Jump to content

Samsung Galaxy Note Edge


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην το λες.....γνήσια "και καλά " παράγγειλα και μαϊμουδια μου ήρθε.

Θα ανεβασω φωτογραφια αργοτερα.

Η ιμιτασιόν με μιά πρόχειρη ματιά μοιάζει με την γνήσια ,αλλά δεν έχει κάποιους κωδικούς που αναγράφονται στην γνήσια.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ελεύθερο χρόνο αυτό το διάστημα και λέω να φλασάρω με custom rom το κινητό.

Αν κατάλαβα καλά στο xda η καλύτερη και πλέον απροβλημάτιστη για το FY είναι του micky.

Εσείς ποια προτείνεται;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά...μια γρήγορη ερώτηση!

Τι υπολειπομενος χρόνος σας δείχνει η μπαταρία στο 100% (ρυθμίσεις-μπαταρία?

 

Στάλθηκε από το SM-N915FY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επιτελους βρηκα γνησια μπαταρια για το τηλεφωνο!

Φυσικα οχι στην χωρα μας ........

Στην Smartech μου ειπαν οτι δεν ξερουν ποτε θα παραλαβουν(δηλαδη ποτέ),οποτε αναγκαστηκα να ψαξω σε αγορα εκτος συνορων.

Μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκα γνησια μπαταρια και επιτελους η συσκευη απεκτησε την αυτονομια που ειχε και παλαιοτερα,αλλα το προβλημα των τυχαιων σβησιματων της συσκευης παραμενει.

Οταν η μπαταρια φτασει κοντα στο 30% απλα σβηνει.

Εχει κανεις παρομια εμπειρια να μας την μοιραστει μπας και βρω τι φταιει;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγω τελικα βρήκα αυθεντική μπαταρια στον γερμανο 35 ευρω....και λυθηκαν ολα τα προβληματα η omnitech ηθελε 260 ευρω για πλακετα γιατι το προβλημα ηταν λεει πειραγμενο λογισμικο ...πραγμα που δεν το εχω κανει...τεσπα για αλλη μια φορα κοροιδιια απο οomniteh

 

Αλλο θέμα ...

 

Χθές μου ήρθε ενα update 682 περιπου mb ξερει κανεις τι ειναι????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε ένα μήνα τελειώνει η διετία της εγγύησης και ψήνομαι για rootάρισμα και πέρασμα Nougat rom...

Έχετε να προτείνετε κάτι αξιόλογο;

Btw, 35€ δεν είναι πάρα πολλά για μπαταρία;

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εμένα λήγει η εγγύηση σε 5 μέρες (17 Απριλίου) και εδώ και 9-10 μηνες ειχα έντονο burn-in. Μετά από διψηφιο αριθμό αναβολών , εδέησα να το πάω χθες το μεσημερι στη Samsung Benelux εδώ στο Αϊντχόφεν της Ολλανδίας. Αν και πορτογαλική συσκευη αγορασμένη σε γνωστό σκρουτζομάγαζο της Πανεπιστημίου, η αποδοχή στο ολλανδικό σερβις εντός εγγυησης εγινε χωρίς δευτερη κουβέντα. Απλά δεν εχουν το ανταλλακτικό (νέα edge οθόνη) και το παρήγγειλαν από τα κεντρικά στο Αμστερνταμ. Σε καμια βδομάδα θα ναι έτοιμο. Εν τω μεταξυ το μεσημερι πετάω Ελλάδα για Πάσχα , οπότε ενα 8ημερο θα μαι με το Note II (οι παλιές αγάπες πράγματι πάνε στον Παράδεισο, τελικά) .

 

Ομολογώ ότι αυτό που μου έχει λείψει περισσοτερο από το Edge από το Σάββατο που για λόγους προσαρμογης εκανα το migration είναι το ότι το πενακι πιάνει και στα capacitive buttons (ακόμα πατάω 2-3 φορές το Back με το πενάκι μέχρι να συνειδητοποιησω ότι δεν πιάνει :lol:) και δεύτερο η flip-cover θηκη με το αυτοματο κλειδωμα-ξεκλειδωμα όταν κλείνει-ανοίγει. Στα θετικά ότι παίρνεις επέκταση εγγύσης (ίσως και να κανα καλά που το ανέβαλλα συνεχώς επί 9-10 μηνες :p :lol: ) έως και τις 30/06/2017, οπότε ρουτάρισμα και custom ROM πάνε πλέον για Ιούλιο.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από 2+ εβδομάδες αναμονής και αφού επέστρεψα στην Ολλανδία στο ενδιάμεσο, η Samsung Benelux με ενημέρωσε ότι την Παρασκευη θα ναι έτοιμο το Edge μου με ολοκαίνουρια απαστράπτουσα οθόνη. Τελικά υπάρχει κάποιο δοκιμασμενο tempered glass που να καλύπτει και το edge κομματι ; (χλωμό)

 

Εστω κάποιο screen protector;

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα τη συσκευή πριν λίγο, πραγματικά σαν καινούρια και με εγγυηση οθόνης 90 ημερών. Τελικά παρήγγειλα αυτό το screen protector και βλέπουμε .

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα τη συσκευή πριν λίγο, πραγματικά σαν καινούρια και με εγγυηση οθόνης 90 ημερών. Τελικά παρήγγειλα αυτό το screen protector και βλέπουμε .

Κανονικα και με βαση το νομο, η οθονη σου πρεπει να εχει 2 χρονια εγγυηση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όποιο και να πάρεις δεν έχει μεγάλη διαφορά.

Οι τιμές είναι καλές.0,60€ έως 3.

Τοποθετούνται σε 10 sec και δεν έρχονται σε επαφή με την περιστρεφομενη στεφάνι.

Καλό είναι να έχουν hardness 9h, να είναι 2,5 D στις άκρες και να έχουν coating για δαχτυλιές και υγρά.

 

Αχ το έγραψα σε λάθος νήμα. Παρακαλώ σβήστε το

Edited by tsipfi
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία security Update αυτού του μήνα μου κάνει συνέχεια επανεκκίνηση. Ξέρει κανείς πως μπορώ να ξαναφορτωσω την αναβάθμιση; υποθέτω ότι αυτό έγινε γιατί έκλεισε από μπαταρία μετά το installation και ενώ έκανε το optimization των εφαρμογών.

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως εκλεισε απο μπαταρια?

Στο νοτε4 μου, αν η μπαταρια ειναι κατω απο 15% δεν με αφηνει να κανω αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση έγινε, έκανε επανεκκίνηση και ξεκίνησε το optimization και καθώς έκανε το optimization τελείωσε η μπαταρία.

Τώρα κολλάει συνέχεια, δεν μπορώ να απαντήσω στις κλήσεις και κάνει επανεκκίνηση κάθε μία ώρα ή και συχνότερα.

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Edited by Bezbozny
Link to comment
Share on other sites

Περιεργο παντως. Εμενα οι αναβαθμισεις τρωνε συνολικα το πολυ 10% μπαταρια. Εσενα ποσο ηταν η μπαταρια οταν την εκανες?

Οπως και να 'χει παντως η πιο σωστη λυση που βλεπω ειναι το κατεβασμα της ρομ απο το sammobile και το περασμα της με οντιν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό προσπαθώ να κάνω αλλά μου ζητάει ένα pit αρχείο το οποίο δεν μπορεί να το πάρει από το κινητό, προσπαθεί και αποτυγχάνει... Αυτό που μπορώ να το βρω;

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ασχημη λεξη το pit file. Αν δεν το εχεις ξανακανει με αλλη συσκευη παλιοτερα, μη δοκιμασεις πρωτη φορα με το νοτε, εκτος και σε οδηγησει ΑΚΡΙΒΩΣ καποιος που το ΞΕΡΕΙ.

Γνωμη μου να το πας στο επισημο σερβις αν δεν ειναι ρουταρισμενο (και εντος εγγυησης).

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ρουταρισμενο. Είμαι σε περιοχή μακριά από Service θα πρέπει να το στείλω ταχυδρομικά. Θα κάνει 2 εβδομάδες να επιστραφεί.... Θα δω τι θα κάνω...

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα στην παρέα, έπεσε στα χέρια μου ένα note endge, της AT&T sm-n915A (ΜΜ 6.0.1) και δεν έχει Ελληνικά, Πως μπορώ να το κάνω root για να μπορεσω να το περάσω custom rom με Ελληνικά??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, έπεσε στα χέρια μου ένα note endge, της AT&T sm-n915A (ΜΜ 6.0.1) και δεν έχει Ελληνικά, Πως μπορώ να το κάνω root για να μπορεσω να το περάσω custom rom με Ελληνικά??

Ακυρο, τα βρήκα πως γίνεται, τώρα θα ήθελα να μου προτείνεται πια rom να περάσω και από που να την κατεβάσω αν είναι εύκολο... ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ακυρο, τα βρήκα πως γίνεται, τώρα θα ήθελα να μου προτείνεται πια rom να περάσω και από που να την κατεβάσω αν είναι εύκολο... ευχαριστώ!

Κανείς ρε παιδιά??? Μπορεί κάποιος να μου πεί αν μπορώ να περάσω στο Samsung Galaxy Note edge ΜΜ 6.01. (SM-N915A - at&t) οποιαδήποτε άλλη Rom, πχ από το SM-N915FY????χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα??? Πέρα από το KNOX που δεν με ενδιαφέρει....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τα εικονίδια στην οθόνη edge δεν δείχνουν κανονικά τα δεδομένα

Πχ ενώ υπάρχουν νέα mail η οθόνη edge δεν έχει τον.αριθμό τους και αντίθετα οι ειδοποιήσεις fb ενώ τις έχω δει δεν μειώνονται

ROM official - το έχει συναντήσει κανείς άλλος;

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σε όλους!

Ως πρώην κατοχος note 3 και αφου εχουν περασει διαφορα αλλα απο τα χερια μου και ενω μου εχουν ληψει οι δυνατοτητες του ειμαι σε αναζητηση του note edge και θα ηθελα τη βοηθεια σας. Δεν εχω κανει ποτε αγορα τηλεφωνου απο το διαδικτιο κ αφου εχω βρει το note edge καινουριο και σπασμενο στο ebay σε πολυ καλη τιμη να ρωτησω αν θα λειτουργει κανονικα με ελληνικη καρτα sim στη ελληνικη γλωσσα και χωρις περιορισμους σαν να το ειχα αγορασει απο καποιο ελληνικο καταστημα??

Επισης υπαρχει καποιο αλλο site αξιοπιστο για την αγορα του??

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Edge

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...