιστευτο ας ειναι απλοικος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει πολλες ρυθμισεις εχει μονο τα απαραιτητα μονο επεξεργαστη εχω αλαξη και undervolt. Τα εχει ρυθμισει τοσο καλα o Dev που δεν χρειαζεται να πειραξεις τιποτα. Και γιαυτο δεν εχει και πολες ρυθμισεις τα εχει φτιαξει ολα να τρεχουν τελεια στο παρασκηνιο χωρις να μπορεις να πειραξεις τιποτα. Ειναι πολυ απλος kernel που δεν σου γεμιζει το ματι αλλα των εχει κανει απιστευτο ας ειναι απλοικος.

 

Μόλις τον πέρασα! Θα γράψω εντυπώσεις σε μερικές μέρες που θα έχω μια καλύτερη εικόνα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τον πέρασα! Θα γράψω εντυπώσεις σε μερικές μέρες που θα έχω μια καλύτερη εικόνα

 

Μη περασεις Ctt mode ουτε Lcd tweaks και τετοια. Δεν ειναι ρυθμισμενος για αυτα και ουτε τα χρειαζεται. Αμα τα εχεις σβηστα. Γιατι θα κανει conflict εχει ηδη δικατου περασμενα.

Link to comment
Share on other sites

Μη περασεις Ctt mode ουτε Lcd tweaks και τετοια. Δεν ειναι ρυθμισμενος για αυτα και ουτε τα χρειαζεται. Αμα τα εχεις σβηστα. Γιατι θα κανει conflict εχει ηδη δικατου περασμενα.

 

Τι undervolt έχεις κάνει btw?

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο ctt mode τι να επιλεξω για παοδοση και μπαταρια?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα το xposed 75v και δεν δουλεύει το g3 tweaks.ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει?

xposed-v75-sdk21-arm αυτό πέρασα.

Edited by babbis87
Link to comment
Share on other sites

Τι undervolt έχεις κάνει btw?

 

-130mv αλλα θελει πολυ δουλεια για να αντεξει τοσο. Κανε -70mv και εισαι οκ. Παραπανω απο -70mv θα σου κανει reboots

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια στο ctt mode τι να επιλεξω για παοδοση και μπαταρια?

 

το 75 με 2.34 step down.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Παιδες η 21Α δεν γινεται ρουτ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

-130mv αλλα θελει πολυ δουλεια για να αντεξει τοσο. Κανε -70mv και εισαι οκ. Παραπανω απο -70mv θα σου κανει reboots[

 

Εκανες τετοιο UV με τον xceed?

Οι περισσοτεροι με αυτον τον κερνελ μολις περασουν τα -20 αρχιζουν τα reboots!

Tι pvs ειναι ο επεξεργαστης σου?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες η 21Α δεν γινεται ρουτ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εκανες τετοιο UV με τον xceed?

Οι περισσοτεροι με αυτον τον κερνελ μολις περασουν τα -20 αρχιζουν τα reboots!

Tι pvs ειναι ο επεξεργαστης σου?

 

Μαλλον δεν ξερουν να κανουν undervolt τοτε. -20 και στο galaxy s2 που ειναι 5 χρονια κινητο θα το αντεξει... Και δεν τους αντεχει ολοκληρο G3? -20mv? και με Xceed κιολας και stock... πολυ παραξενο δεν εχω διαβαση posts στoν Xceed και δεν ξερω. Εμενα παντως μια χαρα κανει. Σε nebula -80max ο Xceed παει πολυ παραπανω. 9 ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν κανω πλακα!Με -20 και κολλανε!

Εμενα ειναι pvs 8 και με nebula ειμαι μεχρι τα 576mhz στο -170mV

και απο εκει και πανω -100(παντα με το yankactive προφιλ σου :D ) και προσπαθω να το κατεβασω και αλλο σιγα

σιγα!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν ξερουν να κανουν undervolt τοτε. -20 και στο galaxy s2 που ειναι 5 χρονια κινητο θα το αντεξει... Και δεν τους αντεχει ολοκληρο G3? -20mv? και με Xceed κιολας και stock... πολυ παραξενο δεν εχω διαβαση posts στoν Xceed και δεν ξερω. Εμενα παντως μια χαρα κανει. Σε nebula -80max ο Xceed παει πολυ παραπανω. 9 ειναι.

 

Έβαλα και εγώ cloudy αφού δοκίμασα με flumics αλλά δεν μπούταρε με τον xceed... Τι επεξεργαστή έβαλες γιατί δεν έχει και πολλούς. Σαν πολύ απλός φαίνεται. :lol::lol::lol:

undervolt πατάς πολλές φορές για να κάνεις? Πως θυμάσαι πόσες γιατί δεν έχει πουθενά να βλέπω τάσεις.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν μπουταρει με την flumics γιατί είναι 21a και έχει ασυμβατότητα με το xposed, χωρίς xposed μια χαρά παίζει
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν ξερουν να κανουν undervolt τοτε. -20 και στο galaxy s2 που ειναι 5 χρονια κινητο θα το αντεξει... Και δεν τους αντεχει ολοκληρο G3? -20mv? και με Xceed κιολας και stock... πολυ παραξενο δεν εχω διαβαση posts στoν Xceed και δεν ξερω. Εμενα παντως μια χαρα κανει. Σε nebula -80max ο Xceed παει πολυ παραπανω. 9 ειναι.
Με τι τα ρυθμιζετε ολα αυτα ;
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ cloudy αφού δοκίμασα με flumics αλλά δεν μπούταρε με τον xceed... Τι επεξεργαστή έβαλες γιατί δεν έχει και πολλούς. Σαν πολύ απλός φαίνεται. :lol::lol::lol:

undervolt πατάς πολλές φορές για να κάνεις? Πως θυμάσαι πόσες γιατί δεν έχει πουθενά να βλέπω τάσεις.

Ναι πατάς πολλές φορές. Έχει λίγο πιο πάνω ένα tab με τα βολταζ ανά συχνότητα. Στο πετάει σαν splash screen για 2 sec, οπότε δεν προλαβαίνεις να δεις τι έκανες.

Link to comment
Share on other sites

ναι το παρατήρησα μετά.... Ψάχνω να βρω αν έχουν βρει λύση για την 21Α και xposed. Το να κόψω wakelocks για μένα θεωρώ το πιο σημαντικό!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει λύση από όσο το έψαξα, αν την βρει κανείς ας μας την πει
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...