Jump to content

myphone POLL: Ποια εταιρεία θα εμπιστευτείτε για την επόμενη αγορά σας;


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρία θα εμπιστευτείτε για την επόμενη αγορά σας;  

1.508 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρία θα εμπιστευτείτε για την επόμενη αγορά σας;

    • Samsung
      261
    • Apple
      184
    • Μicrosoft/Nokia
      148
    • LG
      136
    • HTC
      94
    • Motorola
      73
    • Sony
      87
    • Huawei
      37
    • Άλλη
      158
    • Δεν με ενδιαφέρει η μάρκα, προσέχω περισσότερο σχεδιασμό/χαρακτηριστικά/υποστήριξη/τιμή
      330


Recommended Posts

Η επόμενη συσκευή που θα πάρω θα είναι οτιδήποτε εκτός από Samsung. Έχω Samsung τα τελευταία 3,5 χρόνια (GS2) και παρόλο που η συγκεκριμένη συσκευή ήταν πάρα πολύ καλή, δεν πρόκειται να τους δώσω λεφτά ΠΟΤΕ ξανά... Σαν εταιρία απαράδεκτη!!!After sales support απλά μηδέν. Τα firmware που δίνει για τις συσκευές απλά για πέταμα.Μετά από τόσα χρόνια κάκιστης εμπειρίας ποτέ ξανά!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 282
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Sony από μένα γιατί έχει όλο το πακέτο. Εμφάνιση , μπαταρία, αδιάβροχο, καλά χαρακτηριστικά. Την τιμή να ρίξει λίγο και την υποστήριξη να προσέξει και θα ανέβει.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 4-5 κινέζικες φίρμες όπως Xiaomi, Meizu, Oppo, One κλπ. που προσφέρουν κορυφαίες συσκευές σε νορμάλ τιμές οπότε η επιλογή μου θα κινείται κάπου ανάμεσά τους. Οι Κινέζοι είναι το μέλλον στα κινητά.

 

Συμφωνώ και είναι και η δική μου επιλογή.

Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Apple.

ΑΛΛΑ θα πρέπει να κάνει πολλά για να καλύψει όλα τα (δικαίως ή αδίκως) άσχημα γεγονότα των τελευταίων 10 ημερών.

Link to comment
Share on other sites

Απο τα καλυτερα polls που εχουν μπει για να ξεκαθαριζουν οι υποστηρικτες της καθε εταιρειας απο τους υποστηρικτες της τεχνολογιας.

Δε νομιζω οτι θα μπορουσα να απαντησω τιποτα αλλο απο την τελευταια επιλογη καθως αγοραζω συμφωνα με τις απαιτησεις και αναγκες μου και οχι με το τι γραφει απο πισω η μπροστα το κινητο

 

Σαφώς και έχεις δίκιο και αυτο ισχύει σε κάθε μας επιλογή (ασχέτως αν εγώ έχω τα πάθη μου). Απλά θα διαφωνήσω κάπως στα τελευταία γραφόμενα μιας και αυτο που γράφει επάνω η συσκευή δεν "πάει" μόνο του. Έχει μια ιστορία και ξέρεις περίπου τι αντιπροσωπεύει. Όπως για παράδειγμα ξέρεις περίπου τι παίρνεις όταν το αυτοκίνητο που αγοράζεις εχει μπροστά το αστέρι....

Κατά τα άλλα, σαφώς και η κάθε εταιρεία θα πρέπει να σε κερδίζει καθημερινά.-

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το επόμενο σίγουρα θα είναι από Κίνα ... σε χαλεπούς καιρούς καιρούς που διανύουμε με σχεδόν τα μισά λεφτά έχεις κινητό τούμπανο και ποιοτικό βλ. oppo M3 M4 xiaomi 1plus1 κλπ.... Ετσι και αλλιώς δύσκολα να κρατήσω κινητό πάνω απο 18 μήνες ...Η επιδότηση θα πάει έκπτωση στο πάγιο. Αν και καλοβλέπω τα καινούρια blackberry (που έμεινα πάρα πολύ ικανοποιημένος απο ποιότητα) εφόσον τα οικονομικά στρώσουν έστω και λίγο.
Link to comment
Share on other sites

LG η πρώτη επιλογή γιατί έχει κάνει πολλά θετικά βήματα και σε hardware και σε software τον τελευταίο καιρό σε όλες τις κατηγορίες τιμής, όχι μόνο στα hi-end ( βλέπε Sony). Σαν δεύτερη επιλογή η Motorola που επίσης κάνει τρομερή δουλειά στις τελευταίες της συσκευές.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Sony. Τωρα εχω ενα galaxy note 2. Βαρεθηκα την samsung και θα ηθελα και κατι πιο premium σε κατασκευη. Στα συν, οτι εχει ελαφρύ λειτουργικό ειναι πανεμορφο και ειναι αδιαβροχο. Στα μειον η έλλειψη multitasking split screen.
Link to comment
Share on other sites

Οποια μου κανει κλικ με την πρότασή της.Σιγά μην γινω και μονιμος σε καποια.

 

Συμφωνώ με αυτή την άποψη.

Link to comment
Share on other sites

HTC γιατι οι ανθρωποι ξερουν απο software και οι συσκευες τους ειναι ποιοτικες.

Θα προτιμουσα να υπαρχει και η Blackberry στο poll.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

έχοντας παρει ολα τα iPhone από το (Αμερικάνικο) iPhone, έως και το 4 η πρωτη μου Android εμπειρια ηταν το nexus7 και το πρωτο μου Android κινητό το Oneplus One...

 

μεχρι και το 4 θεωρούσα οτι η Apple παιζει σχεδόν χωρίς αντιπαλο... τα Android όμως την έχουν ξεπεράσει... το επόμενο τηλέφωνό μου θα είναι αυτό που θα έχει κάτι να δώσει παραπάνω (γι αυτό και έχω Oneplus One τωρα...)

Link to comment
Share on other sites

Ψηφισα σαμσουνγκ γιατι εδω και 3 χρονια εχω αλλαξει 3 συσκευες κινητης χωρις να συναντησω το παραμικρο προβλημα. Φυσικα κοιταζοντας και τι παιζει καινουριο γυρω-γυρω. Η σαμσουνγκ πηρε ενα περιεργο δρομο με το knox και δεν ξερω αν θα της βγει σε καλο. Θα ξαναεπαιρνα HTC και motorola, ειδικα η 2η ειναι πολυ παρεξηγημενη.

Δεν θα επαιρνα ποτε ξανα Sony, αυτα που τραβηξα το 2009 με την αντικατασταση μιας ελαττωματικης συσκευης, 2 ημερες μετα την αγορα, δεν το ευχομαι σε κανενα.

Edited by pittas
Link to comment
Share on other sites

Επιλέγω Apple για 5η φορά και για 6η συνεχόμενη χρονιά γιατί όλα αυτά τα χρόνια δεν με κρέμασε ποτέ!
Link to comment
Share on other sites

* Δεν με ενδιαφέρει η μάρκα, προσέχω περισσότερο σχεδιασμό/χαρακτηριστικά/υποστήριξη/τιμή

 

Αυτή τη φορά ίσως πάω για Nexus ή HTC

Link to comment
Share on other sites

Αν και όλα είναι υποκειμενικά και ίσως οι περισσότεροι από εμάς ψηφίζουμε εταιρείες τηλεφώνων που είδη έχουμε στην κατοχή μας, εγώ ψήφισα sony μόνο και μόνο για το Z ultra, λόγω του ότι απλά δεν χρειάζεται tablet και η τιμή του είναι πλέον άκρως δελεαστική. Βέβαια γούστα είναι αυτά. Θα έπαιρνα ένα Z2 ultra εάν βγει κάποια στιγμή. Ίδωμεν
Link to comment
Share on other sites

Samsung και μόνο samsung στο android παρόλο το knox! Με την σειρά Alpha ξεκινά μια νέα περίοδος. Καμία άλλη επιλογή.
Βιομηχανία Υποταγής Συνειδήσεων - Νέα Τάξη Πραγμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...