Jump to content

ADSL in a box by Forthnet: Σχόλια - Εντυπώσεις


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενδιαφερομαι για αυτο το πακετο και σκευτομουν απο δευτερα να την αγοραζα.Αλλα θα ηθελα και τα σχολια σασ.Επισης ακουσα πως δεν ειναι καλο το πακετο λογο USB modem....

the afternoon knows,what the morning never suspected

 

 

 

http://www.play247.gr/images/Audio_Video_Players/ZEN_TOUCHthumb.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 558
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ariadgr (14 Οκτ. 2004 , 19:48)

 

Ναι. Είναι καλύτερο ένα ethernet router όπως το alcatel 530i.

 

 

Μοντεμ γραφει,οποτε προτεινε του καποιο καλο μοντεμ :)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το modem σου το δίνουν δώρο ουσιαστικά οπότε το δοκιμάζεις και αν δεν σ'αρέσει αγοράζεις αργότερα 1 φτηνό router όπως το alcatel speedtouch 530. Πάντως εμένα με αγχώνει που αν στην πορεία θελήσεις να αλλάξεις isp χάνεις την γραμμή adsl και κάνεις αίτηση από την αρχή γιατί η γραμμή του πακέτου ανήκει στην forthnet ουσιαστικά την νοικιάζεις για 1 τρίμηνο, μετά τι γίνεται είναι το θέμα...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σημαντικοί και οι 2 λόγοι που αναφέρουν ο aridgr και ο nismo για να αποφύγει κάποιος το συγκεκριμένο πακέτο.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω ομως κανεναν να τους κραζει οπως κραζατε τον ΠΟΤΕ για το θεμα του conex.Σιγουρα δεν εχει σχεση το ενα με το αλλο,ομως εγω βρισκω χειροτερο το να σου κοβουν τη γραμμη αν μετα απο 3 μηνες δεν σου αρεσει η φορθνετ και αλλαξεις παροχεα. Αλλα ειπαμε,αλλα μετρα και αλλα σταθμα :down:
Link to comment
Share on other sites

Ego pou rotisa pantos mou eipan oti kaneis ananeosi meta tous 3 mines (ok mono forthnet)afto den me xalaei aftin tin stigmi.Oso gia to thema modem kai oxi router afto den einai katholou prvlima gia mena kathos exo mono ena pc sto spiti ara... :))

the afternoon knows,what the morning never suspected

 

 

 

http://www.play247.gr/images/Audio_Video_Players/ZEN_TOUCHthumb.JPG

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα γράφεις να σου πούμε τα σχόλιά μας για το πακέτο και το USB modem, και μετά απαντάς ότι το modem δεν είναι πρόβλημα για σένα. Αφού δε σε ενδιαφέρει ότι η γραμμή θα ανήκει στη forthnet & το modem θα είναι USB, δεν υπάρχει πρόβλημα. Πάρε το adsl in a box.
Link to comment
Share on other sites

file mou den to eipa me kapio yfos gia na se thikso...apla eixa apories pou tora lithikan :)

the afternoon knows,what the morning never suspected

 

 

 

http://www.play247.gr/images/Audio_Video_Players/ZEN_TOUCHthumb.JPG

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg (15 Οκτ. 2004 , 01:51)

 

Δεν βλεπω ομως κανεναν να τους κραζει οπως κραζατε τον ΠΟΤΕ για το θεμα του conex.Σιγουρα δεν εχει σχεση το ενα με το αλλο,ομως εγω βρισκω χειροτερο το να σου κοβουν τη γραμμη αν μετα απο 3 μηνες δεν σου αρεσει η φορθνετ και αλλαξεις παροχεα. Αλλα ειπαμε,αλλα μετρα και αλλα σταθμα :down:

 

 

Δεν τους κράζουμε για αυτό γιατί πολύ απλά είναι ένα χαρακτηριστικό του πακέτου, στο κάτω κάτω η τιμή είναι όντως χαμηλή, αυτό έλειπε να σου έκαναν τόσο χαμηλή τιμή και μετά να σου έμενε η γραμμή έτσι.

Για τον ΟΤΕ το κράξιμο εστιάστηκε σε ένα συγκεκριμένο σημείο: στο ότι παρενέβη στην αγορά παροχής υπηρεσιών internet με το να προωθεί τις συνδέσεις ενός συγκεκριμένου ISP (της πΟΤΕnet).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια.

 

Μεθαύριο κατα πάσα πιθανότητα κυκλοφορεί το adsl in a box.

 

Εγώ πριν απο 2-3 βδομάδες έκανα έτηση ενεργοποίησης της γραμμής απο τον ΟΤΕ που μου ενεργοποιήθηκε την Πέμπτη.

 

Δεν με συμφέρει εμένα το in box?

 

Υπόψην ότι έχω πάρει και router

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αφού και η γραμμή σου ενεργοποιήθηκε και router έχεις δε σε αφορά το in-a-box.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Paidia opos to perimena...To paketo den einai akoma diathesimo!!!sto telos tis evdomadas!!Pote den boroun na einai stin ora tous!!!AAA RE ELLADARA!!!!

the afternoon knows,what the morning never suspected

 

 

 

http://www.play247.gr/images/Audio_Video_Players/ZEN_TOUCHthumb.JPG

Link to comment
Share on other sites

Απορία τεχνικη περι των γραμμων εχω εγω. Οποιος γνωριζει ας απαντησει στην εξης ερωτηση. Οταν ενεργοποιηθει η ADSL από forthnet, η γραμμη ΟΤΕ (η απλη PSTN/ISDN γραμμουλα μας) τι γινετε από εκει και πέρα (μέχρι την ληξη του 3μηνου΄);
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη Απάτη αφού

1) το μοντεμ είναι usb

2) μετά το πέρας των τριων μηνων πρπει υποχρεωτικα να παρεις το πακετο του ενος έτους για τα 384

 

Συμφερει ίσως σε εκεινους που θα παρουνε 384 για ένα χρονο εκ των προτερων...εγω παντως και πολλοι αλλοι δε μπορουμε να πληρωσουμε ολα αυτα τα λεφτα. Με την ιδια λογικοι και ολοι οι αλλοι providers εχουν καποια προσφορα στον ενα χρονο (και χωρις τους 3 εχξτρα πρωτους μηνες....)

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα προχθες εκανα την συνδεση μου με τον πΟΤΕ πηρα μια 384 και το πακετο για 3 γιγα το μηνα δοκιμαστικα κι αν δεν φτασει παω για απεριοριστο.Πηρα το μοντεμ το alcatel speedtouch 530i και το συνδεσα usb.Για να το συνδεσω ethernet τι ακριβως χρειαζεται να παρω?καρτα δικτυου?

 

Υ.Γ. ειναι το πρωτο μου ποστ καλως σας βρηκα :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος JDROGAS (18 Οκτ. 2004 , 20:57)

 

Παιδια καλησπερα προχθες εκανα την συνδεση μου με τον πΟΤΕ πηρα μια 384 και το πακετο για 3 γιγα το μηνα δοκιμαστικα κι αν δεν φτασει παω για απεριοριστο.Πηρα το μοντεμ το alcatel speedtouch 530i και το συνδεσα usb.Για να το συνδεσω ethernet τι ακριβως χρειαζεται να παρω?καρτα δικτυου?

 

Υ.Γ. ειναι το πρωτο μου ποστ καλως σας βρηκα :)

 

 

Ναι!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος JDROGAS (18 Οκτ. 2004 , 21:41)

 

Θα δω καμια διαφορα και ποσο στοχιζει?

 

 

Aυτές οι ερωτήσεις πώς κολλάνε με το ADSL-in-a-box;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος JDROGAS (18 Οκτ. 2004 , 20:57)

 

Παιδια καλησπερα προχθες εκανα την συνδεση μου με τον πΟΤΕ πηρα μια 384 και το πακετο για 3 γιγα το μηνα δοκιμαστικα κι αν δεν φτασει παω για απεριοριστο.Πηρα το μοντεμ το alcatel speedtouch 530i και το συνδεσα usb.Για να το συνδεσω ethernet τι ακριβως χρειαζεται να παρω?καρτα δικτυου?

 

Υ.Γ. ειναι το πρωτο μου ποστ καλως σας βρηκα :)

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg (18 Οκτ. 2004 , 21:00)

 

Ναι!

 

 

OXI :!:

 

Άλλο ή κάρτα δικτύου και άλλο το ethernet.

Ethernet είναι θύρα που έχουν σχεδόν όλες οι καινούριες mobο.

Συνδέετε με καλώδιο :)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

εεε... βασικά όταν λέμε ethernet και κάρτα δικτύου εννοούμε το ίδιο πράγμα, οπότε έχεις λάθος jim87 το μόνο που χρειάζεται ο φίλος για να συνδέσει το modem του είναι όντως 1 κάρτα δικτύου.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...