Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω εχω rr ναι ειναι ακριβως ετσι και για g3 7:30 ωρες με full load και 75% brightness οχι auto. εχω ανεβασει και pics παλιοτερα, εχει ξεφυγει σε θεμα μπαταριας οι μονοι ρομ που βγαζει τοσες ωρες σε g3 γι αυτο και την εχουν σχεδον ολοι στο xda. ενοιτε και να περιμενεις παρομοια νουμερα. και εννοειτε εχει φτασει το g3 σε αυτονομια g2. lag δεν θα δεις. διαβαστε μερικα post πιο πισω και θα βρεις τα παντα για rr rom. μονο θερμοκρασια χρειαζεται να φτιαξεις μετα το flash

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=401631&page=171

 

Καλά ρε παιδιά μην λέμε 7:30 ώρες έτσι και παθαίνει κάποιος άπειρος εγκεφαλικό εδώ μέσα. Αυτά τα νούμερα τα κάνεις με μία συγκεκριμένη χρήση. Καμία ρομ και κανένας κερνελ δεν μπορούν να δώσουν διπλάσιο χρόνο οθόνης σε έναν χρήστη. Μην τρελαινόμαστε.

Για μία λογική χρήση smartphone με συγχρονισμούς και δεδομένα ανοιχτά και ειδικά αν δεν είσαι σε wifi τις περισσότερες ώρες τότε οι 7,30 ώρες οθόνης είναι ανέφικτες.

 

Ωστόσο. Από το bug του dt2w πως τα πάει??? Θέλει πάλι μετά από κάποιες ώρες 5-finger touch για να ξεκολλήσει?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι παρτιδα και χωρα προελευσης ειναι?

Ειμαι καινουριος τι εννοεις παρτιδα και πως ελεγχω χωρα προελευσης;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι παρτιδα και χωρα προελευσης ειναι?

Τελικά η χώρα ειναι Ρουμανία αλλά παρτίδα δεν ξέρω τι σημαίνει

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι καινουριος τι εννοεις παρτιδα και πως ελεγχω χωρα προελευσης;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά η χώρα ειναι Ρουμανία αλλά παρτίδα δεν ξέρω τι σημαίνει

 

παρτίδα είναι το πότε φτιάχτηκε το κινητο.

 

δηλαδή αν έχεις 411 το κινητό φτιάχτηκε τον 11ο του 2014.

 

κοινώς ο πρώτος αριθμός δηλώνει έτος όπου 4 -> 2014 όπου 5 -> 2015 και οι υπόλοιποι δύο μήνα.

 

έλα στο επίσημο νήμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=394809 για γενικά θέματα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά μην λέμε 7:30 ώρες έτσι και παθαίνει κάποιος άπειρος εγκεφαλικό εδώ μέσα. Αυτά τα νούμερα τα κάνεις με μία συγκεκριμένη χρήση. Καμία ρομ και κανένας κερνελ δεν μπορούν να δώσουν διπλάσιο χρόνο οθόνης σε έναν χρήστη. Μην τρελαινόμαστε.

Για μία λογική χρήση smartphone με συγχρονισμούς και δεδομένα ανοιχτά και ειδικά αν δεν είσαι σε wifi τις περισσότερες ώρες τότε οι 7,30 ώρες οθόνης είναι ανέφικτες.

 

Ωστόσο. Από το bug του dt2w πως τα πάει??? Θέλει πάλι μετά από κάποιες ώρες 5-finger touch για να ξεκολλήσει?

 

εχω pics στο thread μπαταριες μαζι με την χρηση που κανω για δες. θα σου ανεβασω και καινουργιες αμα φανταζει τοσο παραξενο το 7 ωρες+ οθονη. δεν εχω κατι κλειστο σιγα μην βαλω και λειτουργια πτησης omg... με ολα full 6:30 ωρες εχω. και Pics στο thread μπαταριες!! 7:30 ωρες βγαινουν με medium χρηση ξεκουραστα, ριξε μια ματια εκει. finger touch εχει φτιαχτει εδω και καιρο, δεν με εχει ενοχλησει.

μπαταρια ακριβος κιολας σαν τον φιλο παραπανω 7:15. Με τα last update βγαζει παραπανω σε browsing και το Browsing ειναι το χειροτερο για g3 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=401633&page=23

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

εχω pics στο thread μπαταριες μαζι με την χρηση που κανω για δες. θα σου ανεβασω και καινουργιες αμα φανταζει τοσο παραξενο το 7 ωρες+ οθονη. δεν εχω κατι κλειστο σιγα μην βαλω και λειτουργια πτησης omg... με ολα full 6:30 ωρες εχω. και Pics στο thread μπαταριες!! 7:30 ωρες βγαινουν με medium χρηση ξεκουραστα, ριξε μια ματια εκει. finger touch εχει φτιαχτει εδω και καιρο, δεν με εχει ενοχλησει.

 

Τι να σου πω. Με 5.4.4 που είχα δοκιμάσει εγώ, 24ωρο με όλα ανοιχτά, data, sync, 4g λίγο και wifi περισσότερο δεν έφτανα τις 6.30 με τίποτα! Καλά για 7+ δεν το συζητώ καν. Και πόσο μάλλον για 7+ οθόνης και 100 λεπτά κλήσεις που αναφέρεις στο θέμα μπαταρίας. Και 70% φωτεινότητα. Μιλάμε για εξωπραγματικό νούμερο που ούτε το G2 δεν έπιανε. Τώρα αν σε 4 builds έχουν κάνει τόσο μεγάλη δουλειά τι να πω... Με το setup το δικό μου δεν γίνεται. Και προφανώς σε καμία περίπτωση Power save mode. Τώρα με έβαλες πάντως στην διαδικασία να την δοκιμάσω.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω. Με 5.4.4 που είχα δοκιμάσει εγώ, 24ωρο με όλα ανοιχτά, data, sync, 4g λίγο και wifi περισσότερο δεν έφτανα τις 6.30 με τίποτα! Καλά για 7+ δεν το συζητώ καν. Και πόσο μάλλον για 7+ οθόνης και 100 λεπτά κλήσεις που αναφέρεις στο θέμα μπαταρίας. Και 70% φωτεινότητα. Μιλάμε για εξωπραγματικό νούμερο που ούτε το G2 δεν έπιανε. Τώρα αν σε 4 builds έχουν κάνει τόσο μεγάλη δουλειά τι να πω... Με το setup το δικό μου δεν γίνεται. Και προφανώς σε καμία περίπτωση Power save mode. Τώρα με έβαλες πάντως στην διαδικασία να την δοκιμάσω.

 

κανε tests. θα σου προτεινα να περιμενεις 3-4 μερες γιατι θα αλλαξουν πολλα στην νεα εκδοση την 5.4.9 σε μερικες μερες θα βγει

Link to comment
Share on other sites

Gabriel kernel..Το κουμπί των ρυθμίσεων μου έβγαλε μια επιλογή expandτ την πάτησα και δεν εχω ιδέα τι κάνει αυτό που μου είναι επιλεγμένο.Μπορεί κανείς να με βοηθήσει;Θέλω μια μικρή εξήγηση.Στο φόρουμ δεν κατάλαβα και πολλά στους xda.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά...ειμαι με cloudy 2.4 η οποια φαινεται οτι ειναι παρα πολυ καλη ρομ αλλα η μπαταρια ειναι απογοητευτική..

Ας μου δωσει καποιος τα φωτα του μηπως και δω μια μερα χωρις φορτιστη!

Link to comment
Share on other sites

Gabriel kernel..Το κουμπί των ρυθμίσεων μου έβγαλε μια επιλογή expandτ την πάτησα και δεν εχω ιδέα τι κάνει αυτό που μου είναι επιλεγμένο.Μπορεί κανείς να με βοηθήσει;Θέλω μια μικρή εξήγηση.Στο φόρουμ δεν κατάλαβα και πολλά στους xda.

 

πυρηνες του hotplug ειναι αν εχει msm_hotplug βαλε αυτο ειναι το πιο οικονομικο χωρις να πειραξεις τιποτα εχει την καλυτερη μπαταρια, αν εχει Alucard hotplug καντο να τρεχει σε 2 πυρηνες και οχι σε 4 οπως τρεχει γιατι θα σου τρωει την μπαταρια και θα εχεις temps σχετικα υψηλα και freez αρκετο. αναλογα και τον επεξεργαστη που εχεις. και βαλτα με i/o sheduler tripdroid η fiops. αν θες επεξεργαστη για μπαταρια 1)intellimm 2)nightmare 3)smartmax. αν θες κατι medium .1)bioschok 2)hyper 3)conserative, αν θες κατι πολυ γρηγορο αλα θα τρωει και μπαταρια 1)lionheart 2)elementalX 3)Pegasusq αν τα εχει ο kernel ολα αυτα.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

πυρηνες του hotplug ειναι αν εχει msm_hotplug βαλε αυτο ειναι το πιο οικονομικο χωρις να πειραξεις τιποτα εχει την καλυτερη μπαταρια, αν εχει Alucard hotplug καντο να τρεχει σε 2 πυρηνες και οχι σε 4 οπως τρεχει γιατι θα σου τρωει την μπαταρια και θα εχεις temps σχετικα υψηλα και freez αρκετο. αναλογα και τον επεξεργαστη που εχεις. και βαλτα με i/o sheduler tripdroid η fiops. αν θες επεξεργαστη για μπαταρια 1)intellimm 2)nightmare 3)smartmax. αν θες κατι medium .1)bioschok 2)hyper 3)conserative, αν θες κατι πολυ γρηγορο αλα θα τρωει και μπαταρια 1)lionheart 2)elementalX 3)Pegasusq αν τα εχει ο kernel ολα αυτα.

Sorry αλλα δεν καταλαβα τιποτα. Στο μενου που εμφανισε στον φιλο παραπανω τι επιλεγουμε;

Επισης πού μπορω να βρω ολες τις υπολοιπες ρυθμισεις του κερνελ που εχετε αναφερει σε αλλα posts;

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω ο asdfaster χρησιμοποιεί RR οπότε μπορεί να την έχει βάλει. Αλλά είναι πολύ νωρίς για να έχει βγάλει κάποιος συμπέρασμα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλα δεν καταλαβα τιποτα. Στο μενου που εμφανισε στον φιλο παραπανω τι επιλεγουμε;

Επισης πού μπορω να βρω ολες τις υπολοιπες ρυθμισεις του κερνελ που εχετε αναφερει σε αλλα posts;

 

Και εγω μαζι σου φιλε τπτ!!!

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω ο asdfaster χρησιμοποιεί RR οπότε μπορεί να την έχει βάλει. Αλλά είναι πολύ νωρίς για να έχει βγάλει κάποιος συμπέρασμα.

Ρε φιλε κωστα, βοηθα λιγο με τον κερνελ που πρότεινες. Πως κανουμε τις ρυθμίσεις που αναφέρεις πιο πισω. Με καποια εφαρμογή? Εχω μια εφαρμογη η οποια εγκαταστάθηκε με τον κερνελ (gabriel control) αλλα δεν εχει καμια επιλογη.

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε κωστα, βοηθα λιγο με τον κερνελ που πρότεινες. Πως κανουμε τις ρυθμίσεις που αναφέρεις πιο πισω. Με καποια εφαρμογή? Εχω μια εφαρμογη η οποια εγκαταστάθηκε με τον κερνελ (gabriel control) αλλα δεν εχει καμια επιλογη.

Δοκίμασε το kernel adiutor.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις την resurrection 5.4.9;

 

σαν την 5.4.8 απλα εχουν και dual window και αλα extra πραγματα. μπαταρια ταχυτητα τελεια οπως παντα. προσθετουν πολλα πραγματα ανα 10 μερες.

αμα δεν βαριεσαι να διαβαζεις τις εκδοσεις και τι περιεχουν μεσα.

 

https://gist.github.com/westcripp/8874051

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε φιλε κωστα, βοηθα λιγο με τον κερνελ που πρότεινες. Πως κανουμε τις ρυθμίσεις που αναφέρεις πιο πισω. Με καποια εφαρμογή? Εχω μια εφαρμογη η οποια εγκαταστάθηκε με τον κερνελ (gabriel control) αλλα δεν εχει καμια επιλογη.

 

με Kernel adiutor η synapse. προσοχη με τις ρυθμισεις παιδια σε kernel μη καει κανα cpu η ζοριστει πολυ. ρωτηστε εδω πριν αλλαξετε κατι σε volts, Mhz, hotplugs. αν δεν τα καταλαβαινετε στο xda

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε κωστα, βοηθα λιγο με τον κερνελ που πρότεινες. Πως κανουμε τις ρυθμίσεις που αναφέρεις πιο πισω. Με καποια εφαρμογή? Εχω μια εφαρμογη η οποια εγκαταστάθηκε με τον κερνελ (gabriel control) αλλα δεν εχει καμια επιλογη.

Είναι όλα στην υπογραφή μου παιδιά... Οπότε βλέπετε, κλικαρετε, διαβάζετε, και κάνετε ότι θέλετε!!!

 

Εγώ πάντως έχω ως τώρα πολύ καλά αποτελέσματα. 1:45 ώρα SOT σε 15 ώρες μπαταρίας και έχω ακόμα 76% μπαταρία. 65% με Wifi και 35% με 3g auto. Sync και data οn πάντα φυσικά, auto brightness 50%. Πολύ καλά αποτελέσματα.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , εχω πάρει εδώ και δυο εβδομάδες ενα 32αρι χρυσό , ακόμα το έχω στόκ με λολιποπ απο το κουτί.

Δεν θα ρωτήσω πως κάνεις ροοτ πως βάζεις recovery κτλ....γιατί εδω και δυο χρόνια εχω ένα κινέζο(ζοπο 980 2/32) και του έχω πιει το αίμα με τις αλλαγές σε ρομ(σε σημείο τέτοιο που μέχρι να ετοιμαστεί η γυναίκα μου να βγούμε εξω(τις καλές μέρες) εγω καθισμένος στον καναπέ αλλαζα ρομ και έστηνα το τηλέφωνο απο την αρχή).

Θα ήθελα όμως αν κάποιος έχει όρεξη και το έχει τεστάρει κάποιο λινκ για ροοτ και recovery για την λολιποπ.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζει κανεις αν γινετε να βαλω τα bookmarks μεσα σε φακελο? γιατι προς το παρον δεν με αφηνει με κανενα τροπο :O
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , εχω πάρει εδώ και δυο εβδομάδες ενα 32αρι χρυσό , ακόμα το έχω στόκ με λολιποπ απο το κουτί.

Δεν θα ρωτήσω πως κάνεις ροοτ πως βάζεις recovery κτλ....γιατί εδω και δυο χρόνια εχω ένα κινέζο(ζοπο 980 2/32) και του έχω πιει το αίμα με τις αλλαγές σε ρομ(σε σημείο τέτοιο που μέχρι να ετοιμαστεί η γυναίκα μου να βγούμε εξω(τις καλές μέρες) εγω καθισμένος στον καναπέ αλλαζα ρομ και έστηνα το τηλέφωνο απο την αρχή).

Θα ήθελα όμως αν κάποιος έχει όρεξη και το έχει τεστάρει κάποιο λινκ για ροοτ και recovery για την λολιποπ.

Ευχαριστώ.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3049772

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

παίζω μπάλα όπως στην υπογραφή του κώστα, το χρεοκοπημένο μου κινητό πετάει φωτιές :lol::p
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

παίζω μπάλα όπως στην υπογραφή του κώστα, το χρεοκοπημένο μου κινητό πετάει φωτιές :lol::p

 

Και βάλε τώρα και την νέα έκδοση με το config του Bullet που αναμένονται τα πράγματα καλύτερα από θέμα απόδοσης και μπαταρίας. Ειδικά αν το συνδυάσεις με Cloudy 2.2 και τα mods!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και βάλε τώρα και την νέα έκδοση με το config του Bullet που αναμένονται τα πράγματα καλύτερα από θέμα απόδοσης και μπαταρίας. Ειδικά αν το συνδυάσεις με Cloudy 2.2 και τα mods!!!

 

Παιζει να εχεις την cloudy 2.2 εσυ Κωστη;Γιατι αυτη που εχει στο θεμα του κερνελ κατι εχει λαθος και δεν μπορω να την φλασαρω..

 

Ακυρο πριν λιγο ποσταρανε στο νημα του κερνελ

Edited by panosfx

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να εχεις την cloudy 2.2 εσυ Κωστη;Γιατι αυτη που εχει στο θεμα του κερνελ κατι εχει λαθος και δεν μπορω να την φλασαρω..

 

Ακυρο πριν λιγο ποσταρανε στο νημα του κερνελ

 

Τι ποστάρανε??? Εγώ αυτή που έχουν στο OP κατέβασα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...