Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά, μια ερώτηση. Μιας και δεν έχει φύγει ακόμα το umi zero από geekbuying και το συνολικό κόστος με απλή μεταφορά και ασφάλεια είναι στα 202€ τι πρέπει να ζητήσω από την εταιρία να αναγράφεται στο δεμα:

1. Μόνο gift?

2. Τιμή μικρότερη από 150€?

3. Δεν χρειάζεται να τους πω τίποτα ξέρουν τι παίζει με ελλαδα?

 

Είναι η πρώτη φορά που αγοράζω από κίνα και από την συγκεκριμένη εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1.Ναι...Ξέρουν αυτοί

2.Το ένα τρίτο και κάτω από αυτό που γράφεις

3.Ξέρουν πολύ καλά...

Καλημέρα παιδιά, μια ερώτηση. Μιας και δεν έχει φύγει ακόμα το umi zero από geekbuying και το συνολικό κόστος με απλή μεταφορά και ασφάλεια είναι στα 202€ τι πρέπει να ζητήσω από την εταιρία να αναγράφεται στο δεμα:

1. Μόνο gift?

2. Τιμή μικρότερη από 150€?

3. Δεν χρειάζεται να τους πω τίποτα ξέρουν τι παίζει με ελλαδα?

 

Είναι η πρώτη φορά που αγοράζω από κίνα και από την συγκεκριμένη εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Θα ήθελα τη βοήθεια σας! Έχω παραγγείλει από το Ali express το uni zero στις 18/ 11 στις 27/ 11 μου το στέλνει αυτός με track number 75512856414112600004 Όλα καλά μέχρι εκεί... 1 του μηνός είναι Λονδίνο κ μετά πάει Γερμανία το πακέτο κ αλλάζει track number.. Εντάξει λέω όλα οκ! Αλλά κάπου στο σάιτ της gls μου έλεγε κάτι για επιστροφή!!! :-o εγώ πήρα ένα τηλέφωνο στην acs που συνεργάζεται με την gls κ μου είπαν το πακέτο επιστρέφει πίσω Αγγλία Γιατί είχε ένα θέμα με την μπαταρία! Εγώ επικοινωνώ με τον πωλητή από εκεί που το πήρα πριν 4 μέρες κ μου λέει ότι σε λίγες μέρες θα είναι Ελλάδα! Κ χθες από τις 30 μέρες που δίνει όριο το Ali express για να κάνω ακυρώσει τις παραγγελίας κ να πάρω πίσω τα λεφτά μου, μου το ανανεώσε συν άλλες 12 μέρες! Το Ali μου έστειλε το μήνυμα κ όχι οππωλητής! Τώρα δεν ξέρω τη να κάνω; Να περιμένω 10 μέρες ακόμα; Γιατί τον είδα πολύ σίγουρο τον πωλητή ότι θα το πάρω το πακέτο!!! Κ γιατί ακόμα μου εμφανίζει ότι είναι Λονδίνο; Καμία γνώμη;

Πήρα σήμερα τηλέφωνο την acs κ μου είπε ότι η αποστολή μου επέστρεψε Λονδίνο 4/12 κ έχει μείνει εκεί! Άρα Ελλάδα δεν το βλέπω να έρχεται!!

Link to comment
Share on other sites

Λιγο μπερδεμενη κατασταση. Πως το Ali απο μονο του πηγε τις μερες απο 30 σε 42? Εγω θα εκανα αμεσα ενα dispute ζητωντας full refund ετσι για να μετρραει. Κι αν σε ρρωτησουν τους εξιστορεις την κατασταση πως και γιατι.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Λιγο μπερδεμενη κατασταση. Πως το Ali απο μονο του πηγε τις μερες απο 30 σε 42? Εγω θα εκανα αμεσα ενα dispute ζητωντας full refund ετσι για να μετρραει. Κι αν σε ρρωτησουν τους εξιστορεις την κατασταση πως και γιατι.

 

Ζήτησε ο πωλητής από το Ali για κάποιον λόγο σημαντικό τον οποίο δεν ξέρω ακόμα! Η μάλλον ξέρω επειδή δεν μου έχει έρθει η παραγγελία ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

στον κινεζο στα 205 δολλαρια , 3000 κομματια ακομη...

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

μόλις παρέλαβα το κινητό και το έχω και φορτίζει, τι να πω πραγματικά σε 5 λεπτά έχει βάλει 10% μπαταρία(αν και θα το αφήσω έξι ώρες για πρώτη φόρτιση), ποιότητα;;; ΘΕΙΚΗ, από το κουτί με τα περιεχόμενα του έως το κινητό!!! Για τα λεφτά του πραγματικά πολύ δύσκολα θα πάρω τέτοιο σύνολο σε γνωστές μάρκες!!! Το κινητό, πανάλαφρο, λεπτό, τρομερή αίσθηση του γυαλιού και του αλουμινίου στο χέρι, κάθεται στην παλάμη μου(Εμένα τουλάχιστον) ΤΕΛΕΙΑ!!! Δεν έχω πολλά να σας πω πραγματικά, μακάρι να βγει και καλό στο λειτουργικό κομμάτι, θα ενημερώσω το βράδυ ακριβώς εμπειρίες κλπ μέχρι τώρα όμως πραγματικά το κινητό και η συσκευασία τα ΣΠΑΝΕ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

1. μόλις παρέλαβα το κινητό

2. ποιότητα;;; ΘΕΙΚΗ, από το κουτί με τα περιεχόμενα του έως το κινητό!!!

3. Το κινητό κάθεται στην παλάμη μου(Εμένα τουλάχιστον) ΤΕΛΕΙΑ!!!

4. πραγματικά το κινητό και η συσκευασία τα ΣΠΑΝΕ!!!

Μπραβο αγορινα μου.

Το καλο νεο της ημερας !

"Πολλες φορές στο Ιντερνετ, βλεπουμε πραγματα που δεν ειναι αληθινα"

(Γεώργιος Καραϊσκάκης, 1824 μΧ.)

便宜不好,好的不便宜! (Γιώργος, 2014 μΧ.)

Link to comment
Share on other sites

Από που το είχες παραγγείλει; Καλορίζικο και καλοτάξιδο να είναι.

Φιλικά

Μανώλης

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παράγγειλα από ali σε προσφορά 170 ευρώ μαζι με flip case. Το τηλ θα το δώσω στη γυναίκα μου. Ξέρεις κανείς τι παίζει με αποστολή Sweden post, αν υπάρχει περίπτωση να πληρώσω τελωνείο; Τους ζήτησα να γράψουν οτι επιστρέφει από service. Πρέπει να ζητήσω και κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μόλις το παράγγειλα από ali σε προσφορά 170 ευρώ μαζι με flip case. Το τηλ θα το δώσω στη γυναίκα μου. Ξέρεις κανείς τι παίζει με αποστολή Sweden post, αν υπάρχει περίπτωση να πληρώσω τελωνείο; Τους ζήτησα να γράψουν οτι επιστρέφει από service. Πρέπει να ζητήσω και κάτι άλλο;

 

Να θυμίσω ότι απαγορεύεται η οποιαδήποτε συζήτηση για τρόπους αποφυγής τελωνείου για τον απλό λόγο ότι είναι παράνομο. Παρακαλώ προς συμμόρφωση βάσει των κανονισμών για να μην υπάρξουν κυρώσεις αποκλεισμού πρόσβασης στο forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να θυμίσω ότι απαγορεύεται η οποιαδήποτε συζήτηση για τρόπους αποφυγής τελωνείου για τον απλό λόγο ότι είναι παράνομο. Παρακαλώ προς συμμόρφωση βάσει των κανονισμών για να μην υπάρξουν κυρώσεις αποκλεισμού πρόσβασης στο forum.

 

Συγγνώμη δεν το ήξερα. Διαγράψτε το post

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα και γω. Από Antelife γύρω στις 18 του Νοέμβρη το είχα παραγγείλει. Πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να τρεξω antutu και το αποτέλεσμα ήταν 32695! By the way Κύπρο είμαι! Edited by petermit
Link to comment
Share on other sites

Μεγειά και καλοδούλευτο!

Πως σου φαίνεται στο χέρι?Είναι τελικά μεγάλο αναλογικά με το ότι είναι 5 ίντσες?

Τι συσκευή είχες πριν?

Μόλις το παρέλαβα και γω. Από Antelife γύρω στις 18 του Νοέμβρη το είχα παραγγείλει. Πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να τρεξω antutu και το αποτέλεσμα ήταν 32695! By the way Κύπρο είμαι!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα και γω. Από Antelife γύρω στις 18 του Νοέμβρη το είχα παραγγείλει. Πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να τρεξω antutu και το αποτέλεσμα ήταν 32695! By the way Κύπρο είμαι!

 

Σαν ποιοτητα οταν το ποιανεις ειναι σαν το xperia z3 η z2?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπηκε σε παραγγελια απο to2c

Product Name Price Qty Subtotal Share

UMI Zero MTK6592T Octa Core Android 4.4 Smartphone 5.0" 1920x1080P FHD Screen 2GB RAM 16GB ROM 13.0MP 6.4mm

€167.48 1 €167.48

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι από κάποιο άλλο κατάστημα που δίνουν και τη θήκη σε αυτά τα λεφτά δώρο??

Παιδια μπηκε σε παραγγελια απο to2c

Product Name Price Qty Subtotal Share

UMI Zero MTK6592T Octa Core Android 4.4 Smartphone 5.0" 1920x1080P FHD Screen 2GB RAM 16GB ROM 13.0MP 6.4mm

€167.48 1 €167.48

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι από κάποιο άλλο κατάστημα που δίνουν και τη θήκη σε αυτά τα λεφτά δώρο??

 

Γιατι δεν ηταν διαθεσιμο,δεν βρηκα αλλο και επισης εχω ξανα ψωνησει απο αυτο

 

Εχει την θηκη Ζ αλλα δεν βλεπω να μου αρεσει παρα πολυ

Edited by panosb26
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμο είναι σε δύο τουλάχιστον καταστήματα με αυτή την προσφορά!

Άψογοι είναι,έχω ψωνίσει κ εγώ!

Με το καλό να σου έρθει!

Γιατι δεν ηταν διαθεσιμο,δεν βρηκα αλλο και επισης εχω ξανα ψωνησει απο αυτο
Link to comment
Share on other sites

Μεγειά και καλοδούλευτο!

Πως σου φαίνεται στο χέρι?Είναι τελικά μεγάλο αναλογικά με το ότι είναι 5 ίντσες?

Τι συσκευή είχες πριν?

 

Ευχαριστω να σαι καλα. Τωρα τι να σου πω, η αληθεια ειναι λιγο μακρυ, ακομα και για 5 ιντσες, αλλα τι να κανουμε, ηταν κατι που το γνωριζαμε.

Φυσικα ισως να φταιει το οτι ερχομαι και απο μικρο σχετικα κινητο, Motorola Droid Mini με 4.3 ιντσες οθονη και μολις 121 mm υψος. Το UMI Zero ειναι στα 146 mm υψος την στιγμη που αλλα 5" κινητα οπως πχ το Samsung Galaxy S4 ειναι στα 136.6 mm.

 

Στο χερι παντως καλο ειναι, ισως και λογω της τοποθετησης του on/off κουμπιου που ειναι αριστερα κοντα στη μέση. Βγαινει απο standby σχετικα ευκολα με τη χρηση ενος μονο χεριου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σαν ποιοτητα οταν το ποιανεις ειναι σαν το xperia z3 η z2?

 

Δεν εχω δει καποιο Xperia Z2/3 απο κοντα αλλα μπορω να επιβεβαιωσω οτι προκειται για κοσμημα η συσκευη. Εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευης!

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος από τους κατόχους να μας πει αν το κινητό τραβάει MP4 βίντεο ή μόνο 3gp (κάτι τέτοιο άκουσα σε παλιότερο hands-on) και σε τι ποιότητα και καρε/δευτερόλεπτο; Γνωρίζω ότι έχει αιθητήρα Sony IMX214, οπότε λογικά οι φωτογραφίες και τα βίντεο που τραβάει είναι πολύ καλά. Συγγνώμη αν έχει αναφερθεί σε προηγούμενη σελίδα, απλά δεν έχω χρόνο να διαβάσω όλες τις σελίδες. Eπίσης, θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει κάποιο άλλο θεματάκι που σας προβληματίζει (μπαταρία, επιδόσεις, υπερθέρμανση, GPS κλπ). Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, είμαι ένα βήμα πριν πατήσω add to cart :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...