Jump to content

Κλοπή ή απώλεια κινητού: Εμπειρίες, συμβουλές, αντιμετώπιση


 Κοινοποίηση

Σας έχουν κλεψει ποτε το κινητο;  

552 members have voted

  1. 1. Σας έχουν κλεψει ποτε το κινητο;



Recommended Posts

την ειχα την δονηση και γι' αυτο προβληματιζομαι γιατι δεν ακουω τιποτα. Ειναι μαθητες και οχι συμμαθητες της αδελφης μου, αλλιως δεν 8α εκαναν κατι τετοιο

Αν στο είχαν κλέψει κατά 99,8% θα το είχαν απενεργοποιήσει και θα έβγαζαν την κάρτα sim,εκτός κι αν είναι τόσο αρχάριοι που ούτε την κάρτα sim δεν μπορούν να βγάλουν.:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 479
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εκανα το σπιτι φυλλο και φτερο. Δεν αφησα τιποτα και κοιταξα παντου. Τουλαχιστον αν ειχα την sim μου και να πηγαινα αυριο για το diamond2...
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

εκανα το σπιτι φυλλο και φτερο. Δεν αφησα τιποτα και κοιταξα παντου. Τουλαχιστον αν ειχα την sim μου και να πηγαινα αυριο για το diamond2...

 

Το ότι δεν έχεις τη sim δε σε εμποδίζει να πάρεις το diamond2 ή όποια άλλη συσκευή.

Δηλώνεις απώλεια/κλοπή, σου απενεργοποιούν τη παλιά sim σου δίνουν νέα και μετά πάρε ότι συσκευή σου αρέσει. :)

Link to comment
Share on other sites

Emena simera klepsan enos filou m ena HTC Diamond,!!!!!!!!!!!!!

Kai egw dn to ixera kai pira ton ari8mo t kai to sikwse enas alvanos,dn to ixe apergonopisi kai m milise,to sikwnei kai prin milisei tou lew Alex(to onoma tou filou m gt akoma dn ixera pws to to ixan klepsi)<<ti 8es re dn inai kanenas Alex edw klemmeno kinito kaleses>>kai meta arxise na vrizei kai ton evrisa kai egw.

Dn exei xanaginei tettio prama.

 

Από Ομάδα Διαχείρισης του myphone.gr: Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε την σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

<<ti 8es re dn inai kanenas Alex edw klemmeno kinito kaleses>>

επρεπε να ρωτησες ποσο το εδινε! παιζει να το επαιρνες και "τζαμπα":p

Link to comment
Share on other sites

Emena simera klepsan enos filou m ena HTC Diamond,!!!!!!!!!!!!!

Kai egw dn to ixera kai pira ton ari8mo t kai to sikwse enas alvanos,dn to ixe apergonopisi kai m milise,to sikwnei kai prin milisei tou lew Alex(to onoma tou filou m gt akoma dn ixera pws to to ixan klepsi)<<ti 8es re dn inai kanenas Alex edw klemmeno kinito kaleses>>kai meta arxise na vrizei kai ton evrisa kai egw.

Dn exei xanaginei tettio prama.

ΕΛΕΟΣ !!! :mad: εμ εκλεψε το κινητο και ειχε και το θρασος απο πανω να βρισει κιολας δηαλαδη ΕΛΕΟΣ :mad: εχουμε ξεφυγει τελειως κανεις που κανεις την κλεψια κανε την σωστα τουλαχιστον:p

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

δε γινεται ρε μια φορα να πετυχω αυτον που παει να μου κλεψει το κινητο;ας με βαλουν μεσα μετα,δε με πειραζει...
Link to comment
Share on other sites

Meta skeftika na ton xanaparoume tilephono oli i parea,alla kaneis dn ixe orexi.

Sorry gia ta greeklish alla mexri 1 Septemvri 8a ta xrisimopiw :P

 

Dn xerw an to exoume anaferei alla apo 17 Iounio oi xristes iPhone 3G me tin nea ekdwsi logismikou O.S 3 8a exoun tin dinatotita me mia efarmogi to MobileMe pou 8a egatastisoun sto pc i to mac tous na vroun to iPhone tous se periptwsi apwlias i klopis.I iperesia auti onomazetai <<Find My iPhone>>To MobileMe borei na to katevase kaneis apo to episimo site tis Apple gia trial dld dokimastiko gia 60 meres,meta 8a prepei na dwsei 79euro gia mia etisia sindrwmi plirwmi mesw pistwtikis kartas.:cool:

Nomizw auto 8a voi8isei poly tous katoxous ka8ws kai egw o idios skeftomai na plirwsw tin aitisia sindrwmi.

Makari na akolou8isoun to paradigma kai alles eteries.

Gia perissoteres plirofwries http://www.apple.com/mobileme/whats-new/

 

Από Ομάδα Διαχείρισης του myphone.gr: Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε την σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδια.

θέλω να σας ρωτήσω: πρην 2 μερες έχασα το κινιτό μου και ενημερώθηκα οτι υπάρχει πιθανότητα να το βρώ. Έχω τήν σησκευασία και επάνω υπάρχουν οι κοδηκοί S/N και IMEI. Με αυτους τους κωδηκούς μιπος ξέρει κανεις πια θα πρεπει να ειναι η διαδικασια για να βρω το κινιτο μου. Είναι πολύ χρήσημο να το βρώ κιρίως για τα τιλέφωνα που έχει μέσα οπου θα δισκολευτό να τα ξαναβρώ κάποια. οποιος ξέρει ας με βοιθήση.

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Emena simera klepsan enos filou m ena HTC Diamond,!!!!!!!!!!!!!

Kai egw dn to ixera kai pira ton ari8mo t kai to sikwse enas alvanos,dn to ixe apergonopisi kai m milise,to sikwnei kai prin milisei tou lew Alex(to onoma tou filou m gt akoma dn ixera pws to to ixan klepsi)<<ti 8es re dn inai kanenas Alex edw klemmeno kinito kaleses>>kai meta arxise na vrizei kai ton evrisa kai egw.

Dn exei xanaginei tettio prama.

 

 

Έλεος ρε, έλεος.

"Κάλεσες κλεμμένο κινητό". Το μ.........

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Διάβαζα ρε παιδιά εδώ:http://www.myphone.gr/library/article-44.html για τις κλεμμένες συσκευές και το κλείδωμα...

 

Επειδή με έχουν κλέψει και εμένα, γίνεται/υπάρχει πιθανότητα να το ξαναβρούμε???

 

Αν ναι, στο http://www.imei.gr που παρέθεσε ο φίλος παραπάνω, να το δηλώσω?

Γενικά κάποιος με εμπειρία αν μπροεί να συμβουλεύσει?:(:(

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι έχει ξαναδημιουργηθεί τέτοιο θέμα αλλά επειδή ψάχνωντας λίγο στην αρχή δεν βρήκα κάτι, αν όντως υπάρχει κάτι σχετικό, κάντε post τα link για να το βρω.

Ο λόγος που το άνοιξα είναι για να κάνω κάποιες απορίες που μπορεί να της έχουν και άλλοι, γιατί αυτό το θέμα φένετε να είναι πολύ σημαντικό σε περιπτώσεις κλοπής και απώλειας τηλεφώνων. Διαβάζωντας στο FAQ του myPhone το σχετικό θέμα απο εδώ, κατάλαβα μερικά πράγματα, όχι όμως όλα. Καταρχήν να πω ότι βρήκα το IMEI της συσκευής που έχω τώρα με αυτό τον τρόπο που έλεγε στο FAQ, δηλαδή με το *#06# και το φύλαξα.

Δεν κατάλαβα βέβαια τι ακριβώς γίνετε μετά. Αν κάποιος (λέμε τώρα) χάσει το κινητό του σε τι θα του χρησιμεύσει αυτός ο αριθμός. Θα μπορεί ας πούμε με κάποιο τρόπο να εντοπίσει τη θέση του τηλεφώνου μέσω αυτού του αριθμού??

Επίσης στο site http://www.imei.gr, πάτησα εκεί που λέει αναζήτηση και βγήκε ένας χάρτης. Δοκίμασα να βάλω το ΙΜΕΙ της συσκευής μου νομίζωντας ότι θα την εντοπίσει αλλά βγήκε μήνυμα που έλεγε: Δεν υπάρχει χαμένη συσκευή με αριθμό imei ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ.

Αν κάποιος μπορεί να δώσει παραπάνω πληροφορίες ας κάνει ένα post σε αυτό το topic.

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια !!

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Να επιστρέψω λίγο στο παλιό θέμα που λέγατε πως έχει χάσει ο καθένας το κινητό του, γιατί σήμερα μου συνέβει κάτι (αστείο περισσότερο) που ευτυχώς δεν είχε επιπτώσεις.

 

Λοιπόν, εδώ στη Ρόδο έχουμε ένα μικρό ξενοδοχείο με πισίνα και καθόμουν χτες έξω απο την πισίνα και είχα αφήσει το κινητό (Nokia 5800) σε ένα τραπεζάκι. Για κάποιο λόγο έφυγα από εκεί και ξέχασα να πάρω το κινητό. Μετά απο λίγο, χωρίς να καταλάβω ακόμα τίποτα ανέβηκα στο σπίτι μου που τυχαίνει να είναι στον όροφο του ξενοδοχείου. Κατά της μία την νύχτα που πήγαινα για ύπνο (αφού είχαν κοιμηθεί οι γονείς μου) έψαχνα το κινητό επείδη κάθε νύχτα το σβήνο, αλλά τίποτα. Νύσταζα και λίγο και νόμιζα ότι είναι κάπου στο σπίτι και απλά δεν το έβρησκα.

Την άλλη μέρα το πρωί (σήμερα δηλαδή) ντύθηκα να πάω σε ένα φροντιστίριο και έψαχνα το κινητό. Κατέβηκα κάτω επειδή νόμιζα ότι το είχα αφήσει στην υποδοχή του ξενοδοχείου. Πήρα από εκεί τηλέφωνο στο κινητό αλλά δεν άκουγα πουθενά τον ήχο και ούτε το σήκωνε κανένας ακόμα κι αν ήταν ανοιχτό, αλλά μετά απο 2 μπιπ κάποιος πρέπει να πάτησε το κόκκινο γιατί μου το έδειχνε απασχολημένο. Νόμιζα ότι κάποιος το έκλεψε αλλά είχα μείνει με την ελπίδα ότι αν κάποιος το έκλεβε, θα το είχε απενεργοποιήσει, ενώ αυτό ήταν ακόμα ανοιχτό. Τελικά, αφού έψαξα στο τραπεζάκι που καθόμουν χτες και δεν βρήκα τίποτα ανέβηκα ξανά στο σπίτι και πήρα τηλέφωνο από εκεί. Δεν άκουγα τον ήχο, αλλά για καλή μου τύχη κάποιος το σήκωσε. Μιλούσε αγγλικά και με ρωτούσε αν έμενα στο ξενοδοχείο... Από τη φωνή κατάλαβα ότι ήταν η καθαρίστρια :D..... Αφού κατάφερα :p να της πω ποιος είμαι, την βρήκα και μου το έδωσε...

 

Ευτυχώς το κινητό βρέθηκε αλλά τώρα έχουμε άλλο πρόβλημα πιο μεγάλο.... Με δυσκολία πριν λίγες μέρες είχα πήσει τον πατέρα μου να παρω το HTC Touch HD. Μία από αυτές της μέρες θα το παραγγέλναμε, αλλά τώρα έμαθε αυτό που έγινε από την καθαρήστρια και φοβάμαι πολύ ότι θα αρχίσει τα: "έτσι θα χάσεις και το άλλο που είναι ακριβό" κλπ.... :mad:...

Τώρα προβλέπω να μένω κανένα χρόνο ακόμα με το 5800 :(:(

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Τι θες σ' αυτή την ηλικία καλό κινητό;

 

Δεν ξέρω... Βασικά έχω γενικά "κόλλημα" με τα ηλεκτρονικά... Computer, Κινητά κλπ. Και επειδή το 5800 (που ήταν σχετικά πολύ καλή επιλογή για τα λεφτά που έκανε) μου έχει σπάσει τα νεύρα με κάτι προβλήματα που εμφανίζει, είπα να πάρω κάτι πιο καλό.

Και μην νομίζετε ότι είμαι ο μόνος... Έχω δει και μικρότερους απο μένα με HTC κλπ.

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω... Βασικά έχω γενικά "κόλλημα" με τα ηλεκτρονικά... Computer, Κινητά κλπ. Και επειδή το 5800 (που ήταν σχετικά πολύ καλή επιλογή για τα λεφτά που έκανε) μου έχει σπάσει τα νεύρα με κάτι προβλήματα που εμφανίζει, είπα να πάρω κάτι πιο καλό.

Και μην νομίζετε ότι είμαι ο μόνος... Έχω δει και μικρότερους απο μένα με HTC κλπ.

καλά κάνεις φίλε!Τα κινητά γι'αυτό υπάρχουν για να τα αγοράζουμε!Εγώ άρχισα να ξανα αγοράζω τα κινητά που μου έχουν κλέψει!χεχε

προς το παρόν αγόρασα το κ800!!!:D

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα και πάλι και συγγνώμη που ξαναανοίγω αυτό το θέμα μετά απο καιρό αλλά σήμερα έμαθα κάτι και το ξαναθημήθηκα. Βασικά κάποιος που να ξέρει, ας αναφέρει τρόπους που γίνετε να εντοπιστεί μία νέα συσκευή που να έχει πομπό GPS από μία άλλη, αν παράδειγμα σου την έχουν κλέψει. Υπάρχει κάποιος απλός τρόπος, πχ. με ένα πρόγραμμα στο PC, ή πρέπει να επικοινωνήσεις με αστυνομίες και τέτοια ?? Λογικά, αφού το GPS έχει τη δυνατότητα να εντοπιστεί από το δορυφόρο και να μας βοηθήσει στο πρόγραμμα πλοήγησης, θα μπορεί να εντοπιστεί για να το βρούμε αν το χάσουμε ή μας το κλεψουν.

Το σκέφτηκα μετά από μία ιστορία που μου είπε ο καθηγητής τον Γερμανικών στο φροντιστίριο πριν λίγο που είχα μάθημα. Πριν 15 μέρες είχε μάθημα με κάτι παιδιά από 1η-2α γυμνασίου. Τότε κάποιο παιδί έκανε παράπονο ότι δεν έβρησκε το κινητό του. Να προσθέσω, ότι με βάση τις περιγραφές του καθηγητή, που δεν ξέρει πολύ από κινητά είμαι 100% σίγουρος ότι μιλάμε για το SE XPERIA X1. Μου είπε ότι είναι ακριβό, sony ericsson, έχει πληκτρολόγιο και είναι ασημί (μάλλον είναι το xperia με χρώμα silver). Να μην τα πολυλογούμε το κινητό τελικά βρέθηκε, αφού το είχε πάρει μία άλλη μαθήτρια, αλλά το θέμα είναι, ότι αν το κινητό χανόταν, υπήρχε τρόπος να το βρουν οι άλλοι (αυτοί που το έχασαν) μέσω GPS ή με το IMEI ??

Όπως ξαναρώτησα, υπάρχει απλός τρόπος να γίνει κάτι τέτοιο ή πρέπει να μπλέξεις με αστυνομίες και τέτοια ?? Εγώ έχω το Touch HD και ρωτάω γιατί δεν θέλω σε καμία περίπτωση να το χάσω :p...

Να πω επίσης, ότι μιλάμε για κινητό που αυτός που το έχει κλέψει, έχει αφερέσει την κάρτα SIM, γιατί όλοι αυτό κάνουν πρώτα...

 

edit: Όταν κάνεις δήλωση απώλειας στο imei.gr, πως υπάρχει περίπτωσση να το βρεις ?? Πρέπει να πετύχεις κάποιον που αν το βρει να ψάξει το IMEI του και να δει αν έχει δηλωθεί ??

 

 

Ευχαριστώ :)

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Με δήλωση IMEI δεν σου βρίσκουν το κινητό, δεν ασχολούνται καν που λέει ο λόγος απλά το απενεργοποιηούν για να μην μπορεί να κάνει τίποτα αυτός που το πήρε. Τώρα αν χάσεις ένα κινητό και έχει GPS πάλι δεν το βρίσκεις εάν δεν έχεις προνοήσει από πριν να βάλει ένα πρόγραμμα που όταν σου το κλέψουν στέλνεις μήνυμα κάπου και σου στέλνει συντεταγμένες. Ούτε αυτό όμως είναι ασφαλές καθώς αν είναι ένα Windows Mobile μπορεί (αν ξέρει) να κάνει ένα Hard Reset και να φύγουν όλα! ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Με δήλωση IMEI δεν σου βρίσκουν το κινητό, δεν ασχολούνται καν που λέει ο λόγος απλά το απενεργοποιηούν για να μην μπορεί να κάνει τίποτα αυτός που το πήρε. Τώρα αν χάσεις ένα κινητό και έχει GPS πάλι δεν το βρίσκεις εάν δεν έχεις προνοήσει από πριν να βάλει ένα πρόγραμμα που όταν σου το κλέψουν στέλνεις μήνυμα κάπου και σου στέλνει συντεταγμένες. Ούτε αυτό όμως είναι ασφαλές καθώς αν είναι ένα Windows Mobile μπορεί (αν ξέρει) να κάνει ένα Hard Reset και να φύγουν όλα! ;)

Ευχαριστώ για την απάντηση :).

Το ΙΜΕΙ όντως δεν βοηθάει, γιατί αν σου απενεργοποιήσουν την συσκευή απλά ο άλλος δεν θα μπορεί να δει τα αρχεία σου... Εσύ όμως δεν κερδίζεις κάτι, αφού δεν παίρνεις τη συσκευή. Το άλλο όμως με το SMS βοηθάει, γιατί αν απλά έχεις χάσει το κινητό και δεν το έχει πάρει κανένας, μπορείς με αυτό τον τρόπο να το βρεις. Αλλά έτσι κι αλλιώς οι πιθανότητες, αυτός που θα το βρει να ξέρει από WM είναι πολύ λίγες. Πιστεύω λίγοι είναι αυτοί που ασχολούντε. Βέβαια αν ο άλλος έχει βάλει στόχο να στο κλέψει, λογικά θα έχει πάρει κάποια μέτρα, αλλά εγώ δεν μιλάω μόνο για κλέψιμο από έμπειρο... Ξέρεις αν υπάρχει κανένα τέτοιο προγραμματάκι ?? Δώσε κανένα name να το ψάξω, γιατί είναι σημαντικό... Μετά της συντεταγμένες θα πρέπει να τις βάλεις σε κανένα google earth για να δεις που είναι μάλλον...

 

Edit: Δηλαδή δεν υπάρχει κάτι που να είναι τελείως ασφαλές και να έχεις μεγάλες πιθανότητες να το βρεις μετά ??

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

ασε φιλε κ εγω ειχα "χασει" ενα κινητο βασικα το ειχα δωσει στο service και μου ειχαν πει δν θα σβηστει τιποτα αλλα μου στειλαν κενουργια συσκευη αλλα το κινητο δεν με ενοιαζε ειχα παρει αλλο

με εννοιαζαν τα αρχεια οι φωτο και τ μυνηματα περισσοτερο...ασε πικρα

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Προγραμμα για να βρισκεις το κινητο μεσω GPS ειναι το WIMP(where is my phone).Και SIM να αλλαξει ο αλλος αυτο λειτουργει,σου στελνει συντεταγμενες(αφου στειλεις ενα SMS με κατι νουμερα σε εναν συγκεκριμενο αριθμο)τις οποιες τις βαζεις πχ στο google και σου βρισκει την τοποθεσια.Προυποθεση ειναι να βρει σημα το GPS,αλλα αυτο δεν ειναι και μεγαλο προβλημα,καποια στιγμη θα βγει σε εξωτερικο χωρο και θα λειτουργησει.Το σημαντικοτερο ειναι να μην γνωριζει αυτος που θα το παρει απο WM και το κινητο ωστε να το κανει hard reset.Και να το βαλεις παντως το προγραμμα μην επαναπαυτεις στο και να στο κλεψουν θα το βρεις.Εγω προσωπικα δεν το χω βαλει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...