Jump to content

ΣΥΖΗΤΗΣΗ: Στον απόηχο της παρουσίασης της 8ης γενιάς iPhones


DINFUN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια διαφωτιστεμαι λιγο γιατι εχασα την μπαλα και σορι αν ειμαι off topic τελικα ποσο ραμ και ποση μπαταρια εχουν iphone 6 kai iphone 6 plus αντιστοιχα;;;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 100
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αστείευομαι καθώς αστεία ήταν και η ερωτήση.

 

Τι παραπάνω έχει ώστε να πείσεις τη γυναίκα μου να το αγοράσει; Είναι καθηγήτρια φιλόλογος.

 

Την ενδιαφερει να μπαίνει στο Internet, facebook, να βγάζει ωραίες φωτογραφίες, κυρίως τα παιδιά μας, να μιλάει με τις ώρες, να έχει κάποια παιχνίδια που παίζουν τα παιδιά από εκείνη γιατί εγώ δεν τους δίνω το δικό μου, να είναι όμορφο, να έχει καλή ανάλυση οθόνης, να αγοράζει διάφορες θήκες και να κρατά απεριόριστα η μπαταρία.

 

Να έχει τα βιβλία του σχολείου για να ανατρέξει σε περίπτωση που μείνει από μπαταρία το iPad. Την ενέταξα στο οικοσύστημα της Apple και είναι καθ' όλα ευχαριστημένη. Τι της αντι-προτείνεις λοιπόν και με τι επιχειρήματα;

Πρωτα απο ολα η οθόνη του note ειναι πολύ καλύτερη από το iphone που έχει η γυναίκα σου, απο κει και πέρα το battery life του το ίδιο καλύτερο.

 

Ολα τα υπόλοιπα, λοιπόν, μπορει να τα κάνει και από το note, αρα κερδίζει με δεδομένο ότι έχει μια καλύτερη, μεγαλύτερη οθόνη και με πολύ καλύτερη ανάλυση.

 

Τώρα, αν βέβαια θέλει να είναι παγιδευμένη στο οικοσύστημα της apple.. κανένας δεν μπορεί να βοηθήσει :)

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

παιδια διαφωτιστεμαι λιγο γιατι εχασα την μπαλα και σορι αν ειμαι off topic τελικα ποσο ραμ και ποση μπαταρια εχουν iphone 6 kai iphone 6 plus αντιστοιχα;;;;

 

Το 6 έχει 1820, πραγματικά για κλάματα. Το 6+ είναι σαφώς καλύτερα στα 2900 νομίζω κάπου εκεί. Α και τα δύο έχουν 1 GB ram

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Το 6 έχει 1820, πραγματικά για κλάματα. Το 6+ είναι σαφώς καλύτερα στα 2900 νομίζω κάπου εκεί. Α και τα δύο έχουν 1 GB ram

 

εγω γιατι διαβαζα οτι ειχαν 2 GB ! ας μου επιτραπει η εκφραση οτι να ναι......!!! και ειδηκα με την οθονη που μετα απο καθε πτωση η πιθανοτητα να σπασει η οθονη και να γινει θρηψαλα αυξανεται γεωμετρικα......!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια διαφωτιστεμαι λιγο γιατι εχασα την μπαλα και σορι αν ειμαι off topic τελικα ποσο ραμ και ποση μπαταρια εχουν iphone 6 kai iphone 6 plus αντιστοιχα;;;;

 

Μπαταρίες iphone 6 = 1810 mAh, iphone 6 plus = 2915 mAh και από 1 GB RAM

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρίες iphone 6 = 1810 mAh, iphone 6 plus = 2915 mAh και από 1 GB RAM

πολυ μα πολυ λιγη νομιζω το 6!

τωρα για το 6+ δεν ξερω θα δειξει ! κοντραριζεται ομως νοτε 4 με 3.220 mAh ;)

Link to comment
Share on other sites

πολυ μα πολυ λιγη νομιζω το 6!

τωρα για το 6+ δεν ξερω θα δειξει ! κοντραριζεται ομως νοτε 4 με 3.220 mAh ;)

 

Γίνεται διαφορετική διαχείριση της ενέργειας στις συσκευές Android με τις συσκευές iPhone, εννοείται πως δεν περιμένουμε θάυματα, παραμένει το αδύναμο σημείο του iPhone

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται διαφορετική διαχείριση της ενέργειας στις συσκευές Android με τις συσκευές iPhone, εννοείται πως δεν περιμένουμε θαύματα, παραμένει το αδύναμο σημείο του iPhone

 

ναι οντως οπως και οι οθονες θα ελεγα ειναι σημεια που το μηλο νομιζω ειναι καπως εως αρκετα πισω...! :/

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως οπως και οι οθονες θα ελεγα ειναι σημεια που το μηλο νομιζω ειναι καπως εως αρκετα πισω...! :/

 

εάν δούμε ψυχρά νούμερα οι νέες αναλύσεις είναι:

 

IPHONE 6 > 1334x750 >326PPI ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1.000.000 PIXELS +38% από iPhone 5S

IPHONE 6 PLUS >1920x1080 ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2.000.000 PIXELS +185%

Link to comment
Share on other sites

εάν δούμε ψυχρά νούμερα οι νέες αναλύσεις είναι:

 

IPHONE 6 > 1334x750 >326PPI ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1.000.000 PIXELS +38% από iPhone 5S

IPHONE 6 PLUS >1920x1080 ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2.000.000 PIXELS +185%

 

αν και το ψυχρα νουμερα δεν το πολυ καταλαβα :D με πιανεις αδιαβαστω....!

το νοτε 4 με 2560 x 1440 pixel και πυκνότητα pixel στα 524 ppi. ποσα βγαζει; αν και με μια προχειρη σκεψη απο οτι καταλβα κανεις πολλπλασιασμο μπορει να κανω και λαθος :p

3.686.400 το νοτε 4

2.073.600 το 6+

1.000.500 το 6 (αλλα ειναι εκτος κατηγοριας αυτο για την συγκριση δεν παε στα phablets)

Link to comment
Share on other sites

εάν δούμε ψυχρά νούμερα οι νέες αναλύσεις είναι:

 

IPHONE 6 > 1334x750 >326PPI ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1.000.000 PIXELS +38% από iPhone 5S

IPHONE 6 PLUS >1920x1080 ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2.000.000 PIXELS +185%

 

Οι αναλύσεις αυτές πλέον δεν αποτελούν κάτι το ιδιαίτερο. Παρόλα αυτά για το 6 είναι αρκετά μεγάλη για να ρουφήξει την μπαταρία γρήγορα. Από την άλλη ο επεξεργαστής είναι μάλλον οικονομικός σε κατανάλωση άλλα η ανάλυση μετράει περισσότερο.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Οι αναλύσεις αυτές πλέον δεν αποτελούν κάτι το ιδιαίτερο. Παρόλα αυτά για το 6 είναι αρκετά μεγάλη για να ρουφήξει την μπαταρία γρήγορα. Από την άλλη ο επεξεργαστής είναι μάλλον οικονομικός σε κατανάλωση άλλα η ανάλυση μετράει περισσότερο.

 

ναι οντως πανω απο 320 ppi αν δεν κανω λαθος δεν μπορει να το αναγνωρισει το ματι οποτε οι συγκρισεις ειναι αχρηστες!

Link to comment
Share on other sites

Mπερδέψατε τα μπούτια σας, δεν μπορείτε να αναμίξετε το οικοσύστημα apple με το οικοσύστημα android, έαν κάποιος θέλει να έχει πλήρη συμβατότητα μεταξύ note3 και ipad air είναι γελασμένος..

Εάν κάποιος δεν έχει δει πώς λειτουργεί σε ένα ένα σπίτι ή σε χώρο εργασίας ένα οικοσύστημα της apple πχ ή της google (όχι samsung), τότε καλύτερα να μην μιλάει.:) εκεί δείτε αρμονία μεταξύ τους, όχι σε 2 διαφορετικά.

 

aroutis: εάν είναι η δική σου γυναίκα ''παγιδευμένη'' στο οικοσύστημα android;; σου αντιστρέφω την ερώτηση.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

αν και το ψυχρα νουμερα δεν το πολυ καταλαβα :D με πιανεις αδιαβαστω....!

το νοτε 4 με 2560 x 1440 pixel και πυκνότητα pixel στα 524 ppi. ποσα βγαζει; αν και με μια προχειρη σκεψη απο οτι καταλβα κανεις πολλπλασιασμο μπορει να κανω και λαθος :p

3.686.400 το νοτε 4

2.073.600 το 6+

1.000.500 το 6 (αλλα ειναι εκτος κατηγοριας αυτο για την συγκριση δεν παε στα phablets)

 

Τα νούμερα ως αριθμοί από μόνοι τους δεν λένε τίποτα. Βλέποντας δύο συσκευές η πιο φωτεινή σου τραβάει την προσοχή. Όταν στη συνέχεια παρτηρήσεις φωτογραφίες στη Samsung βλέπεις πως τα χρώματα είναι ψεύτικα saturate για να δείχνουν έντονα. Για άλλες συσκευές δεν μπορώ να εκφερω άποψη.

 

Πρωτα απο ολα η οθόνη του note ειναι πολύ καλύτερη από το iphone που έχει η γυναίκα σου, απο κει και πέρα το battery life του το ίδιο καλύτερο.

 

Ολα τα υπόλοιπα, λοιπόν, μπορει να τα κάνει και από το note, αρα κερδίζει με δεδομένο ότι έχει μια καλύτερη, μεγαλύτερη οθόνη και με πολύ καλύτερη ανάλυση.

 

Τώρα, αν βέβαια θέλει να είναι παγιδευμένη στο οικοσύστημα της apple.. κανένας δεν μπορεί να βοηθήσει :)

 

Η φράση της κατά λέξη σε μία φίλη της με galaxy, πως μπορείς τη πλαστικούρα.. και έχει και το gold.. :) Το θέμα μπαταρίας θα ήταν το δέλεαρ η οθόνη δεν νομίζω.. Όσο αφορά το οικοσύστημα της Apple, έχει μείνει με ανοιχτό το στόμα με το handoff :)

Edited by gnt
Link to comment
Share on other sites

Το ψωμί σου από επισκευή συσκευών Apple βγάζεις.

Από κει και Πέρα υπάρχουν συσκευές όπως το NotE 3 και το 4 που έρχεται που απλά είναι καλύτερες από οποίο iPhone προσφέροντας πράγματα που η Apple απλά δεν δίνει.

 

 

Ας πούμε πως δεν έχω προσωπική κρίση:

Πρέπει εγώ με το σκεπτικό σου να δεκτώ πως όλος ο κόσμος είναι βλάκας ή χαζός ή ηλίθιος κοκ που θα αγοράσει σε τριπλάσιο βαθμό τα i6+ από τα note.

Εσύ στην θέση μου τι θα σκεπτόσουν;

 

Και προσοχή, μιλάμε για ακριβές αγορές, δεν μιλάμε για την επιλογή σε trash προγράμματα στην τι βι που είναι "δωρεάν"....

Link to comment
Share on other sites

Και η δική μου άποψη... Είχα όλα τα iPhone από το original έως και το 5S...στο ενδιάμεσο χρησιμοπιησα και δούλεψα διαφορα (HTC One, blackberry, LG g2, nexus 4,nexus5)και θα πω το εξής :

Έχω βαρεθεί να ακούω μη πω τι ότι τα Android λαγκαρουν... Να συγκρίνεται ίδια πράγματα πάντα :ναυαρχίδα με ναυαρχίδα... Μη μου λέτε για Samsung για bloatware κτλ. Σε γρηγοράδα το one m8 ή το nexus 5 είναι πιο αργά από iPhone; No way... Και όποιος το πει λέει ψέματα. Το λογισμικό; πέρα από τις κωλοτουμπες και των δυο εταιριών θα πω ότι του iPhone είναι πιο εφετζιδικο... Εμένα με προβληματίζει η μπαταρία μόνο του 6αριου.για το plus δεν αναφέρομαι καν γιατί καταρχήν είναι μεγαλο για τα γούστα μου και κατά δεύτερον σε αυτή την κατηγορία υπάρχει μόνο το νοτε .από εκεί και πέρα και μόνο που είδα σε βίντεο ότι το 6αρι είναι πιο μεγάλο σε ύψος από το νεξους 5 και με μικρότερη οθόνη με συγχωρείτε αλλά δεν θα πάρω...

Για τον φίλο που είπε ότι δεν υπάρχει συνεργασία μεταξύ Android και iPad (πέρα από το hand off )να με συγχωρέσει αλλά έχει μαύρα μεσάνυχτα.....

Κλείνω λέγοντας ότι βαρέθηκα να γίνεται πάντα σύγκριση με Samsung S5 και note. Υπάρχουν και άλλα κινητά που και γρήγορα είναι και ποιοτικά και αναβαθμίσεις παίρνουν (νεξους, HTC One )

Δεν αναφέρομαι σε Sony κτλ γιατί δεν είχα ποτέ και δεν μπορώ να εκφράσω γνώμη...

Τώρα ποια η διαφορά ενός νεξους με ένα iPhone ποτέ δεν κατάλαβα.... (πέρα από την ποιότητα αλλά είναι υποκειμενικό αυτό για τον καθένα )

Edited by hgemwn
Link to comment
Share on other sites

Τα 15 σπουδαιοτερα κριτηρια επιλογης smartphone.

Οσο πιο ψηλα στην αριθμηση βρισκεται το κριτηριο,τοσο πιο ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ.

 

1)Αναγνωρισημοτητα συσκευης (για τη "φιγουρα")

2)design-υλικα κατασκευης

3)Καμερα (οχι αριθμος mp,αλλα ποιοτητα φακου και φωτογραφιων)

4)Ευκολια χρησης

5)Ομαλοτητα λειτουργικου (να μη κολλαει και να μη χρειαζεται επανεκκινηση ποτε το smartphone)

6)Πληθος εφαρμογων στο market και ΠΟΙΟΤΗΤΑ στην υλοποιηση (αν και ο μεσος χρηστης,δεν εχει εγκατεστημενες στο κινητο πανω απο 10 εφαρμογες,συμπεριελαμβανομενων facebook,twitter)

7)Χρωμα

8)Αξια μεταπωλησης

9)Τιμη αγορας

10)Μεγεθος οθονης

11)Διαρκεια μπαταριας

12)Ελευθερια λειτουργικου και δυνατοτητες (περαν των 10 περιπου "βασικων" εφαρμογων που χρησιμοποιει η συντριπτικη πλειψηφια χρηστων)

13)Αριθμος πυρηνων και χρονισμος επεξεργαστη

14)Μνημη ram

15)GPU

 

Συμφωνα με αυτα τα κριτηρια διαμορφωνονται και οι πωλησεις.

Και δε τα εβγαλα απο το μυαλο μου..Τα γεγονοτα μιλανε..

Γι αυτο η Apple εχει πιασει κοροιδο τους αλλους και κανει τετοιες πωλησεις.

Γι αυτο και η 8η γενια θα ειναι ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΗ.

Οσο πιο ευκολα το καταλαβετε και το χωνεψετε,τοσο πιο γρηγορα θα σταματηστε να τσακωνεστε εδω μεσα!!:p

Edited by djdog

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Τα 15 σπουδαιοτερα κριτηρια επιλογης smartphone.

Οσο πιο ψηλα στην αριθμηση βρισκεται το κριτηριο,τοσο πιο ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ.

 

1)Αναγνωρισημοτητα συσκευης (για τη "φιγουρα")

2)design-υλικα κατασκευης

3)Καμερα (οχι αριθμος mp,αλλα ποιοτητα φακου και φωτογραφιων)

4)Ευκολια χρησης

5)Ομαλοτητα λειτουργικου (να μη κολλαει και να μη χρειαζεται επανεκκινηση ποτε το smartphone)

6)Πληθος εφαρμογων στο market και ΠΟΙΟΤΗΤΑ στην υλοποιηση (αν και ο μεσος χρηστης,δεν εχει εγκατεστημενες στο κινητο πανω απο 10 εφαρμογες,συμπεριελαμβανομενων facebook,twitter)

7)Χρωμα

8)Αξια μεταπωλησης

9)Τιμη αγορας

10)Μεγεθος οθονης

11)Διαρκεια μπαταριας

12)Ελευθερια λειτουργικου και δυνατοτητες (περαν των 10 περιπου "βασικων" εφαρμογων που χρησιμοποιει η συντριπτικη πλειψηφια χρηστων)

13)Αριθμος πυρηνων και χρονισμος επεξεργαστη

14)Μνημη ram

15)GPU

 

Συμφωνα με αυτα τα κριτηρια διαμορφωνονται και οι πωλησεις.

Και δε τα εβγαλα απο το μυαλο μου..Τα γεγονοτα μιλανε..

Γι αυτο η Apple εχει πιασει κοροιδο τους αλλους και κανει τετοιες πωλησεις.

Οσο πιο ευκολα το καταλαβετε και το χωνεψετε,τοσο πιο γρηγορα θα σταματηστε να τσακωνεστε εδω μεσα!!:p

 

Ξέχασες το marketing πάνω από όλα...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα παιδιά έχουν δίκιο. Έχει γίνει εντελώς Apple το myphone. Δηλαδή τις τελευταίες μέρες μόνο τα απομνημονευματα του Ive δεν έχετε ποσταρει. Που είναι οι εκπομπές τα polls τα ifixit και τα 10 άρθρα την ημέρα για τις άλλες συσκευές; Και τι επιχείρημα τα Android είναι πολλά δεν ισχύει. Πάρτε τον πρώτο του Android. Η διαλέξτε έναν. Δηλαδή έλεος 100 θέματα για το iphone
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Μας έχετε ζαλίσει πια με το iphone κάθε μέρα, πόσο λεπτό, πόσο παχύ, αν έχει 1 γίγα ή 2, αν μείναμε ευχαριστημένοι ή όχι, αν εξέχει η κάμερα, αν πέφτει και σπάει εύκολα και λοιπά, λες και δεν μας απασχολεί τίποτα άλλο...έλεος πια..

Τόσα τηλέφωνα υπάρχουν, τέτοια προώθηση από forum δεν έχω ξαναδεί..

 

:up: Πες τα Χρυσοστομε!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν απο ipad 3 γράφω για Τετάρτη φορά αφου κρασαρε τρεις φορές o safari. Θελω να αγοράσω το 4,7 αλλα αν η αππλ δεν διορθώσει πλήρως τα bugs μένω και με το note2. Πάντα προτιμούσα τις συσκευές αππλ λόγω αξιοπιστίας αλλα φαίνεται οτι θα χαθεί. Specs και λοιπά δεν με ενδιαφέρουν με ενδιαφέρει η ομαλότητα. Αν δεν μπορούν να μου το προσφέρουν θα παραμείνω με το note μου.
Link to comment
Share on other sites

Τα 15 σπουδαιοτερα κριτηρια επιλογης smartphone.

Οσο πιο ψηλα στην αριθμηση βρισκεται το κριτηριο,τοσο πιο ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ.

 

1)Αναγνωρισημοτητα συσκευης (για τη "φιγουρα")

2)design-υλικα κατασκευης

3)Καμερα (οχι αριθμος mp,αλλα ποιοτητα φακου και φωτογραφιων) φυσικά όταν αυ

4)Ευκολια χρησης

5)Ομαλοτητα λειτουργικου (να μη κολλαει και να μη χρειαζεται επανεκκινηση ποτε το smartphone)

6)Πληθος εφαρμογων στο market και ΠΟΙΟΤΗΤΑ στην υλοποιηση (αν και ο μεσος χρηστης,δεν εχει εγκατεστημενες στο κινητο πανω απο 10 εφαρμογες,συμπεριελαμβανομενων facebook,twitter)

7)Χρωμα

8)Αξια μεταπωλησης

9)Τιμη αγορας

10)Μεγεθος οθονης

11)Διαρκεια μπαταριας

12)Ελευθερια λειτουργικου και δυνατοτητες (περαν των 10 περιπου "βασικων" εφαρμογων που χρησιμοποιει η συντριπτικη πλειψηφια χρηστων)

13)Αριθμος πυρηνων και χρονισμος επεξεργαστη

14)Μνημη ram

15)GPU

 

Συμφωνα με αυτα τα κριτηρια διαμορφωνονται και οι πωλησεις.

Και δε τα εβγαλα απο το μυαλο μου..Τα γεγονοτα μιλανε..

Γι αυτο η Apple εχει πιασει κοροιδο τους αλλους και κανει τετοιες πωλησεις.

Γι αυτο και η 8η γενια θα ειναι ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΗ.

Οσο πιο ευκολα το καταλαβετε και το χωνεψετε,τοσο πιο γρηγορα θα σταματηστε να τσακωνεστε εδω μεσα!!:p

1. Εννοείται, ειδικά στον πουλ μουρ έλληνα που δεν έχει όμως να βάλει βενζίνη στο smart.

2. Αυτά που ξεβάφουν, αυτά που σπάνε με την πρώτη πτώση, ή αυτά που είναι μονίμως σε μία θήκη λες?

3. Μέχρι να βάλει η apple μεγαλύτερη σε mp κάμερα, γιατί τότε θα μετράνε και τα mp.

4. Προσωπικό σχόλιο: πραγματικά δε μπορώ να χωνέψω το χύμα στο κύμα μενού των ios, android. Πατάς το κουμπί του μενού και μετά το χάος. Τρομερή ευκολία...

5. Μαζί σου, αλλά γιατί έχω δει άπειρα iphone's φίλων να κάνουν επανεκινήσεις μόνα τους, ή να χρειάζονται? Μήπως δε τα χρησιμοποιούν όπως προτείνει η apple?

6. Αυτές οι 10 εφαρμογές που λες και συμφωνώ, υπάρχουν παντού, ακόμα και στο ψόφιο μου symbian...

7. Σε δύο χρώματα δε βγαίνει το iphone?

8. Εννοείται! Αν είναι να δώσεις 700-1000 ευρώ σε νοιάζει και αυτό. Στους υπόλοιπους δε νομίζω.

9. Μήπως υποτιμάς κάπως την τιμή αγοράς βάζωντάς την στο nr 9...?

10. Και μέγεθος, και ποιότητα θα έλεγα, αλλά νομίζω σε πρόσφατο άρθρο εδώ στο myphone ήταν αρκετά πιο ψηλά στην κατάταξη.

11. Να βγάζει τη μέρα ας πούμε...? :lol: Και αυτό είναι πιο ψηλά πλέον.

12. ΟΚ, αρχίζω και καταλαβαίνω ότι μάλλον είναι οι δικές σου προτεραιότητες αυτές.

13. Ε ναι, μάλλον δικές σου είναι.

14. Σίγουρα δικές σου είναι.

15. Στανταράκι.

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

1. Εννοείται, ειδικά στον πουλ μουρ έλληνα που δεν έχει όμως να βάλει βενζίνη στο smart.

2. Αυτά που ξεβάφουν, αυτά που σπάνε με την πρώτη πτώση, ή αυτά που είναι μονίμως σε μία θήκη λες?

3. Μέχρι να βάλει η apple μεγαλύτερη σε mp κάμερα, γιατί τότε θα μετράνε και τα mp.

4. Προσωπικό σχόλιο: πραγματικά δε μπορώ να χωνέψω το χύμα στο κύμα μενού των ios, android. Πατάς το κουμπί του μενού και μετά το χάος. Τρομερή ευκολία...

5. Μαζί σου, αλλά γιατί έχω δει άπειρα iphone's φίλων να κάνουν επανεκινήσεις μόνα τους, ή να χρειάζονται? Μήπως δε τα χρησιμοποιούν όπως προτείνει η apple?

6. Αυτές οι 10 εφαρμογές που λες και συμφωνώ, υπάρχουν παντού, ακόμα και στο ψόφιο μου symbian...

7. Σε δύο χρώματα δε βγαίνει το iphone?

8. Εννοείται! Αν είναι να δώσεις 700-1000 ευρώ σε νοιάζει και αυτό. Στους υπόλοιπους δε νομίζω.

9. Μήπως υποτιμάς κάπως την τιμή αγοράς βάζωντάς την στο nr 9...?

10. Και μέγεθος, και ποιότητα θα έλεγα, αλλά νομίζω σε πρόσφατο άρθρο εδώ στο myphone ήταν αρκετά πιο ψηλά στην κατάταξη.

11. Να βγάζει τη μέρα ας πούμε...? :lol: Και αυτό είναι πιο ψηλά πλέον.

12. ΟΚ, αρχίζω και καταλαβαίνω ότι μάλλον είναι οι δικές σου προτεραιότητες αυτές.

13. Ε ναι, μάλλον δικές σου είναι.

14. Σίγουρα δικές σου είναι.

15. Στανταράκι.

 

Χαχαχαχαχααχχ άψογος...

Επίσης... Ο απόηχος του Ifa of Berlin που είναι;;; μας έχετε πραγματικά ζαλίσει..

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακές πάντως οι επιδόσεις του διπύρηνου Α8 στο 1.4 GHz συγκριτικά με τον τετραπύρηνο Snapdragon 801 στα 2.5 GHz

Edited by AnakinSkywalker
There are 10 kinds of people, those who understand binary and those who don't.
Link to comment
Share on other sites

Τα νούμερα ως αριθμοί από μόνοι τους δεν λένε τίποτα. Βλέποντας δύο συσκευές η πιο φωτεινή σου τραβάει την προσοχή. Όταν στη συνέχεια παρτηρήσεις φωτογραφίες στη Samsung βλέπεις πως τα χρώματα είναι ψεύτικα saturate για να δείχνουν έντονα. Για άλλες συσκευές δεν μπορώ να εκφερω άποψη.

Η display mate λέει ότι πλέον η καλύτερη απεικόνηση χρωμάτων γίνεται στην Samsung και το Note 4.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ας πούμε πως δεν έχω προσωπική κρίση:

Πρέπει εγώ με το σκεπτικό σου να δεκτώ πως όλος ο κόσμος είναι βλάκας ή χαζός ή ηλίθιος κοκ που θα αγοράσει σε τριπλάσιο βαθμό τα i6+ από τα note.

Εσύ στην θέση μου τι θα σκεπτόσουν;

 

Και προσοχή, μιλάμε για ακριβές αγορές, δεν μιλάμε για την επιλογή σε trash προγράμματα στην τι βι που είναι "δωρεάν"....

 

Εχεις πάρει πρέφα πόσο πάει το Note 4 ; Το ότι λες ότι θα πάει 3 φορές κάτω από το i6+ ειναι εικασία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως τα παιδιά έχουν δίκιο. Έχει γίνει εντελώς Apple το myphone. Δηλαδή τις τελευταίες μέρες μόνο τα απομνημονευματα του Ive δεν έχετε ποσταρει. Που είναι οι εκπομπές τα polls τα ifixit και τα 10 άρθρα την ημέρα για τις άλλες συσκευές; Και τι επιχείρημα τα Android είναι πολλά δεν ισχύει. Πάρτε τον πρώτο του Android. Η διαλέξτε έναν. Δηλαδή έλεος 100 θέματα για το iphone

Φημες λένε ότι θα αλλάξει σε κάτι σαν miphone.gr :P

 

Βασικά η όλη κατάσταση ειναι γελοία. Ως προκλητική.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...