Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καποιο θεματακι εχεις με τον παροχο στην συνδεση δεδομενων.Μπαινεις στο ιντερνετ κανονικα;

 

ΥΓ.Ρε φιλε πονοκεφαλος η homescreen σου.Απορω πως βγαζεις ακρη και δεν ζαλιζεσαι...

 

οχι ολα δουλευουν μια χαρα, απο οτι βρηκα επισημανση για να ανοιξεις το wifi ειναι, μαλλον αυτο, οταν ανοιγω εξαφανιζεται. χχααχαχχα συνηθεια με βολευει κιολας, ολη οτην ωρα μου ανοιγουν το κινητο μολις βλεπουν αυτα το ξανακλεινουν, φαντασου πως το πισω ειναι και κινουμενη εικονα δεν βγαζει κανεις ακρη χαχααχαχ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To CTT mode ειναι συμβατο με τον nebula 8.3?

Βλεπω αρκετα μεγαλυτερες θερμοκρασιες σε σχεση με τον fechda kernel +ctt mode!

 

ναι και οχι αλλα ο nebula εχει και πιο πολλα πραγματα για αυτο βαλε κανα πιο χαλαρο επεξεργαστη να ειναι πιο κρυος δες intellimm και yankactive

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι και οχι αλλα ο nebula εχει και πιο πολλα πραγματα για αυτο βαλε κανα πιο χαλαρο επεξεργαστη να ειναι πιο κρυος δες intellimm και yankactive

 

Ειμαι με yankactive και τις ρυθμισεις σου ,εκτος απο undervolt!

Στα ζορια φτανει τους 80+ βαθμους ενω πριν δεν ξεπερναγε τους 74 με τπτ!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με yankactive και τις ρυθμισεις σου ,εκτος απο undervolt!

Στα ζορια φτανει τους 80+ βαθμους ενω πριν δεν ξεπερναγε τους 74 με τπτ!

 

α οχι και τοσο πολυ, παρα ειναι πολυ. τετοιους βαθμους φτανω οταν παιζω games 70+. 80+ μετα απο 1 ωρα game. κανε undervolt -110 ολα τα mhz και reboot αστο να χαλαρωση και ξανα δες. ποια ρομ εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς την MIUI 7 που μόλις βγήκε;

http://en.miui.com/thread-151469-1-1.html

Περιμένω να βγάλει multilang για να το κάνω... Θα δουλεύει το double tap to wake άμα την βάλω όμως;;;

Link to comment
Share on other sites

α οχι και τοσο πολυ, παρα ειναι πολυ. τετοιους βαθμους φτανω οταν παιζω games 70+. 80+ μετα απο 1 ωρα game. κανε undervolt -110 ολα τα mhz και reboot αστο να χαλαρωση και ξανα δες. ποια ρομ εχεις?

 

Resurrection Remix!Εχω οτι εχεις και οπως μου ειχες δειξει!:D

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις τι ειναι αυτο το θαυμαστικο πανω στο σημα που εχω σε κυκλο. παντα το ειχα απορια και ολο το ξεχναγα να ρωτησω

 

http://i59.tinypic.com/23hubll.jpg

:lol:Θαυμάζει την οθονη

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

:lol:Θαυμάζει την οθονη

 

χααχχαχα Μεχρι και την κοπελα μου σταματαει απο το να ψαχνει το κινητο

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Resurrection Remix!Εχω οτι εχεις και οπως μου ειχες δειξει!:D

 

χμμ Κανε το undervolt και πες μου. μηπως εχεις καιρο να κανεις clean flash την rom? μηνες? αν ναι τοτε αυτο φταιει.

 

βαλε αυτο το CTT Mode. Ο Nebula ειναι overclocked. αν δεν το εχεις.

For over clocked kernels

Thermalmod75°c rc5.1 for overclocked kernels

https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347794975

 

αν δεν φτιαξει και με αυτα αυριο που θα παω σπιτι θα σου δωσω ενα αλλο Ctt mode που μου εχει φτιαξει Robshr για των Nebula ισως να ειναι οκ. κανε αυτα για αρχη.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ resurrection remix για να νιώσω λίγη ταχύτητα.

Μέχρι στιγμής όλα καλά αν και φλασαρα μονο ctt mod και το τελευταίο στην υπογραφή σου.Nebula ακόμα όχι.

Φλασαρα και την HTC κάμερα μαζί με quick remote και quick circle mod για aosp.

Το quick circle δεν μου πέτυχε όμως...Το χρησιμοποιει κανας άλλος;Out of the box έλεγε φλασαρισμα σε cm based roms...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

σας αποχαιρετω παιδες.. απο χτες κ επισημα κατοχος LG G4..! εχω ενα θεμα με το weather στην lock screen δν μου δουλευει..!! η συσκευη μου φοραει την τελευταια εκδοση d..!!

Knock code δν έχω. Ενα μοτιβο μονο.κ χωρις μοτιβο το ιδιο...Ή τοποθεσία μου είναι ενεργη κ μέσα από τις ρυθμίσεις κ στο widget της εφαρμογής. Δοκιμασα να κάνω κ διαγραφή δεδομένων μέσα τις ρυθμισεις .καιρός. Κ ξανά τπτ...δν δουλευει....!! τι σκαλωμα εφαγε

γραφω κ εδω μηπως γνωριζει κανει κατι παραπανω...!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

το synapse δεν μου ανοίγει με nebula kernel ξέρει κανείς γιατί?

 

Έβαλες το UKM του κέρνελ για Synapse???

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά θα κάνω μια ακόμα δοκιμή να το περάσω πάλι.πάντως η διαφορά της 5.1.1 με την 5.0 είναι χαοτική, ειδικά στην μπαταρία και στην διαχείριση της ραμ

 

υγ το πέρασα ξανά τίποτα, πάλι δεν ανοίγει το synapse

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα, υπάρχει καποιος τρόπος να μην ανοιγει μονο του το wifi, αλλαζει η περιστροφή οθονης, η φωτεινότητα και γενικα να μην παιρνει πρωτοβουλίες το κινητο?:mad: (στοκ ρομ) Edited by V_Giannak
Link to comment
Share on other sites

Στην resurrection remix το knock on σας δουλεύει σωστα;Κάθε φορά με την 2η πιάνει..

Επίσης μου λείπει το toggle 2g/3g που είχε η cloudy 2.5.

Kατα τα αλλά αν λύσω αυτά τα 2 δεν θα θέλω να αλλάξω κινητό(που λέει ο λογος ;p

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

σας αποχαιρετω παιδες.. απο χτες κ επισημα κατοχος LG G4..! εχω ενα θεμα με το weather στην lock screen δν μου δουλευει..!! η συσκευη μου φοραει την τελευταια εκδοση d..!!

Knock code δν έχω. Ενα μοτιβο μονο.κ χωρις μοτιβο το ιδιο...Ή τοποθεσία μου είναι ενεργη κ μέσα από τις ρυθμίσεις κ στο widget της εφαρμογής. Δοκιμασα να κάνω κ διαγραφή δεδομένων μέσα τις ρυθμισεις .καιρός. Κ ξανά τπτ...δν δουλευει....!! τι σκαλωμα εφαγε

γραφω κ εδω μηπως γνωριζει κανει κατι παραπανω...!!

 

Εννοείς τα weather animations;;

Αν ναι, τότε στην official δουλεύουν μόνο αυτά που έχουν άσχημο καιρό

Δηλ.αν έχει ήλιο η αραιή συννεφιά δεν σου δείχνει animations

Το ίδιο ισχύει και για την official lollipop του g2 και του g3

 

Μόνο με mod θα μπορείς να έχεις full weather animations ή με modded officials όπως του cloudy

Link to comment
Share on other sites

Θα επιστρέψω στο Gabriel 0407 με το προφίλ του bullet v1 να δω αν θα συνεχιστούν τα κόλπα που κάνει το κινητό και δεν ανταποκρίνεται παρά μονο αν βγάλω τη μπαταρία..
Link to comment
Share on other sites

Στην resurrection remix το knock on σας δουλεύει σωστα;Κάθε φορά με την 2η πιάνει..

Επίσης μου λείπει το toggle 2g/3g που είχε η cloudy 2.5.

Kατα τα αλλά αν λύσω αυτά τα 2 δεν θα θέλω να αλλάξω κινητό(που λέει ο λογος ;p

 

ναι όντως το παρατήρησα και εγώ αυτό, κάποιες φορές δεν πιάνει με την μια.

για το toggle δες κανένα widget που να το κάνει.

 

εγώ δεν θα αλλάξω έτσι και αλλιώς, δεν με ενθουσιάζει τίποτα από αυτά που κυκλοφορούν.άσε που οι διαφορές ακόμα και με κινητά του 13 είναι ελάχιστες.

 

πως θα γυρίσω πίσω στον στοκ κέρνελ?το synapse δεν δουλεύει με τίποτα και η cpu είναι στο 2.8 που δεν το χρειάζομαι

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ναι όντως το παρατήρησα και εγώ αυτό, κάποιες φορές δεν πιάνει με την μια.

για το toggle δες κανένα widget που να το κάνει.

 

εγώ δεν θα αλλάξω έτσι και αλλιώς, δεν με ενθουσιάζει τίποτα από αυτά που κυκλοφορούν.άσε που οι διαφορές ακόμα και με κινητά του 13 είναι ελάχιστες.

 

πως θα γυρίσω πίσω στον στοκ κέρνελ?το synapse δεν δουλεύει με τίποτα και η cpu είναι στο 2.8 που δεν το χρειάζομαι

Έβαλες το synapse από το play store ή αυτό από το XDA?

Link to comment
Share on other sites

από play store, γιατί και το λινκ από την σελίδα του κερνελ στο play store σε πάει
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα, υπάρχει καποιος τρόπος να μην ανοιγει μονο του το wifi, αλλαζει η περιστροφή οθονης, η φωτεινότητα και γενικα να μην παιρνει πρωτοβουλίες το κινητο?:mad: (στοκ ρομ)

Τι εννοείς το WiFi ανοίγει μόνο του. Άμα δεν το ενεργοποιήσεις δεν ανοίγει.

Η περιστροφή είναι επιλογή. Την κλείνεις και τέλος. Ψαξε το τηλέφωνο σου.

Η φωτεινότητα το ίδιο... Επιλογή σου είναι να μην αλλάζει και να είναι σταθερή.

 

Δεν καταλαβαίνω το νόημα των ερωτησεων σου.

Στην resurrection remix το knock on σας δουλεύει σωστα;Κάθε φορά με την 2η πιάνει..

Επίσης μου λείπει το toggle 2g/3g που είχε η cloudy 2.5.

Kατα τα αλλά αν λύσω αυτά τα 2 δεν θα θέλω να αλλάξω κινητό(που λέει ο λογος ;p

 

ναι όντως το παρατήρησα και εγώ αυτό, κάποιες φορές δεν πιάνει με την μια.

για το toggle δες κανένα widget που να το κάνει.

 

εγώ δεν θα αλλάξω έτσι και αλλιώς, δεν με ενθουσιάζει τίποτα από αυτά που κυκλοφορούν.άσε που οι διαφορές ακόμα και με κινητά του 13 είναι ελάχιστες.

 

πως θα γυρίσω πίσω στον στοκ κέρνελ?το synapse δεν δουλεύει με τίποτα και η cpu είναι στο 2.8 που δεν το χρειάζομαι

Το dt2w έχει bug και μετά από κλήσεις δεν λειτουργεί ή λειτουργεί με πολύ αργή απόκριση και θέλει disable και re-enable.

 

Toggle με xposed και gravity box θα μπορούσες ίσως. Αλλά και πάλι βάζεις το toggle LTE και απλώς πατάς παρατεταμένα επάνω του και σε πετάει κατευθείαν στις ρυθμίσεις.

 

Από μπαταρία θα έλεγα για πρώτο κύκλο καλά τα πάει. 28% ακόμα με 3 ώρες οθόνης και 3 ώρες κλήσεις σε 30 ώρες δεν το θεωρώ άσχημο. Πρώτη φορά μου βγάζει τέτοια αποτελέσματα CM.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στην resurrection remix το knock on σας δουλεύει σωστα;Κάθε φορά με την 2η πιάνει..

Επίσης μου λείπει το toggle 2g/3g που είχε η cloudy 2.5.

Kατα τα αλλά αν λύσω αυτά τα 2 δεν θα θέλω να αλλάξω κινητό(που λέει ο λογος ;p

 

toggle ειχε 2g/3g/4g. δεν ειχα παρατηρηση οτι το εβγαλαν :lol:

οπως ειπε και ο κωστας το dt2w κολλαει μετα απο κλησης τηλεφωνου. χωρις κλησης δεν εχει θεμα. ισως το φτιαξουν ξανα στο Update που θα δωσουν αν και για καποιο λογο αργησαν πολυ ανα 7-10 μερες δινουν update και περασαν 15

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το synapse δεν μου ανοίγει με nebula kernel ξέρει κανείς γιατί?

γιατι εχεις και kernel audiotor εγκατεστημενο στο κινητο σου η καποιο αλλο kernel manager μαλλον. Η το selinux δεν ειναι permessive.

Αλλιως κανε αυτα.

 

Step 1 - go to settings>Apps>Synapse - force close - Clear data - ReOpen Synapse

If this doesn't work

Step2 - go to settings>Apps>Synapse - force close - Clear data - Uninstall Synapse. Reinstall Synapse in play store

If this doesn't work

Step3 - go to settings>Apps>Synapse - force close - Clear data - Uninstall Synapse. Delete Synapse folder. Reboot to recovery. Reflash kernel, Reflash UKM. Install Synapse

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

χμμ Κανε το undervolt και πες μου. μηπως εχεις καιρο να κανεις clean flash την rom? μηνες? αν ναι τοτε αυτο φταιει.

 

βαλε αυτο το CTT Mode. Ο Nebula ειναι overclocked. αν δεν το εχεις.

For over clocked kernels

Thermalmod75°c rc5.1 for overclocked kernels

https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347794975

 

αν δεν φτιαξει και με αυτα αυριο που θα παω σπιτι θα σου δωσω ενα αλλο Ctt mode που μου εχει φτιαξει Robshr για των Nebula ισως να ειναι οκ. κανε αυτα για αρχη.

 

 

Eιμαι με clean flash την RR 5.5.2 ενα μηνα και κατι!

Εβαλα το OC Thermalmod που μου εδωσες αλλα ειδα ελαχιστη βελτιωση!Για κανε μια

πασα το ctt για τον nebula μπας και δουμε προκοπη! :D

Υποψιν ειμαι undervolt -70 μεχρι 1728mhz και -50 απο εκει και πανω!

Link to comment
Share on other sites

Eιμαι με clean flash την RR 5.5.2 ενα μηνα και κατι!

Εβαλα το OC Thermalmod που μου εδωσες αλλα ειδα ελαχιστη βελτιωση!Για κανε μια

πασα το ctt για τον nebula μπας και δουμε προκοπη! :D

Υποψιν ειμαι undervolt -70 μεχρι 1728mhz και -50 απο εκει και πανω!

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347793328 wipes μετα το flash

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μολις εγινε root το κινητο με το one click root απο xda. Και τωρα τι? :lol:

Δωστε μου ενα μπουσουλα για το πως θα κανω απο δω και περα το κινητο καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

βαλε την εφαρμογη lolipop autorec και εγκατετησε την για να εχεις twrp recovery και να κανεις παιχνιδι με οτι ρομ και μοντ θελεις:wink: επισης βαλε την

quick boot για επιλογες επαννεκινησης.

 

 

να ρωτησω με την σειρα μου,εχω την ρομ cloudy 2.5 και οταν επιλεγω 2g-3g απο την μπαρα επανω το τηλ.χανει σημα ολοκληρωτικα.πρεπει να το παω σε 2g παλι για να επανελθει.επισης το wifi ολη μερα ειναι οκ,το πρωι της επομενης ζηταει παλι κωδικο,τι συμβαινει?edit για το πρωτο βρηκα την λυση,ειχα μονο gsm στις ρυθμισεις.edit1 ανεβαζω φωτο απο μπαταρια,νομιζω κανει καλη διχειριση αυτη η ρομ,χωρις παιχνιδια ομως,ιντερνετ,ραδιο,και κλησεις. Δυστυχώς δεν ανεβαίνουν πάντως Έχω σε 30 ώρες λειτουργίας 74%υπόλοιπο μπαταριας

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...