Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι μπαταρίες δε ζεσταίνονται ποτε.

οχι και ποτε!!!!! αν υπαρχει μεγαλο discharge rate μια χαρα ζεσταινονται, οχι να βρασουν οπως κανει η cpu του umi αλλα ανεβαζουν μια σχετικη θερμοκρασια. Αnyway εχω rootαρει το κινητο και με το cpu frills κατεβασα την συχνοτητα , πλεον δεν ζεσταινεται τοσο πολυ, επεσε και η αποδοση ομως.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω ρε σεις συμφορουμιτες, αξίζει ή δεν αξίζει να το πάρει κάνεις?

Μου έχουν τραβήξει την προσοχή τα zero & emax της Umi, αλλά βλέπω πολύ απογοήτευση και προβληματίζομαι :rolleyes:

Άντε παράγγειλε για να' χουμε να λέμε και για τα δικά σου. Ξερεις...φουσκωμενη μπαταρία, σπασμένη οθόνη, υπερθέρμανση, επανεκινησεις, μέτρια Ρομ κ.λ.π κ.λ.π. Μάθε καλού κακού και κινέζικα και προ παράγγειλε τα ανταλλακτικά. Άντε και καλη τύχη..!

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

οχι και ποτε!!!!! αν υπαρχει μεγαλο discharge rate μια χαρα ζεσταινονται, οχι να βρασουν οπως κανει η cpu του umi αλλα ανεβαζουν μια σχετικη θερμοκρασια. Αnyway εχω rootαρει το κινητο και με το cpu frills κατεβασα την συχνοτητα , πλεον δεν ζεσταινεται τοσο πολυ, επεσε και η αποδοση ομως.

τωρα που κατεβασες το cpu βλεπεις να κραταει καλυτερα η μπαταρια?

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.. Ειμαι κατοχος του κινητου και μετα απο 50 μερες αναμονης μπαταριας πλεον το ξανα χρησιμοποιω… ηθελα να ρωτησω τι μου προτεινετε να βαλω στο κινητο απο ρομ. Ειμαι με 3.05 προς το παρον.. Υπαρχει καποια που να τρεχει απροβληματιστα η να μεινω εδω που ειμαι?
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με την 3.09 είδα κάποια βελτίωση και πιο καλή σταθερότητα (πχ ενώ πριν μου έκανε μια επανεκκίνηση περίπου την εβδομάδα, πλέον εδώ και πάνω από δυο μήνες που έχω την 3.09 μου έκανε μόνο μία συνολικά).

 

Και από ό,τι έχω διαβάσει και από άλλους φίλους εδώ μέσα, πρέπει να έχουν την ίδια άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω ενω δεν ειχα reboot μολις εβαλα την 3.09 αποκτησα.. Τελικα εχω την emui και το κινητο παει αρκετα καλα και απο μπαταρια και απο reboot.
Link to comment
Share on other sites

3.09 και επανεκκινησεις τελος.

Μπορεις να την στειλεις καπως ή να περασω την 3.10 απο το rootjoy? η θα βαλω τα κλαματα στο τέλος?

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να την στειλεις καπως ή να περασω την 3.10 απο το rootjoy? η θα βαλω τα κλαματα στο τέλος?

Δεν την εχω, μεσω rootjoy την περασα, βαλε την 3,10 εφοσον υπαρχει διαθεσιμη, σιγουρα κατι βελτιωνει, πες μου εντυπωσεις!!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Υπαρχει μηπως καμια ρυθμιση για ανεβασω την ενταση του ακουστικου? Μιλαω και με το ζορι ακουω τι μου λενε…
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Υπαρχει μηπως καμια ρυθμιση για ανεβασω την ενταση του ακουστικου? Μιλαω και με το ζορι ακουω τι μου λενε…

mobile uncle tools-engineer mode-audio settings αν θες περαιτερω βοηθεια στειλε pm

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Υπαρχει μηπως καμια ρυθμιση για ανεβασω την ενταση του ακουστικου? Μιλαω και με το ζορι ακουω τι μου λενε…

mobile uncle tools-engineer mode-audio settings αν θες περαιτερω βοηθεια στειλε pm

Για λεπτομέρειες, δες τον οδηγό εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχω, μεσω rootjoy την περασα, βαλε την 3,10 εφοσον υπαρχει διαθεσιμη, σιγουρα κατι βελτιωνει, πες μου εντυπωσεις!!

 

Αυριο θα κάνω την εγχειριση, θα ενημερωσω το βραδακι σχετικα :X

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο forum!ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να ρωτησω για το zero το οποιο ειμαι κατοχος.ολα καλα με το τηλεφωνο εκτος απο τις επανεκκινησεις και το πολυ χαλια gps.το τηλ το αγορασα απο το minideal και ηρθε root με την 3.0.5 εκδοση.θελω να ρωτησω αν περασω νεοτερη εκδοση με το rootjoy θα χασω ολα τα αρχεια μου;θα χασω και το root;υπαρχει τροπος να φτιαχτει το gps;ειμαι πρωταρης με android συσκευη γιατι μεχρι τωρα ημουν iphonακιας!ευχαριστω πολυ και συγνωμη για την πολυλογια!καλημερα και παλι σε ολους!
Link to comment
Share on other sites

Το καλο με αυτο το κινητο ειναι το rootjoy που κανει το φλασαρισμα παιχνιδι. Βαλε τη τελευταια rom λογικα θα εχουβ βελτιωσει τα θεματακια του. Δε το εχω πια για να σου πω σιγουρα. Αν αυτο το τηλεφωνο δεν ειχε θεμα με τη μπαταρια θα το κραταγα ακομα γιατι επιμενω να λεω οτι ειναι τελοιο σε παρα πολλα πραγματα που μου αρεσουν. Btw εχω 2 θηκες tpu/silicon η μια εντελως καινουργια και μια ζελατινα για το πισω τζαμι, θα ηθελα να τις δωσω καπου αλλα βαριεμαι παρα πολυ τις αποστολες κτλ ...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ευχαριστω για την απαντηση.γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος εκτος απο αυτα που ειπα προηγουμενος.(επανεκκινησεις,gps).αν γνωριζεις πες μου σε παρακαλω αν με καινουργια rom χασω το root.οσο αφορα στις θηκες,αν τις χαριζεις και εισαι Αθηνα ψηνομαι να βρεθουμε καπου!
Link to comment
Share on other sites

Παραμείνετε στο θέμα. Επίσης να σημειώσω πως υπάρχει ξεχωριστό υποφόρουμ για αγγελίες (ή χαρίσματα) εδώ: http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=39
Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα κάνω την εγχειριση, θα ενημερωσω το βραδακι σχετικα :X

 

Τελικα πως την βλεπεις την 3.10 ?αξιζει ?

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

Πως να την δοκιμασουμε αφου δεν μπαινει!!!!Δοκιμασα να την περασω απο miui και τις τρεις φορες μου εβγαλε install error 7 οταν ξεκινουσε η εγκατασταση στο τηλεφωνο.Οι τυποι δεν μπορουν να κανουν τιποτα σωστα τελικα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχω, μεσω rootjoy την περασα, βαλε την 3,10 εφοσον υπαρχει διαθεσιμη, σιγουρα κατι βελτιωνει, πες μου εντυπωσεις!!

 

δείχνει σταθερή, χωρίς λαγκ, επανεκκινήσεις που μου έκανε δεν μου κάνει πλέον, διαχείριση ενέργειας μια απο τα ίδια, με το 3g δεν ξέρω τι γίνεται, γιατι ενω δείχνει να εχει, δεν μου δίνει data... και οταν το εχω στο 3τζι η ποιοτητα της κλησης ειναι ιδια με το gsm...

κατά τα λοιπά όλα καλά

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα πως την βλεπεις την 3.10 ?αξιζει ?

 

μεχρι τωρα ολα καλα, δεν εχω διαπιστωσει κατι, μου εκοψε τα screenshot την ωρα που εκανα κληση, μονο αυτο το προβλημα ειχα

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

δείχνει σταθερή, χωρίς λαγκ, επανεκκινήσεις που μου έκανε δεν μου κάνει πλέον, διαχείριση ενέργειας μια απο τα ίδια, με το 3g δεν ξέρω τι γίνεται, γιατι ενω δείχνει να εχει, δεν μου δίνει data... και οταν το εχω στο 3τζι η ποιοτητα της κλησης ειναι ιδια με το gsm...

κατά τα λοιπά όλα καλά

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μεχρι τωρα ολα καλα, δεν εχω διαπιστωσει κατι, μου εκοψε τα screenshot την ωρα που εκανα κληση, μονο αυτο το προβλημα ειχα

 

Μια χαρα τελικα την εβαλα και γω, οπως ειπες δεν εχει screenshot ουτε επανακινησεις ,σε μενα παντως το 3g στα data δουλευει κανονικα.

Εγω το μονο προβλημα που εχω ειναι με το Gps δεν πιανει ποτε δορυφορο,στις αρχες που το ειχα δοκιμασει επιανε κανονικα και συνδεοτανε αλλα τωρα με 3-4 ρομ που εχω δοκιμασει τιποτα μηπως να παω πισω σε καμια 3.03-3.05 μηπως κ φτιαξει ?

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα τελικα την εβαλα και γω, οπως ειπες δεν εχει screenshot ουτε επανακινησεις ,σε μενα παντως το 3g στα data δουλευει κανονικα.

Εγω το μονο προβλημα που εχω ειναι με το Gps δεν πιανει ποτε δορυφορο,στις αρχες που το ειχα δοκιμασει επιανε κανονικα και συνδεοτανε αλλα τωρα με 3-4 ρομ που εχω δοκιμασει τιποτα μηπως να παω πισω σε καμια 3.03-3.05 μηπως κ φτιαξει ?

 

3,05 δούλευε καμπάνα με navigon, δεν έχανε ούτε μετρο. μολις το ξαναπερασω θα σε ενημερωσω

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα τελικα την εβαλα και γω, οπως ειπες δεν εχει screenshot ουτε επανακινησεις ,σε μενα παντως το 3g στα data δουλευει κανονικα.

Εγω το μονο προβλημα που εχω ειναι με το Gps δεν πιανει ποτε δορυφορο,στις αρχες που το ειχα δοκιμασει επιανε κανονικα και συνδεοτανε αλλα τωρα με 3-4 ρομ που εχω δοκιμασει τιποτα μηπως να παω πισω σε καμια 3.03-3.05 μηπως κ φτιαξει ?

 

Φιλε 3.05 ειμαι εγω και gps νομιζω πιο χαλια δεν γινετε.ωστοσο να ρωτησω..αν αλλαξω ρομ χανω τιποτα απο εφαρμογες,φωτο,επαφες γενικα τι παιζει με αυτα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμένα. Μια ερωτηση στην 3.10 η default εφαρμογη για sms δεν υποστηριζει 160 χαρακτηρες. Εχει κάποια ρύθμιση?? Ή άλλη εφαρμογή???
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, για να κλειδωσετε gps πιο γρηγορα την πρωτη φορα, πηγαινετε στο μενου ρυθμισεις-εντοπισμος θεσης ( αν λεω κατι στο περιπου ειναι γιατι το κινητο το εδωσα, συγχωρεστε με) και εκει επιλεξτε να κανει αναζητηση μονο με τον δεκτη της συσκευης και οχι με τις λοιπες υποβοηθησεις, μετα με το προγραμμα androits gps test pro, αφηστε το σε ανοιχτο χωρο να κλειδωσει για πρωτη φορα, καλο ειναι να εχει wifi και να κανετε ενα reload xtra data μεσα απο το προγραμμα. Τωρα περνωντας νεα rom μεσω OTA δεν χανεις τιποτα, αν περασεις νεα rom με rootjoy προφανως χανεις τον μπουσουλα διοτι κανει format, εγγραφει εκ νεου τα PMT και χανονται ολα!
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...