Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα και εγω σήμερα την cm12.1 και όλα μια χαρά. Το μόνο πρόβλημα πλέον που έχω είναι ότι έχει αρχίσει και φουσκώνει η μπαταρία. Αν κάποιος έχει κάποια spare και θέλει να την δώσει θα του είμουν ευγνώμον με το αζημίωτο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέρασα και εγω σήμερα την cm12.1 και όλα μια χαρά. Το μόνο πρόβλημα πλέον που έχω είναι ότι έχει αρχίσει και φουσκώνει η μπαταρία. Αν κάποιος έχει κάποια spare και θέλει να την δώσει θα του είμουν ευγνώμον με το αζημίωτο.

Να προσέχεις διότι ένα zero που μου χαν φέρει για επισκευή κατέληξε κάπως έτσι...(ευτυχώς πρόλαβα την πυρκαγιά στον υπόλοιπο χώρο)

http://s7.postimg.org/oevv66h6v/20151017130907.jpg http://s7.postimg.org/u0iaa8hvr/20151017131013.jpg

 

http://s7.postimg.org/fsslll56v/20151017131235.jpg http://s7.postimg.org/a766hj4hz/20151017131252.jpg

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Τραγική κατάσταση. Το δικό μου πέρασε χρόνο και δεν φούσκωσε ούτε χάλασε κάτι άλλο. Προέρχεται από την πλέον αμαρτωλή φουρνιά βιαστικής παραγωγής τέλη 2014. Ίσως την γλύτωσε γιατί δεν το φόρτισα ποτέ με τον απαίσιο δικό του φορτιστή που έτσι και αλλιώς τα έφτυσε με την πρώτη που του ανέθεσα να ανάβει κάποιο μόλις 1W LED φωτιστικό gooseneck γραφείου για να μην κάθεται στο κουτί του. Φυσικά δεν απάντησαν και δεν μου τον αντικατέστησαν ποτέ ούτε από το AntElife ούτε από την εταιρεία.
Link to comment
Share on other sites

Τραγική κατάσταση. Το δικό μου πέρασε χρόνο και δεν φούσκωσε ούτε χάλασε κάτι άλλο. Προέρχεται από την πλέον αμαρτωλή φουρνιά βιαστικής παραγωγής τέλη 2014. Ίσως την γλύτωσε γιατί δεν το φόρτισα ποτέ με τον απαίσιο δικό του φορτιστή που έτσι και αλλιώς τα έφτυσε με την πρώτη που του ανέθεσα να ανάβει κάποιο μόλις 1W LED φωτιστικό gooseneck γραφείου για να μην κάθεται στο κουτί του. Φυσικά δεν απάντησαν και δεν μου τον αντικατέστησαν ποτέ ούτε από το AntElife ούτε από την εταιρεία.

Δεν ευθύνεται ο φορτιστής για τη μπαταρία σε καμία περίπτωση. Ο φορτιστής μπορεί να κάνει ζημιά μόνο στο κύκλωμα φόρτισης της πλακέτας. Το πρόβλημα με τις μπαταρίες είναι λόγω κατασκευής της μπαταρίας, και ναι, το παραπάνω που αναφλέχθηκε είναι παραγωγής τέλη του 14, τα χαμε φέρει στο κατάστημα αρχές του 15, κι αναφλέχθηκε οκτώβρη αν θυμάμαι καλά, που καθόταν στην αποθήκη για αλλαγή ελλατωματικού touch panel

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να είχε δεχτεί μεγάλες θερμοκρασίες στη διάρκεια ζωής της (γρήγορη φόρτιση και χρήση ταυτόχρονα, παραμονή στον ήλιο σε κάποιο αυτοκίνητο κλπ) και να άρχισε κάποια άσχημη αργή χημική αντίδραση που κατέληξε σε ανύποπτου χρόνου αυτανάφλεξη; Δεδομένου ότι πρόκειται για ασταθή φτηνιάρικη περίπτωση συσσωρευτή.
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να είχε δεχτεί μεγάλες θερμοκρασίες στη διάρκεια ζωής της (γρήγορη φόρτιση και χρήση ταυτόχρονα, παραμονή στον ήλιο σε κάποιο αυτοκίνητο κλπ) και να άρχισε κάποια άσχημη αργή χημική αντίδραση που κατέληξε σε ανύποπτου χρόνου αυτανάφλεξη; Δεδομένου ότι πρόκειται για ασταθή φτηνιάρικη περίπτωση συσσωρευτή.

Δεν παίζουν ρόλο αυτά καθώς όταν συνέβη, ηταν σβηστό σε δροσερό περιβάλλον. Πιστεύω πως φούσκωσε, εσπασε το τζάμι κ την τρύπησε αλλά αυτό ειν απλά μια υπόθεση καθώς μετά απ το συμβάν δεν είχε μεινει τίποτα για να βγει συμπέρασμα:p

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπερα,

Μιας και ξαφνικα ξυπνησε απο την χειμερία ναρκη που ειχε πεσει

περασα την 12.1 και δουλευει ρολοι εκτος απο μερικες ψιλοβλακειες..

και το gps αλλα πρεπει να εχει χαλασει ο δεκτης απο τα ανοιξε κλεισε ,μπορει καποιος να μου πει που πανω στο κινητο ειναι ο δεκτης-κεραια να δω μηπως εχω ξεχασει να τον κουμπωσω !

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

Φιλος και συνφορουμιτης μου εστειλε το zero του να το κανω καλα, γιατι ειχε πυρετο! Λοιπον το πηρε σε πολυ χαμηλη τιμη απ οτι μου ειπε, αλλα απο την αρχη σχεδον ειχε τα θεματακια του, τελικως η δευτερεουσα πλακετα (usb board) ειχε θεμα, η φισα που κουμπωνει η καλωδιοταινια για να παει στην μητρικη ειναι στραβωμενη, προσωπικη μου εκτιμηση ηταν κινητο που καποιος επεστρεψε και το επισκευασαν, πανω στην ταχυτητα τους να το κλεισουν πατησαν λαθος την φισα η οποια κουμπωνει απλα αρκει να παει σωστα μεσα και να ακουστει το κλικ, παραθετω και φωτο http://picpaste.com/extpics/IMG_20160302_091636858-76YeDI7S.jpg αυτα για να δουμε ολοι τι αγορασαμε και σε ποια εταιρεια δωσαμε τα χρηματα μας. Το χειροτερο ειναι οτι τετοια πλακετα ΔΕΝ εχει η αγορα, ρωτησα και σε μερικα κινεζοκαταστηματα αλλα τιποτα, οποιος μπορει να βοηθησει θα του ειμαστε ευγνωμων.
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,οπως ειπε ο fireblade του εχω στειλει το κινητο γιατι εκανε κονξες οποτε του καπνιζε. Αν καποιος εχει ενα χαλασμενο umi η σκεφτεται να πουλησει το δικο του για ανταλλακτικα,ας επικοινωνησει μαζι μου (οσο αφορα την δευτερευουσα πλακετα) θα το εκτιμουσα παρα πολυ
Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου εγώ πουλάω το δικό μου. Είναι σε άριστη κατάσταση με ελάχιστα φουσκομενη πίσω την μπαταρια. Το πουλάω γιατί μόλις παρέλαβα το letv x600. Έχει τα πάντα σε άριστη κατάσταση συσκευασία, φορτιστη θήκη δερμάτινη.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εδώ και κάμποσο καιρό έχει αρχίσει να φουσκώνει και σε μένα η μπαταρία... Υπάρχει περίπτωση να το φτιάξω κάπου χωρίς να πάρώ την μπαταρία που πουλάνε τα κινέζικα μαγαζιά?? (πλέον με τα κάπιταλ κοντρόλ δεν μπορώ να αγοράσω και απ' έξω) Edited by Wolvie7
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Παίδες την καλησπέρα μου,

 

Μου έφερε τη συσκευή σήμερα φίλος με σκοπό να της περάσουμε μια rom που να δουλεύει "σωστά"

 

Αν μπορούσε κάποιος κάτοχος ή γνώστης της συσκευής να μου προτείνει μια, όσο το δυνατόν, απροβλημάτιστη ROM θα ήμουν ευγνώμων :)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μου έφερε τη συσκευή σήμερα φίλος με σκοπό να της περάσουμε μια rom που να δουλεύει "σωστά"

Δηλαδή εκτός από τα hardwarικά προβλήματα που είχε το zero, είχε και softwarικά?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες την καλησπέρα μου,

 

Μου έφερε τη συσκευή σήμερα φίλος με σκοπό να της περάσουμε μια rom που να δουλεύει "σωστά"

 

Αν μπορούσε κάποιος κάτοχος ή γνώστης της συσκευής να μου προτείνει μια, όσο το δυνατόν, απροβλημάτιστη ROM θα ήμουν ευγνώμων :)

 

Η τελευταία στοκ 3.10 (αν δεν κανω λαθος) δεν εχει κανένα πρόβλημα εδώ και κοντα 2 χρονια που υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εκτός από τα hardwarικά προβλήματα που είχε το zero, είχε και softwarικά?

Δεν έχω ιδέα με μία ψιλοχάλια cm12.1 μου το έφερε!

Η τελευταία στοκ 3.10 (αν δεν κανω λαθος) δεν εχει κανένα πρόβλημα εδώ και κοντα 2 χρονια που υπάρχει

Σε ευχαριστώ πολύ! Αυτή με twrp ή rootjoy την περναω?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα με μία ψιλοχάλια cm12.1 μου το έφερε!

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Αυτή με twrp ή rootjoy την περναω?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Το rootjoy στην κατεβαζει αυτοματα κ την περναει απ το twrp

Link to comment
Share on other sites

Το rootjoy στην κατεβαζει αυτοματα κ την περναει απ το twrp

 

Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου! :)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...