Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα δε λεει κατι λαθος ο ανθρωπος! με τοσο καλα χαρακτηριστικα και τετοια τιμη η κατασκευη επρεπε να ηταν εστω ανεκτη, κι ομως δεν ειναι! τα ιδια χαλια ακολουθουν και πιο επωνυμοι κινεζοι φιλε, μην ανυσηχεις, οπως το lenovo vibe x2 , το οποιο ομως φαινεται καπως καλυτερο.

Γνωρίζω ότι λίγο πολύ όλα τα κινέζικα βγάζουν και από κάποιο κουσούρι , αλλά τόσα πολλά μαζεμένα σε μια συσκευή δεν έχω ξαναδιαβάσει. Ειδικά από μια "επώνυμη" εταιρία.

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Lenovo Vibe X2 για τέτοια χαρακτηριστικά έχει πολύ μικρή μπαταρία και πολλά προβλήματα(μια ματιά στο gsmarena θα σας πείσει) προτιμώ umi.

Kαι καλό θα είναι να κάνουμε μια έρευνα πρώτου γράψουμε κάτι χωρίς να κοροϊδεύουμε και να γελάμε.(metalergr)

μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!Το παραγγείλα πριν 2 εβδομάδες!Δεν έχει έρθει ακόμα!Προτού το παραγγείλω επικοινώνησα

με το to2c για τα προβλήματα!Μου είπαν ότι όσον αφορά την μπαταρία όντως υπήρχαν, για μία παρτίδα

η οποία επεστράφει στο εργοστάσιο της UMI.Για τα προβλήματα software προσπαθούν συνεχώς με νέες

αναβαθμίσεις να τα διορθώσουν και το έχουν καταφέρει σε μεγάλο βαθμό!

Άποψη δική μου και όποιος θέλει την δέχεται:

1)Νέα κινέζικη εταιρία η UMI με ότι αυτό συνεπάγεται.

2)Εδώ τα iPhone της apple βγάζουν προβλήματα.

3)Συνήθως στα forum γράφουνε αυτοί που έχουν προβλήματα.

4)Το παραγγείλαμε ενώ δεν ξέραμε την εταιρία.

5)Στα 177.97€ δεν έχω βρει καλύτερα χαρακτηριστικά με τέτοια ποιότητα κατασκευής.

 

1) Νεα εταιρεια δεν τη λες, 4-5 μοντελα που εχει βγαλει στο παρελθον πηγαν απατα.

2) Ολα τα τηλεφωνα απο ολες της εταιρειες μπορει να βγαλουν καποιο προβλημα, εδω ειναι πολλα τα προβληματα απο πολλους κατοχους.

3) Γραφουν και διαβαζουν και οσοι θελουν να μαθουν για κατι που τους ενδιαφερει και για να εχουν γνωμη και αποψη.

4) Αν ειχες διαβασει τα νηματα με τα αλλα μοντελα της εταιρεια θα ειχες μια γνωμη για την εταιρεια.

5) Η αποψη σου ειναι σεβαστη :) Προσωπικα εχω διαφορετικη αποψη, σε αυτα τα χρηματα θα προτιμησω καποιο αλλο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σας το ξαναπω τριτη μέρα με την τελευταια κ δεν ξέρω..το τηλέφωνο παει σφαίρα. Δυναμίτης. Το έχω λιώσει.ουτε θέμα με wifi ουτε δεδομένα.ουτε κολλήματα κ επανεκινησης..

Μονο που ζεστενετε λιγάκι πιο πολύ απο πίσω σε σχέση με το προηγούμενο κινητό που ειχα....αυτό μονο...όσο για την ποιότητα .είναι κορυφαία.ουτε πλαστικουρες ουτε δήθεν αλουμίνιο κ είναι πλαστικό. .είναι όλο γυαλί με πολύ ωραία οθόνη..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα, πεστε μου αν αυτη η καμπύλη καταναλωσης μπαταρίας σας φαίνεται φυσιολογική... Μετα το 92-94% περιπου ειδα στο DU Battery 4,36 Volts (με κοκκινα γραμματα!). Λιγο ψαξιμο στο διαδίκτυο κι απ' οτι φαινεται πανω απο 4,2V δεν επιτρεπεται να φορτίζεται η μπαταρία. Τουλάχιστον όχι συχνα... Αυτά με τον φορτιστή της UMI. Το έχει δει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

για την μπαταρια μην ανησυχεις. αυτη που χρησιμοποιει το zero επιτρεπεται να φορτισει εως 4.35V.Einai 3.8V ΚΑΙ ΟΧΙ 3.7V οπως αρκετεσ.
Link to comment
Share on other sites

στο δικο μου δεν στελνει μηνυματα,γραφει κανονικα αποστολη αλλα αυτα δεν πανε ποτε στον παραληπτη...μπορει να βοηθησει καποιος;
Link to comment
Share on other sites

Ισως ενα factory reset να το στρωσει....ή δοκιμασε αρχικα ενα clear data στην εφαρμογη για τα μηνυματα, μπορει και να κανει δουλεια....

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα, πεστε μου αν αυτη η καμπύλη καταναλωσης μπαταρίας σας φαίνεται φυσιολογική... Μετα το 92-94% περιπου ειδα στο DU Battery 4,36 Volts (με κοκκινα γραμματα!). Λιγο ψαξιμο στο διαδίκτυο κι απ' οτι φαινεται πανω απο 4,2V δεν επιτρεπεται να φορτίζεται η μπαταρία. Τουλάχιστον όχι συχνα... Αυτά με τον φορτιστή της UMI. Το έχει δει κανείς?

Μια χαρα είναι τα 4.36V

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον καταλαβαν τι παπατα κινητο μας πουλησαν, το focalprice.com το εριξε στα 168 ευρω..... ξεπουλανε οσο οσο την βαλουτα τους.
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ to2c.com

 

ΕΓΩ

Dear to2c my order number is ........ umi zero I did it 16 of February.

I want to ask if I will have problems with the battery and the software because

many greek people have problems!I am really disappointed.And I saw in umi official before 3 days

 

(Especially those who have misfortune to receive the device that battery had been swollen. We are deeply apologize to you and offering you two options to solve this problem.

 

1. Contact the retailer where you purchase the device, describe them your problem and ask them for the replacement or, if you wish, refund.

 

2. Contact the retailer and request for the spare battery and back cover (Battery Repair Kit). They must provide you with this details for free. You can replace it yourself. It’s very simple. You can find manual via the following links https://yadi.sk/i/UvidaNKVezKzL or http://1drv.ms/1BQJqbG Don’t forget to mention that it was UMI’s advise and we will provide them with all the details that necessary. Because sometimes vendor’s customer support doesn’t know about that solution.

 

We hope it will help you to solve the problem. Sorry for inconvenience.

 

If you have any comments, please, feel free to leave it below.)

 

I wait for your reply.thank you very much for your time.

 

 

ΑΠΑΝΤΗΣΗ:

 

My dear , if so the battery with umi zero , we will try our best to ask the umi factory for replacing an new for all customers .

But before you shipped to us , could you take a video for your phone of the battery including each angle of view ?

So that we could know more clearly about it .

Do your phone just have problems with the battery ? do you have any other issues .

waiting for your reply ,thanks .

 

 

ΕΓΩ

 

Sorry maybe I was not clear.I dont have the phone yet but I want to know if my phone belong to problematic batch!! Or all the phone have ploblematic battery??

 

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

 

there just has one batch for UMI zero phone with bad battery .

Τhey solve that problems on Jan , so you don't worry .Thanks

Link to comment
Share on other sites

Έχω το umi c1, το οποίο δεν έχει προβλήματα, και μου κανει εντύπωση το οτι υπαρχουν τοσα πολλα προβλήματα σε νεώτερο μοντελο. Βλέπω την umi να πηγαινει απατη. Ποιος θα ξαναγορασει τηλέφωνό της ? Μηπως να μαζευτούν οι έχοντες προβλήματα ανα περιοχή και να τα στείλουν ομαδικά πισω? Το ξερω οτι δεν γίνεται αλλά θα έκανε μεγάλη εντύπωση στο Δίκτυο και ίσως "ταρακουνουσε" και αλλες εταιρίες.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον καταλαβαν τι παπατα κινητο μας πουλησαν, το focalprice.com το εριξε στα 168 ευρω..... ξεπουλανε οσο οσο την βαλουτα τους.

 

ή πουλανε σιγουρα ελατωματικα

Link to comment
Share on other sites

ή πουλανε σιγουρα ελατωματικα

Ισως και να ξαναστελνουν, αυτα που τους στειλαμε πισω....θα μαθω ομως, εχω "δικο μου" ατομο εκει μεσα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Μια ευλογη απορια. Εαν σου σπασει η οθονη (digitizer) aπο που υπαρχει ανταλλακτικο;,δεν εχω βρει πουθενα. 2 email εστειλα στην εταιρια δεν εχω παρει καμμια απαντηση. Δεν μου εχει σπασει (ακομα) αλλα καλο να γνωριζεις καποι; πραγματα
Link to comment
Share on other sites

Μια ευλογη απορια. Εαν σου σπασει η οθονη (digitizer) aπο που υπαρχει ανταλλακτικο;,δεν εχω βρει πουθενα. 2 email εστειλα στην εταιρια δεν εχω παρει καμμια απαντηση. Δεν μου εχει σπασει (ακομα) αλλα καλο να γνωριζεις καποι; πραγματα

 

Φιλε μου καλε......απλα πραγματα, το αλλο με τον τοτο το ξερεις? Σιγα μην βρεις για umi...εδω δεν βρισκω ανταλακτικα για παλαιοτερα μοντελα της (X2).

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Το πακεταρισα και το εστειλα πισω μετα απο αλληλογραφεια με τον ( απαραδεκτο ) πωλητη Michelle Trading Co (aliexpress 3000 κοματια flash sale) οταν μου ανεφερε refund. Τωρα που ειναι πια στο δρομο λεει θα σου στειλω ενα καινουργιο οταν το παραλαβω!!!! Του (της) ειπα οτι θελω τα λεφτα μου πισω και ανεφερα οτι πληρωσα και 16,40 ευρα για εξοδα αποστολης δε ξανακανω αλλλες υποχωρησεις και περιμενω. Πηρε κανεις τα λεφτα του πισω απο εκει? Edited by idi
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω ενα [ποβληματάκι εξ αρχής... Όταν το συνδεω στο pc και το βάλω "connected as storage" δεν βγαζει το android logo με το μηνυμα "turn on usb storage" κλπ. Σαν αποτελεσμα δεν συνδέεται στο pc παρά μονο οταν το επιλέξω σαν media device. Ξερει κανείς τπτ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω ενα [ποβληματάκι εξ αρχής... Όταν το συνδεω στο pc και το βάλω "connected as storage" δεν βγαζει το android logo με το μηνυμα "turn on usb storage" κλπ. Σαν αποτελεσμα δεν συνδέεται στο pc παρά μονο οταν το επιλέξω σαν media device. Ξερει κανείς τπτ?

Φιλε μου καλε, ετσι ειναι στο android 4.4 τον παλιο τροπο ενεργοποιησης του αποθηκευτικου χωρου ξεχασε τον, αν και προσωπικα τον προτιμουσα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο... μετά το διάβασα κι εγώ... Ευχαριστώ πάντως:)

Δεν πειραζει, γι αυτο ειμαστε εδω εμεις!!! οτι θελεις μην δισταζεις να σε βοηθησουμε αν μπορουμε και εσυ φυσικα να βοηθησεις εμας σε οτι μπορεις.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έφτασε το κινητό μου στην tinydeal και από εκεί θα το στείλουν στην Umi μου είπαν. Εγώ κατά λάθος είχα σπάσει το sim tray πατώντας το.. (ατυχία). Τους είπα ότι θα δεχτώ καινούρια συσκευή μόνο αν μου διαβεβαιώσουν ότι δε θα έχει κανένα από τα κλασσικά προβλήματα.... Αλλιώς refund...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έφτασε το κινητό μου στην tinydeal και από εκεί θα το στείλουν στην Umi μου είπαν. Εγώ κατά λάθος είχα σπάσει το sim tray πατώντας το.. (ατυχία). Τους είπα ότι θα δεχτώ καινούρια συσκευή μόνο αν μου διαβεβαιώσουν ότι δε θα έχει κανένα από τα κλασσικά προβλήματα.... Αλλιώς refund...

Καλα.....περιμενε κανα 2-3 μηνες...... ζητα αμεσα refund εστω και μειωμενο λογο της ζημιας που προκαλεσες, γιατι εαν δεχτεις να στο στειλουν παλι σε βλεπω να παιρνεις καποιου αλλου που το εστειλε και εκεινος πισω για χιλιους δυο λογους, γενικα το κινητο ειναι αποτυχια, απορω πως δεν κλεινουμε το νημα να τελειωνουμε.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις τι μου κανει εντύπωση? Ότι στα ξενα φόρα δεν βλέπεις παρά ελάχιστες αναφορές στα προβλήματα του zero. Λες και δεν εχει κανεις πρόβλημα ή επικρατεί ομερτά. Τι στο καλό? Όλα τα αχρηστα εδώ ήλθαν?

Eν τω μεταξύ στο επίσημο φόρουμ της UMI υπάρχει αυτό το μυθικό post:lol::lol:

 

"This phone is brilliantly gorgeously looking; in fact I spend more time on this phone than any other phones have bought in my total existence. It makes me feel more like am driving a car than has BMW engine and transmission with a Mercedes body.

 

Great looking phone

Great body and very light weight

Brilliant Screen, super clear and sharp

Perfectly fits in the hand

Amazing screen pixel and colour

Absolutely fantastic camera.

 

Please scroll down for the best bit about my romance with this gorgeous phone.

..

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

..

 

.

.

.

.

.

.

 

BUT THE ****ER IS NOT CAPABLE OF DOING THE MOST IMPORTANT THING THAT IT’S SUPPOSED TO DO.

 

MAKING PHONE CALLS…………….BECAUSE THERE IS NEVER ANY SIGNAL ON THE ****ING PIECE OF BEAUTY 90% OF THE TIME.

 

THE PHONE MAKES ME FEEL LIKE HAVE JUST GOT MARRIED THE BEST LOOKING WOMAN IN THE WORLD, WITH ALL THE BITS IN THE RIGHT PLACES,

COME HONEY NIGHT……….

THEN I DISCOVERED THAT SHE HAS NO PUSSY!!!!!!!!!!!

WHAT IS THE USE A GREAT LOOKING WOMAN THAT HER HUSBAND CAN’T ****?

 

I FEEL SO, SO, CHEATED.

 

UMI………….. YOU NEED TO FIX THE PROBLEMS WITH ZERO ASAP BEFORE ALL YOUR RESELLER STARTS GETTING DIVORCED BY BUYERS LIKE ME

 

NO SALE….. NO MONEY,

NO MONEY………. NO BUSINESS

 

THE CHOICE IS YOURS.

 

AM SO ****ING PISSED OFF BUT, AM STILL LOOKING THE ****ING DAMN PIECE OF BEAUTY CALLED UMI ZERO…….And still LOVING it."

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

θεουλης!

Link to comment
Share on other sites

Με το android 5 τι γίνεται; Ξέρει κανείς κάτι;

 

Και μια δεύτερη ερώτηση: Έχω βάλει την 3.05 και είναι όλα μια χαρά. Κάπου διάβασα πως για να βάλεις την 3.06 πρέπει να γίνει factory reset και χάνεις όλα τα data... Ισχύει;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...