Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω δει και εγω κακη ταχυτητα σε vdsl πελατη. Ενω το σκατοiphone του πελατη επιανε 40 εμενα μεχρι 30 κατι επιανε...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια που μπορω να βρω αυτη τη γραμματοσειρα? πως λεγεται? http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=55796&d=1421875345
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια που μπορω να βρω αυτη τη γραμματοσειρα? πως λεγεται? http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=55796&d=1421875345

 

αν δεν κανω λαθος ειναι η serif που εχει εγκατεστημενη ηδη το κινητο πας ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ - ΠΡΟΒΟΛΗ -ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑ - ΤΥΠΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ και επιλεγεις serif

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια που μπορω να βρω αυτη τη γραμματοσειρα? πως λεγεται? http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=55796&d=1421875345

Ναι η serif ειναι!

Το screenshot ειναι δικό μου. Ειναι "μαμα" γραμματοσειρά του LG G2...... λογικά την έχει και το LG G3 ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι η serif ειναι!

Το screenshot ειναι δικό μου. Ειναι "μαμα" γραμματοσειρά του LG G2...... λογικά την έχει και το LG G3 ;)

 

Την έχει και το G3 ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό μαμά 5 lollipop.

Που και που έχει κάποιες μικρό καθυστερήσεις.

Το clean Master και το CM security θα βοηθήσουν το κινητό να έχει πιο ομαλή λειτουργία η θα το επιβάρυνουν;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μπορεις να καθαριζεις αμα θελεις και με το προγραμμα της LG στις ρυθμισεις. Αυτα καθαριζουν μεν αλλα σε πρηζουν με διαφορα αλλα που προτεινουν
Link to comment
Share on other sites

Με το antivirus έχει κανένα θετικό αν υπάρχει στο κινητό ή το επιβαρύνει; Όλες οι εφαρμογές είναι από το Google store εκτός από το tubemate.
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό μαμά 5 lollipop.

Που και που έχει κάποιες μικρό καθυστερήσεις.

Το clean Master και το CM security θα βοηθήσουν το κινητό να έχει πιο ομαλή λειτουργία η θα το επιβάρυνουν;

 

Σαφώς και όχι. Δεν αργεί το τηλέφωνο επειδή έχει χρησιμοποιηθεί η μνήμη. Ελεύθερη μνήμη = άχρηστη μνήμη σε εισαγωγικά πάντα.

 

**** Απλώς μία παρατήρηση. Ουδεμία σχέση με τροποποιήσεις έχουν να κάνουν αυτά. Καλό είναι να ποστάρονται στο σωστό θέμα και να μην γεμίζουν με άσχετα πράγματα τα θέματα. Επίσης έχει ξαναειπωθεί δεκάδες φορές το ζήτημα αυτών των εφαρμογών.

Φιλε μου μπορεις να καθαριζεις αμα θελεις και με το προγραμμα της LG στις ρυθμισεις. Αυτα καθαριζουν μεν αλλα σε πρηζουν με διαφορα αλλα που προτεινουν

 

Επίσης ο task manager ο μαμά έχει επιλογή κάθε πότε θες να καθαρίζει την μνήμη αυτόματα. 1h, 12h,24h κλπ.

Αλλά και πάλι τι να καθαρίσεις. Αφού όταν θελήσει το σύστημα πόρους θα ελευθερώσει μόνο του.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα η γνωμη μου ειναι οτι το android δυσκολα μα παρα πολυ δυσκολα κολλαει ιό. Οσα χρονια ασχολουμε ποτε δεν ειχα καποιο antivirus και δεν ειχα προβλημα. Βεβαια ο καθενας εχει την δική του αποψη.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα η γνωμη μου ειναι οτι το android δυσκολα μα παρα πολυ δυσκολα κολλαει ιό. Οσα χρονια ασχολουμε ποτε δεν ειχα καποιο antivirus και δεν ειχα προβλημα. Βεβαια ο καθενας εχει την δική του αποψη.

 

+1

 

Τι θα κατεβάσεις που να έχει ιό??? ;)

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Το εξής περίεργο. Με Crash 1,5. Είχα Rin 1.2 και έβαλα να δοκιμάσω και ChupaChups kernel 2.1. Έτσι κατέβασα και φλάσαρα. Έβγαλε θέμα. Το ίδιο και με φλασάρισμα της ρομ ξανά με επιλογή αυτό το θέμα.

 

Και το θέμα του έρχεται στην navbar και την εφαρμογή GMD και θα το εξηγήσω... Η GMD εφαρμογή δείχνει ότι μάλλον δεν λειτουργεί. Στην πραγματικότητα λειτουργεί αλλά δεν κάνει την δουλειά της γιατί για κάποιο λόγο με αυτόν το κέρνελ δεν την αφήνει. Και αυτό διότι η εφαρμογή αντιλαμβάνεται σαν κατώτατη περιοχή οθόνης το πάνω μέρος της navbar. Έτσι η περιοχή που έχει για να αγγίζεις ή να κάνεις swipe για να φέρνεις για λίγο την navbar(quickbar) και να κάνεις δουλειά σου την έχει(κόκκινο glow) στο πάνω μέρος της κανονικής navbar που έρχεται η ρομ και όχι στο κάτω μέρος της οθόνης. Άρα ουσιαστικά αφαιρεί την navbar σε ένας μέρος της οθόνης που έτσι και αλλιώς δεν υπάρχει navbar. Δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό. Υπόψιάζομαι το oversharpening fix.

Επίσης ενώ φλάσαρα και την ρομ ξανα και επέλεξα 24dpi navbar. Όχι είχε κανονική. Άρα κάτι παίζει με τον συγκεκριμένο κέρνελ.

Δεν ξέρω αν δίνω σαφή εικόνα και ακριβή για να καταλάβει κάποιος τι εννοώ.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ταλαντευομαι εδω και 2-3 μερες για το ποιος κερνελ δινει την καλυτερη αποδοση μπαταριας και επιδοσεων σε κρας ρομ..μεχρι στιγμης ακουω την συμβουλη του Κωστα και εχω rin kernel intelimm gov..κανεις καμια αλλη προταση?η χρηση μ ειναι τηλεφωνα μνματα και browsing.ουτε παιχνιδια ουτε τπτ αλλο..

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Ταλαντευομαι εδω και 2-3 μερες για το ποιος κερνελ δινει την καλυτερη αποδοση μπαταριας και επιδοσεων σε κρας ρομ..μεχρι στιγμης ακουω την συμβουλη του Κωστα και εχω rin kernel intelimm gov..κανεις καμια αλλη προταση?η χρηση μ ειναι τηλεφωνα μνματα και browsing.ουτε παιχνιδια ουτε τπτ αλλο..

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

 

Κοίτα και εγώ δεν έχω κάνει ακόμα καταλήξει. Βάσει του G2 έχω βάλει αυτό το setup. Αλλά στο G2 ήταν και ένας ολόκληρος συνδυασμός ρυθμίσεων. Εδώ απλά αλλαγή governor. Πολύ πιθανό δηλαδή να υπάρχει καλύτερο setup.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και εγώ δεν έχω κάνει ακόμα καταλήξει. Βάσει του G2 έχω βάλει αυτό το setup. Αλλά στο G2 ήταν και ένας ολόκληρος συνδυασμός ρυθμίσεων. Εδώ απλά αλλαγή governor. Πολύ πιθανό δηλαδή να υπάρχει καλύτερο setup.

 

Ξες καθομαι και σκεφτομαι και λεω.ο cloudyfa στην ρομ του εχει αφησει τον στοκ κερνελ..ισως να ειναι αυτος ο πιο αποδοτικος ως τωρα..τι να πω ειμαι μπερδεμενος

Link to comment
Share on other sites

όχι ακόμα.

 

Ο μονος τροπος για να εγκαταστησω cfw, ειναι να γυρισω σε official fw kitkat, να κανω root, μετα περασω custom recovery και να περασω cfw? Πολυ μπελας για το τιποτα μου ακουγεται. :p

Link to comment
Share on other sites

Ο μονος τροπος για να εγκαταστησω cfw, ειναι να γυρισω σε official fw kitkat, να κανω root, μετα περασω custom recovery και να περασω cfw? Πολυ μπελας για το τιποτα μου ακουγεται. :p

 

10 λεπτά διαδικασία είναι να γυρίσεις σε kitkat. Τίποτα!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά διαδικασία είναι να γυρίσεις σε kitkat. Τίποτα!

 

που μπορώ να βρω την διαδικασία;

 

ευχαριστώ.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

γίνεται να πάρω backup το κινητό όπως είναι τώρα, να δοκιμάσω μερικά custom και αν δεν μου αρέσουν να το γυρίσω όπως είναι τώρα?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...