Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικα θα επρεπε να φυγουν και οι κουβεντες του τυπου , που το παραγγειλα, ποτε θα ερθει κλπ και να μιλαμε για το τι ειναι αυτη η συσκευη και τι κανει ή δεν κανει. Τεσπα οσο μπορεσα εγραψα για τη μεχρι τωρα εμπειρια μου απο το κινητο, μαλλον δεν ενδιαφερει, εγκαταλειπω την προσπαθεια .

Καλη Χρονιά !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Λογικα θα επρεπε να φυγουν και οι κουβεντες του τυπου , που το παραγγειλα, ποτε θα ερθει κλπ και να μιλαμε για το τι ειναι αυτη η συσκευη και τι κανει ή δεν κανει. Τεσπα οσο μπορεσα εγραψα για τη μεχρι τωρα εμπειρια μου απο το κινητο, μαλλον δεν ενδιαφερει, εγκαταλειπω την προσπαθεια .

Καλη Χρονιά !!!!

 

Φυσικά και ενδιαφέρει, για την ακρίβεια είναι το μόνο που ενδιαφέρει... Συνέχισε να αναφέρεις όσα έχουν να κάνουν με τη συμβίωσή σου με τη συγκεκριμένη συσκευή. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει μια θήκη σιλικόνης σε όλα τα μαγαζιά που έχω ψάξει... στο aliexpress ... http://www.aliexpress.com/item/1PC-Soft-silicon-case-cover-for-UMI-Zero-Phone-cover-Free-protector-flim-Free-shipping/32256782587.html το link... αν ενδιαφέρεται κανείς... λογικά είναι η κλασσική ημίσκληρη θήκη... παρήγγειλα ήδη και τώρα αναμονή... η γνήσια θήκη θέλει απ'ό,τι είδα εσωτερικό αυτοκόλλητο για να κάτσει το κινητό... και με ξενερώνει αυτό..

 

 

Κατάλαβα καλα?

Η θήκη ειναι presale?

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιους που συνεχίζουν να κάνουν ότι δεν καταλαβαίνουν... Απαγορεύεται η οποιαδήποτε συζήτηση για παράκαμψη / αποφυγή του τελωνείου για τον απλό λόγο ότι είναι παράνομο. Φυσικά τα σχετικά post έφυγαν και αν συνεχιστούν θα υπάρξουν κυρώσεις.

Ζητώ συγγνώμη παιδιά!

Απλά μάλλον την πάτησα επειδή δεν ήξερα, και δεν έχω ιδέα ποιός θα με διαφωτίσει...

Όταν και άμα το πάρω στα χέρια μου με το καλό θα σας πω εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εβδομάδα Μίλησα με τον πωλητή και μου είπε ότι 31-12 θα είναι διαθέσιμη...
Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα επρεπε να φυγουν και οι κουβεντες του τυπου , που το παραγγειλα, ποτε θα ερθει κλπ και να μιλαμε για το τι ειναι αυτη η συσκευη και τι κανει ή δεν κανει. Τεσπα οσο μπορεσα εγραψα για τη μεχρι τωρα εμπειρια μου απο το κινητο, μαλλον δεν ενδιαφερει, εγκαταλειπω την προσπαθεια .

Καλη Χρονιά !!!!

Φίλε jonb, μην χαλιεσε. Απλός πρέπει να καταλάβεις πως είσαι από τους λίγους που έχουν πάρει την συσκευή και εμείς όλοι οι υπόλοιποι απλός ελπίζουμε ότι θα την πάρουμε. Συνέχισε να γράφεις για να ξέρουμε τι μας περιμένει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, το τηλ το εχω 3 εβδομαδες. Οθονη τέλεια, wifi πολυ δυνατο (εμβέλεια), gps κλειδωνει πολυ γρηγορα, ηχος στο ηχειο κλήσεων παρα πολυ καλο κ καθαρο, στο Antutu εβγαλε γυρω στις 31500, η καμερα αρκετα καλη.

Προβληματακια, το τηλ αν παιξεις καποιο παιχνιδι για πανω απο 10λεπτο ζεσταίνετε πολυ, ρεσταρτ μου εχει κανει μονο μια φορα την πρωτη ημερα που το πηρα, οταν μιλαω κ ακουμπαει το πρόσωπό στην οθονη βγαζει screenshot ,τελος θα ακουστει χαζο αλλα πρεπει να το συνηθίσεις στο χερι γιατι η εληψη πλαστικων το κανει να γλυστραει ευκολα απο το χερι (περιμενω τη δερματινη θηκη που ελπιζω να λυσει το προβλημα).

Αυτα σε γενικες γραμμες. Οτι θελετε ρωτηστε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο το έχω τρεις εβδομάδες δουλεύει καμπάνα ένα προβληματάκι είχα με την sim έχανε το σήμα το καθάρισα με οινόπνευμα τη sim και όλλα καλά.

Το μονό πρόβλημα γλυστραει gps καμπάνα οθόνη καταπληκτική φωτογραφίες καλές δεν κολαει καθόλου πολύ καλό τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα, εχει κανει καποιος αγορα απο minideal?

 

Αρκετός κόσμος.

 

Eπισης γνωριζεται το sar της συσκευης?

 

Εδώ γράφει 0.5 W/Kg

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά... είμαι επιδοξος αγοραστής του τηλεφώνου... αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι με τις πτώσεις πως τα πάει... έχω την αίσθηση ότι επειδή είναι όλο γυαλί, ίσως είναι απαγορευτικες οι πτώσεις, ακομα και με θηκη.... . Εσείς τι λέτε?

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε αυτά τα θέματα σημαντικός παράγοντας είναι και η τύχη, ότι συσκευή και να έχεις... καλό είναι να μη σου πέσει γιατί αν πέσει, ποτέ δεν ξέρεις το αποτέλεσμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα και Χρόνια πολλά σε όλους....

Επειδή θέλω να το πάρω και εγώ για τη γυναίκα μου θέλω να ρωτήσω τους κατόχους για τη θερμοκρασία που ανεβάζει το κινητό..

Είναι αρκετά υψηλή ή απλά αισθάνεσαι ότι έχει ζεσταθεί λίγο??Σε συνεχόμενη λειτουργία ανεβάζει συνεχώς θερμοκρασία ή ανεβαίνει έως ένα σημείο και μετά παραμένει σταθερή??

Link to comment
Share on other sites

Αυτα από 'μενα...

 

εγω:

I have Umi zero only a half of day and I have a problem. During the telephone conversation, instead of my voice hear a continuous noise, Is hardware or software? The ROM is v3.01

Πέμπτη 2:00μ.μ.

 

umi:

Hi, our team will be back in the office on 5th Jan. We will get in touch asap

19 ώρες πριν

 

εγω:

I have terrible problem with the noise in conversation.. 80% of the calls, instead of my voice hear a continuous noise like an air. Please help me...

11 ώρες πριν

 

umi:

Dear ....., We are sorry that you have a problem with our device. Please, provide us with information about order number, web-store where you purchase the device. You need to contact the vendor and ask for the replacement or refund.

5 ώρες πριν

 

εγω:

Order No.: 3227****

store:geekbuying.com

Order Name: M******

imei: 86305002******

πριν από 28 λεπτά

 

εγω:

also mobile phone restart multiples times,, and if you put the sim card on the inside case of the sim's slot, the sim card scratched...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πόσες μέρες πιστεύετε θα κάνει να έρθει το τηλέφωνο αφού καταγραφεί στο αεροδρόμιο της Αθήνας στην Καλαμάτα; Edited by trtr
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα.

Επιτελους πηρα σημερα tracking number απο efox.

Για να δουμε τι θα βγει γιατι με αυτα που διαβαζω αρχιζω και φοβαμαι - μετανοιωνω...

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

με αυτα που διαβαζω αρχιζω και φοβαμαι - μετανοιωνω...

Μην αγχωνεσαι.

Σε ολα υπαρχει ο αρχικος ενθουσιασμος, που μετα σιγα σιγα περναει (γυναικες, αυτοκινητα, μηχανες, κινητα, γυμναστηρια....) .

Μην εχεις αρνητικη διαθεση απο τωρα, σκεψου θετικα.

"Πολλες φορές στο Ιντερνετ, βλεπουμε πραγματα που δεν ειναι αληθινα"

(Γεώργιος Καραϊσκάκης, 1824 μΧ.)

便宜不好,好的不便宜! (Γιώργος, 2014 μΧ.)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα ..

 

τωρα καμποσες μερες εχω κολησει με το umi zero ..

απο ποια σελιδα να το παραγγειλω?? ποια μου προτεινετε?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κανείς εδώ????Μη φτιάχνουμε καφέ πάνω.....:p

 

Καλήμερα και Χρόνια πολλά σε όλους....

Επειδή θέλω να το πάρω και εγώ για τη γυναίκα μου θέλω να ρωτήσω τους κατόχους για τη θερμοκρασία που ανεβάζει το κινητό..

Είναι αρκετά υψηλή ή απλά αισθάνεσαι ότι έχει ζεσταθεί λίγο??Σε συνεχόμενη λειτουργία ανεβάζει συνεχώς θερμοκρασία ή ανεβαίνει έως ένα σημείο και μετά παραμένει σταθερή??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας παιδιά!!

 

Σήμερα μετά τη μία το μεσημέρι το παρέλαβα!!

 

Ιστορικό:

Tynideal παραγγελία μέσω PostNL: 20/11

(προπαραγγελία, διαθέσιμο από 1/12)

Μου έδωσαν tracking number: 8/12 (ίσως και μια-δυο μέρες πιο πριν, δεν θυμάμαι...)

 

Τα παρακάτω είναι αντιγραφή από το 17track (ταξινομημένα "ανάποδα" από μένα για να τα διαβάσετε πιο εύκολα) :

 

08-12-2014 03:47 The item is pre-adviced

09-12-2014 10:10 The item is ready for shipment

09-12-2014 14:14 The item is at the airport of the originating country

10-12-2014 01:11 The item has left the originating country

10-12-2014 08:49 The item has arrived in the transit airport

11-12-2014 14:20 The item is at the handover point from freight carrier to PostNL

13-12-2014 09:52 The item is at the PostNL sorting center

13-12-2014 09:52 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

15-12-2014 08:11 The item is on transport to the country of destination

30-12-2014 11:08 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ), Receive Item At Office Of Exchange

30-12-2014 13:08 The item has been processed in the country of destination

03-01-2015 07:48 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ), Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

05-01-2015 03:49 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ, Item in conta ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

05-01-2015 05:45 Μ.Δ.Περιστερίου, Item arr Μ.Δ.Περιστερίου

05-01-2015 07:18 Μ.Δ.Περιστερίου, Item to be delivered

05-01-2015 13:11 Μ.Δ.Περιστερίου, Item delivered

 

(όπως βλέπετε το μεγάλο χρόνο τον έκανε από Ολλανδία για να φτάσει Ελλάδα... 17 μέρες!!)

 

 

 

Όλα καλά προς το παρόν. Δεν είδα κάτι περίεργο.

Στην συσκευασία όλα εντάξει. Όπως έχουμε δει στο youtune από άλλους.

 

Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, λεπτό, και με την "θήκη" Ζ να κουμπώνει άψογα (μόνο που θα την ήθελα πιο στιβαρή... είναι πολύ λεπτή και εύκαμπτη).

Η οθόνη του πολύ καλή!, Τις κάρτες sim τις έβαλα χωρίς κόπο και περιπέτειες, τις είδε αμέσως.

Τα wifi το βρήκε όλα πολύ γρήγορα και συνδέθηκε στο δικό μου άμεσα, και με πολύ καλές ταχύτητες.

Το GPS δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη...

Φωτογραφίες σε κλειστό χώρο ικανοποιητικές.

 

Το ψάχνω ακόμη.... Ξεκινάω τώρα για τις εφαρμογές μου, ρυθμίσεις, κλπ...

 

 

 

ΥΓ: το κινητό έρχεται με μια "ζελατίνα" της πλάκας κολλημένη πάνω του από ότι έχω δει, με προτυπωμένα όμως πάνω της ενδείξεις για τα κουμπάκια και τις υποδοχές που έχει το τηλ. (power, volume, sim/tf cards, κλπ). Όλες αυτές οι λέξεις και οι γραμμές πέφτουν πάνω στην οθόνη και είναι σαφώς ενοχλητικές. Ανακάλυψα όμως σβήνουν πολύ εύκολα τρίβοντάς τες λίγο με το νύχι μας. Και φεύγουν εντελώς!! Το λέω αυτό γιατί ήθελα να την κρατήσω λίγο μέχρι να αποφασίσω αν θα βάλω το screen protector που υπάρχει μέσα στην συσκευασία, ή αν θα παραγγείλω το film premium tempered glass.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με αυτό το "διαμάντι" όπως φαίνεται από τα χαρακτηριστικά του.

Και πες ότι δεν το παίρνεις μόνο λόγω μόστρας όπως ένας γνωστός :p, θα την κάνεις τη δουλειά σου και με το παραπάνω.

Αυτό όμως με το format του video είναι δυσκολοχώνευτο. Μα 3gp?? Είναι δυνατόν??

Πόσο χάλια είναι η ποιότητα του video ρε παιδιά σαν 3gp, ξέρει κανείς?

Έχει τραβήξει κανένας κάτοχος της συσκευής video να το ανεβάσει να δούμε τι γίνεται?

Στην ιστοσελίδα του to2c (αξιόπιστο μαγαζί έχω ψωνίσει αρκετές φορές) αναφέρει 3GP/MPEG4, που προφανώς δεν ισχύει.

Άκου κει 3gp....

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο!!! Το παρέλαβα σήμερα από to2c. Από το μαγαζί έφυγε 17/12. Έκανε 18 μέρες, δεν ήταν πολλές γιατί είχαμε αργίες. Tο ιστορικό από 17track.

 

2015-01-05 14:14

Μ.Δ.Καλαμάτας, Item in container - canceled

2015-01-05 14:06

Μ.Δ.Καλαμάτας, Item delivered

2015-01-05 14:06

Μ.Δ.Καλαμάτας, Item to be delivered

2015-01-05 13:47

Μ.Δ.Καλαμάτας, Item in conta Μ.Δ.Καλαμάτας

2015-01-05 13:29

Μ.Δ.Καλαμάτας

2015-01-05 08:17

Μ.Δ.Καλαμάτας, Item to be delivered

2015-01-05 06:40

Μ.Δ.Καλαμάτας, Item arr Μ.Δ.Καλαμάτας

2015-01-04 23:08

ΤΡΙΠΟΛΗ Κ Δ, Item in conta ΤΡΙΠΟΛΗ Κ Δ

2015-01-04 22:06

ΤΡΙΠΟΛΗ Κ Δ, Item arr ΤΡΙΠΟΛΗ Κ Δ

2015-01-03 14:37

Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ), Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

2015-01-03 06:47

ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ), Receive Item At Office Of Exchange

2014-12-19 14:12

ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

Edited by trtr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...