Jump to content

Lenovo A916


samis2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα αυτο που λεει αλλα ενω εβαζα κανονικα την εγγραφη στη βαση δεδομενων που λεει,οταν εκανε restart η εγγραφη εξαφανιζεται.Το εκανα ακομα και με sql εντολες,αλλα τιποτα.Οταν γινει restart ,οι αλλαγες εξαφανιζονται.Και εδωσα κανονικα root δικαιωματα στον sqliteEditor.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 448
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκανα αυτο που λεει αλλα ενω εβαζα κανονικα την εγγραφη στη βαση δεδομενων που λεει,οταν εκανε restart η εγγραφη εξαφανιζεται.Το εκανα ακομα και με sql εντολες,αλλα τιποτα.Οταν γινει restart ,οι αλλαγες εξαφανιζονται.Και εδωσα κανονικα root δικαιωματα στον sqliteEditor.

 

εκανες save εκει που επρεπε?

To sQlite editor ειχε δικαιωματα εγγραφης?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν εκανα save. Τωρα ειναι μια χαρα. Ευχαριστώ πολυ!!!!

Παρακαλώ.

 

 

Αν θέλουν οι moderators ας βάλουν στην πρώτη σελίδα τη λύση για τη διόρθωση του WiFi hotspot...

(Aν δε λαλησαν και αυτοί με τα γεγονότα....)

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και το δικο μου εδω και μερικες ημερες!Πολυ ικανοποιημενος εως τωρα!Προσπαθησα λιγο να βρω λυση για την εγκατασταση εφαρμογων στη καρτα μνημης,χωρις επιτυχια ομως...Δοκιμασα Αpp2sd το οποιο δεν ανταποκρινεται καθολου.Στη συνεχεια δοκιμασα το Link2Sd για το οποιο ακολουθησα οδηγιες που βρηκα μετα απο ψαξιμο,δηλαδη εκανα partition στη καρτα μνημης κτλ,αλλα με την δωρεαν εκδοση τουλαχιστον δεν ειναι δυνατον να μεταφερθουν τα μεγαλα αρχεια...Καμια ιδεα?!
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να πει τι ακριβως αλλαζει βαζοντας την s206;

Είναι παραπάνω γραμμένο αναλυτικά.

 

Χοντρικά λιγότερες κινεζιές

Και νεότερη έκδοση λειτουργικού+root

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Διαπιστωσα και εγω προβλημα με το wifi hotspot,λυνεται ευκολα και γρηγορα με αυτο που ειπε o celtic1453!

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/8558-wifi-spot-%CF%83%CE%B5-Xiaomi-mi4/?pageNo=2

Link to comment
Share on other sites

Διαπιστωσα και εγω προβλημα με το wifi hotspot,λυνεται ευκολα και γρηγορα με αυτο που ειπε o celtic1453!

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/8558-wifi-spot-%CF%83%CE%B5-Xiaomi-mi4/?pageNo=2

Πολυ καλο αυτο.

Ας μπει στην αρχικη σελιδα απο καποιον moderator

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια βοηθεια και απο εμενα.

 

Τελευταια, και μετα την αναβαθμιση του Skype,

 

Καθε φορα που παω να κανω κανονικη κληση μου βγαζει ενα παραθυρο που λεει επιλογη κλησης ειτε μεσω του κανονικου dialer, ειτε Skype.

Επιλεγω "dialer always" αλλα καθε φορα που παω να κανω κληση συμβαινει αυτο.

Δεν αποθηκευει την επιλογη "dialer always"

 

Διορθωνεται καπως αυτο;;

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα και γω την s206 που ειναι rooted απο needrom,

αλλα τωρα το κινητο ειναι πιο αργο.........

επισης οταν απεγκατεστησα το antivirus και το browser που ειχε,εκανα reboot και το κινητο ξεκινησε απο την αρχη ξανα χωρις τα προγραματα που απεγκατεστησα να εχουν φυγει........

δεν καταλαβαινω τι προσφερει αυτη η custom rom.......ολα τα αχρηστα apps ειναι ακομη εδω επισης το κινητο ειναι πιο αργο και οπως ειπα παραπανω οταν απεγκαθιστω κατι τοτε το κινητο στην εππανεκινηση του κανει 5 λεπτα και ξεκιναει απο την αρχη(preparing your desktop)

 

υπαρχει λυση για το παραπανω?

μπορω να περασω μεσω sp flash tool την εκδοση cyanogenmod?

ακουγετε πως ειναι η καλυτερη....

 

ευχαριστω για το χρονο σας

Edited by loumos123
"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα και γω την s206 που ειναι rooted απο needrom,

αλλα τωρα το κινητο ειναι πιο αργο.........

επισης οταν απεγκατεστησα το antivirus και το browser που ειχε,εκανα reboot και το κινητο ξεκινησε απο την αρχη ξανα χωρις τα προγραματα που απεγκατεστησα να εχουν φυγει........

δεν καταλαβαινω τι προσφερει αυτη η custom rom.......ολα τα αχρηστα apps ειναι ακομη εδω επισης το κινητο ειναι πιο αργο και οπως ειπα παραπανω οταν απεγκαθιστω κατι τοτε το κινητο στην εππανεκινηση του κανει 5 λεπτα και ξεκιναει απο την αρχη(preparing your desktop)

 

υπαρχει λυση για το παραπανω?

μπορω να περασω μεσω sp flash tool την εκδοση cyanogenmod?

ακουγετε πως ειναι η καλυτερη....

 

ευχαριστω για το χρονο σας

 

Που τη βρισμουμε την

Cyanogenmod????

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος μια βοηθεια?.....................

 

παιδια περασα και γω την s206 που ειναι rooted απο needrom,

αλλα τωρα το κινητο ειναι πιο αργο.........

επισης οταν απεγκατεστησα το antivirus και το browser που ειχε,εκανα reboot και το κινητο ξεκινησε απο την αρχη ξανα χωρις τα προγραματα που απεγκατεστησα να εχουν φυγει........

δεν καταλαβαινω τι προσφερει αυτη η custom rom.......ολα τα αχρηστα apps ειναι ακομη εδω επισης το κινητο ειναι πιο αργο και οπως ειπα παραπανω οταν απεγκαθιστω κατι τοτε το κινητο στην εππανεκινηση του κανει 5 λεπτα και ξεκιναει απο την αρχη(preparing your desktop)

 

υπαρχει λυση για το παραπανω?

μπορω να περασω μεσω sp flash tool την εκδοση cyanogenmod?

ακουγετε πως ειναι η καλυτερη....

 

ευχαριστω για το χρονο σας

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος μια βοηθεια?.....................

 

παιδια περασα και γω την s206 που ειναι rooted απο needrom,

αλλα τωρα το κινητο ειναι πιο αργο.........

επισης οταν απεγκατεστησα το antivirus και το browser που ειχε,εκανα reboot και το κινητο ξεκινησε απο την αρχη ξανα χωρις τα προγραματα που απεγκατεστησα να εχουν φυγει........

δεν καταλαβαινω τι προσφερει αυτη η custom rom.......ολα τα αχρηστα apps ειναι ακομη εδω επισης το κινητο ειναι πιο αργο και οπως ειπα παραπανω οταν απεγκαθιστω κατι τοτε το κινητο στην εππανεκινηση του κανει 5 λεπτα και ξεκιναει απο την αρχη(preparing your desktop)

 

υπαρχει λυση για το παραπανω?

μπορω να περασω μεσω sp flash tool την εκδοση cyanogenmod?

ακουγετε πως ειναι η καλυτερη....

 

ευχαριστω για το χρονο σας

 

Εμένα με s206 είναι οκ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

το μονο σιγουρο παντως ειναι πως η απεγκατασταση του antivirus δεν ειναι δυνατη,

και γω που το κανα uninstall μου το ξαναπερασε απο μονο του στην επαννεκινηση.............

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

το μονο σιγουρο παντως ειναι πως η απεγκατασταση του antivirus δεν ειναι δυνατη,

και γω που το κανα uninstall μου το ξαναπερασε απο μονο του στην επαννεκινηση.............

 

Παγωστε το

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Και στα δυο που εχω περασει την s206 δεν εχω διαπιστωσει καποιο προβλημα.Υπαρχει τελικα rom απο cyanogenmod?
Link to comment
Share on other sites

Και στα δυο που εχω περασει την s206 δεν εχω διαπιστωσει καποιο προβλημα.Υπαρχει τελικα rom απο cyanogenmod?

 

Kαι εμένα ή S206 είναι καλή.

Έχουμε CM ROM????

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΕΙ κανεις ΓΙΑΤΙ δεν ''ΠΑΕΙ'' στα ....................MORE ringtones ....................ΤΩΝ επαφων.................

 

(στην ΑΡΧΗ το ΕΚΑΝΕ ..........αλλα ΓΙΑ καποιο ΛΟΓΟ ..........τωρα ΔΕΝ γινεται.........)!!!!

 

ΔΙΑΦΟΡΑ app ΓΙΑ μουσικη ...............

 

ΠΟΥ κατεβαζω ΩΣΤΕ να ΜΠΟΡΩ να ΤΑ χρησιμοποιω ΓΙΑ ηχους ΚΛΗΣΗΣ?

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΠΑΡΕΜΠΙΠΤΟΝΤΩΣ

 

ΤΡΑΓΙΚΟ ΤΟ ΣΑΙΤ.............

 

ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΗ

 

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΙΚΑΡΕΙΣ ΣΤΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ............ΑΠΑΝΤΗΣΗ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by kogia
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα και γω την s206 και απεγκατεστησα τα αχρηστα apps.

παντως βλεπω πως το λογισμικο καταναλωνει το λιγοτερο 600mb ram απο το 1gb της ραμ που διαθετει.

τελικα το android os καταναλωνει τοσο πολυ η σε αλλους τρωει λιγοτερη ραμ?

ευχαριστω

 

επισης τωρα που το εκλεισα για να το φορτισω δεν εμφανιζει σε ποσοστο τις εκατο την φορτιση........

και μου βγαζει καποια χιονια και σχεδια πανω στην οθονη σαν να ειναι χαλασμενη ενα πραγμα.....

αλλα η οθονη δεν εχει προβλημα απλα οταν το φορτιζω κλειστο,φορτιζει σαν να ειναι η οθονη χαλασμενη.......

Edited by loumos123
"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα και γω την s206 και απεγκατεστησα τα αχρηστα apps.

παντως βλεπω πως το λογισμικο καταναλωνει το λιγοτερο 600mb ram απο το 1gb της ραμ που διαθετει.

τελικα το android os καταναλωνει τοσο πολυ η σε αλλους τρωει λιγοτερη ραμ?

ευχαριστω

 

επισης τωρα που το εκλεισα για να το φορτισω δεν εμφανιζει σε ποσοστο τις εκατο την φορτιση........

και μου βγαζει καποια χιονια και σχεδια πανω στην οθονη σαν να ειναι χαλασμενη ενα πραγμα.....

αλλα η οθονη δεν εχει προβλημα απλα οταν το φορτιζω κλειστο,φορτιζει σαν να ειναι η οθονη χαλασμενη.......

 

Απεγκατέστησε τα LENOVO security kai LENOVO battery,

Πέτα έξω και ότι άλλο μπορείς να πεταξεις-εχει 2-3 κουλες "εφαρμογές" από το δημιουργό της ΡΟΜ.

ΤΙς ΠΕΤΑΞΑ ΕΞΩ ΧΩΡΙς ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΚΕΨΗ.

 

ΕΓΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΤΙς ΜΑΜΙΣΙΕς ΕΦΑΡΜΟΓΕς ΒΙΝΤΕΟ-ΜΟΥΣΙΚΗς-ΜΥΝΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΑΛΛΕς ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΡΚΕΤ.

ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ hola launcer

Και έχω 450-550 ΜΒ free

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη εδω το topic ειναι για το συγκεκριμενο κινητο και ο καθενας απλα γραφει τα δικα του και κανει και απο μια ερωτηση...........

καλυτερα ειναι οι χρηστες που τελειοποιησανε το κινητο(custom rom,απεγκατασταση εφαρμογων,εγκατασταση αλλων χρησιμων,youtube την παλια εκδοση που δουλευει κλπ)να παραθεσουν τις αποψεις τους και αυτα που κανανε ετσι ωστε κει μεις να κανουμε τα ιδια.

 

ποιες εφαρμογες απεγκαταστησατε

ποιεςς χρησιμες εγκαταστησατε

tips για το κινητο και σωστες ρυθμισεις

και οτι αλλο ειναι χρησιμο.

 

το ξερω ειναι πολλα αλλα ειναι σημαντικα παιδια και θα βοηθησουν ολους τους κατοχους του κινητου.

οι πιο εμπειροι θ βοηθησουν τους αλλους και επιτελους λυσεις θα μαζευτουν μαζι και οχι σκορπια.

 

 

ευχαριστω

φιλικα παυλος

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα τη σιμ καρτα εκανα import to phone αλλα δεν μου εμφανιζει τα ελληνικα νουμερα..........

μονο τα αγγλικα,τα ιδια και στα μυνηματα δεν ξερω πως μπορω να γραψω με ελληνικους χαρακτηρες,

σημειωνω πως η γλωσσα του κινητου ειναι στα αγγλικα

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα τη σιμ καρτα εκανα import to phone αλλα δεν μου εμφανιζει τα ελληνικα νουμερα..........

μονο τα αγγλικα,τα ιδια και στα μυνηματα δεν ξερω πως μπορω να γραψω με ελληνικους χαρακτηρες,

σημειωνω πως η γλωσσα του κινητου ειναι στα αγγλικα

Βάλε true phone KAI

Google messenger για sms

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

παλι δεν εχω ολες τις ελληνικες επαφες και δεν εχω ελληνικο πληκτρολογιο στο sms.............
"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Και στα δυο που εχω περασει την s206 δεν εχω διαπιστωσει καποιο προβλημα.Υπαρχει τελικα rom απο cyanogenmod?

 

Cyanogenmod Rom εγω δε βρηκα για το κινητό μας

Edited by navi55
απαγορεύονται οι αγγελίες
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...