Jump to content

Samsung Galaxy Note Edge


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://forum.xda-developers.com/note-edge/development/915f-n915fxxu1coj4-binh24mod-lollipop-5-t3289771

 

νεα custom βασισμενη στην νεα βαση ...:)

 

επιτελους !!!!

την δοκιμαζω τωρα!

Την δοκιμασες? Διαβασα για προβληματα στο φλασαρισμα-bootloops etc :mad:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την δοκιμασες? Διαβασα για προβληματα στο φλασαρισμα-bootloops etc :mad:

 

οχι ρε βουτυρο ειναι!

αν κανεις οτι λεει δεν εχεις κανενα προβλημα! :)

 

πρωτα στοκ μετα την custom και μετα τον κερνελ του μικυ !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πρόσφατα αγόρασα το edge, ερχόμενος από note 4. Εαν μπορούσατε να με βοηθήσετε για να μου προτείνετε πιο temper class θα ήταν καλύτερο να έβαζα.Θα ήθελα να έπιανε και την edge οθόνη. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως φιλε δεν υπαρχει tempered glass που να πιανει και την κουρμπα ...

 

πας για μια καλη μεμβρανη.....πχ

 

 

http://www.cellphones.gr/p/5750/

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

εχώ 1 note edge από Σιγκαπούρη και θέλω να βάλω ευρωπαϊκό firmware (για να βάλω ελληνικά).

πιο firmware να του περάσω.

ευχαριστώ

Edited by cyiannis
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Note Edge και ένας συναδελφος μου το Note 4 με τον Exynos. Νομίζω ότι αξίζει τον κόπο. Τα μόνα αρνητικά είναι η μικρότερη μπαταρία και η μικρότερη υποστηριξη από την κοινοτητα. Περαν τούτων, δε μετάνιωσα ούτε για μια στιγμή που πήρα το Edge αντί για το 4 πέρυσι.

 

Παρηγγειλα το καλώδιο που συνδέεις δύο κινητά και φορτιζει το ένα από τη μπαταρία του άλλου, μιας και το ειχε προσφορά το e-shop στα 5 ευρω (εξαντλήθηκε) αντί για 20 που κάνει κανονικά (και σε amazon με τα μεταφορικά, στα ~20 ευρώ βγαίνει). Το'χει δοκιμάσει κανείς στο Edge ? λειτουργεί ?

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από note 4 f να πάω σε edge αξίζει ;

 

Εξαρτάται της διαφοράς που θα δώσεις.

Σαν τηλέφωνα είναι τα ίδια συν την πλαινή οθόνη, αν την βολευτείς θα δεις ότι αυξάνει σημαντικά τη χρηστικότητα της συσκευής σου πλην της αισθητικής καινοτομίας.

Χάνει όπως είπε και ο συμφορουμίτης χάνει σημαντικά σε μπαταρία και σε υποστήριξη από xda, ενώ και αισθητικά στο πλάι το diamond cut είναι μόνο από την πάνω πλευρά ενάντι του note 4 που το έχει πάνω/κάτω.(Ψιλο-λεπτομέρεια το τελευταίο)

 

Προσωπικά έχω κάνει και γω την ίδια αλλαγή & δεν το μετάνιωσα καθόλου.

Επίσης, 1η φορά τα τελευταία χρόνια κρατάω τόσο πολύ μια συσκευή(11 μήνες+), ο κύριος λόγος είναι ο συνδυασμός πλαινής οθόνης και πένας, δυστυχώς η samsung δεν έδωσε το Note edge 2.

Link to comment
Share on other sites

Και μιας που τέθηκε ξανα, βρήκα και το αντίστοιχο δικό μου δίλημμα, με τον philoly που μου απαντάει να είναι ο συναδελφος μου με το Note 4 Exynos που είπα σημερα :cool:.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Και μιας που τέθηκε ξανα, βρήκα και το αντίστοιχο δικό μου δίλημμα, με τον philoly που μου απαντάει να είναι ο συναδελφος μου με το Note 4 Exynos που είπα σημερα :cool:.

 

To θέμα είναι ότι πλέον στο note edge δεν υπάρχει ιδιαίτερη διαθεσιμότητα & η τιμή παραμένει στα ύψη. Στα 170€ περίπου διαφορά που έχουν με note 4 προφανώς δεν αξίζει αφού η διαφορά τους δεν είναι τόση.

Για note edge πιστεύω πλέον η καλύτερη λύση είναι ένα άριστο μεταχειρισμένο λίγων εβδομάδων ή μηνών. (Προσωπική άποψη)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το edge ειναιβπου κανει την διαφορα,οσο για την μπαταρια γαι πλακα φορτιζει με τον ταχυφορτιστη λυνοντας μου πολες φορες τα χερια!
Link to comment
Share on other sites

οσο για την μπαταρια γαι πλακα φορτιζει με τον ταχυφορτιστη λυνοντας μου πολες φορες τα χερια!

 

Ισχύει, αλλά αυτό δεν αναιρεί ότι η αυτονομία μπορεί να χαρακτηριστεί στην καλύτερη μέτρια...:)

Επίσης, υπάρχει η λύση της 2ης μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

εχώ 1 note edge από Σιγκαπούρη και θέλω να βάλω ευρωπαϊκό firmware (για να βάλω ελληνικά).

πιο firmware να του περάσω.

ευχαριστώ

 

υπάρχει καπιος να με βοήθησα πια rom να βάλω η πώς να κάνω root

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει καπιος να με βοήθησα πια rom να βάλω η πώς να κάνω root

ευχαριστώ

 

Ποιο μοντέλο είναι?

Όλες οι rom δεν έχουν όλες τις γλώσσες μέσα?

Link to comment
Share on other sites

είναι το SM-N915G

 

Δεν μπορείς να περάσεις ευρωπαικό firm καθώς αυτά είναι με κωδικό Ν915F & FY.

Τα μόνα που μπορείς να περάσεις με ασφάλεια, είναι τα εξής: http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-N915G/ (Καλύτερα απέφυγε να φλασάρεις παλιότερη έκδοση απ'αυτή που είσαι ήδη)

Για ελληνικά, πήγαινε στις ρυθμίσεις στην επιλόγη ''language & input'', μετά στο ''language'' και εκεί ψάξε αν υπάρχουν τα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω για το μοντέλο FY ποιά rom να προτιμήσω; Πάντως και εγώ που ήρθα απο NOTE 4C βλέπω διαφορές στην μπαταρία (το edge αδειάζει πιο γρήγορα, λογικό) και νομίζω πως είνα λίγο πιο αργό απο το c. Ελπίζω με την αλλαγή της rom να γινότανε πιο σβέλτο.
Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω μια μνημη και βρηκα αυτην αδω http://www.ebay.com/itm/Original-Samsung-EVO-128G-Micro-SD-SDXC-128GB-128G-GB-48MB-s-CLASS-10-w-Adapter-/311240633178?hash=item4877632b5a:g:2qQAAOSwoydWoIxL ειναι αυθεντικια?η θα μου στειλουν καμια μουφα?
Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω μια μνημη και βρηκα αυτην αδω http://www.ebay.com/itm/Original-Samsung-EVO-128G-Micro-SD-SDXC-128GB-128G-GB-48MB-s-CLASS-10-w-Adapter-/311240633178?hash=item4877632b5a:g:2qQAAOSwoydWoIxL ειναι αυθεντικια?η θα μου στειλουν καμια μουφα?

Αυθεντική φαίνεται αλλά κοίτα στο γερμανικό Amazon, παρόμοια τιμή την έχει.

Επίσης, αν ενδιαφέρεσαι άμεσα, τσέκαρε στο e-shop την έχει στα 59 προσφορά, νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
To θέμα είναι ότι πλέον στο note edge δεν υπάρχει ιδιαίτερη διαθεσιμότητα & η τιμή παραμένει στα ύψη. Στα 170€ περίπου διαφορά που έχουν με note 4 προφανώς δεν αξίζει αφού η διαφορά τους δεν είναι τόση.

Για note edge πιστεύω πλέον η καλύτερη λύση είναι ένα άριστο μεταχειρισμένο λίγων εβδομάδων ή μηνών. (Προσωπική άποψη)

 

-------------

 

Εχεις δικιο ,αλλα στο διπλανο σαιτ δεν υπαρχει μεταχειρισμενο κατω απο 480,ολα σχεδον ειναι στα 500-550 ,πολλα δεν ειναι?

Δεν ξερω τι γινεται με τα γνωστα σκρουτζομαγαζα της Ομονοιας,αλλα ποσο κατω να ειναι κ εκει?

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε bas13, σε ειχα δει και στο θρεντ του ΝΟΤΕ EDGE, το χεις ακομα το εργαλειο?

 

Nαι φίλε μου, δεν είναι πλέον το καλύτερο(π.χ. οθόνη ή κάμερα), αλλά για μένα είναι μακράν το πιο πλήρες.

(Στο κάνω παράθεση, εδώ για να μην βγούμε ακόμα off topic στο νήμα του v10)

Έχω μπει στον πειρασμό για v10, s6 edge plus & note 5, αλλά όλο νιώθω ότι χάνω αν κάνω τη μετάβαση.

Μάλλον θα περιμένω να δω τι θα παίξει με note 6, πλέον.

 

-------------

 

Εχεις δικιο ,αλλα στο διπλανο σαιτ δεν υπαρχει μεταχειρισμενο κατω απο 480,ολα σχεδον ειναι στα 500-550 ,πολλα δεν ειναι?

Δεν ξερω τι γινεται με τα γνωστα σκρουτζομαγαζα της Ομονοιας,αλλα ποσο κατω να ειναι κ εκει?

 

Καινούργιο δεν αξίζει αγορά όταν είναι στα 574.

Είναι συσκευή με μικρή διαθεσιμότητα δυστυχώς, οπότε και μικρή διαθεσιμότητα στα μεταχειρισμένα.

<500(~450) για μεταχειρισμένο αυστηρά, αξίζει. (Και για γραμμένο knox ~400)

Link to comment
Share on other sites

Nαι φίλε μου, δεν είναι πλέον το καλύτερο(π.χ. οθόνη ή κάμερα), αλλά για μένα είναι μακράν το πιο πλήρες.

(Στο κάνω παράθεση, εδώ για να μην βγούμε ακόμα off topic στο νήμα του v10)

Έχω μπει στον πειρασμό για v10, s6 edge plus & note 5, αλλά όλο νιώθω ότι χάνω αν κάνω τη μετάβαση.

Μάλλον θα περιμένω να δω τι θα παίξει με note 6, πλέον.

 

 

 

Καινούργιο δεν αξίζει αγορά όταν είναι στα 574.

Είναι συσκευή με μικρή διαθεσιμότητα δυστυχώς, οπότε και μικρή διαθεσιμότητα στα μεταχειρισμένα.

<500(~450) για μεταχειρισμένο αυστηρά, αξίζει. (Και για γραμμένο knox ~400)

=================

 

Εγω το χω παρει τρεις φορες -με βλεπω για τεταρτη.Αχ αυτη η πλαινη οθονη!!

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Edge

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...