Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σβηστηκαν μηνυματα? εχασα κατι? που πηγαν τα μηνυματα με τον τυπο που υποστηριζε πως ηταν η ελληνικη υποστηριξη της umi? απαντηστε μου ειτε εδω ειτε με pm αμα θελετε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σβηστηκαν μηνυματα? εχασα κατι? που πηγαν τα μηνυματα με τον τυπο που υποστηριζε πως ηταν η ελληνικη υποστηριξη της umi? ...

σβήστηκαν...

Link to comment
Share on other sites

σβηστηκαν μηνυματα? εχασα κατι? που πηγαν τα μηνυματα με τον τυπο που υποστηριζε πως ηταν η ελληνικη υποστηριξη της umi? απαντηστε μου ειτε εδω ειτε με pm αμα θελετε.

Σβηστικαν γιατι μαλλον ηταν "ανθρακες ο θησαυρος".....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Πως να μην σβηστουν;

Αφου λεγανε: Ελατε στο δικο μας site να κανουμε διαγωνισμους και να σας δωσουμε δωρα;

"Πολλες φορές στο Ιντερνετ, βλεπουμε πραγματα που δεν ειναι αληθινα"

(Γεώργιος Καραϊσκάκης, 1824 μΧ.)

便宜不好,好的不便宜! (Γιώργος, 2014 μΧ.)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηρα τα λεφτα πισω στη καρτα μου απο τον απαραδεκτο πωλητη michelle tradind co, limited (aliexpress) που τωρα ονομαζεται lili lili.... Ολα καλα τελικα αν και επρεπε να επιμενω και να εχω πολυ υπομονη με δαφτους. Θα ηθελα να ευχαριστησω την umi που στηριξε το αιτημα μου και εβαλε το χερακι της, να λεμε και τα καλα της οχι μονο οτι εβγαλε αυτο το προβληματικο τηλεφωνο. .. Τελος απο εμενα, καλη συνεχεια.
Link to comment
Share on other sites

Πως να μην σβηστουν;

Αφου λεγανε: Ελατε στο δικο μας site να κανουμε διαγωνισμους και να σας δωσουμε δωρα;

Δε σβήστηκαν όμως μόνο αυτά τα μηνύματα...

Σβήστηκαν και μηνύματα συμφορουμιτών που κράζουν το zero...

Edited by nikiforos_
Link to comment
Share on other sites

Δε σβήστηκαν όμως μόνο αυτά τα μηνύματα...

Σβήστηκαν και μηνύματα συμφορουμιτών που κράζουν το zero...

Επειδή σβήστηκαν και δικά μου να πω οτι εκραζα τους τύπους της umi και όχι το τηλέφωνο. Τους έλεγα να λύσουν τα προβλήματα που έχουν πολλοί εδώ μέσα με το zero. Απλως απο περιέργεια και μονο θα ήθελα να ξέρω για ποιο λογο σβήστηκαν. Παίζεται κάτι με αυτους τους τύπους?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σβήστηκαν και δικά μου να πω οτι εκραζα τους τύπους της umi και όχι το τηλέφωνο. Τους έλεγα να λύσουν τα προβλήματα που έχουν πολλοί εδώ μέσα με το zero. Απλως απο περιέργεια και μονο θα ήθελα να ξέρω για ποιο λογο σβήστηκαν. Παίζεται κάτι με αυτους τους τύπους?

Και δικά μου σβήστηκαν που αφορούσαν το zero...

Και δεν είναι η πρώτη φορά στο φόρουμ...

Link to comment
Share on other sites

Και δικά μου σβήστηκαν που αφορούσαν το zero...

Και δεν είναι η πρώτη φορά στο φόρουμ...

Παιδια τα μηνύματα που σβηστηακν προφανώς είχαν κάνει παράθεση μήνυμα της ελληνικής umi. Άρα προφανώς έπρεπε και αυτά να φύγουν αλλιώς θα ήταν ψιλό άκυρα.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Επιδη ειναι πολυ ενδιαφερον το ζερο τα προβληματα του εξαφανιζωνται με την miui6 ? Στο unboxing video του myphone λεει οτι απλα αλαξε τον luncher και ολα καλα. Τι προτεινετε οι κατοχοι?
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει προβλήματα hardware και πάει καλά με την στόκ ρομ δεν θα έχει ζόρι και με άλλες ρομ εκτός από τα εκάστοτε bugs τους. Να το δικό μου με EMUI 3.0. Περιέργως δουλεύει εντάξει ακόμα ενώ είναι "αμαρτωλής" παραγωγής τέλη 2014. Πάντως δεν το φόρτισα ποτέ με τον δικό του φορτιστή 5.7V 2.4Α. Δεν είναι ξεκάθαρο αν οι νεότερες φουρνιές παρουσιάζουν μειωμένο ποσοστό θεμάτων hardware. Γράφτηκε πάντως ότι βάζουν σωστότερη μπαταρία έκτοτε.
Link to comment
Share on other sites

Επιδη ειναι πολυ ενδιαφερον το ζερο τα προβληματα του εξαφανιζωνται με την miui6 ? Στο unboxing video του myphone λεει οτι απλα αλαξε τον luncher και ολα καλα. Τι προτεινετε οι κατοχοι?

 

το review του myphone δεν αποτελει αποδειξη για την αξιοπιστια σε βαθος χρονου. Εξ ου και την πατησαμε ολοι...

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτοι εκει στην Umi μας εχουν για πολυ μ@κακες!!!! Σημερα μου ηρθε ενα πακετο με μπαταρια και πισω κρυσταλο για αντικατασταση σε εγκυο zero, η μπαταρια που εστειλαν ειναι βγαλμενη απο αλλο zero που προφανως τους επιστραφηκε, νομιζω πως με την umi τελος, δεν θελω να παρω αλλο μοντελο τους.
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω ότι δεν υπάρχει, μέχρι αυτή την στιγμή τουλάχιστον, επίσημη εκπροσώπηση από την Umi. Κατά συνέπεια διαγράφηκαν ποστ τα οποία είχαν γίνει αυθαίρετα. Ας κλείσει εδώ η παρένθεση και ας συνεχίσουμε σε ότι έχει σχέση με την συσκευή, please. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια ότι την πατήσαμε από το review του myphone πολύς κόσμος. Χρειάζεται χρόνος για να βγουν όλα τα προβλήματα αλλά το GPS στο κινητό του review εξετάστηκε αν δούλευε π.χ.; Οι sim δε γδέρνονταν; Μήπως έπρεπε να γίνει καλύτερο review ίσως;

 

Αν είναι δυνατόν του στείλανε χρησιμοποιημένη μπαταρία του fireblade!!!!! Άντε να ζητήσουμε τώρα μπαταρίες και μεις που είμαστε έγκυες.... Σκέτο ρίσκο!

 

Σήμερα πέρασα με flash tool την 3.09. Αποτέλεσμα: Δεν έχω καθόλου ήχο!! Θα τους το στείλω πίσω δε γλιτωνουν!

Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια ότι την πατήσαμε από το review του myphone πολύς κόσμος. Χρειάζεται χρόνος για να βγουν όλα τα προβλήματα αλλά το GPS στο κινητό του review εξετάστηκε αν δούλευε π.χ.; Οι sim δε γδέρνονταν; Μήπως έπρεπε να γίνει καλύτερο review ίσως;

 

Αν είναι δυνατόν του στείλανε χρησιμοποιημένη μπαταρία του fireblade!!!!! Άντε να ζητήσουμε τώρα μπαταρίες και μεις που είμαστε έγκυες.... Σκέτο ρίσκο!

 

Σήμερα πέρασα με flash tool την 3.09. Αποτέλεσμα: Δεν έχω καθόλου ήχο!! Θα τους το στείλω πίσω δε γλιτωνουν!

θα ανεβασω φωτο απο την μπαταρια να την δειτε, πολυ γελιο, παρολα αυτα ειναι μια χαρα ομως...προφανως ειχε αλλα θεματα το zero που του αφαιρεθηκε. Αν με την 3.09 δεν εχεις ηχο (αν δλδ μονο αυτο ειναι το προβλημα σου) δοκιμασε μηπως θελει ανεβασμα απο τον μενου audio του mobile uncle tools, πριν το πακεταρεις και περιμενεις 2 μηνες μεχρι να δωθει λυση. Παντως το myphone πρεπει επισημα και επωνυμα να παρει θεση ως προς την umi και τα κινεζομαγαζα, τετοιο χαλι δεν νομιζω να εχουμε δει ποτε, πεταξτε την umi τελειως απο το forum, αυτη θα ναι η τιμωρια τους, το gearbest παντως ΔΕΝ εχει umi......μπραβο τους!!! Εμενα παντως το δικο μου δεν εχει θεματα, καποια αλλα που εδωσα ομως.....εχουν :(

Υ.Γ. περνα την 3.09 και με το rootjoy, ποτε δεν ξερεις....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

θα ανεβασω φωτο απο την μπαταρια να την δειτε, πολυ γελιο, παρολα αυτα ειναι μια χαρα ομως...προφανως ειχε αλλα θεματα το zero που του αφαιρεθηκε. Αν με την 3.09 δεν εχεις ηχο (αν δλδ μονο αυτο ειναι το προβλημα σου) δοκιμασε μηπως θελει ανεβασμα απο τον μενου audio του mobile uncle tools, πριν το πακεταρεις και περιμενεις 2 μηνες μεχρι να δωθει λυση. Παντως το myphone πρεπει επισημα και επωνυμα να παρει θεση ως προς την umi και τα κινεζομαγαζα, τετοιο χαλι δεν νομιζω να εχουμε δει ποτε, πεταξτε την umi τελειως απο το forum, αυτη θα ναι η τιμωρια τους, το gearbest παντως ΔΕΝ εχει umi......μπραβο τους!!! Εμενα παντως το δικο μου δεν εχει θεματα, καποια αλλα που εδωσα ομως.....εχουν :(

Υ.Γ. περνα την 3.09 και με το rootjoy, ποτε δεν ξερεις....

 

Πέταμα η Umi! Όσο διαφημίστηκε, διαφημίστηκε! Φτάνει. Στο rootjoy οι άχρηστοι τη βγάλανε την 3.09 τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Οσα είναι κατεβασμένα παλιότερα και αποθηκευμένα στο documents/download/rom αν πάμε σε λειτουργία Rootjoy flash φαίνονται όλα πάλι στις επιλογές τι να φλασάρει. Το ότι βγάλανε την 3.09 απο την Rootjoy λίστα προς κατέβασμα είναι απορίας άξιο σίγουρα. Το καλύτερο θα ήταν να σημαίνει κάτι νεότερο θα βγάλουν σε stock Kitkat. Αλλά είναι αποδεδειγμένα αψυχολόγητοι, κανείς δεν μπορεί να πει πριν δει. :X
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα διάβασα όλα αλλά μιας και είμαι ένας από τους πρώτους δέκα που το παρέλαβε στην ελλάδα(δέκα δεκαπέντε μέρες μετά την έναρξη πώλησης του), το κινητό εκτός του ότι με τις αρχικές ρομ που έκανε επανεκκινήσεις, εκτός του ότι το ίντερνετ και το σήμα του δεν είναι τόσο δυνατά(μάλλον γιατί μένω στα ΧΑΝΙΑ) λόγω του ότι είναι δίκαρτο δεν μου έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα... Έφαγε ένα χτύπο κάποια στιγμή και σταμάτησαν τα touch button να δουλεύουν αλλά έβαλα μια εντολή στο σύστημα και τα έχω στην οθόνη.

έχω την 3.09 την πιο σταθερή πραγματικά ως τώρα και αν πραγματικά δεν είχε θέμα με το 3G(εκεί που ανοίγει μια σελίδα στο νετ ξαφνικά σταματάει μετάδοση δεδομένων και μόνο μετά από επανεκκίνηση του του 3G αρχίζει ξανά) δεν θα είχα κανένα θέμα.

κατέληξα ότι επειδή οι ανθρώποι δεν περίμεναν ότι θα γίνει τέτοιος χαμός, άυξησαν την παραγωγή και έκαναν πολλές ******** στην συναρμολόγηση, όσοι τα πήραν από τους πρώτους πριν αρχίσει η πρώτη έλλειψη (σε μια μέρα δηλαδή) δεν έχουν πολλά προβλήματα ειδικά σε φουσκώματα μπαταρίας κλπ... Σερβις απο την ΟΥΜΙ όσων αφορά ανταπόκριση σε όποια ερωτήματα με τα προβλήματα του 3G κλπ είναι ΤΡΟΜΕΡΗ. ΑΝ δεν είχε το θέμα του 3G εγώ τουλάχιστον θα ήμουν πολύ ευχαριστημένος...

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτοντως, το to2c.com πουλαει πισω τζάμι και μπαταρια

http://www.to2c.com/umi-zero-original-battery-cover-original-battery-2750mah-replacement.html

για ποιο λογο να τα αγορασεις και να τα πληρωσεις εφοσον ειναι υποχρεωμενοι να στα στειλουν δωρεαν?

 

Ακυρο παιδια, τo link για να παρεις μπαταρια και πισω τζαμι ηταν αυτο http://umidigi.com/forums/topic/swelled-battery-issue/ επρεπε απλα να επικοινωνησεις με το καταστημα που πηρες το κινητο και να τους δειξεις αυτο το Link επειτα ηταν υποχρεωμενοι να σου στειλουν τα ανταλακτικα, απ οτι βλεπω ομως η σελιδα δεν υπαρχει πια, την κατεβασαν η umiτζιδες, αρα τους εσκισαν στην παραγγελια για μπαταριες, εμενα παντως μου εστειλαν μπαταρια χρησιμοποιημενη αλλα οχι φουσκωμενη, και το πισω τζαμι, για πολλους να ξερετε οτι δεν ειναι τζαμι-γυαλι, ειναι corning gorilla glass.

Edited by FIREBLADE1
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

ok, δε λεω για την μπαταρία, αλλά το τζαμι δεν ξερεις ποτε θα σου χρειαστει:X Προσωπικα πανρως θα προτιμουσα να πουλαγανε καμια οθόνη -αχρείαστη να'ναι...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...